Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

styropian między legary - podłoga z desek


Recommended Posts

W planach były panele - kupiłem więc styropian na podłogę. Plany uległy zmianie i ma byc podłoga z desek na legarach. czy można między legary włożyc styropian? Czy w nie będzie on "skrzypiał"? W poradnikach piszą, że może byc wełna i styropian, ale nie wiem jak to w praktyce jest. Prosze więc o radę - styropian czy wełna między legary. Podłoga ma byc na poddaszu uzytkowym - sypialnie. Styropianu niestety oddać nie mogę bo murarze zniszczyli w całej partii jego opakowanie.

p.s. szukałem na forum ale niestety nic w tym temacie nie znalazłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumienie dżwięków mnie nie martwi, przecież styropian tez sie daje pod wylewki w przypadku wykańczania podłogi panelami. zastanawiam sie tylko czy wciśnięty między legary, które pod wpływem siły nacisku na podłoge będą pracowały, nie będzie "skrzypiał".

Zgadzam się, że w przypadku wełny nie ma tego dylematu skrzypienie, niestety styropian juz mam i małe szanse na jego sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że styropian raczej niewiele wytłumi. Przecież wszelkie uderzenia itp będą się przenosić przez legary na strop. Co innego przy wylewce -wylana w całości na styropianie rzeczywiście będzie oddzielona i dżwięki zostaną wytłumione. Według mnie wsadzanie styropianu jest przy takim układzie bez sensu lepiej go wykorzystać gdzie indziej. No chyba że chodzi o sprawy termiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy doradca na tym forum napisał:

Może być styropian należy zwrócić uwagę aby impregnaty i lakiery do drewna nie wchodziły w reakcję ze styropianem. Pozdrawiam.

 

 

styropian nie zaizolowany utlenia sie po latach dlatego np na ociepleniach dostaje warswę kleju a przy zalewaniu posadzek również jest pokryty warstwą betonu. takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...