Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Rozwany-ch inaczej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 258
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak tam - wanna już wybrana - nasza doszła przed świętami - czekałam ponad miesiąc - ale jestem zadowolona - jak chcesz obejżeć to fotki mam w dzienniku - tylko że jest jeszcze zafoliowana..

widzę że baterię do wanny planujesz taką jak my kupiliśmy - deante cubic - fajna jest - też kupiliśmy na allegro - jeśli chcesz podam ci sprzedającego który bardzo profesjonalnie podchodzi do sprawy i jest chyba najtańszy... baterię mieliśmy po 2 dniach od kupna i można było obserwować przesyłkę...

pozdrawiam

zazdroszczę tych waszych postępów. u nas od dziś szaleje malarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj serdecznie wanna juz wybrana i stoi juz na budowie czekałam 2 tygodnie bo akurat swięta były ....dostarczyli nam 29 grudnia :D zdecydowałam się na Sanplast ergo 180x80 znajoma ze sklepu z ceramiką łazienkową odradzała zakup droższych prostokatnych tym bardziej ze uzywana bedzie raz na jakiś czas ...wiec niewidzielismy sensu inwestowac kosmicznych kwot.....(i zeby niebyło ze się niemyjemy ;) to oświadczam ze w wiekszości korzystamy z prysznica)

Do ciebie wpadam co jakiś czas na kontrole :wink: :wink: .....także jesteście obserwowani :wink:Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapatrzyłam się w wasz kominek 8) 8) 8) cuudo! bardzo mi sie podoba..

niestety ja wybierałam z nizszej półki cenowej (znacznie niższej :wink: ).. a może mogłabym prosić o poleceni mi jakiegoś wkładu 16:9? ja znalazłam z Fonte Famme model Flaming.. ale nie wiem czy jest dobrej jakości. no i oczywiście nigdzie nie mogę go upolować w realu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam skaba :D z racji tego ze zajmujemy sie zawodowo kominkami to moge coś powiedzieć....z fonte flame mieliśmy doczynienia jakies 6 lat temu i zaczeły się reklamacje głównie pękające korpusy więc odpuściliśmy sobie sprzedaz i montaz tych wkładów tego modolu który wybrałas nieznamy ani niemontowalismy ....jesli moge być szczera to wiadomo niejest to super wkład,powiedz mi czemu akurat ten wkład..moze inaczej jaki wkład potrzebujesz?Bardziej nastawiasz się na moc?wielkość?wygląd 16:9 ?ponizej pokaze ci ostatnią obudowe ktorą robilismy babka kupiła sobie Laudela i klnie na niego strasznie bo tylko w miejscu gdzie jest popielnik widac ogień :o można mieć nadzieje ze niebedzie podobnie w fonte flame...wkład z 6 tys.to juz srednia półka cenowa i troche wkładów do wyboru jest określ tylko na czym ci zalezy..wtedy cos ci pomogę dobrać

http://images42.fotosik.pl/51/022a6773a54eb71fm.jpghttp://images34.fotosik.pl/440/6e4eefcae204dcbem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze móiwąc wybieram wkłady głownie patrząc na wymiary.. chciałabym 16:9.. no i cenowo musze się dość ograniczać - 6tys. jest do przełkniecia.. oczywiście najbardziej podobaja mi się stalowe, ale to poza moim zasięgiem..

 

bałam się, że tak będzie z tym Flammingiem.. niby pan kominkowy móiwł o nim pozytywnie, ale jakoś nie wyczułam przekonania w jego głosie..

 

pomocy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to 16/9 i pewnie niemniejszy(szer.) niz 90-100cm to wybór wkładów do 6 tys niestety bardzo marny.....nawet kratki.pl koło 7 tys. mają :o ....jedynie Sparke stalowo szamotowy o wymiarze 780x500 cenowo koło 7 tys (cena zależna od skaczącego euro)żebys mieszkała bliżej to dałabym ci rabat na wkład zebyś miała taniej :wink: .........niestety przy takiej formie wkładu w tym przedziale cenowym nieporadze ci dobrego wkładu bo takowe w zasadzie niewystępują.....w tej cenie kupisz juz porzadny wkad ale w "normalnej"formie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mały dylemacik.. czy zrezygnować z takiego wkładu, czy dorzucic pare groszy :wink: .. pewnie sprawa się rozstrzygnie jak policzymy kasę po instalacjach, tynkach i wylewkach.. ojjj chciało by się.. chciało :wink:

 

to prosze o polecenie czegoś godnego uwagi w rozsądnej cenie, nie koniecznie stalowego, ale koniecznie 16:9

 

nooo.. szkoda, że mieszkam tak daleeeekooo.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo i własnie weszłam sobie na kratki.pl (już dawno sie tam wybierałam i nie mogła dotrzeć) i znalazłam dwa takie wkłady:

 

http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=86&products_id=2323&osCsid=413f8347eff540cf2a1845ddbd25de1a

 

i

 

http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=86&products_id=2172&osCsid=413f8347eff540cf2a1845ddbd25de1a

 

problem w tym, ze wybieram jak na razie tylko oczami.. tzn. ogólny wygląd i wymiary.. a już np. nie mam pojęcia co to jest wermikulit :-? na jakie parametry powinnam perzede wszytskim zwrócic uwagę? i jak te wkłady? poczytałam troche o firmie i jak zwykle opienie podzielone.. :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo wiesz nieżebym była uprzedzona do wkładów kratki.pl ale jakościa i technologią to one niegrzeszą....pojęcie niemam za co oni chcą taką kase za ten wkład :o chyba tylko to ze jest 16/9 i niewiem czy to powód do dumy "stal kotłowa" :o..... lubie cię koleżanko forumowa wiec odpuśc sobie ten wynalazek :D jesli chodzi o dorzucanie czy rezygnowanie to wybóru musisz dokonać sama zależy jak bardzo ci zalezy na formacie 16;9 ja wiem ze na "miłość"niema rady....ja musiałam zrezygnowac ze swojej miłosci(czytaj wkład Bodart&Gonay 16/9)na rzecz miłości mojego męża Chazelles Desing 1200..brałam tez pod mocną uwage MCZ forme .....piekny wkład szamot z dodatkiem aluminium i tytanu przez co jest bardzo wytrzymały i czysty technologicznie tez b.dobry ...wychwalanego Spartherma wogole niebralismy pod uwagę ale to rzecz gustu i panującej mody ...

Na co masz zwrócic uwagę?przedwszystkim na moc wkładu rozwiązania technologiczne,sprawność wkładu,dolot powietrza,szczelność i wygląd :D Teraz to ci pewnie namieszałam :o :-? :wink: ale pytanie -odpowiedź :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo.. teraz to mam misz masz :D :D :D ale poważnie mówiąc - bardzo za to dziękuję :D takie opinie sprowadzają mnie na ziemie, a tego mi czasem potrzeba.. niestety wybieranie przez internet często może sie odbic czkawką.. przemyslę to raz jeszcze.. no cóz wniosek jest jeden - albo kochac i płacić, albo znaleźć antidotum na tę miłość.. i jedno i drugie - dość bolesne :wink:

 

wielkie dzieki raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się i szczerze to niezazdroscze dokonywania wyboru bo to zawsze niesie za sobą niewiadomą czy dobrze się wybrało?a czy się nieprzepłaciło?a moze mogłam wybrac co innego?tańszego,droższego... :o oszaleć idzie.....na etapie wylewek niemogłam się doczekac kiedy wkońcu bede mogła coś kupić wybrac :-?...teraz gdy powinnam czasem mam dosyć :o jeśli bedziesz miała jeszcze jakies pytania to smiało....pozdrawiam Ilona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Escape u Ciebie, aż Ci zazdroszczę... Kuchnia bomba, płytki na ścianie super, a te czerwone hokery...

Ale jeśli można to chciałam Cię trochę wykorzystać w temacie kominka, z góry przepraszam, że zaśmiecam Ci komentarze. A mianowicie umówiłam się z panem - specem, który powiedział mi, że pracuje na większości dostępnych na rynku wkładów, chętnie na Dovre. Cóż my w tym temacie jesteśmy kompletnie zieloni więc coś poradź, bo spotkamy się z nim ok. 10 lutego.

Oto moja wnęka (jakby w kominie)

http://images41.fotosik.pl/53/802e611c11cedd05.jpg

Wnęka ma 160cm wys, 80cm szer i 59 cm głębokości. Przewód dymowy 20x25. Kominek ma być schowany w tej dziurze (bez wystawania na pokój). Palenie typowo rekreacyjne, głównie w weekendy, dom 140m2 i jest przygotowanie na ogrzewanie ciepłym powietrzem dwóch pokoi dzieci nad salonem (kanał w tym kominie). Doprowadzenie powietrza z zewnątrz od dołu, rura 100.

Jeśli znajdziesz chwilkę to będę wdzięczna... Oczywiście chodzi o wybór wkładu, półka cenowa tzw średnia .

aka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Escape u Ciebie, aż Ci zazdroszczę... Kuchnia bomba, płytki na ścianie super, a te czerwone hokery...

Ale jeśli można to chciałam Cię trochę wykorzystać w temacie kominka, z góry przepraszam, że zaśmiecam Ci komentarze. A mianowicie umówiłam się z panem - specem, który powiedział mi, że pracuje na większości dostępnych na rynku wkładów, chętnie na Dovre. Cóż my w tym temacie jesteśmy kompletnie zieloni więc coś poradź, bo spotkamy się z nim ok. 10 lutego.

Oto moja wnęka (jakby w kominie)

http://images41.fotosik.pl/53/802e611c11cedd05.jpg

Wnęka ma 160cm wys, 80cm szer i 59 cm głębokości. Przewód dymowy 20x25. Kominek ma być schowany w tej dziurze (bez wystawania na pokój). Palenie typowo rekreacyjne, głównie w weekendy, dom 140m2 i jest przygotowanie na ogrzewanie ciepłym powietrzem dwóch pokoi dzieci nad salonem (kanał w tym kominie). Doprowadzenie powietrza z zewnątrz od dołu, rura 100.

Jeśli znajdziesz chwilkę to będę wdzięczna... Oczywiście chodzi o wybór wkładu, półka cenowa tzw średnia .

aka

 

Witaj Aka u ciebie też niezłe postępy,zaglądam do ciebie czasem na kontrole :wink: jesli chodzi o komin to b.dobry....jeśli o kominek to wnęka na wkład mogłabybyć trochę szersza,więc wkład niemoże być większy niż standartowe 70cm ....głębokosć jest właściwa..jeśli chodzi o wkłady to Dovre możesz spokojnie brać szczególnie wersje z szamotem mają dolot powietrza,potem może być Sparke,Chazelles tez jest dobrą firmą ale niema dolotu z zewnatrz,gdyby ci ktos proponował Blanzek bef wkład to sobie odpuść bo to są istne spalarnie drewna ....dalej to już wyższe pólki cenowe (określ półap cenowy bo wiesz każdy ma inną "półke średnią"......niepolecam też zadnych Kratek.pl,turbo fonte,fonte flame,laudeli,invict i uniflamów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj trafiłam na Twój dziennik - i od razu mam pytanie - jak mieliście robione schody? Natknęłam się na wpis, gdzie mówisz że sami robiliście... Czy możesz napisać kolejność prac - na zdjęciach widać, że pod spodem jest płyta osb. Jak mocowana do betonu? Co dalej?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...