Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi


ponury63

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Zakupiłem oryginalnego Windowsa XP,i teraz małe pytanie.

Czy jak go zainastaluje w komputerze to, czy stracę wszystkie dane z dysków D,E,F? Bo to ,że zniknie mi wswzystko z dysku systemowego C to pewne. Ale co z moimi zdjęciemi itp...?

Teraz mam pirackiego XP-ka :roll: :roll:

 

Czy dam radę go sam zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak go zainastalule w komputerze to, czy stracę wszystkie dane z dysków D,E,F? Bo to ,że zniknie mi wswzystko z dysku systemowego C to pewne. Ale co z moimi zdjęciemi itp...?

Jeśli podczas instalacji nie zażyczysz sobie usuwania partycji, zmiany rozmiarów partycji czy formatowania innych partycji niż C to Twoje dane są bezpieczne :)

 

Czy dam radę go sam zainstalować?

Czytaj uważnie co tam jest napisane i poradzisz sobie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak go zainastaluje w komputerze to, czy stracę wszystkie dane z dysków D,E,F? Bo to ,że zniknie mi wszystko z dysku systemowego C to pewne. Ale co z moimi zdjęciemi itp...?

Jeśli podczas instalacji nie zażyczysz sobie usuwania partycji, zmiany rozmiarów partycji czy formatowania innych partycji niż C to Twoje dane są bezpieczne :)

 

Czy dam radę go sam zainstalować?

Czytaj uważnie co tam jest napisane i poradzisz sobie bez problemu.

 

Dzięki!.

Nic nie chce zmieniać, partycji. rozchodzi się tylko o wyczyszczenie C (systemowego) i wgranie nowego XP.

To ja może poczekam z tym na żonę bo mnie zadusi jak zginą zdjęcia i filmy ze ślubu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem oryginalnego Windowsa XP,i teraz małe pytanie.

Czy jak go zainastaluje w komputerze to, czy stracę wszystkie dane z dysków D,E,F? Bo to ,że zniknie mi wswzystko z dysku systemowego C to pewne. Ale co z moimi zdjęciemi itp...?

tak poza samą instalacją [brawo za legal :)] - wiara w bezpieczeństwo danych zachowanych w JEDNEJ kopii na dysku twardym może się skończyć tragicznie dla tych danych

pendrive'y 16 GB kosztują już ok. 90 zł [np. tutaj] - kupujesz dwa, robisz kopię ważnych danych na obydwu i śpisz spokojniej mając dwie kopie

filmy - plyty DVD+R w emarketach kosztują poniżej 70 zł za 100 szt.

czyli backup 4,5 GB kosztuje 70 groszy ;) x 3 kopie dla pewności - 2 złote

tyle ze pendrive jest bardziej funkcjonalny, choć za cenę nieporównanie wyższą

 

dysk twardy to tylko urządzenie, i tak jak pralka, może paść w dowolnym momencie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem oryginalnego Windowsa XP,i teraz małe pytanie.

Czy jak go zainastaluje w komputerze to, czy stracę wszystkie dane z dysków D,E,F? Bo to ,że zniknie mi wswzystko z dysku systemowego C to pewne. Ale co z moimi zdjęciemi itp...?

Teraz mam pirackiego XP-ka :roll: :roll:

?

 

a jakiego masz pirata? jak też XP home to wystarczy podmiana klucza na oryginalny, jak był na jakimś kluczu korporacyjnym lub pro to niestety reinstalka. Skopiuj z partycji C na inną moje dokumenty, programy nie wymagające instalacji itp. Zresztą na przyszłość polecam trzymanie moich dokumentów z definicji na innym dysku, ścieżkę można zmienić np z TweakUi.

 

apropo nagrywania na DVD - polecam Verbatimy Advanced Azo Plus i nagrywanie z niską prędkością x8.

 

ps. uczciwość kosztuje, zobaczysz, albo dużo $ albo nerw i nauki nowego oprogramowania. Oryginalny XP na początek, OO zamiast MSOffice (i tak lepszy od MS2007...), żadnych photoshopów itp. Z czasem można zebrać indywidualny zestawik programów free i niedrogich komercyjnych, który zastępuję wszystko wcześniejsze :)

 

darmowe zamienniki :) np.:

http://peb.pl/wolne-oprogramowanie/62116-darmowe-odpowiedniki-platnych-programow.html

http://dobreprogramy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam właśnie pirackiego XP home. :roll:

 

TMK dzięki za pomysł! I za pocieszenie :lol: czyli nie koniec wydatków? :-?

 

apropo zmiany klucza:

http://www.microsoft.com/genuine/selfhelp/XPPkuinst.aspx?displaylang=pl

 

co do wydatków, to już zależy od Ciebie i Twoich przyzwyczajeń. W moim przypadku kompletowanie oprogramowania trochę zajęło, ale zbieram wybrane od wielu lat :)

 

parę przykładów:

- do internetu masz praktycznie wszystko za darmo (www, ftp, komunikatory, edytory html etc) + poczta-mój ulubiony thebat! 3.99 z edycji gazetowej

- nagrywanie cd/dvd za darmo lub max parę złotych dają nero w min edycji 6

- pakiet biurowy - open office z wersji na wersję jest coraz lepszy, jedynie brakuje mi poprawnej obsługi skryptów z VBA w arkuszu

- do obróbki zdjęć nie potrzebuję photoshopa, od lat używam photoimpact obecnie v12 - około 100zł

- przeglądarki grafiki - faststone, piccassa, a acdsee6 miałem z aparatem

- antywirus - Avast

- firewall - Kerio lub Comodo Firewall

- PIM - EssentialPIM

- do OCR - niedawno był finereader w jakiejś gazecie

- moja stronka WWW - na darmowym skrypcie Coppermine'a

- gry, tanich za 20-40zł bez liku + z allegro

- RAR, ZIP - 7Zip

 

itd. mógłbym długo wymieniać, wystarczy chcieć. Idziesz w dobrą stronę, w razie czego postaram się pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam właśnie pirackiego XP home. :roll:

 

TMK dzięki za pomysł! I za pocieszenie :lol: czyli nie koniec wydatków? :-?

 

apropo zmiany klucza:

http://www.microsoft.com/genuine/selfhelp/XPPkuinst.aspx?displaylang=pl

 

co do wydatków, to już zależy od Ciebie i Twoich przyzwyczajeń. W moim przypadku kompletowanie oprogramowania trochę zajęło, ale zbieram wybrane od wielu lat :)

 

parę przykładów:

- do internetu masz praktycznie wszystko za darmo (www, ftp, komunikatory, edytory html etc) + poczta-mój ulubiony thebat! 3.99 z edycji gazetowej

- nagrywanie cd/dvd za darmo lub max parę złotych dają nero w min edycji 6

- pakiet biurowy - open office z wersji na wersję jest coraz lepszy, jedynie brakuje mi poprawnej obsługi skryptów z VBA w arkuszu

- do obróbki zdjęć nie potrzebuję photoshopa, od lat używam photoimpact obecnie v12 - około 100zł

- przeglądarki grafiki - faststone, piccassa, a acdsee6 miałem z aparatem

- antywirus - Avast

- firewall - Kerio lub Comodo Firewall

- PIM - EssentialPIM

- do OCR - niedawno był finereader w jakiejś gazecie

- moja stronka WWW - na darmowym skrypcie Coppermine'a

- gry, tanich za 20-40zł bez liku + z allegro

- RAR, ZIP - 7Zip

 

itd. mógłbym długo wymieniać, wystarczy chcieć. Idziesz w dobrą stronę, w razie czego postaram się pomóc :)

 

Powiem tak.

Połowy wymienionych programów nie znam i nawet nie wiem do czego są :roll:

Ja jestem komputerowy amator i komputer nie złuży mi do pracy.

 

Tylko buszuje po sieci,magazyn za zdjecia, od święta coś "wypale",czasem coś prostego do napisania, oglądam filmy i główne zadanie mojego komputera: GRY KOMPUTEROWE 8) :D 8) :D

I z pirackich gier też zrezygnowałem bo zawsze z nimi jakieś problemy :-?

 

A ten AVAST to dobry? Wystarczy na te moje skromne potrzeby?

Jak wgram to pierwsze co to :instalacja neostrady i jakiegoś taniego dobrego antywirka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Połowy wymienionych programów nie znam i nawet nie wiem do czego są :roll: Ja jestem komputerowy amator i komputer nie złuży mi do pracy.

 

 

Ja też jestem komputerowy amator, od... kurde to już tak dawno...19lat :) ale kontrola musi być ;)

 

 

A ten AVAST to dobry? Wystarczy na te moje skromne potrzeby?

Jak wgram to pierwsze co to :instalacja neostrady i jakiegoś taniego dobrego antywirka :D

 

Moim zdaniem avast jest wystarczający w domu, darmowy, aktualizacje codzienne, szybki, lekki dla systemu.

Mam tylko prośbę, odpuść sobie program instalacyjny do neo. Idiotyczny, powolny, zamulający system. Wystarczy zainstalować sam sterownik do modemu, utworzyć połączenie i zainstalować AutoConnect'a

 

http://shider.pl/AutoConnect/

http://ajo.pl/tutorials/182656-jak-laczyc-sie-z-neostrada.html

 

tu masz tutka:

http://turbokrecik.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=48&Itemid=36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Połowy wymienionych programów nie znam i nawet nie wiem do czego są :roll: Ja jestem komputerowy amator i komputer nie złuży mi do pracy.

 

 

Ja też jestem komputerowy amator, od... kurde to już tak dawno...19lat :) ale kontrola musi być ;)

 

 

A ten AVAST to dobry? Wystarczy na te moje skromne potrzeby?

Jak wgram to pierwsze co to :instalacja neostrady i jakiegoś taniego dobrego antywirka :D

 

Moim zdaniem avast jest wystarczający w domu, darmowy, aktualizacje codzienne, szybki, lekki dla systemu.

Mam tylko prośbę, odpuść sobie program instalacyjny do neo. Idiotyczny, powolny, zamulający system. Wystarczy zainstalować sam sterownik do modemu, utworzyć połączenie i zainstalować AutoConnect'a

 

http://shider.pl/AutoConnect/

http://ajo.pl/tutorials/182656-jak-laczyc-sie-z-neostrada.html

 

tu masz tutka:

http://turbokrecik.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=48&Itemid=36

 

Te porady to już za wysokie progi dla szarego klikacza jak ja :-?

Widze, że bez pomocu osób trzecich , a nawet czwartych się nie obejdzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

pomóżcie proszę - jak zapisać historie czatu skype w wordzie?

 

Tzn. radzę sobie jeśli jest to historia z miesiąca lub dwu (ctrl+A, i przewleczenie do dokumentu worda), ale chciałabym zapisać kilkuletnią. No i coś mi się buntuje. Samo zaznaczenie całości trwa prawie godzinę. Potem za chińskiego boga nie daje się toto przewlec, ani normalnie kopiować i wstawiać. Gulgocze, gulgocze i konczy sie tym żw "Skype not responding". Potrzebne jakieś sprytne obejście. Myślałam o kopiowaniu po 1 miesiącu, ale nie umiem usuwać tego co już zrobione. Więc nonsens dalej.

 

Historię w library znalazłam ale nic mi nie daje bo jest w jakichś cudacznych formatach, a mnie żywy tekst jest potrzebny.

 

Da sie to jakoś rozpracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie proszę - jak zapisać historie czatu skype w wordzie?

 

Historię w library znalazłam ale nic mi nie daje bo jest w jakichś cudacznych formatach, a mnie żywy tekst jest potrzebny.

 

Da sie to jakoś rozpracować?

 

Da się.

 

otwórz okno chatu z osoba dla której chcesz zapisać historie i wpisz:

/htmlhistory

 

po tym masz wyeksportowana historię do przeglądarki i z jej poziomu możesz zapisać jako html czy txt i obrabiać w wordzie

 

ps. co wygrałem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK, dzięki, wygrałeś... prawie :)

 

Tzn. wpisanie zaowocowało (za drugim razem) otwarciem karty przeglądarki w której objawił się link dostępu do historii danego chatu, ale... kliknięcie na niego skończyło się żądaniem zewnętrznego protokołu (w celu obsłużenia odnośnika: call to) i ostrzeżeniem, że lepiej nie ryzykować, bo może to być próba wykorzystania błędu w zewnętrznej aplikacji.

 

TO ja chyba potrzebuję inny sposób, ech!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wpisanie zaowocowało (za drugim razem) otwarciem karty przeglądarki w której objawił się link dostępu do historii danego chatu, ale... kliknięcie na niego skończyło się żądaniem zewnętrznego protokołu (w celu obsłużenia odnośnika: call to) i ostrzeżeniem, że lepiej nie ryzykować, bo może to być próba wykorzystania błędu w zewnętrznej aplikacji.

 

Próbowałem i po enterze w przeglądarce otwiera się cała historia jako strona html, a nie żaden link. Mam skypa 2.5.0.137 i firefoxa 3.06. Jak masz link to może od razu zapisał historię na dysku, sprawdź w katalogu:

C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\dane aplikacji\Skype\nazwa użytkownika skypa\IMHistory\

 

Z tego co kiedyś czytałem, to nie może być w tym czasie otwarte żadne inne okno skypa z chatem. acha i w skypie chyba musisz kliknąć aby w nim pokazał całą historię. Lub inaczej - można otworzyć skypa, na danym użytkowniku prawy myszy i wybrać ostatnią opcję "podgląd historii czatów"

i w razie czego sprawdź w katalogu:

C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\dane aplikacji\Skype\nazwa użytkownika skypa\IMHistory\

 

 

musi działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów do połowy! :) Zapisało - owszem znalazłam - nie zupelnie tam - bo ja macowa jestem, ale znalazłam. Łotworzyło się w przeglądarce, zaznacza się w tri miga i... nie daje się skopiować do worda :( TMK, Help dalej pliś!

 

w przeglądarce nie zaznaczaj tylko menu "plik", "zapisz stronę jako" i wybierz "plik tekstowy" - dalej rób co chcesz, Word sobie z tym poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Mam internet droga radiową i ostatnio strasznie "muli", zwłaszcza wieczorami czyli jak siądzie więcej ludzików.

pewnie firma oszczędza i wpakowała za duzo użytkowników na łącze bo ściąganie filmów z takich serwerów jak rapid itp. jest poblokowane czyli wnioskuję, że duży ruch na stronach www przez duża grupę użytkowników powoduje toi zamulanie.

 

a pytanie mam takie czy spotkał się ktoś z programem, który analizowałby mi sieć, a dokładnie to jaki mam w danej chwili transfer czyli czy sieć wyciąga te moje marne 512 do mnie i 128 odemnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...