Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - dziennik budowy Pinki i Przemka


Recommended Posts

Dlatego właśnie codziennie śledzimy pogodę, wykonawcy, kierownik budowy kazali kłaść, a ja się teraz stresuję :-?

Co do wykończeniówki to obraz domu mam w głowie, wiem już jakie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, mniej więcej jakie kolory, panele, a płytki..... dokładnie nie wiem jeszcze jakie będą, mam nadzieję, że w tym tygodniu będę miała czas, żeby dokładnie się rozejrzeć. Przeraża mnie duża łazienka na poddaszu, tyle metrów, zastanawiam się, czy kafelkować wszystkie ściany :roll:

To jeszcze trochę i Cię dogonię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Dzięki Aneta, trochę nas to przybiło, ale idziemy ostro do przodu :) Widziałam już początki pracy stolarza nad schodami, są zaje......fajne. A jak u Ciebie? Jak kładzie się Twoja euforia? Zamierzam poszaleć w górnej łazience z euforią verde i bianko, chyba, że opcja mi się zmieni, dolna łazienka tradycyjnie beż + brąz (baldocer), do kuchni i holu raczej gres polerowany :wink: Pozdrowionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euforia jest niezła do kładzenia, całkiem prosta, balismy się trochę, że fuga 1,5 będzie za mała i w przypadku krzywych płytek nie da się tego zgubić przy tak malej fudze, ale na razie nie ma czego gubić. Tylko trzeba trochę na nie uważać, bo są raczej delikatne - szybko pękają.

 

My Baldecor będziemy mieli na podłogach na dole :) też gres, ale nie polerowany - na nim widac każdą plamkę. Polerowany gres mam w kotłowni i dobrze, że od tego pomieszczenia zaczeliśmy, bo teraz wiem, że błędem byłoby go dawać w moim przypadku w całym domu. Reszę życia spędziłabym na kolanach szorując podłogi :)

 

A Ty jak planujesz połozyć płytki w górnej łazience. Możesz cos wkleić? Ciekawa jestem bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wkleję, bo projekt mam w głowie a z programem do projektowania coś mi nie szło (możesz polecić jakiś prosty w obsłudze?). Górną łazienkę zrobimy w płytkach ale nie na całej wysokości ścian, raczej do połowy (wyjątek w kabinie prysznicowej), na dzień dzisiejszy plan jest taki: podłoga euforia verde, ściany euforia bianco, za wc i bidetem płyteczki z kwiatkami, w obudowie wanny również wpleciony decor. Dalej nie wiem :cry: Jeżeli chodzi o łazienkę dolną to boję się, że będzie monotonnie. Podłoga baldocer tokio brąz, ściany beż, za wc brąz, zrezygnowaliśmy niestety z dekorów (które podobały mi się bardzo, bardzo) ale cena powaliła mnie na kolana, teraz głowię się co dalej.

A schody: dąb bejcowany na orzech, zapowiadają się pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta, czy mam rozumieć że gresu polerowanego nie polecasz? Generalnie jak studiowałam forum w tym temacie, to opinie były podzielone. Ja z koei boję się innego gresu, że będzie trzeba szczoteczką czyścić :( Szukam nadal kafli do kuchni, holu. wiem, że chcę jasne i niestety do jasnych nie zrobię ciemnych fug. Więc szorowanko i tak mnie czeka :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Aneta, czy mam rozumieć że gresu polerowanego nie polecasz? Generalnie jak studiowałam forum w tym temacie, to opinie były podzielone. Ja z koei boję się innego gresu, że będzie trzeba szczoteczką czyścić :( Szukam nadal kafli do kuchni, holu. wiem, że chcę jasne i niestety do jasnych nie zrobię ciemnych fug. Więc szorowanko i tak mnie czeka :roll:

Dobry Wieczorek :wink:

Moja sobie odpuściła gres polerowany - a miał być - postawiliśmy na płytki na podbudowie białej glinki Zirconio - płytka wygląda prawie jak gres polerowany - moje męskie oko by nie zauważyło różnicy gdyby nie wiedziało :roll:

a żonusi się podoba. Nie pamiętam jaki dokładnie model, ale jutro zapytam swojej i napiszę - w dodatku jest jeszcze znośna cenowo, ok. 130 zł/m2 :wink:

Też długo szukaliśmy jasnych płytek, gres porządny to co najmniej 300zł za m2,

chociaż pewno taki też czerwone wino odbarwi :roll:

I nam się spodobały te płytki Zirconio - szlus więcej nie szukamy, bo chyba pół roku wybrzydzania wystarczy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

na początek gratulujemy KAczki no i oczywiście postępów budowlanych. Witamy w klubie Inwestorów tracących nerwy podczas budowy domu :) - spokojnie - to norma, że nie zawsze jest idealnie, w końcu to są chyba właśnie uroki... inaczej to tak nudno by było :) ?

u nas też były przygody(między innymi) z nieszczelnymi rurami: i to nie była tylko kwestia wymiany nidy ale kucia płytek i posadzki. Pocieszyłam Was?

A na koniec prośba o nowe fotki.. zwłaszcza schodów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros witam u mnie :wink: cena 300zł/m2 gresu to zdecydowanie nie dla mnie, jedyny gres, który wpadł mi w oko to Arkesia Paradyża 100 zł/m2 i generalnie ten rozważam z gatunku polerowanych, ale cały czas szukamy czegoś innego.

AAAW pamiętam to wasze skuwanie płytek... Nerwy są, ale jak mawia główny bohater mojego syna: "Damy radę"!!!! Schody mają już górą barierkę i bardzo mi się podobają, potrzymam jeszcze was w niepewności i potem dam foty całości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...