Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi


ponury63

Recommended Posts

Witam i dzieki za odpowiedzi. Ten laptop jest uzywany tylko w domu przez zone i corke w wiekszosci do internetu ale tez do nauki dlatego pasowala by mi polska wersja. Czy dobrze by bylo zaniesc do jakiegos serwisu komp. czy lepiej poszukac kogos zaufanego kto sie zna i to zrobi?

 

Pozdrawiam. Poltomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kolego, jak do uzytku domowego nie ma sie co zastanawiac :D

 

instalacja jest banalna, skombinuj skas plytke z XP pl (najlepiej profesional i sp2), wkladasz do napedu, restartujesz kompa, i instalacja ma zaczac sie sama (jak by sie nie zaczela to w biosie trzeba zmienic boot na cd), i dalej postepujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie :wink:

 

P.S.

najlepiej przy ustawianiu partycji, zrobic min. 2, a nawet 3 (jedna system, druga na instalacje programow, trzecia na wlsane pliki) i wszystkie w formacie NTFS :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich i kazdego z osobna :)

 

Jeśli chodzi o programy zabezpieczające i to serwer to brałbym tylko dwa pod uwage albo Norton Internet Security 2006 PL albo AntiVirenKit Internet Security to jeśli chodzi o serwer te dwa programy są nie doścignione w rozpoznawaniu i zwalczaniu wirusów i nie tylko :)

 

Jeśli chodzi o PC-ty domowe to myslę że Avast wystarczy w zupełności :)

 

i juz to kiedyś mówiłem to powtórze jeszcze raz LUDZIE NIEPATRZCIE NA ZAMULANIE KOMPA nie ma perpetummobile bo jeśłi bym tak patrzył czy to czy tam to zamula kompa to najlepiej nic nie instalowac i pracować na Win98 on wogule nie zamula :). Ja mam zainstalowanego Nortona IS 2006 PL i nic mi nie zamula (Athlon 2000+ 768 MB RAM-u ) i wszystko chodzi elegandzko

PS. Jeśli ściągniecie trojana to dopiero wam kompa zmuli :D:D hehe i będzieratuj się kto może więc lepiej troche pociepieć i miec pewność ze nic się niedostanie do kompa niż potem zobaczyć jak dane znikają nam z kompa :D POZDRAWIAM !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówie by wierzyć bez granicznie dla programów antywirusowych bo program za urzydkownika myśleć nie bedzie to narzedzie wspomagające w walce z wirusami , a zapewnienie 100% ochrony jest niemozliwe...Ale dobry progrma anty wirusowy to daje 80% pewności że wirusa nie ma, te 20 % to już własne doświadczenie i umiejetności w wyszukiwaniu wirusów recznie :)...

Ja wierze nie w umiejetności programu tylko we własne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
ckwadrat i tu się mylisz bo przecież wirusy nietylko przez malia się rozsyłają ale wystarczy po internecie pochodzić i można dużo wirusów nałapać..A co do załaczników niektóre emaile maja w sobie scrypty które uruchamiaja się w kliencie pocztowym zaraz po sciągnieciu ich z serwera pocztowego :evil: ..To tyle dziękuje za uwage :) i Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckwadrat: i tu się mylisz bo przecież wirusy nietylko przez malia się rozsyłają ale wystarczy po internecie pochodzić i można dużo wirusów nałapać..A co do załaczników niektóre emaile maja w sobie scrypty które uruchamiaja się w kliencie pocztowym zaraz po sciągnieciu ich z serwera pocztowego :evil: ..To tyle dziękuje za uwage :) i Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckwadrat: i tu się mylisz bo przecież wirusy nietylko przez malia się rozsyłają ale wystarczy po internecie pochodzić i można dużo wirusów nałapać..

 

Mówię to z praktyki, nie teoretyzuję. Wywaliłem te najgorsze spowalniacze, jakie można sobie wyobrazić. A im bardziej "renomowany" antywirus, tym bardziej spowalniał mi system :lol:. Używam oczywiście Firefoksa a nie Explorera i poczty przez WWW a nie lokalnego klienta, więc żadnego badziewia poza ciasteczkami :wink: i ad/spywarem nie ściągnę. Korzystam regularnie z antyspyware'a, ale nie trzymam żadnego rezydenta w tle. I nie uważam wcale żeby moje postępowanie było ryzykowne. Co więcej, jestem zabezpieczony w ten sposób także przed dziurami w samych programach antywirusowych. A niedawno okazało się, że Symantec ma takowe! Jednym słowem pic na wodę fotomontaż z tymi antywirusami i wyciąganie kasy od zastraszanych użytkowników. Podobna panika i z firewallami a systemowa Zapora jest obecnie w zupełności wystarczająca. Każdy zrobi oczywiście jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckwadrat

 

swiete slowa :)

 

straty spowodowane jakims antywirem typu norton antywirus, sa niewspolmiernie durze do ew. poniesionych zyskow. Nic nie chroni tak dobrze jak wiedza, umiejetnosci i rozwaga. Trzeba wiedziec co sie mozna z czego i od kogo spodziewac. Oczywiscie raz na jakis czas przeskanowac system trzeba. Ja tez uzywam firefox'a, zapory XPsp2, i tyle !

a okresowo skanuje:

-hijack this

-ad awere personal

-spy boot s&d

-jakis skaner on-line

 

:wink:

 

i jeszcze mi sie nie zdarzylo w w/w konfiguracji cos zlapac groznego !

a pare lat temu, a zntywirusem w tle mialem czarnobyla w firmie, wyczyscilo caly dysk !!

 

z tymi wirusami, to jak ostatnio z ptasia grypa, nakrecaja ta cala atmosfere tworcy szczepionek (antywirosow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo

ale zalezy kto jest do czego przyzwyczajony

firefox ma dodatkowe funkcje jak n.p mozliwość oglądania wielu stron na wielu zakładkach w jednym oknie

 

o to wyglada tak http://i47.photobucket.com/albums/f184/Akna/ekran.jpg

 

no i taka opcja po pierwsze nie powoduje spowalniania komputera, bo masz otwarty tylko jeden program, a nie kilka (każde dodatkowe okno liczy sie jako program)

po drugie jest wygodniejsza dla użytkownika

ma mniej dziur w skrypcie - cokolwiek to znaczy - wiem tyle, że bezpieczniejsce

no i mnóstwo innych - takich jak np. możliwość samodzielnego ustawiania kolorystyki, skór

porządnie zrobione zakładki i naprawdę duzo, dużo innych przydatnych funkcji jak np. na pasku zadań można doinstalować opcję notatek i inne wtyczki i przydatne współgrajace z przegladarką programiki

 

to tyle co ja wiem o ff i dlaczego nie uzywam ie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...