Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ctrl+Alt+Del, czyli KOMPUTERY i problemy z nimi


ponury63

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...zastanawiam się nad lenovo t43

 

Ja posiadam IBM (jeszcze) Thinkpad T40. Nie do zajeżdżenia.

http://homepage.univie.ac.at/~le/thinkpadt40/thinkpadt40.jpg

Mi się w nim bardzo podoba biała lampka LED nad ekranem - bardzo przydatna podczas pracy po ciemku - doświetla klawiaturę. Cieniutki, solidny, posiada nawet "kanalizację" - czyli odprowadzenie przypadkiem rozlanego płynu spod klawiatury - nie wszyscy o tym wiedzą. Czy Lenovo zeszło z poziomu oferowanego przez IBM nie wiem, ten laptop oczywiście z uwagi na swoje parametry nie nada się do pogrania np. w "Wiedźmina", ale do roboty jak najbardziej.

T43 już ma czytnik papilarny i troszkę większą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam, poczytałam sobie trochę ten wątek i mam pytanko-pewnie uznacie ,że banalnie głupie ala mam.Otóż na klawiaturze mojego lapt. niemogę dojść jak zrobić kreskę nad z,aby napisać np.znalezć .Próbowałam różnych kombinacji i nic :( pomóżcie.

 

prawy ALT + x

Dzięki !!!!! aż mi się głupio zrobiło :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... aż mi się głupio zrobiło :oops: :wink:

 

W razie czego (np. awarii klawisza Alt) zawsze pozostaje tablica znaków ;)

 

Teraz to pestka, przypominają się stare czasy początków komputeryzacji i te wszystkie pierwsze kroki polskoliterowe, te Mazovie, te ogonki dorabiane pseudografiką, te edytory TAG - wtedy się człek napocił, zanim coś po polskiemu napisał (o drukowaniu nie wspomnę).

 

Niech Ci nie będzie głupio, znaczy, że się starasz pisać poprawnie. Obecnie jest tendencja (zwłaszcza wśród młodszej widowni) pisania w stylu SMS lub gadu-gadu, mamy tu na Forum kilka takich przykładów niechlujstwa w pisowni, że aż oczy bolą.

O tu - taki przykład:

http://forum.muratordom.pl/post3829272.htm#3829272

(przynajmniej wyedytował)

 

Bo taka pisownia, to u jednego kolegi jest od zawsze:

ale ladna ta koza szkoda ze nie zrobilem w pokoju ponad salonem jeszcze jednego komina ale moze ja zmieszcze w silowni musze pomyslec

ale skoro go kupisz to po budowie proponuje zrobic jak masz wielka dzialke gdzies staw i tam zrobic sobie z tego domku taki koncik jakis do odpoczynku nocnego lowienia na ZYWCA zeby to wedkaz do domu mial blizej pozdrawiam moi znajomi mieszkali w takim 4 lata teraz na swoim

 

 

Pozdrawiam - "podstarzała młodzież" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

Kupiłem sobie DELL-a X30

Takiego 624MHZ, WIFI, BT 64/64MB.

 

Ma wgrany pakiet OFFICE Word, Excel, PowerPoint, Internet Explorer, Windows Media Player.

No wszystko fajnie - sprzęcik nowy - ale bez instrukcji.

Znalazłem po angielsku - ale mam kłopot z polską.

Ma ktoś może?

A może mi ktoś podpowie kilka rzeczy o których nie mam pojęcia związanych z użytkowaniem tego palmtopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem

Dzięki za linki.

Będę próbował rózności - choć mam obawy czy wszystko sie da.

Polskie menu odpada podobno.

Zastanawiam się nad przegladarką.

Nie wiem czy Google ma przeglądarkę na WM - czy od razu próbować czegoś innego.....

Jaki odbiornik do nawigacji kupić - no pytań to będę miał jak go dzisiaj odpalę.

Na razie nie miałem jeszcze dla niego czasu -:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

mam problemik z YouTube. za każdym razem gdy chcę obejrzeć jakiś filmik, ukazuje się komunikat

Twoja przeglądarka nie jest już obsługiwana.

Uaktualnij przeglądarkę do nowszej wersji.

Staram się go olewać, ale filmik czasem pójdzie, a czasem nie :roll:

 

1. Przeglądarkę mam uaktualnianą na bieżąco (FF 3.6.2)

2. Pluginy j/w

3. Adblock odblokowany na YouTube

 

I...dalej nie wiem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...