Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi


ponury63

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zle odpowiedzialem %-)

wglada tak ze wszystkie sa kompy w sieci i kazdy kazdego widzi w odpowiedniej grupie server jest tam gdzies sobie ktory jest hmm powiedzmy przez 5 domoroslych informatykow ustawiany i nikt nic nie wie ;/

ale mnie interesuja tylko te 3 kompy bo one sa do niej podlaczone

jest odpowiednio 1x1,5m 2x4m kabla

1x win xp i 2x w98se i tylko te kompy sa do switch`a rozdzielajacego sygnal do drukarki podlaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie interesuja tylko te 3 kompy bo one sa do niej podlaczone jest odpowiednio 1x1,5m 2x4m kabla

1x win xp i 2x w98se i tylko te kompy sa do switch`a rozdzielajacego sygnal do drukarki podlaczone

Teraz rozumiem konfigurację, ale na odległość trudno coś doradzić. Te automatyczne switche potrafią sprawiać problemy. To stary patent, obecnie rzeczywiście zastępowany serwerem drukarki.

1. Czy ten drugi komp, który się blokuje, to dowolny, czy jakiś konkretny?

Jeśli konkretny, może spróbuj pozamieniać porty na tym switchu. Są chyba równorzędne.

2. Czy coś było zmieniane w konfiguracji softwaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł ten switch nawalić. Jego pieskim obowiązkiem jest odbieranie danych z kompa i przesyłanie ich do drukarki. I to chyba robi poprawnie. Ale jeśli drukarka już drukuje, powinien albo mieć bufor i odbierać dane do kolejki, albo jakoś zasygnalizować temu następnemu komputerowi, że jest zajęty. I to nie działa poprawnie. Albo swich źle sygnalizuje, albo komp tego nie rozumie. Tyle tylko, że jeden komputer mógł "zgłupieć", ale wszystke trzy?? Piszesz, że dowolny "drugi" ma kłopot. Czyli logicznie rozumując, może switch coś się wygłupia. Jest on jakoś konfigurowalny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz mi przyszlo prosic o rade :)

Znacie jakies dobre emulatory, zeby program pod wina (szczegoly czyt. nizej) poszedl na linuxie ?. Mam Linuxa'a Fedore Core 2, i chce zanstalowac program ehurtownia ( http://www.ehurtownia.pl ). Pod windowsem program przed instalacja wymaga zainstalowania dodatkowo: servera Fire Bird, msXML oraz InstMsiA,. Moje pytanie, czy da się to zainstalowac pod linuxem? ,jesli tak to jakich czy emulatrow uzyc ? i czy jes szansa ze to zadziala ?, bo puki co poleglem jak ciotka w czechach :wink:

 

EDIT:

 

po calen nocy, spedzonej nad kompem, jako tako poradzilem sobie WINEX, ale jak byscie znali cos lepszego to powiedzcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 10 lutego ponury63 podawał w tym wątku na to "przepis".

2. Gdy piszesz wiadomość, masz do wykorzystania przyciski. Naprowadź na nie kursor - wyświetlą ci się podpowiedzi ze składnią.

3. Spróbuj opowiedzieć (nie musisz odpowiadać, tylko spróbuj) na jakąś wiadomość, gdzie to zastosowano - koniecznie z wykorzystaniem cytatu. W tym cytacie zobaczysz składnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge wpisywać (na innym kopmuterze) znaku ć.

Instalowałem kiedyś jakiś program, który, jako skrót klawiszowy korzystał z kombinacji Alt (prawy) + c. Zezwoliłem mu na to. Później program odinstalowałem z Paneu Sterowania a kombinacja Alt c jest w jakiś sposób zarezerwowana. Jaki to był program - nie pamiętam.

 

Teraz w czasie edycji tekstu nie wstawia się żaden znak.

Jak to odkręcić? (System XP Home Edition)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. P: Nie mogę napisać małego ł

 

 

O: Odpowiedzialny za ten stan rzeczy jest skrót (hotkay), jaki rezerwuje

sobie sterownik karty graficznej intela, w celu rozwiązania problemu

należy zastosować się do rad opisanych poniżej (są dwie do wyboru):

 

1) wyłączyć funkcję skrótów klawiszowych w ustawieniach sterownika

graficznego 845G-"Graphics Properties | Hot Keys | Disable". Skróty

klawiszowe są włączone domyślnie.

 

2) alternatywnie na w/w stronie dostępna jest "latka" do rejestru, która

należy wgrać. Pozwala ona na równoczesne używanie funkcji skrótów

klawiszowych sterownika graficznego, jak i polskiego ł.

ftp://download.intel.com/support/graphics/fix-polish.reg <- łatka:-)

 

Rozwiązanie to jest zaczerpnięte z wątku zamieszczonego poniżej:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=9574

Oficjalny opis i rozwiązanie intela:

http://support.intel.com/support/graphics/intel845g/sb/CS-004713.htm

 

 

2. P: Nie mogę napisać małego ć

 

 

O: Tak jak w przypadku powyżej winne jest oprogramowanie do karty

graficznej tym razem ATI, w celu rozwiązania problemu należy

odznaczyć w Ati Control Center, zakładka Hotkeys "ptaszka" przy

"LaunchDashboard". Problem ten niestety występuje po ponownym

uruchomieniu komputera (podobno w nowej wersji oprogramowania

został już naprawiony), jedynym skutecznym wyjściem jest

odinstalowanie Ati Control Center lub zmiana po każdym

uruchomieniu komputera.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...