Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile za położenie cegły klinkierowej?


farka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...generalna zasada to podobno położenie jednej sztuki = koszt zakupu 1 sztuki ( tak twierdzi mój murarz :D )

To ja go zapraszam :wink:

bo w markecie Terca Wienerberger kl. 350 za 1,34 zł :D

 

Jaki to market? Nie znalazlem za tyle nigdzie...

Brico Depot (skromniejszy brat Castoramy)

tu katalog:

http://www.bricodepot.pl/index.php?id=41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

u mnie dzisiaj był pan, chciał 4,5zł/szt, dało się stargować do 4zł/szt. do położenia ma nieco ponad 1000 cegieł, powiedział, że mu to zajmnie tydzień, chciałbym zarabiać 4tyś na tydzień, a miesięcznie 16tyś - jak on to stwierdził roboty ma full, proponował żebym dalej szukał.

Miasto 40tyś mieszkańców.

co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego pana juz nie zadzwonię. Generalnie to wiem jaki jest mechanizm. Kiedys rozmawialem prywatnie z jednym wykonawcą, on mi powiedzial, ze mial kupę zleceń nabranych, ale dalej zgłaszali się do niego ludzie, a on się z nimi bawił tzn dawał kosmiczne ceny "na odczepnego", mimo to, było dalej wielu chętnych do takiej kosztownej roboty no i wtedy robił skoro płacili (byli tez tacy co go wygonili, albo pukali się palcem w czoło:)), na tym polegał ten cały bum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płacę 1 pln za sztukę - cięcie kolejną złotówkę.

nie robiliśmy ogordzenia, tylko czesciowo elewację z cegły.

cegła jest ręcznie formowana, więc jest mniejsza i wiecej roboty - na m2 wychodzi 70 zamiast 50.

cena jak cena - ale w związku z tym ze była ręcznie formowana i każda w innym odcieniu, to była sortowana i wybierana tak by wyszedł odpowiedni kolor na całej scianie.

wydaję mi się ze cena ok, jak za takie dłubanie.

zrobiliśmy też 4 słupki - 2 były rozebrane - bo mi ich spasowanie kolorystyczne nie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Konto założyłem specjalnie aby napisać coś od siebie w tym wątku.

Tak jak ktoś wyżej napisał: "Najlepiej aby wszystko zrobili za darmo".

 

Otóż szanowni "inwestorzy". Jeśli taki lekarz, dentysta, prawnik, etc

bierze przykładowo 100 zł/15 minut, 500 zł/porada,

 

to taki murarz czy inny pracownik fizyczny, ma prawo również zażyczyć sobie odpowiednią sumę.

Zwłaszcza, że praca fizyczna jest cięzką, prawdziwą pracą.

W wypadku klejenia glazury, czy cegieł klinkierowych wymaga to precyzji, cierpliwości

i czasu !

 

Na koniec dodam że możecie jeszcze "czekać na normalność" - jak ktos tam wyżej napisał.

Ceny tego typu usług będą na pewno rosły, gdyż obecnie na rynku nie ma ludzi do

prawdziwej pracy fizycznej, zaś magistrów/menadżerów (lekarzy, prawników, pracowników biurowych) od zarządzania jest sporo.

 

Ciekawe kim Ci wszyscy menadżerowie wkrótce będą w tym kraju zarządzali :)

 

pozdro

 

PS.

Ja biorę 4 zł/od cegły w tym roku i roboty mam w pyte, nie tylko przy klinkierze. Jeśli 'inwestorzy' zazdroszczą moich zarobków to trzeba było pójść do zawodówki/budowlanki a nie na "uniwersytet" :), ale zapewniam tych którzy mają tzw "dwie lewe ręce", że praca fizyczna nie jest to łatwy kawałek chleba, jak np.: lekarza (100zł/15 minut wizyta)

A cegłe poniżej 2zł z hipermarketu możecie sobie włożyć w buty. Tylko marny murarz podejmuje się klejenia tego shitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Fizyczny,

jeśli taki "fizyczny" robi jak dla siebie - dobrze, fachowo, starannie, dokładnie, czysto, bez kombinowania, bez patrzenia mu na ręce - to takiemu nie żal zapłacić (nawet jak lekarzowi, hehe). Jeśli jednak widzisz jak paprak, półpaprak czy ćwierćpaprak wyrzuca Twoją kasę w błoto, zaczynasz lepiej liczyć pieniądze, które mu oddasz lub nie. Nie każdemu, kto się buduje, pieniędzy z nieba nakapało.

Jeśli Panie Fizyczny zaliczasz się do pierwszej grupy, to nie masz się o co martwić - do końca życia masz na chleb, bo jesteś w mniejszości :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyczny swoim heroicznym postem otworzył mi oczy na wiele aspektów życia, m.in. dowiedziałem się, że praca fizyczna to jedynie słuszna ciężka i prawdziwa praca, jakie stawki są obecnie u lekarzy, jakie zapotrzebowanie jest obecnie na rynku pracy jeśli chodzi o menadżerów itp. i chwała mu za to.

 

Niestety nie dam mu roboty, mam już wielu chętnych po 2 pln za sztukę, których wcześniej wykonane kominy właśnie oglądam.

 

z pozdrowieniami,

nie lekarz, nie prawnik i niefizyczny, jeno zwykły gospodarny :) dobrze oglądający każdą złotówkę, Polak "Malobert", który wie, ile musi harować aby tę złotówkę zdobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...