Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi


ponury63

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

znazcy co, po uruchomieniu od razu w niebieski przeskakuje ?

a tryb awaryjny ?

co pisze na tym ekranie ?

Wyglada to tak jakby komputer zacial sie przy wlaczeniu tylko Windows na niebieskim tlei dalej nic sie nie dzieje :-?

 

spróbuje w biosie zmienic taktowanie pamięci z 133 na 100

moze pomóc, ale nie musi

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Co o tym myśleć?

 

Z zasady kasuję wszystkie łańcuszki i inne takie akcje niby z dobrego serca itp, jako zapychające skrzynki i blokujące łączność nie mniej skutecznie niż wirusy. Robię to zwykle bez komentarzy, chyba że bardzo dobrze znam nadawcę.

 

Dziś jednak dostałam od osoby, którą głupio mi pouczać mail o tytlule "prześlij gdzie możesz", zawierający (oprócz tuzina malutkich załączników) jeszcze taki tekścik:

 

 

" Temat: Fw: PD: Fw: PD: PRZEśLIJ GDZIE MOŘESZ, Wařny teks t na sam ym dol e! !!!!

 

Ola wygra≥a z ogniem bŰj o řycie , teraz walczy o swoja przysz≥o∂Ę!

14-sto miesiÍczna dziewczyna ma spaloną skŰrÍ , uszkodzone ko∂ci

czaszki na skutek wysokiej temperatury , nie ma po≥owy twarzy. Trafi≥a do

krakowskiego szpitala w Prokocimiu i jest pod opieką chirurga - specjalisty

od oparzeŇ doc. Jacka Pucha≥y po pořarze w minionym tygodniu.

Czekają ją kolejne operacje i d≥uga rehabilitacja, na ktŰrą potrzebne są pieniądze

NIE MAMY NIC - RODZICE S° BEZSILNI

Nie zmieniaj tresci tego maila tylko po prostu prze∂lij go dalej.

Ciebie kosztuje to tylko klikniÍcie a rodzice dostają 3 grosze za kařdego maila przes≥anego w tej formie.

 

Mail zawiera skrypt html ktŰry zlicza ile raz by≥ wys≥any a p≥aci firma zajmująca siÍ badaniami skuteczno∂ci mailingu jako formy marketingowej. "

 

 

Nie bardzo mi się to podoba. Pół biedy jeśli ktoś na tym zarabia (nie sądzę, żeby była to rodzina poparzonej dziewczynki) ale wydaje mi się że może to być raczej opakowanko na wirusa.

 

Gdybym miała pewność - wypadałoby mi zasygnalizować nadawcy. Co Wy którzy się znacie mi doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś dostałam taki list i też miałam wątpliwości co o tym sądzić.

Zapytałam kogoś, kto wie o tych sprawach więcej niż ja i taką dostałam odpowiedź:

 

Zanim klikniesz "Przekaz"

 

Dotarl‚ do mnie kolejny lancuszek szczescia (a raczej nieszczscia), w

ktorym jest zawarta tradycyjna prosba o rozeslanie do jak najwiekszej

ilosci osob. 3 grosze za kazdego wyslanego e-maila maja… wspomoc rodzine

ciezko poparzonej 14 miesiecznej Oli. Do listu dolacznona jest tez

fotografia dziewczynki. Zanim jednak przeslecie dalej tego typu list

zastanowcie sie nad nastepujacymi problemami:

 

1. W jaki sposob sa zliczane wysylane listy?

2. Kto zlicza te listy?

3. Dlaczego ktokolwiek mialby placic za rozsylanie poczty?

 

Ten i inne temu podobne listy sluza przede wszystkim spamerom zerujacym na

ludzikim nieszczesciu. E-mail, ktory otrzymalem zawiera ponad 1000(!!!)

sprawdzonych, prywatnych oraz sluzbowych adresołw pocztowych.

 

Adresy te zostana predzej czy pozniej wykorzystane do rozsylania spamu lub szkodliwych programow.

 

Uaktualnienie: 07.09.2005 Rzeczywista pomoc Oli i jej rodzicom mozna

zaofeorowac jedynie wplacajac pieniadze na konto poszkodowanej rodziny.

Wiecej informacji mozna uzyskac pod adresem ww2.tvp.pl

 

I o to w tych listach chodzi, tak ze nie rozsylaj ich dalej jesli kiedykolwiek otrzymasz podobny.

W zamian przeslij to co napisalam powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mail zawiera skrypt html ktŰry zlicza ile raz by≥ wys≥any a p≥aci firma zajmująca siÍ badaniami skuteczno∂ci mailingu jako formy marketingowej. "

Mysle, ze to bzdura. Duza liczba osob odbiera i wysyla maile w formie tekstowej a nie html. W takim przypadku taki skrypt by raczej nie przezyl. Zreszta ja tam sobie nie zycze zadnych skryptow, ktore cos tam robia w mailu i nie maja nic wspolnego z wyswietlaniem jego tresci. Jestem wlasnie jedna z tych osob u ktorej taki skrypt nie zadziala i jesli bym tego maila przeslala dalej to chyba juz u nikogo pozniej by nie zadzialal. Mysle, ze "specjalisci od marketingu" musza to wiedziec i nie robiliby badan w tak idiotyczny sposob.

 

Nie bardzo mi się to podoba. Pół biedy jeśli ktoś na tym zarabia (nie sądzę, żeby była to rodzina poparzonej dziewczynki) ale wydaje mi się że może to być raczej opakowanko na wirusa.

Bardzo prawdopodobne. Rozwiazanie w teksie powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie biorę udziału w łancuszkach. W mojej branży często za kompami siedzą ładniutkie blondynki i potrafią rozsyłac apele o np. zaginietych dzieciach /znalazly sie rok wczesniej/ itp. Najbardziej mnie wqrza, że w bazach jest ok. 10tys biur i zwiazku z tym dostaje ok. 100 spamów tej treści :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hejka mam taki problem komputerowy. unowocześniałem sobie komp :wink: w ubiegłym tygodniu w pentium 4 2,66.

zamieniłem pamięć 256 na 1Gb (płyta według opisu przyjmuje do 3Gb) oraz dołożyłem do dysku 40 Gb (maxtor) dysk 160 Gb (samsung). ten drugi zrobiłem masterem itd.

no i za cholerę nie chciał mi się wgrać win xp. dochodził do 70 % instalacji i błąd, błąd, błąd i nic. wymieniłem napęd płyty - to samo, odłączyłem maxtora - to samo. zamieniłem pamięć z 1Gb na 256 i miodzio.

wadliwą pamięć wymieniłem na nowę, włożyłem (ten nowy 1 Gb) do kompa, zainstalowałem sobie neo i e-mule i ściągam. i od czasu do czasu (np. 4-6 razy w ciągu godziny) nagle albo komp się restartuje albo pokazuje się komunikat o będzie krytycznym (czasem z funkcją debuguj) i mnie wywala. a czasem jest wszystko okej.

nie wiem zatem czy jest to ponowny kłopot z pamięcią, czy też jakieś niedopasowanie neo i e-mula ?

może ktoś mógłby cosik mi podpowiedzieć w tym względzie. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekspertem nie jestem ale taka regularnosc moze oznaczac jakies przegrzewanie sie kompa bez wzgledu na odpalona aplikacje ... no chyba ze przyjmiemy ze ciagle pracujacy dysk grzeje bardziej.

 

Z tego co wiem wiele kart graficznych ze sredniej polki cenowej ma montowane radiatory zamiast wiatraczkow i sie grzeja przez to znacznie. Inna mozliwosc to dolozenie zbyt wielu urzadzen do starego zasilacza i moze nie dac rady ciagnac ...

 

sprobuj wystawic go na biurko zdjac obudowe i "pracowac" :wink: na mule jakby sie problem przestal pojawiac to na 100 % przegrzewanie czegos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pawson - sprawdzę. mam od kilku dni neo i ściągam jak szalony (dzień i noc :lol: więc komp chodzi i chodzi. rozbiorę go i zobaczę.

szczerze pisząc najbardziej obawiam się że może to być pamięć - pierwszą mi wymienili bez problemu a jak się znowu pojawię to pewnie :o :o :o

komp mam z 2002 r. z zintegrowaną kartą graficzną chyba 32mb. a z nowych urządzeń to dołożyłem tylko twardziela i nagrywarkę dvd obok nagrywarki cd.

btw. na maxtora kupiłem kieszeń z własnym wiatrakiem ale jeszcze jej nie podłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...