Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie marzeń - komentarze


Recommended Posts

voffka75 wejście do piwnicy pod schodami można by zrobić bez problemu - wysokość w najwyższym miejscu pod schodami to ok. 180 cm, ale projektu tego domu z piwnicą nie widziałam. Tym bardziej z sutereną - trzeba by chyba dom podwyższyć.

http://lh6.ggpht.com/amothemo/SPR4kj1XqeI/AAAAAAAAEu8/9xHbRFMCQVg/s400/IMG_0344%20edited.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 390
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

voffka75 posklejałam dla Cibie kilka zdjęć w jedno, żebyś miał w miarę całościowy widok na salon z antresoli. Ponieważ nie nie udało mi się tego zrobić zbyt dobrze ściany i okno są dość krzywe :lol: W prawym dolnym rogu widac ostatnie stronie schodów wiodące na antresolę i fragment jadalni.

 

http://lh3.ggpht.com/amothemo/SPWvn3BC7wI/AAAAAAAAEv8/U1JaCB_QTgc/s400/panorama%20salonu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo

tłumacz oto

http://www.trident.com.ua/rus/online.php

tłumaczy 8 mów "Перевод на:"

 

 

Na pewno takie są i na polskich stronach internetowych.

rozumiem również jak i wy mnie. Sens przekazuje dobrze. Źle przekazuje pomory, zniesienia, rodzaj, ironię, humor.... pragnę pisać prostymi krótkimi propozycjami. Dużo że mi zrozumiale i bez tłumacza., rosyjskich i ukraińskich językach polskich dużo podobnych słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josephine bardzo dziekuje-wlasnie o takie ujecie mi chodzilo :D

Nie wyglada to najgorzej-bede miala myslenice......Jezeli chodzi o cene stanu surowego to wydaje mi sie ze te 190 tys to taka realna kwota na "te czasy"

Szczeze powiedziawszy to nawet nie smialabym marzyc aby dom o takim metrazu wybudowac za 100 tys :wink: Zauwaz ze masz 160 metrow uzytkowej a calkowitej jest duzo wiecej bo garderoby i inne pomieszczenia gospodarcze nie sa wliczane a przeciez tez je trzeba bylo wybudowac (a pozniej wykonczyc )Suma sumarum -moglo byc gorzej :D

Podobaja mi sie wasze schody oraz salon widziany z "gory" Fajnie to bedzie wszystko wygladalo i juz nie moge sie doczekac waszej wykonczeniowki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dziękuje za foto. Zainteresowaliście mnie swoim projektem. Źle tylko, że ta firma - architekt nie sprzedaje ten projekt językiem rosyjski

No tak, pewnie trzeba by tłumacza przysięgłego zatrudnić, więc doszedłby spory dodatkowy koszt.

 

2. Która wysokość sufitu na antresole?

Zdaje się, że w najwyższym miejscu ok. 4,5 m

 

3. Która grubość głównych ścianek, że niosą?

ściany nośne są z betonu komórkowego o grubości 24 cm

 

4. A jeśli na dachu nad salonem zrobić okna?

Pewnie można zrobić tam okna dachowe, ale nie wiem czy jest sens, salon jest i tak oświetlony z 3 stron, ja dodatkowo wydłużyłam główne okno. Cięzżko byłoby myć takie wysokie okna dachowe.

 

Zanim zakryli mi dach rozważałam natomiast wstawienie w garderobie sypialni małżeńskiej okien na całym skosie - to dopiero byłby efekt. Może szkoda, że tak nie zrobiłam, ale z drugiej strony okna wychodziłyby mi na ulicę - zero intymności, więc i tak musiałyby być stale zasłonięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o cene stanu surowego to wydaje mi sie ze te 190 tys to taka realna kwota na "te czasy"

Szczeze powiedziawszy to nawet nie smialabym marzyc aby dom o takim metrazu wybudowac za 100 tys :wink: Zauwaz ze masz 160 metrow uzytkowej a calkowitej jest duzo wiecej bo garderoby i inne pomieszczenia gospodarcze nie sa wliczane a przeciez tez je trzeba bylo wybudowac (a pozniej wykonczyc )Suma sumarum -moglo byc gorzej :D

Podobaja mi sie wasze schody oraz salon widziany z "gory" Fajnie to bedzie wszystko wygladalo i juz nie moge sie doczekac waszej wykonczeniowki :D

Taaa... to raczej moj oczekiwania były nierealne, ale jeszcz enidawno domy budowano i wykańczano za 200 tys. Eeech!

 

A jak ja się nie mogę doczekać malowania, paneli, kafli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vofka, zaintrygowałęś mnie tym wytłuszczonym słowem. Co to są POMORY? Napisz po rosyjsku, proszę!

 

"POMORY" - "ПАДЕЖИ": Nominativus (Kto? Że?), Genitivus (Kogo? Czego?) Casus dativus (Komu? Czemu?), Locativus…., Possessivus …..

 

Na pewno tłumacz przetłumaczył "падежи" - "pomory", słowo jest bliskie do słowa "śmierci"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka efi

Parę sekund musiałam myśleć do kogo piszesz :lol:

 

To będzie nasza druga transza - największa ze wszystkich (trzech) więc poszalejemy jak już ją otrzymamy. Pan z banku uprzedzał, że to może potrwać 2-3 tygodnie. Będę do jego wydzwaniać co jakiś czas, żeby dowiedzieć się czy już mamy kasę, bo dałam się mu namówić na nowe konto, na które ma być przelana i póki co nie ma do niego dostępu przez net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...