Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi


ponury63

Recommended Posts

Podłącz dyski pod osobne taśmy i na każdą z nich: Dysk - master; napęd - slave

powinno działać

i posprawdzaj zworki - 2 razy :D

 

Tak właśnie kombinuję (też mi to przyszło do głowy):

...To może dać oba twardziele jako Mastery, a DVD jako Slave'y...

 

Tylko taśma za krótka i nie styka :evil:

Dobra - wyłączam sprzęta i nura dalej, najwyżej wywalę jeden napęd (szkoda, bo się wygodnie CD kopiuje w locie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Dla mnie Vista to porażka, ale to moje prywatne i bardzo nieobiektywne zdanie.

 

Mowa :) Sz... mnie trafia jak próbuje spiąć w domu w sieć (przez wifi) mojego kompa z XP i żony notka z Vistą. Raz działa, raz nie i nie mogę trafić dlaczego "znikają".

Zresztą jak napisał piterazim - M$ sam wycofuje się z visty, podobnie jak swego czasu z Millennium.

 

apropo porażek - IMO office 2007 jeszcze gorszy od visty, ile już poprawiałem arkuszy i VBA, aby działały na 2003 i 2007 to moje :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu system operacyjny powinien służyć do zarządzania zasobami komputera (dysk, pamięć procesor itp). Niestety Vista zamiast nimi zarządzać po prostu je zużywa pozostawiając niewiele dla oprogramowania, którego chcielibyśmy użyć.

 

Niestety problem ten nie zostanie rozwiązany w Windows 7, gdzyż będzie on oparty dokładnie na tym samym jądrze co Vista i na tych samych "rewolucyjnych" mechanizmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz że zoptymalizują go do pożerania jak największych zasobów sprzętowych?

 

Oczywiście, nie zauważyłeś tego w ostatnich latach? :) Prawda jest taka że do normalnej pracy wystarczy win98, office 97 itd. Każda następna wersja systemu jest coraz bardziej wymagająca, nie oferując wiele poza wodotryskami. Kiedyś zwiększało się moc komputera, aby wygodnie pracować, a obecnie do netu, biura czy innego domowego użytkowania wystarczy pecet sprzed paru lat. Dopiero słabo zoptymalizowane oprogramowanie i systemy (vista) z powrotem zapędziły ludzi do sklepów po nowe HD, pamięci czy całkiem nowy sprzęt. Producenci zrobią wszystko aby rynek się rozwijał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS Outlook 2003. Win Vista.

Skonfigurowałem na imap (obsługiwany przez serwer) bo zalezy mi na synchronizacji. Po uruchomieniu aplikacji ściaga mi poczte, czy też nagłowki, bez problemu. Samo sprawdzenie trwa ułamki sekund. Po kilku auto sprawdzeniach pojawia się problem:

 

Zadanie „Sprawdzanie, czy nadeszła nowa poczta w subskrybowanych folderach na XXXXX.” zgłosiło błąd (0x800CCC0E) : „Program Outlook nie może pobrać folderu (null) z serwera e-mail IMAP dla konta XXX. Błąd: Nie można połączyć się z serwerem. Jeżeli ten komunikat będzie się powtarzać, skontaktuj się z administratorem serwera lub usługodawcą internetowym.”

 

Za cholere nie wiem jaki jest powód :evil: Wysyłanie poczty jest bezproblemowe. Dla porównania skonfigurowałem równolegle konto na POP3 i tam wszystko gra, ale ten tryb mi nie pasuje :-? Po kilku nieudanych próbach Outlook sie tak zawiesza, że reanimuje go tylko reset kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
czy jest możliwe podłączenie drukarki w sposób bezprzewodowy z laptopem?

 

U mnie tak działa - połączenie przez wifi z routerem, a do niego podpięta HP2100TN z printserwerem. Do wyboru masz jeszcze drukowanie przez irdę (podczerwień), ale nie wiem na ile jest to wygodne ze względu na żółwią prędkość. Trzecia możliwość to drukarka z bluetoothem lub adapter jak ten:

http://www.allegro.pl/item483259477.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
czy jest możliwe podłączenie drukarki w sposób bezprzewodowy z laptopem?

 

U mnie tak działa - połączenie przez wifi z routerem, a do niego podpięta HP2100TN z printserwerem. Do wyboru masz jeszcze drukowanie przez irdę (podczerwień), ale nie wiem na ile jest to wygodne ze względu na żółwią prędkość. Trzecia możliwość to drukarka z bluetoothem lub adapter jak ten:

http://www.allegro.pl/item483259477.html

ale jest problem

mam Vistę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...