Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi


ponury63

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Musisz umieścić zdjęcia gdzieś w sieci. Możliwości są przynajmniej trzy:

1. Załóż sobie fotoalbum klikając TU

 

Dziekuję założyłam album. Obsługa własnej strony....niestety przerasta moje mozliwości. Jeszcze raz dziękuję.

 

Etam, może warto sie nauczyć. Niezłe wyzwanie, co ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

W panelu sterowania wejdź do "Opcje regionalne i językowe" i tam poustawiaj wszystko na Polski a także w zakładce "Języki"/ szczegóły ustaw klawiaturę na "Polski programisty" jako domyślny.

Powinno zadziałać.

Nieraz zdarza się, że jekiś program zadokowany w pasku systemowym (tym obok zegarka i głośniczka - przeważnie masz go w prawym dolnym rogu) automatycznie zmienia te ustawienie lub poprostu blokuje pisanie polskich liter na stronach forum blokuje używanie kombinacji klawiszy ALT+inny klawisz lub CTRL+ coś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, a gdzie jest ta zakladka z "jezykiem programisty"?

W oknie opcje regionalne i językowe masz 3 zakładki:

1. Opcje regionalne;

2. Język;

3. Zaawansowane.

Tak bynajmniej powinnno być podobnie we wszystkich odmianach WINA.

W języki znajdziesz:

Usługi tekstowe i językowe wraz z kalwiszem szczegóły gdzie po jego naciśnięciu wyskakuje ci okno USTAWIENIA a w nim :

Język domyślny który ma być używany podczas uruchamiania komputera. Z menu rozwijanego wybierasz POLSKI PROGRAMISTY jeżeli go nie ma to troszeczkę niżej przeczytasz ZAINSTALOWANE USŁUGI i tam możesz dodać poprzez naciśnięcie DODAJ / POLSKI (PROGRAMISTY). Chyba inaczej nie mogę tgo opisać.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od paru dni problem z wormsem Beagle. Co go wyrzucę przychodzi z kolejna pocztą, ale tylko na jeden komputer. My mamy zabezpeczenia na serwerach /jeden neostrady, jeden nasz własny - te nie przepuszczają/ i jeden na triady /kiedyś bardzo dobry/. Ten wirus przychodzi jako mail bez załącznika /niewidoczny/ jako plik html. Nie mogę "wjechać" na list aby go usunąć, bo od razu sie instaluje. W outloocku mam ustawione wysylanie plikow zwyklym tekstem, nie wiem, gdzie sie ustawia przyjmowanie też zwyklym, - moze by pomoglo. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Beagle jest robakiem internetowym, którego działanie polega na rozsyłaniu własnych kopii za pomocą poczty elektronicznej oraz na łączeniu się ze stroną internetową. Robak działa jedynie do 28 stycznia.

 

Zwykle robak pojawia się w komputerze ofiary w postaci załącznika do listu elektronicznego o następujących parametrach:

 

Temat: Hi

Treść:

Test =)

[losowe znaki]

--

Test, yep.

Załącznik: [losowe znaki].exe

 

Po uruchomieniu przez użytkownika pliku załącznika robak tworzy na dysku swoją kopię w pliku bbeagle.exe oraz modyfikuje tak rejestr by jego kopia była automatycznie uruchamiana przy każdym starcie systemu Windows.

 

Robak podszywa się pod Kalkulator, ponieważ ma taką samą ikonę, a po uruchomieniu siebie uruchamia następnie prawdziwy kalkulator.

 

Robak rozsyła własne kopie z pomocą poczty elektronicznej do wszystkich adresatów, których adresy odnalazł w plikach z rozszerzeniami wab, txt, htm, html, znajdujących się na dysku. Również w polu nadawcy robak wstawia odnaleziony w plikach adres, zatem prawdziwy nadawca listu z robakiem nie jest tym, który widnieje w polu OD:

 

Dodatkowo robak ma możliwość pobierania swoich elementów z Internetu, jednak obecnie strona, z której ma to czynić nie działa.

 

Robak ma wewnętrzne ograniczenie działania - po 28 stycznia przestaje działać.

 

Beagle jest wykrywany oprogramowaniem mks_vir z bazą wirusów z dnia 2003-01-19 i nowszymi.

 

Ty prawdopodobnie masz wersję Beagle.B i aby go usunąć musisz pobrać

MksClean.exe.

 

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie już kasownie poczty zarażonej róznymi wirusami. Czy jest mozliwość zablokowania "wejścia" różnych rozszerzeń gdzieś w Outloocku?

 

Kompy mamy skanowane codziennie, nic nie wykrywają, za to dostajemy od 200 do 300 maili dziennie /albo zakazonych albo powiadomień/ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sama stworzyć tzw. reguły antyspamowe. W OE wchodzisz do nich: "Narzędzia->Reguły wiadomości->Poczta..." To jest kreator, więc powinnaś sobie poradzić. Polega to na tym, że wpisujesz, jak program ma zadzialać, gdy w temacie lub tresci wiadomosci znajdą się określone słowa lub frazy albo maile będą pochodzić od określonych nadawców. Przy odpowiednio dobranych regułach można dojść do 90-kilku procentowej skuteczności. Najprościej wyłapać i automatycznie kasować właśnie wszelkie powiadomienia o wirusach, bo jak zauważysz, komunikaty te są dość standardowe i powtarzalne. Są też dodatkowe narzędzia antyspamowe, integrujące się z OE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam!

 

Widzę, że jest też inny, bliski mi wątek! Z tym że...No właśnie: z tego co piszecie wnoszę, że Windows różnej maści króluje. I wirusy windowsowe (mylnie zwane komputerowymi) również. A ktoś może korzysta również z innych środowisk? Może jakiś makowiec czy unixowiec też się buduje? W końcu w informatyce (choć niestety nie w takim stopniu jak w budownictwie :-? ) też są alternatywne technologie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu na biurku większość ma Windows. No może parę maków by się znalazło. *ux'ów używają tylko ludzie z branży bo dla reszty:

* za wysokie wymagania (X'y mają większy apetyt na zasoby niż win32)

* za mało programów (głównie gier)

* zbyt egzotyczne (przyzwyczajenia)

 

Wprawdzie administruje kilkunastoma *ux'ami ale na biurku też mam Windows. Chociaż ostatnio przemyśliwuje nad przesiadką na Fedorę. Do win32 miałbym dostęp przez tsclient. Zaczyna to już zdiałac całkiem-całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...