Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile za położenie cegły klinkierowej?


farka

Recommended Posts

nagła obniżka ?

 

Ale z siebie robicie specjalistów za chwilę usłyszę , że co drugi to potrzebował 10 lat praktyki , żeby się nauczyć poziomice przykładać

 

Niektórzy nawet po 10 latach mają problem z przykładaniem poziomicy, a metry mają za długie albo za krótkie w stosunku do tego wzorca z Sevres pod Paryżem.

Cóż, generalnie jest tak, ze mądry projektuje, tłumok buduje niestety. Istotne jest aby znależć czas i przypilnować tych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Witam Zachodniopomorskie- 150 zł za metr klinkieru (obróbka okien i nadproża wliczone, docinki itd) +25 zł za fugę +10 zł za hydro. Ekipa dobra murowali 70 metrów 2 dni w 1 dzień fugę - robią duże budowy (do murowania przyjechało 7 osób:P) Ekipa od fugi oddzielna ale wspólpracująca z klinkierarzami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
zgadzam sie z przedmówca... ja rowniez do paru lat zajmuje sie murowaniem z klinkieru i kamienia i musze sie z nim zgodzic w 100% ze prawdziwy fachowiec za 2,50 nawet pozomicy do ręki nie chwyci a samoukow jest wielu tylko ze po ich pracy a po pracy fachowca jest kooooolosalna róznica i nikt mi inaczej nie powie.. a jezeli jest wam za drogo to dlaczego sami sobie nie murujecie:) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co sam siebie pilnuj darpiot .... własni ci co projektują to totalne tłumoki daltego ze na papierze das sie wszystko narysowac a o praktyce w realu oni nie maja zielonego pojecia,,, nawte w duzej ilosci przypadkow nawet swoich projektów nie potrafią odczytac i wychwicic błędów a fachowiec na oko widzi co jest nie tak i co wolno a czego nie wolno robic... jak czytam to forum to zal mi takich ludzi ten tłumok co pisał przede mna... naczytał sie muratorow i inzynioera zgrywa... w praktyce to nawet kielni trzymac nie umie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy wątek - 1/4 ogłoszenia, 1/4 naganiacze z kilkoma postami na koncie, ciekawe co jest takiego w klinkierze, że tylu fachowców agresywnie reguje na inwestorów.

 

BTW - dobry fachowiec nie musi być drogi - miałm tanich partaczy, później znalazłem człowieka który ciągnie mi budowę, nie jest tani, ale nie jest drogi. Czasami wspomaga się pomocnikiem. Jego tajemnica jest, to że ....... pracuje - przychodzi o 7.30 wychodzi 16.00 ma swoje tempo, nie oszukuje na materiale, metrach, obróbkach itp. Jak coś wymaga poprawy robi, to bez szemrania. Przez 3 mieś. w tym roku zarobił u mnie 23 tys. A jeszcze zostało około 30 tys. do zrobienia. Ma dział. gosp. wystawia rachunki, taki normalny układ, a wydaje się niemożliwy do uzyskania w naszych realiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Szanowni państwo jak czytam wszystkie posty aż włos się jeży od tych wszystkich bzdur i cen ale to nie moja sprawa.

Jako wykonawca elewacji,ogrodzeń i wielu różnych takich z klinkieru muszę powiedzieć że prawdziwy fachowiec oblicza robotę z metra kwadratowego lub w szczególnych wypadkach od wykonania danego zlecenia.Co do wykwitów to zawodowcom to się nie zdarza a usuwanie wspomnianych wymaga wiedzy a nie;octu czy innych wynalazków; typu delfin.Biorąc jeszcze temat cegły to w marketach jest ostatni sort zresztą te firmy które tam dają cegły też mają taką opinie u prawdziwych majstrów jak ich cegły. Na zakończenie żeby było jasne że sobie nie zmyślam i wiem o czym piszę proszę o sprawdzenie mojej wiedzy na mojej stronie http://www.klinkiermur.pl a zapewne podzielicie moją opinie na ten temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zachodniopomorskie- 150 zł za metr klinkieru (obróbka okien i nadproża wliczone, docinki itd) +25 zł za fugę +10 zł za hydro. Ekipa dobra murowali 70 metrów 2 dni w 1 dzień fugę - robią duże budowy (do murowania przyjechało 7 osób:P) Ekipa od fugi oddzielna ale wspólpracująca z klinkierarzami.

 

Mogą prosić namiary na ekipę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie Albo tanio Albo dokładnie klient musi wybrać sam ale ja też robiłem ostatnio w warszawie i większość robót jest zrobionych TANIO to widać w mojej galerii " tak nie powinno być" Osobiście dziwię się gościom którzy wykładają nie małą kasę na materiał a potem biorą pseudo fachowców patyczkowców,listewkowców i tp. którzy za niby małe pieniądze spieprzą robotę i ani materiału ani kasy i jeszcze stoi przed domem brudne białe krzywe niby ogrodzenie! Jaki w tym sens?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zrobię i dokładniej i lepiej!!!!!!! Widzę że jeszcze nie odwiedził pan mojej stronki zapraszam,i po obejrzeniu proszę o uczciwy komentarz niestety ja nigdy nie murowałem na listewkach i murował nie będę ponieważ jestem murarzem i nigdy mnie nie uczono takiej formy murowania , a to z takiej przyczyny że na listewce daje murarz za mało zaprawy i cegła jest przyklejona a nie wmurowana takie mury można gołymi rękami rozebrać,po drugie wgłębiona fuga po jakimś czasie zaczyna kwitnąć ,po trzecie ze względu na rożny wymiar cegły jak to w klinkierze spoina pozioma po kilku warstwach zaczyna pływać takich przykładów mogę mnożyć w nieskończoność a poza tym jest to nie zgodne z sztuką budowlaną. pańską galerie widziałem wyglądają ładnie chciałbym zobaczyć te ogrodzenia za 5 lat i wtedy pogadamy ile to cegieł kto przerzucił a tak na marginesie panie kolego to co to jest 70000 sztuk to kropla w porównaniu z wiecznością. zapraszam do KLINKIERMURU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oglądałem p;ana stronkę wielokrotnie. Jednak na podstawie tych zdjęć ciężko i stwierdzić czy jest to zrobione idealnie na tyle ile nam cegła pozwala musiał bym to zobaczyć live. Ja też jestem murarzem od 15 roku życia może pana zaskocze teraz mam 27 lat a klinkier już w wieku 20 lat kładłem(od 4 lat na własnej działalności) i też robiłem na początku bez listew tylko od pozimicy i sznura . Większości inwestorów na mazowszu wymaga wklęsłej, Nie zgadzam się z opiną żę mury robione na listwach można rozebrać gołymi rękamni wiem co robię, ponieważ aplikuje się odpowiednią ilość zaprawy według odpowiedniej techniki.Jeśli zastosujemy odpowiednią izolację przeciwwilgociową oraz najlepszą zaprawę (Alpol, quick mix) nie ma prawa wystąpić wykwit. Fakt producenci cegieł zalecają murowanie na pełną spoinę ale to tylko teoria, wegług mnie i większości moich klientów klinkier zrobiony na wklęsłej wygląda o niego lepiej niż na pełnej, pełna fuga podkreśla krzywizny cegieł. Kolego jeśli jesteś fachowcem to po kilku warstwach nic ci nie pływa,kwestia kontroli sznura. 70000 jak na jednego murarza to chyba nie mało. ZApewne robił pan cegłą Eko klinkier ? cegła ta potrafi zakwitnąć w każdej postaci fugi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marki ul.Gołębia ale tam jest ręcznie formowana,Alpol to nie jest ŻADNA zaprawa a fuga wklęsła to wymysł listewkowców,na listwach nie można dać tyle zaprawy ile trzeba bo ci wypchnie listwę (widziałem już jak to robią wielokrotnie i u wielu )mury poprawiałem kila krotnie i niestety rozbierałem rękami bez użycia narzędzi,jak mowa o pływaniu to popatrz na swoją prace z boku a zobaczysz o czym mówię,a na koniec powiem tyle że fachowcowi żadna cegła nie kwitnie nawet terka czy lode a Eko Klinkier jest całkiem sympatycznym materiałem kiedyś robiłem z niego elewacje i ogrodzenie nie mam zastrzeżeń zachowuje normy każdej cegły. Sztuka murowania na pełną spoinę wymaga idealnego wykończenia spoiny oraz zachowania odpowiednich wymiarów tejże a na listwach nic nie możesz 1centymetr lub0,8 i na tym koniec! Ale skoro klienci na to idą to nic tylko życzyć powodzenia i następnych 70000 cegieł w mur!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...