Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi


ponury63

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To by było za proste :) Opcja wiem gdzie jest, tylko w trybie repeatera opcja jest niedostępna "zaszarzona". w trybie AP czy bridge jest aktywna, przy regeneratorze sygnału nie. Muszę w wolnej chwili podpiąć się kablem do routera, może jak w nim ukryje sieć, to AP także przejmie to ustawienie...
To w zasadzie logiczne: jeśli to ma być "repeater" to powtarza wszystko, co pochodzi z routera i trzeba to zmienić w routerze.

Inna sprawa, to czy SSID należy w ogóle ukrywać. Przeczytaj to:

http://tiny.pl/hqm8m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, to czy SSID należy w ogóle ukrywać. Przeczytaj to:

http://tiny.pl/hqm8m

 

Znam wady i zalety tego rozwiązania, jednak poza tym blokuje wszystko po mac adresach plus wpa2 i solidne hasło. Ukrycie chciałem zrobić w zasadzie na dzieciaki z sąsiedztwa, gdyby któryś obejrzał film o "hakerach" ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

mam problem,

około dwóch lat temu, chcąc być legalny, uprawomocniłem mojego XP, kupując legalną płytę,

 

wczoraj chciałem już naprawić system na firmowym komputerze,

po instalacji z legalnej płyty w pewnym momencie, system zażądał w celu dokończenia instalacji, włożenia płyty z SP2 dla Home Edition,

 

ściągnąłem ze strony Mikrosoftu, przegrałem na CD i wsadziłem do komputera celem dalszej instalacji,

 

niestety komputer tego nie widzi, żąda cały czas ww SP2,

co robić?

mam na tym komputerze dokumentację firmy i jest mi to na gwałt potrzebne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem komputerową analfabetką, a mój komputer ma 10 lat, choć skoro służy mi głównie do przeglądania internetu i jako maszyna do pisania w niczym mi to nie przeszkadza. Kupiłam drukarkę, skaner i xero (proste atramentowe EPSONA SX 200) i się okazuje, że pod moim systemem operacyjnym (Win ME) nie ma możliwości zainstalowania sterowników. Wychodzi na to, że trzeba kupić nowszy komputer z nowszym systemem operacyjnym. I pytanie jaki wybrać. Na Vistę ludzie narzekają, 7 podobno jeszcze nieprzetestowana, a jeśli chodzi o XP boję się, że jeśli za kilka lat będę chciała kupić jakiś sprzęt, to nie będzie możliwości ściągnięcia sterowników. Pomóżcie co zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy wpisuje adres e-mail lub nazwe uzytkownika lub cokolwiek innego gdy robie to kolejny raz wyskakuje mi tak jakby suwaczek ze juz bylo to wpisane i moge tylko kliknac na nazwe i jest juz wpisana do wczoraj tego nie mialam jak to usunac? bardzo mnie denerwuja te "podpowiedzi" bo potem jest ich zbyt wiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy wpisuje adres e-mail lub nazwe uzytkownika lub cokolwiek innego gdy robie to kolejny raz wyskakuje mi tak jakby suwaczek ze juz bylo to wpisane i moge tylko kliknac na nazwe i jest juz wpisana do wczoraj tego nie mialam jak to usunac? bardzo mnie denerwuja te "podpowiedzi" bo potem jest ich zbyt wiele

 

W jakim programie? W outlooku domyślnie w pliku outlook.nk2 w lokalizacji C:\documents and settings\username\application data\microsoft\outlook (skasuj z dysku outlook.nk2 ), a na bieżąco wystarczy klawisz "del" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś oni chcą cię w balona zrobić, w specyfikacji sterownika jest uwzględniony Windows ME

 

Jakby nie chciał sie z instalatora instalować, spokojnie możesz próbować wskazać mu sterowniki z 98/NT/2000 czasem potrafią zadziałać

 

EPSON NX200/SX200/TX200

 

#

Requirements

Windows 95, 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, NT

 

ftp://ftp.epson.com/latin/drivers/Impresoras/tx200_/TX200_scan_3.30APS.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie jestem upośledzona komputerowo (znaczy na pewno, a nie prawdopodobnie). Zainstalowałam ten sterownik, ale on pozwala tylko skanować, a nie pozwala drukować (na czym zależy mi o wiele bardziej.). Easy print też nie chce działać. Komputer mówi, że znalazł nowy sprzęt i mam wskazać sterowniki. Każę mu szukać (również na płycie dołączonej przez epsona) a on nic nie znajduje. jeśli próbuję zainstalować przez kreatora nowego sprzętu też jest klapa, bo w specyfikacji nie ma tego sprzętu, ani żadnego tożsamego. Wskazywałam mu FX-105 to owszem instalował, miał drukować stronę testową (ale nie drukował) i wyskakiwało. że jest błąd z portem LPT (nie wiem co ma piernik do wiatraka, skoro drukarka jest połączona przez USB). Mimo to bardzo Wam dziękuję za próbę pomocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. zatem pozostaje zakup czegoś nowszego

"siódemka" ma premierę jutro, więc w pismach komp. aż roi się od opisów, czym to jeść

najtaniej wychodzi >>> "Komputer Świat" za 6,90 - w gazetce niezłym gratisem jest pakiet chroniący komputer z półrocznym okresem aktualizacji

za dwa tygodnie druga część opisu - testy redakcyjne

a pewnie dopiero za jakieś pół roku wyjdzie pierwszy komplet łatek ;)

 

można też dać trochę na wstrzymanie i polować na wyprzedaże sprzętu z Windowsem XP

albo za cenę systemu kupić sprzęt poleasingowy - do pisania i serfowania starczy

to zawsze trochę loteria, pewnie trzeba zacząć od rozebrania i potraktowania odkurzaczem, ale komentarze są OK

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-fujitsu-siemens-scenic-e600-196254/

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-dell-optiplex-gx270-p4-2-6-dvd-win-xp-pro-223585/

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-dell-gx270-sff-206829/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko.(właściwie mojego młodego).PC-et na gwaranci.Od jakiegoś czasu z tyłu za kompem jak jest włączony słychać dziwne drapanie. :oops: .Dzieje się to tylko jak giercuje.Inna praca z komp.bez zastrzeżeń.Ma tak być czy go zawieźć do serwisu?Jest w miarę czysty i nie jest to odgłos zakurzonego np.wentylatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko.(właściwie mojego młodego).PC-et na gwaranci.Od jakiegoś czasu z tyłu za kompem jak jest włączony słychać dziwne drapanie. :oops: .Dzieje się to tylko jak giercuje.Inna praca z komp.bez zastrzeżeń.Ma tak być czy go zawieźć do serwisu?Jest w miarę czysty i nie jest to odgłos zakurzonego np.wentylatora.

 

Wywal wszystkie gry, młody będzie zdrowszy ;)

 

Teraz poważnie, w grach komputer jest najbardziej obciążony czyli jest największy pobór prądu z zasilacza. Być może hałasuje wentylator w nim, może siadają kondensatory - można zgadywać. Jeżeli efekt jest powtarzalny, to zabierz do serwisu, ewentualnie zaproś kogoś znającego się na sprzęcie - przynajmniej powinien zdiagnozować co piszczy.

Moja dobra rada na przyszłość, którą powtarzam gdzie się da - kupować jak najlepszy zasilacz i jak najlepszą płytę główną, reszta w miarę możliwości finansowych i potrzeb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...