Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Rozwany-ch inaczej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 258
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiesz ciężko oszacować koszt poniewaz jako firma kominkowa na wklad mieliśmy upust :D wszytskie materiały dla nas były duzo tansze i montaż zroboliśmy we własnym zakresie.....tyle co kosztowała nas praca naszych pracowników ....ale we wtorek zaczynamy montaż podobnej wersji kominka z tym ze wklad jest wiekszy jeszcze od naszego Chazelles desing 1350(sama szyba 120cm) i obudowa bedzie z marmurem lub granitem,całosc na płytach super izol,rozprowadzenia powitrza i zabudowa z półkami podświetlanymi to 34 tys (z tego 25 tys sam wklad)

Niestety do tanich to wkład nienależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pisałam pisałam ale napisze raz jeszcze :D schody sa z parkietu merbau,płytki w przedpokoju firmy Zirconio model ferrum cobre(chyba tak się to pisze )płytki w kuchni na scianie to zirconio Delphi nature, na podłodze zirconio Elite arena.Płytki w kuchni i salonie są rewelacyjne bardzo dobre w utrzymaniu czystości ...niewidac zadnych zasieków itp....ferrum cobre drugi raz bym niepołozyła na podłoge....od piasku troche się porysowały jakby wytarły ...widac to tylko z bliska ale jednak.....Pozdrawiam Ilona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, dziś po raz zawitałam w Waszych progach (przez wątek schodów), przepraszam, że tak prosto z mostu i może już gdzieś odpowiadałaś na to pytanie (nie mam czasu czytać jestem w pracy i tak tylko zerkam), ale czy możesz podać koszt Waszej barierki - baaardzo mi się podoba, właśnie taką planujemy zrobić, ale po wycenie odeszła mi na nią ochota (długość naszej barierki ok. 12 m i koszt samej barierki 12 000,00 zł). Przeraziła mnie ta cena i zastanawiam się czy barierki - kwasówka łączona z drewnem tak kosztują, czy my trafiliśmy na taką drogą firmę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś po raz zawitałam w Waszych progach (przez wątek schodów), przepraszam, że tak prosto z mostu i może już gdzieś odpowiadałaś na to pytanie (nie mam czasu czytać jestem w pracy i tak tylko zerkam), ale czy możesz podać koszt Waszej barierki - baaardzo mi się podoba, właśnie taką planujemy zrobić, ale po wycenie odeszła mi na nią ochota (długość naszej barierki ok. 12 m i koszt samej barierki 12 000,00 zł). Przeraziła mnie ta cena i zastanawiam się czy barierki - kwasówka łączona z drewnem tak kosztują, czy my trafiliśmy na taką drogą firmę.

 

Witaj jesli chodzi o koszta to nas wyniosła ok 1600 zł ,barierki jest koło 10 mb z tego co pamietam..roznica polega na tym ze montował i męczył się z całą realizacją mój mąż.. :D więc w tej cenie jest tylko materiał potrzebny do zrobienia...a wiadomo ze różnie sobie cenią fachowcy....jedni mniej drudzy więcej może inna technologią może z litego drzewa pojęcia niemam...generalnie moim zdaniem jest to bardzo droga wycena bo wychodzi ci 1200zł za mb ....u nas jest nierdzewka i drzwo egzotyczne merbau...chyba ze ceny za barierki tak skoczyły do góry...teraz to juz wypadłam z obiegu i nieznam aktualnych cen...Pozdrawiam Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, dałaś mi trochę nadziei, że my też możemy mieć taką barierkę (bo po tej wycenie już zrezygnowaliśmy). Przejrzałam Twój dziennik i znalazłam wpis na temat wykonania schodów oraz barierki i tu narodziły się kolejne pytania:

interesuje mnie jeszcze gdzie zakupiliście jak to nazwałaś – żelastwo (na składzie budowlanym? u ślusarza?)

jakiej szerokości jest płaskownik i ta rura kwadratowa,

po co szlifowaliście i wygładzaliście słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, dałaś mi trochę nadziei, że my też możemy mieć taką barierkę (bo po tej wycenie już zrezygnowaliśmy). Przejrzałam Twój dziennik i znalazłam wpis na temat wykonania schodów oraz barierki i tu narodziły się kolejne pytania:

interesuje mnie jeszcze gdzie zakupiliście jak to nazwałaś – żelastwo (na składzie budowlanym? u ślusarza?)

jakiej szerokości jest płaskownik i ta rura kwadratowa,

po co szlifowaliście i wygładzaliście słupki.

 

Witam witam.....fajnie jest dać komuś nadzieje :wink:

nasze "żelastwo "kupiliśmy w hurtowni stali ,płaskownik ma szerokosc 5cm i gr.1cm,kwadratowa rura 3cmx3cm (w srodku jest pusta)...szlifowaliśmy słupki i poręcz z nierdzewki po to aby pozbyć sie roznicy miedzy spawami a resztą stali,a wiadomo ze przy spawaniu stal jest cała okopcona :D mam nadziej ze dobrze odpowiedziałam na twoje pytania... :wink:

Pozdrawiam Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ansyg

A więc :wink: ....okap nie dość ze dobrze wygląda to jeszcze sprawdza się doskonale i spełnia swoje zadanie z wyciąganiem smrodków z nad płyty :wink: i gdybym miała wybierac ponownie to kupiłabym go raz jeszcze.....

 

 

Mayland

Co do odstraszacza to jak sie sprawdzi to daj znać ...nam myszkę udało się kilim :D :oops: łapką na myszy ale dla pewności jeszcze rozsypałam trutkę na myszy mimo wszystko jakby się jakaś zaraza chciała rozgościc w naszym domu i jedzenie biednemu ptaszystku wyjadać :wink:

Pozdrawiam Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam Escape i witam wszystkich! Jestem świeżym użytkownikiem forum - dzisiaj przeczytałem z grubsza cały Twój dziennik budowy i wyposażania domu. Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Teraz sam jestem na etapie wykańczania wnętrz i decyzji które często muszą być podejmowane na bieżąco, a potem mogą rzutować na efekt końcowy. Piszę ponieważ jestem pod wrażeniem schodów, które sami zrobiliście. Zainspirowany Waszym przykładem chcę wykonać moje schody w podobnej technologii. Czy mogłabyś zatem zapytać męża - wykonawcę :) o parę kwestii technicznych? U mnie nie planuję stosować OSB pod drewno z uwagi na to, że schody stałyby się wyższe (pierwszy stopień miałby ponad 20cm a ostatni mniej o 1,5cm niż pozostałe) ale za to planuję wypoziomować wszystkie stopnie klejem. Czy nie baliście się, że zacinając drewno stopnia/podstopnicy na 45 stopni później w trakcie użytkowania krawędź stopnia będzie pękać? Drewno na samej krawędzi jest jednak cienkie. Ja się trochę tego obawiam i chcę nasunąć stopień na podstopnicę bez zacinania - po prostu jeden element nad drugim. Czy w trakcie użytkowania nie pojawiły się żadne szczeliny na łączeniach klepek? Ja mam deskę dębową 20x130x1100mm i zamierzam ją kleić na klej epoksydowy bez kołkowania do betonu. Czy stosowaliście ten sam klej do klejenia deski do OSB jak i sklejania desek ze sobą na krawędziach zacinanych na 45st.? Czy lakierowane schody się sprawdzają? U mnie będę lakierował schody i parkiet też (wcześniej będę go wybielał). Mam sporo wątpliwości ale z uwagi na spory koszt wykonania okładzin schodów (mam w sumie 32 stopnie) przez stolarza oraz brak większych funduszy (za bardzo się rozpędziłem z kuchnią, łazienką i dzrzwiami :) ) muszę wybrać takie a nie inne rozwiązanie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam Escape i witam wszystkich! Jestem świeżym użytkownikiem forum - dzisiaj przeczytałem z grubsza cały Twój dziennik budowy i wyposażania domu. Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Teraz sam jestem na etapie wykańczania wnętrz i decyzji które często muszą być podejmowane na bieżąco, a potem mogą rzutować na efekt końcowy. Piszę ponieważ jestem pod wrażeniem schodów, które sami zrobiliście. Zainspirowany Waszym przykładem chcę wykonać moje schody w podobnej technologii. Czy mogłabyś zatem zapytać męża - wykonawcę :) o parę kwestii technicznych? U mnie nie planuję stosować OSB pod drewno z uwagi na to, że schody stałyby się wyższe (pierwszy stopień miałby ponad 20cm a ostatni mniej o 1,5cm niż pozostałe) ale za to planuję wypoziomować wszystkie stopnie klejem. Czy nie baliście się, że zacinając drewno stopnia/podstopnicy na 45 stopni później w trakcie użytkowania krawędź stopnia będzie pękać? Drewno na samej krawędzi jest jednak cienkie. Ja się trochę tego obawiam i chcę nasunąć stopień na podstopnicę bez zacinania - po prostu jeden element nad drugim. Czy w trakcie użytkowania nie pojawiły się żadne szczeliny na łączeniach klepek? Ja mam deskę dębową 20x130x1100mm i zamierzam ją kleić na klej epoksydowy bez kołkowania do betonu. Czy stosowaliście ten sam klej do klejenia deski do OSB jak i sklejania desek ze sobą na krawędziach zacinanych na 45st.? Czy lakierowane schody się sprawdzają? U mnie będę lakierował schody i parkiet też (wcześniej będę go wybielał). Mam sporo wątpliwości ale z uwagi na spory koszt wykonania okładzin schodów (mam w sumie 32 stopnie) przez stolarza oraz brak większych funduszy (za bardzo się rozpędziłem z kuchnią, łazienką i dzrzwiami :) ) muszę wybrać takie a nie inne rozwiązanie. Pozdrawiam

 

Witaj z góry przepraszam za opozniową odpowiedz ale ostatnim czasy rzadziej zaglądam na forum,,, :oops: a więc ..:D

Czy niebalismy się zacinac drewna...hmmm no troche tak ...zawsze istnieje obawa ze cos się moze stac ale puki co...a jest to juz rok jak po nich chodzimy...i niedzieje się nic...niema zadnych pekniec,zadnych szczelin,obłupan po odkurzeniu i przetarciu mopem wygladają jak nowe.... :wink:

Jesli chodzi o klej to do osb przyklejalismy jakims dwuskladnikowym mapei,a łaczenie parkietu do parkietu jest tylko na pioro wpust i dobrze spasowane bez kleju...to co na kat 45 stopni pasowane to lizniete jest klejem tym z mapei.U nas celowym było zlączenie stopnia z podstopniem pod katem 45 stopni bo strasznie nam się takie podobaja .....taki kanciasty kształt...pozatym parkiet ma ok 1,5 grubosci wiec uznalismy ze wystający stopien o małej grubosci niebedzie wyglądał dobrze ..oczywiscie kwestia gustu :D Mam nadzieje ze pochwalisz się się swoim dziełem...pozdrawiam i powodzenia zyczę...Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam!

Czy możesz napisać jak sprawuje Ci się płyta indukcyjna?

Zastanawiam się nad zakupem płyty bez wyznaczonych pól.

Jesteś z tego zakupu zadowolona? Czy w dużych garnkach można gotować bez problemu? Coś cię zaskoczyło w tej płycie?

Będzie to moja pierwsza płyta indukcyjna,więc chciałabym wiedzieć jak najwięcej.

Pozdrawiam

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy możesz napisać jak sprawuje Ci się płyta indukcyjna?

Zastanawiam się nad zakupem płyty bez wyznaczonych pól.

Jesteś z tego zakupu zadowolona? Czy w dużych garnkach można gotować bez problemu? Coś cię zaskoczyło w tej płycie?

Będzie to moja pierwsza płyta indukcyjna,więc chciałabym wiedzieć jak najwięcej.

Pozdrawiam

Agata

Witam z płyty tej jestem 100% zadowolona,niemam problemu z duzymi garnkami gotuje się na nich"normalnie"gotowanie na dwoch polach jednoczesnie tez zdało egzamin gdy gotowałam w podluznej brytfannie.Bardzo przydatna funkcja z której czesto korzystam to ustawienie czasu po którym indukcja ma się wyłaczyc....mozna wstawic zupe nastawic zegra i wyjsc na zakupy.ja z mojej strony mogę ci ja tylko polecic.Pozdrawiam Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podziwiam wykonanie domu i tak się złożyło że rok temu kupiłem taki sam projekt . Mam pytanie bo robię tera duże zakupy ile mniej więcej metrów przewodu elektrycznego wam poszło na instalację elektryczna.

 

Witam miło ze się podoba u nas :D

Układ domu jest dla nas rewelacyjny mimo ze to niemy go wybieralismy tylko kupilismy stan surowy....ze zmian jakie nanieslismy to zamiast 4 pokoi na gorze mamy 3 duze ,

Jesli chodzi o kabel elektryczny to musze podpytac męza....cos mi sie kojarzy 1,5 kilometra...ale spytam i odpisze...po fakturach niezobacze bo sa u ksiegowej.Wszytsko zalezy co sie bedziece w domu miec.....

Edytowane przez escape
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy możesz napisać jak sprawuje Ci się płyta indukcyjna?

Zastanawiam się nad zakupem płyty bez wyznaczonych pól.

Jesteś z tego zakupu zadowolona? Czy w dużych garnkach można gotować bez problemu? Coś cię zaskoczyło w tej płycie?

Będzie to moja pierwsza płyta indukcyjna,więc chciałabym wiedzieć jak najwięcej.

Pozdrawiam

Agata

Witam z płyty tej jestem 100% zadowolona,niemam problemu z duzymi garnkami gotuje się na nich"normalnie"gotowanie na dwoch polach jednoczesnie tez zdało egzamin gdy gotowałam w podluznej brytfannie.Bardzo przydatna funkcja z której czesto korzystam to ustawienie czasu po którym indukcja ma się wyłaczyc....mozna wstawic zupe nastawic zegra i wyjsc na zakupy.ja z mojej strony mogę ci ja tylko polecic.Pozdrawiam Ilona

Dziękuję bardzo za odpowiedź :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...