Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi


ponury63

Recommended Posts

ja to chyba gupi jestem, :-? :D

coś jest w systemie, że nie mogę się zalogować do poczty w onecie,

ponury i inni poradżcie 8)

 

 

Ogólne rzecz biorąc, są 2 możliwe przyczyny:

 

- problem leży po stronie Twojego kompa/systemu

- problem leży po stronie onetu.

 

Wg mnie zdecydowanie to drugie. Prawdopodobnie serwerzy będą przeciazone, albo coś w tym rodzaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

problem chyba jednak jest w systemie,

na jednym komputerze mam XP i onet

na drugim Vistę i nie mam onetu

 

Ciekawe. Chociaż ciężko oceniać co może się dziać z komputerem którego się nie widzi na oczy.

 

Jeśli wina leży faktycznie po stronie kompa, to sugerowałbym że najprawdopodbniej może być to spowodowane blokowaniem JavaScriptu lub Cookies przez firewalla lub inny program o podobnym działaniu.

 

Z prostych metod sprawdzania działania poprawności netu można zastosować Firefoxa i sprawdzić jak przebiega logowanie na innej przeglądarce. Niemniej jednak mogę się mylić - "w ciemno" zawsze jest łatwiej o pomyłkę. Możliwych przyczyn jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uwierzytelnianie dotyczy tylko klientów (programów) pocztowych. Z tego co zrozumiałem, problem był przy dostępie przez WWW.

Podejrzeam jedną rzecz. Przy pierwszej próbie połączenia z pocztą przez webmail (www) może być ściągany i instalowany jakiś aplet Javy. Firefox może mieć inaczej ustawione reguły bezpieczeństwa i nie pozwala na to i nawet nie pyta o zgodę. Blokuje i już. Jak już Internet Explorer ściągnął, FF sobie poradzi.

Ale to tylko przypuszczenia. Nigdy nie zastanawiałem się, jak to działa.

Generalnie Vista ma wyżej ustawioną poprzeczkę bezpieczeństwa - więcej jest blokowane. Firefox, jako obcy produkt, może ma więcej ograniczeń, niż "swój", bardziej zintegrowany z systemem, IE. Nie wiem.

Im głębiej w las, tym więcej drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie kartę graficzną ATI. Do tej karty jest program, pozwalający na ustawianie różnych rzeczy. Nazywa cię to chyba CCC (Catalyst Control Center), na pasku po prawej stronie powinna być ikonka, jak nie, to w menu Programy. Ctrl+Alt+c jest tam używane jako skrót to uruchamiania programu. Trzeba wejść w ustawienia (zakładka Hotkeys) i zmienić to na np. Ctrl+Alt+f.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

ja zawsze odznaczałem Catalyst Control Center ->Hotkeys te ptaszki włączające ten skrót klawiszowy i działało

ale po aktualizacji na nowsze sterowniki te manewr nic mi nie pomógł

edycja ( zamiana) literki c na inną też nie, nie ma jak nowsze "lepsze"

 

rozwiązałem to w sposób bardziej drastyczny

ctlr+alt+del zaznaczam proces ccc.exe i zakończ proces :p

 

i można normalnie pisać

 

lub odinstaluj sterowniki do ATi i zainstaluj sam driver bez tego CCC

 

 

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie kartę graficzną ATI. Do tej karty jest program, pozwalający na ustawianie różnych rzeczy. Nazywa cię to chyba CCC (Catalyst Control Center), na pasku po prawej stronie powinna być ikonka, jak nie, to w menu Programy. Ctrl+Alt+c jest tam używane jako skrót to uruchamiania programu. Trzeba wejść w ustawienia (zakładka Hotkeys) i zmienić to na np. Ctrl+Alt+f.

 

Dokładnie...ja już to mam też przećwiczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam neostradę i router D-Link DSL-G624T. Neo rozdzielona na 2 kompy. Czy można to tak skonfigurować, zeby łącze było podzielone "po połowie". W tej chwili jest tak, że jeśli jeden coś ściaga to drugi prawie nic nie może zrobić. Przeglądanie forum Muratora też jest utrudnione...

 

Można zaradzić???

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam neostradę i router D-Link DSL-G624T. Neo rozdzielona na 2 kompy. Czy można to tak skonfigurować, zeby łącze było podzielone "po połowie". W tej chwili jest tak, że jeśli jeden coś ściaga to drugi prawie nic nie może zrobić. Przeglądanie forum Muratora też jest utrudnione...

 

Można zaradzić???

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Jeśli ten router posiada możliwość podziału statycznego łącza (QOS) w opcjach modemu (routera) to kwestia przyznania priorytetów. jeśli nie posiada to nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zarządzanie pasmem mają routery DrayTek. Na przykład:

http://allegro.pl/item305417816_draytek_vigor_2700ge_neostrada_regulacja_pasma.html

opis jest tu:

ftp://ftp.draytek.pl/POMOC/Gotowe_przyklady/Zarzadzanie_pasmem/Zarzadzanie_ruchem.pdf

Dla D-Linka nie znalazłem takiej opcji. Może jest, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana poczty na gazeta.pl, teraz majstruje przy niej big brother

kilka smaczków z dłuuugiej umowy

[...] użytkownik przyjmuje do wiadomości i zgadza się, że Google może uzyskiwać dostęp, zachowywać i ujawniać informacje o koncie użytkownika oraz wszelką Treść powiązaną z kontem w sytuacji, gdy wymaga tego prawo lub w dobrej wierze, że taki dostęp, zachowanie lub ujawnienie jest w uzasadniony sposób niezbędne [...]

Użytkownik ponadto rozumie i zgadza się z tym, że administrator domeny może mieć dostęp do konta użytkownika i jego zawartości oraz zawieszać lub anulować dostęp do konta, a także możliwość modyfikacji konta przez użytkownika.

komuś się chyba coś po.....ło, tu nie Chiny :evil:

 

a to też ciekawe, chyba tyczy m.in. używających aplikacji takich jak 'picasa'

Przesyłając, publikując lub wyświetlając Treść w usługach Google, które są dostępne publicznie, lub za ich pośrednictwem, użytkownik udziela Google ważnego na całym świecie, niewyłącznego, nieodpłatnego zezwolenia na reprodukcję, adaptację, modyfikację, publikację i dystrybucję takiej Treści w usługach Google do celów wyświetlania, dystrybucji i promocji usług Google.

Google zastrzega sobie prawo do pośrednictwa w publikacji Treści przesłanej, opublikowanej lub wyświetlanej przez użytkownika w usługach Google lub za ich pośrednictwem, a także do używania tej Treści w połączeniu z jakimikolwiek usługami oferowanymi przez Google. Google zastrzega sobie ponadto prawo do odmowy akceptacji, publikacji, wyświetlania lub przesyłania jakiejkolwiek Treści według własnego uznania.

[...]

Użytkownik zgadza się z tym, że Google nie ponosi żadnej odpowiedzialności za usunięcie lub nieprzechowanie jakiejkolwiek Treści i innej zawartości utrzymywanej lub przesyłanej przez usługi Google.

:lol:

umowa standardowa jak klasyczna EULA, czyli mogą wszystko, a nie biorą za nic odpowiedzialności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No risk, no fun!

Google ma na celu zgromadzenie danych o nas wszystkich, reszta nie ma dla nich znaczenia. Po co namawiać ludzi do wypełniania ankiet, skoro można przeskanować maile i zapytania do wyszukiwarki. Wychodzą z tego zainteresowania, preferencje itp. itd. Potem to wszystko można sprzedać w celach reklamowych - na wiele sposobów. A skoro maili można nie kasować bo skrzynka duża i stale rośnie, i za parę lat się to wszystko przyda.

Ostatnio Google inwestuje w badania kodu DNA. Pytanie (retoryczne), po co ....

http://beta.di.com.pl/news/18196,6.html

Nie dziwię się Lemowi, że z entuzjasty postępu, pod koniec życia stał się wielkim sceptykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...