Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi


ponury63

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jaką masz windę ?

 

Spróbuj kliknąć prawym guziorem myszy na swoim dysku (po otworzeniu "Mój komputer") i z wyświetlonego menu kontkstowego wybierz "Właściwości". Przy odrobinie szczęścia na zakładce "Ogólne" będziesz mieć guzior "Oczyszczanie dysku" albo jakoś tak podobnie - jak go wciśniesz wówczas winblows pousuwa wszystko co jego zdaniem usunąc można. Jeśli nie masz tej opcji lub nic to nie da to będzie trzeba trochę pogrzebać w podrobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim dysku otwórz foldery (jeśli takie masz):

TEMP

TMP

WINDOWS\TEMP

WINDOWS\TMP

 

Po otworzeniu każdego z nich (tylko się nie pomyl - nazwa folderu jest na pasku tytułowym okienka) wciśnij klawisze:

Ctrl+A : zaznaczy wszystko co jest w folderze

Shift+Del : usunie ostatecznie wszystko co było zaznaczone

 

Potem odpal InternetExplorerra i z wybierz "Opcje internetowe" z menu "Narzędzia". Na zakładce "Ogólne" w ramce "Tymczasowe pliki internetowe" wciśnij guzik "Usuń pliki" i w wyświetlonym okienku zaznacz "[x] Usuń całą zawartość offline" i wciśnij guzik "OK"

 

To wszystko co można zrobić w miarę bezpiecznie - reszta to nielubiane przez ciebie grzebanie w podrobach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden normalny program ani uzytkownik nie wtyka nic ważnego do folderów TEMP (Temporary - tymczasowe). W nowszysch windowsach są programy, które automatycznie czyszczą te foldery.

 

Oczywiście jest możliwe, że ktoś zapisał coś ważnego w tym katalogu - tak samo jak możliwe jest że na drodze jednokierunkowej ktoś pojedzie pod prąd.

 

Dlatego tym bardziej powinnaś wszystko z nich wykasować, aby się nauczyć więcej tego nie robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu, a napewno wyrzucę tylko tymczasowe pliki? Czy unieruchomię sobie programy? Wyrzucic łatwo, wrócić trudno :(

Dlatego wymyślono ten "kosz". Najpierw kasujesz do kosza (z niego można jeszcze łatwo odzyskać). Nie zmienia ci to niestety zajętości dysku, ale możesz sprawdzić (np. przez jakiś czas), czy niczego ci nie brakuje i wszystko działa. Jak jest OK, opróżniasz kosz. I dopiero wtedy zwalnia się miejsce na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam bezlitosna :lol: Wyrzucałam, wyrzucałam, zlitowałam sie nad zdjęciami ze spotkań forumowych :D Mam 406MB wolnej przestrzeni.

Dziękuje Wam za pomoc /mam co prawda "prywatnego" informatyka, czyli mężą, ale on jest trudno dostepny :D /

Pozdrowienia. Majka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Teraz pytanie ode mnie. Boje się, że nie takie łatwe - do kogoś, kto obrabia grafikę. Pracuję przy komputerach od lat, ale grafiką nigdy się nie zajmowałem. Mieczotronix jest specem, ale ma teraz swoje kłopoty (dach).

Mam do zeskanowania rysunek dość dużego formatu (ponad A3). Skanerem A4 muszę go podzielić na 3 części, a potem jakoś złożyć? Czy jest jakiś automat w Gimpie albo Photoshopie, który to ułatwi? Perspektywa ręcznego składania (przesuwanie i obracanie) nie jest zachęcająca. Kiedyś, gdy były takie ręczne rolkowe skanery obsługujące tylko połowę kartki A4, było to jakoś możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki program, który zrobi sam, to co chcesz

ale:

- jest dość trudny w obsłudze

- cała dokumentacja jest po angielsku

 

nazywa się Panorama Tools (czasem Pano Tools) i potrzebny do niego jest program PTAssembler.

 

Ten program działa tak: na wejściu jest kilka zdjęć, które mogą być poobracane względem siebie. Te zdjęcia muszą mieć części wspólne. W programie zaznacza się na częściach wspólnych sąsiadujących ze sobą zdjęć te same punkty (co najmniej 3, a najlepiej z 10). A potem program sam obraca zdjęcia, skaluje je i wykonuje inne deformacje związane z optyką aparatu, żeby te punkty się pokryły i produkuje zdjęcie będące mozaiką zdjęć wejściowcyh.

Czyli dokładnie to, o co ci chodzi.

 

W dodatku bardzo dokładnie.

 

Jeśli ten ci się wyda zbyt skomplikowany, poszukaj innych programów freewareowych czy sharewarowych do robienia panoram z fotografii.

 

 

Ja tego programu używam do składania w jedno zdjęcie panoramiczne kilku zdjęć z aparatu cyfrowego, bo do tego został wymyślony. tu jest kilka moich panoram:

http://www.pbase.com/miecz/panos

 

A teraz linki do programu. Najpierw trzeba z dzień to wszystko czytać, potem popróbować, a na koniec się umie.

 

tu jest strona autora (po angielsku i wszystko dalej po angielsku będzie)

http://www.path.unimelb.edu.au/~dersch/

 

tu jest strona programu PTAssembler, który ułatwia korzystanie z PAnorama Tools

http://www.tawbaware.com/ptasmblr.htm

 

i tutorial do niego

http://www.tawbaware.com/ptasmblr_tutorial.htm

 

tu jest jakiś inny tutorial

http://epaperpress.com/pano/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki, że w tym całym dachowym zamieszniu znalazłeś chwilę. Ten software jest ciekawy. To, że po angielsku, żaden problem. Prawie wszystko w mojej pracy jest po angielsku, choć oczywiście polski znam zdecydowanie lepiej. Trochę mnie tylko martwi konieczność przećwiczenia tego. Mam zaledwie kilka rysunków. Jak stwierdzę, że to za dużo ćwiczeń, pójdę do Copy General i tam albo mi zeskanują, albo skopiują w kolorze (bo to niestety kolorowe jest) na A4 i to sobie zeskanuję. Choć nie wiem, co na to powie moja ambicja. :wink: Czy tak, czy siak, dokładam do tego interesu, bo to dla pewnej placówki oświatowej, gdzie i tak pieniędzy nie mają - muszę sam zapłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej komputerowcy. Przy otwieraniu kompa pojawia mi się napis "importowanie C/windows.000/system/OSA.DL nie jest mozliwe, nie jest systemem rejestru. Importować mozna tylko pliki rejestru."

To pewnie jakis robal, skanuję komp, kasuję zarazony plik, a rano znowu ten komunikat. Macie jakąś metodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...