Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi


ponury63

Recommended Posts

Po wyjściu audio będzie bardzo długo zgrywać (tyle ile faktycznie trwa). Nagrywa się w czasie rzeczywistym. Po optycznym też. Co do wejścia opt. w kompie zastanawiałem się nad nabyciem karty z takim wejściem, albo z wejściem cyfrowym. Też powinno być ok.

Pod Win :programy/akcesoria/rozrywka/rejestrator dźwięku.

Plik/właściwości/konwertuj teraz/tam wybierasz nazwę pliku,format kodowania (MPEG layer3) i atrybuty (jakość,najwyższa z próbkowaniem 48kHz stereo).

I wyszło ci dobrze, bo u mnie tak słabiutko. Słabo to oczywiście pojęcie względne, ale żeby porównanie jakieś było, to powiem, że dużo słabiej niż jakość plików ściągana z internetu, a na MD jest przecież pierwsza kopia z CD.Powinno być super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rejestrator z Windows nie jest dobrym narzędziem. Polecam Audacity - oprócz rejestracji pozwala na edycję. Nie wiem, czy dźwięk będzie lepszy, bo to rzeczywiście dużo zależy od karty dźwiękowej, ale na pewno program jest wygodniejszy i też darmowy. http://audacity.sourceforge.net/

Poza tym nie jestem pewien, a nie mam kiedy sprawdzić, czy Rejestrator nie nagrywa przypadkiem tylko z wejścia mikrofonowego - jest za czułe dla sygnału MD. Audacity ma możliwość wyboru wejścia na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tego będzie :wink: .W sumie to moja wina, bo kiedyś nie chciało mi się szukać kodeka LIME, teraz się trochę przyłożyłem. Mam dość pytania znajomych i czekania na jakiś cudownu programik :evil:. W sumie znam ten program od kilku ładnych lat i teraz myślę,że może to będzie to :lol: . Zamiast szukać nie wiadomo gdzie i czego, lepiej skoncentrować się na tym co się ma. Mam kartę Sound Blastera i Audacity. Z podanego linku uaktualniłem go do nowszej wersji i jak znajdę chwilę spokoju (czytaj: zostanę w domu sam i będę miał kompa tylko dla siebie 8) ) to spróbuję się postarać i sprawdzić co się da z tego wycisnąć. Jak sprawdzę to podzielę się wrażeniami. Na razie dzięki za naprowadzenie na właściwy kierunek :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

dla odświeżenia tematu, chociaż nie o problemach :)

 

Ściągnąłem najnowszego Windowsa 7 RC i chciałbym w wolnej chwili postawić go na zapasowym dysku. Pytanie czy już ktoś z Was się nie bawił, jakie wrażenia etc. Na dzień dzisiejszy siedzę na XP, viste omijam szerokim łukiem a siódemki jestem ciekaw...

Ktokolwiek widział, ktokolwiek coś wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Potrzebuję jakiegoś tunera tv na PC przez usb co by chodził w zestawie z C+.,którą w domu mam podłączoną niezależnie przez spliter do kart klienckich itd.Jaki tuner to obsłuży na monitorze lcd LG flatron 19 cal(jeżeli to istotne).Czy jeszcze czegoś oprócz tunera, PC będzie potrzebował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Czy jeszcze czegoś oprócz tunera, PC będzie potrzebował?

Karty grafiki i wyjścia na monitor :)

 

Powiem tak .Śmieszne to nie jest dla mnie.Ty za to się śmiejesz a ja nie wiem z czego.Kartę grafiki do czego ?? 8) Wyjścia na monitor z czego?? 8) .Nigdy nie próbowałem połączyć PC z tunerem TV przez gniazdo USB wpinając w to jeszcze dekoder C+. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, czyśmy się dobrze zrozumieli...chcesz do PC dołączyć tuner - niech będzie, że na USB, chociaż do stacjonarnych wewnętrzne są lepsze (chyba, że dysponujesz tylko laptopem). Do tunera dostarczasz sygnał, wszystko jedno czy z antenowego, czy z dekodera, zapodaniem obrazu na monitor zajmuje się komputer i jego układ grafiki, czyż nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, czyśmy się dobrze zrozumieli...chcesz do PC dołączyć tuner - niech będzie, że na USB, chociaż do stacjonarnych wewnętrzne są lepsze (chyba, że dysponujesz tylko laptopem). Do tunera dostarczasz sygnał, wszystko jedno czy z antenowego, czy z dekodera, zapodaniem obrazu na monitor zajmuje się komputer i jego układ grafiki, czyż nie tak?

 

Tośmy się nie zrozumieli w ogóle. :o .Jeszcze raz.Mam komp stacjonarnyPC.

Kurna nie lapek.Chcę kupić nie karte TV na PC tylko tuner TV na PC przez gniazdo USB i do tego tunera podłączyć dekoder C+ dając sygnał z karty klienckiej.Wiem ,że jak to pójdzie to syn będzie miał możliwość oglądania C+ tylko jak będzie włączony PC.Ale czy to pójdzie???.Wydam 300 zyla bo jakiś tam sklepowy powie ,że pójdzie?? Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogmyraj tam:

http://forum.media2.pl/viewtopic.php?id=3562

 

Komputer z tunerem (nieważne, czy USB czy wewnętrznym) traktuj po prostu jako TV.

 

Stronkę znam ale jak już to pisałem C+ mam i działa niezależnie w kilku pokojach.W jednym tylko nie widać jej bo syn nie może się zdecydować ....czy chce oglądać ją w nowym TV?Czy kupić jedną z opcji:

1.tuner zew na USB

2.tuner wew

3.karta telewizyjna wew.

4. abo cuś takiego: http://arkomp.eu/zewnetrzna-karta-telewizyjna-glosnik-p-25.html

 

Czy to pójdzie na wspomnianym monitorze biorąc pod uwagę współpracę z cyfrowym dekoderem C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Znowu mnie nie było jakiś czas - NS - poradziłeś już sobie z tym problemem? Sam jestem ciekaw jak Ci to wyszło.

 

Poradziłem ,poradziłem ale nie powiem ci jak.Na razie testing :lol: :wink:

Powiem tylko tyle ,że nie będzie miał Telewizorka ale też nie będzie miał ,żadnych strat z tytułu..gdy znudzi mu się granie a spodoba oglądanie TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

dawno nikt nic nie pisał, to wrzucę dobrego newsa dla tych co maja czasem do czynienia z dokumentami z openoffice, a korzystają z Microsoftowego Office

 

Wtyczka ODF od firmy Sun

 

Firma Sun wydała pierwszą wersję wtyczki do pakietu Microsoft Office rozszerzającej jego możliwości o obsługę formatu OpenDocument Format (ODF). Wtyczka jest oferowana za darmo.

 

W przeciwieństwie do rozwiązania tworzonego przy wsparciu Microsoftu, wtyczka Suna obsługuje także dokumenty Excela i PowerPointa, ale nie wspiera zupełnie najnowszej wersji MS Office 2007, w pełni obsługiwane są tylko wydania 2003, 2000 i XP. Edytor tekstu Word z Office 2007 posiada błąd w systemie obsługi wtyczek, zapis plików ODF przy użyciu wtyczki Suna jest możliwy, ale podczas odczytu Word ignoruje wtyczkę i próbuje użyć własnych mechanizmów obsługi ODF, co prowadzi do błędu.

 

Różnica pomiędzy obiema wtyczkami dotyczy także obsługi plików. Wtyczka firmy Sun pozwala użytkownikowi pracę nad rzeczywistym dokumentem ODF, podczas gdy rozwiązanie promowane przez Microsoft dokonuje konwersji do OpenXML. Dodatkowo, rozwiązanie Suna nie wymaga instalacji dodatkowych komponentów.

 

Źródło: Sun

 

link: http://www.sun.com/software/star/odf_plugin/get.jsp

 

 

oraz dobry news dla tych co mają MS Office 2007

 

Office 2007 SP2 z natywną obsługą ODF!

22.05.2008, 12:00 Autor/Wprowadził: Docent

 

Microsoft ogłosił, że wraz z wydaniem dodatku Service Pack 2 dla Office 2007 (co ma nastąpić w pierwszej połowie 2009 roku) lista natywnie obsługiwanych przez pakiet formatów ulegnie poszerzeniu. Konkretniej mówiąc, dodane zostaną formaty XPS, PDF oraz... ODF.

 

Po zainstalowaniu SP2 użytkownicy Office 2007 będą mogli zapisywać dokumenty w formatach XML Paper Specification, Portable Document Format 1.5 i PDF/A oraz otwierać i zapisywać dokumenty w formacie Open Document Format v1.1 - bezpośrednio z aplikacji pakietu, bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek. Microsoft obiecuje, że będzie można również skonfigurować format ODF jako domyślny przy zapisywaniu nowych dokumentów. Firma zainwestuje także w rozwój Open Document poprzez dołączenie i aktywną pracę na rzecz organizacji OASIS.

 

Zmiany dotyczą tylko Office 2007 i wejdą w życie wraz z dodatkiem Service Pack 2. Użytkownicy wcześniejszych wersji mogą i nadal będą mogli korzystać z rozmaitych wtyczek tworzonych przez społeczność wspieraną przez producentów - np. Sun ODF Plugin. Tymczasem korporacja zapowiedziała, że wraz z kolejną wersją Office "14" poszerzy obsługę swojego własnego formatu, Office Open XML, niedawno przyjętego jako standard ISO.

Źródło: Microsoft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Miałem "mały" problem z pokryciem przez wi-fi całego domu. Do neo podpięty jest router Linksys WAG200G i działa bardzo stabilnie, jednak z braku wymiennej antenki miałem bezprzewodową lipę ;) Dokupiłem access pointa D-Linka DAP-1160 plus nowy patyk +9dBi i skończyły się problemy z wifi. Nie mogę tylko jednego ustawić tj ukrycia sieci. Korzystam z WPA2, filtruje po MAC adresach i chciałem dodatkowo ukryć rozsiewanie, w routerze ustawiłem, w access poincie w trybie repeatera opcja jest niedostępna. Da się coś z tym zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam innego AP ale nazewnictwo powinno być identyczne

 

znajdź zakładkę wireless i tam powinno być coś takiego jak:

 

SSID: -> jest to nazwa naszej sieci wifi

 

a opcja która nas interesuje nazywa się "SSID Broadcast:" aktualnie musisz mieć SSID Broadcast: Enable a powinno być SSID Broadcast: Disabled

 

Jest jeszcze jeden trik o którym trzeba pamiętać, niektóre karty sieciowe potrafią wykryć ukryte sieci wifi, przeważnie podczas przeszukiwania sieci, taka siec nazywa się UNKNOWN,

lecz po dodaniu danej sieci do naszych ulubionych dana sieć ukryta staje się widoczna dla Nas, lecz dla nie autoryzowanych urządzeń dalej jest nie widoczna :)

 

dlatego warto albo skasować sieć i zobaczyć czy sieć jest ukryta/lub widoczna jako unknown lub sprawdzić na sprzęcie który nie ma zainstalowanej twojej sieci czy sieć jest widoczna czy nie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam innego AP ale nazewnictwo powinno być identyczne

 

znajdź zakładkę wireless i tam powinno być coś takiego jak:

 

SSID: -> jest to nazwa naszej sieci wifi

 

a opcja która nas interesuje nazywa się "SSID Broadcast:" aktualnie musisz mieć SSID Broadcast: Enable a powinno być SSID Broadcast: Disabled

 

To by było za proste :) Opcja wiem gdzie jest, tylko w trybie repeatera opcja jest niedostępna "zaszarzona". w trybie AP czy bridge jest aktywna, przy regeneratorze sygnału nie. Muszę w wolnej chwili podpiąć się kablem do routera, może jak w nim ukryje sieć, to AP także przejmie to ustawienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...