Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie marzeń - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 390
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bardzo się cieszę, że tu trafiłam! Gratuluję pięknego domu i zazdroszczę...etapu:)

My również budujemy dorotkę. Jesteśmy na etapie stropu.

Kasiu dziękuję za miłe słowa. Ja również się cieszę, że znalazłaś mój dziennik, bo to oznacza, że przydaje się już szerszemu gronu osób (poza moją rodziną, która się tu nie ujawnia). Gdy wybraliśmy projekt domu, to miałam wrażenie, że nikogo on nie interesuje, a tu proszę, coraz więcej Dorotkowiczów! Czy coś zmieniliście w projekcie waszego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieniliśmy sporo. ale serce domu pozostało- czyli wysoki salon :)

powiększyliśmy kuchnię i jadalnię kosztem północno- zachodniego pokoju i mamy wyjście na taras zachodni z kuchni:) Dorobiliśmy też mini-łazienkę małżeńską przy naszej sypialni kosztem garderoby sąsiedniego pokoju. w jadalni słup został zastąpiony podciągiem ale nie wiem czy potrzebnie bo ten u was bardzo ładnie wygląda. Obawiam się trochę tych wszystkich zmian ale jestem dobrej myśli. Bardzo się ucieszyłam jak zobaczyłam "mój dom" kilka ...set:) kroków dalej. Wczoraj z tego powodu rodzina nawet kolację dostała prawie w nocy :lol:

mogę mieć tonę pytań? będę miała:)

 

sen z powiek spędza mi wykończenie salonu właśnie. Co wymyśliłaś w sprawie oświetlenia?

czy nie zastanawialiście się nad podniesieniem ścianki kolankowej np o 2 bloczki? czy jest to wogóle potrzebne? nachylenie dachu nie jest w Dorotce zbyt sprzyjające poruszaniu się pod skosami..

pozdrawiam serdecznie

będę tutaj stałym gościem a może i sama założe dizennik...choć z czasem bardzo krucho

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieniliśmy sporo. ale serce domu pozostało- czyli wysoki salon :)

Jestem tego samego zdania :D, że salon dużo daje, chociaż początkowo zastanawiałam się czy nie praktyczniej będzie zrobić tam normalny strop.

 

powiększyliśmy kuchnię i jadalnię kosztem północno- zachodniego pokoju i mamy wyjście na taras zachodni z kuchni:)

Świetna rzecz. Ja nie mogłam niestety zmniejszyć tego pokoju, bo to sypialnia mojej mamy, ale zastanawiałam się nad zrobieniem wyjścia tarasowego tam gdzie jest zwykłe okno kuchenne, tyle, że jakoś mi meble wtedy nie grały, ale może jakbym trochę dłużej pomyślała... trochę mi żal tego pomysłu. Koniecznie wrzuć zdjęcia Twojego rozwiązania.

 

Dorobiliśmy też mini-łazienkę małżeńską przy naszej sypialni kosztem garderoby sąsiedniego pokoju.

Dla mnie 2 łazienki do mycia to i tak o jedną za dużo :lol: ale zapewne to rozwiązanie bardzo intymne

 

w jadalni słup został zastąpiony podciągiem ale nie wiem czy potrzebnie bo ten u was bardzo ładnie wygląda.

O fotkę poproszę.

 

Obawiam się trochę tych wszystkich zmian ale jestem dobrej myśli.

Myślę, że będzie naprawdę fajnie.

 

Bardzo się ucieszyłam jak zobaczyłam "mój dom" kilka ...set:) kroków dalej. Wczoraj z tego powodu rodzina nawet kolację dostała prawie w nocy :lol:

mogę mieć tonę pytań? będę miała:)

Zadawaj - mam nadzieję, że udźwignę.

 

sen z powiek spędza mi wykończenie salonu właśnie. Co wymyśliłaś w sprawie oświetlenia?

No jeszcze niestety nic, chciałabym piękna długa lampę z kilkoma elementami, ale jak dotąd nie znalazłam nic ciekawego i niedrogiego. A Ty masz już jakieś typy?

 

czy nie zastanawialiście się nad podniesieniem ścianki kolankowej np o 2 bloczki? czy jest to wogóle potrzebne? nachylenie dachu nie jest w Dorotce zbyt sprzyjające poruszaniu się pod skosami..

Moim zdaniem nie jest to potrzebne. Skosy wypadają głównie w garderobach, pod nimi planuje dać drążek na wieszaki, a swoją drogą nie są jakoś strasznie niskie (po zabudowaniu ich ociepleniem i GK). Niewielka ścianka kolankowa powstałą naturalnie na etapie stawiania konstrukcji dachu, bo inaczej podobno dach garażu wlazłby na dach domu - możesz to zobaczyć na fotkach z ubiegłego roku.

 

będę tutaj stałym gościem a może i sama założe dizennik...choć z czasem bardzo krucho

Zakładaj koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne są te kolorki i tak gustownie dobrane. Sami to tak połączyliście czy skorzystaliście z pomocy specjalisty?

 

Mam pytanko w kwestii wersji programu Alno. W twojej wizualizacji kuchni masz lodówkę "side by side' tymczasem w mojej wersji 0.97e nie ma jej w bibliotece programu. Czy masz może inną wersję czy to jakiś twój zgrabny trik? :D

 

Widzę, że biologro też zrobiła wpis do komentarzy i u ciebie, ale u mnie nie pochwaliła się, że buduje DOROTKĘ :cry: Bardzo chetnie zobaczyłabym też te fotki z jej budowy :wink: Mogę prosic o przesłanie?

 

Ja z koleii znalazłam blog gdzie budują DOROTKĘ z kopertowym dachem. Jesli masz ochotę na poczytanie, a jest co, to zapraszam na stronę http://www.dorotka.mojabudowa.pl

 

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory niestety nie są takie jak faktycznie na ścianach, zresztą i na nich za każdym razem wyglądają inaczej (zależy od światła i strony, z której się patrzy). Wybierałam je właściwie na chybił-trafił, ale z ogromnej większości jestem zadowolona.

 

Rzeczywiście Alno ma uboga gamę lodówek, dorobiłam ją w programie do obróbki zdjęć już po zapisaniu projektu poprzez wycięcie SbS ze zdjęcia reklamowego i dopasowanie jej do "wnęki" w projekcie.

 

Ja tez nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć zdjęcia biologro - przeżywam te Wasze Dorotki prawie jak swoją własną. :lol:

 

Dzięki za linka, zaraz poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

pierwszy raz trafiłam na Twój domek.

Podoba mi sie odważne połcaeznie kolorów i mam pytanie odnoście farb bo widziałam że stosowaliście różne marki.

Jaka sie sprawdza najlepiej?

Interesuje mnie również jakie wybrałaś panele do tych kolorków. :)

Życzę dlaszych sukcesów w wykończeniówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytkazet witam serdecznie!

 

Na razie trudno coś więcej powiedzieć nt. farb, poza tym, że wszystkimi malowało dwukrotnie i wszystko "kładły się" bez problemów. Moja siostra, która malowała Duluxem i Dekoralem mówi, ze na jednej z nich widać każde dotknięcie. Ja na razie stwierdziłam tłustawy ślad łapki mojej córki na Duluxie, jeszcze nie próbowałam zmywać, ale mam nadzieję że zejdzie.

 

Panele wybrałam rzutem na taśmę, bo byłam już w rozpaczy, że nic mi się nie podoba (te, które wybrałam tez nie do końca mi się podobają, ale mam już dość szukania i po dzisiejszym przymierzaniu do ścian stwierdziłam, że nie jest najgorzej) i dziś właśnie zdecydowaliśmy które gdzie położyć - wybrałam 2 odcienie klonu i mam, że już niedługo będą położone - moi wykończeniowcy stale mnie namawiają, żebym już je nabyła, ale wolę, żeby teraz zaczęli łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmarzyłam się jak zobaczyłam zdjęcia z zewnątrz domku. Wygląda dokładnie tak jak na projekcie :p . Naprawdę piękny widok. Już sie nie mogę doczekac tego etapu u nas.

No prawie identycznie poza balkonami i innymi drobiazgami :D .

 

Poganiaj swoich wykonawców, to będziesz mieszkała szybciej iż ja - ja za łagodna byłam, bo już pewnie dawno byłbym wprowadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...