Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PILNE! CZYSZCZENIE SZYBY KOMINKOWEJ


Renatab06

Recommended Posts

Proszę pomózcie!

Wypróbowałam rózne preparaty do czyszczenia szyby kominkowej, ale szyba jest czysta raptem chwilę po wyczyszczeniu, a potem dalej brudna. Czy znacie takie preparaty, które trzymają trochę dłużej? Pomóżcie!! Jeżeli możecie i znacie takie preparaty, prosze o napisanie ich nazw.

:)) :D :) :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...Wypróbowałam rózne preparaty do czyszczenia szyby kominkowej, ale szyba jest czysta raptem chwilę po wyczyszczeniu, a potem dalej brudna. Czy znacie takie preparaty, które trzymają trochę dłużej? Pomóżcie!! Jeżeli możecie i znacie takie preparaty, prosze o napisanie ich nazw.

:)) :D :) :lol: :wink:

aby miec dłużej czysta szybe w kominku nalezy

szmatka flanelową bardzo lekko zwilżoną wodą i "maczaną" w popiole przecierac szybe

dobre jest również powstrzymywanie sie od palenia w kominku ...

 

wesołych świąt !

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW

Moje doświadczenie mówi:

 

- nie zmniejszaj nawiewu na szybę jeśli możesz sterować oddzielnie

 

- jeśli już sie zabrudzi - Kret albo podobny środek. Czyści najgorszy syf i koniecznie w gumowych rękawiczkach.

 

- różnicy w brudzeniu drewnem mokrym i suchym nie zauważyłem, wszystko zależy od otworzonej na 100% kurtyny. drewno będzie się radośnie hajcować, bo powietrza z kurtyny jest całkiem dużo. ale jak wolisz - czysta szyba albo "oszczędnie".

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pianke Starwax-a do czyszczenia szyb kominkowych działa super. Uzywałem na razie tylko dwa razy ale jestem pod wrażeniem skuteczności

jako że na razie nie mam potrzeby by szyba w kominku była krystalicznie czysta dlatego czyszcze raz na ok 2 miesiące i pianka radzi sobie bez problemu z doczyszczeniem szyby do czysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, az na szybie zrobi sie (wypali) taka sucha skorupa (jak sie duzo pali to po tyg. juz jest), wtedy ja zeskrobuje , nastepnie pryskam takim zelem do brudnych garnkow i szyb kominkowych (kupuje go w Nomi). Czyszczenia popiolem nie polecam, bo szyba sie rysuje ..

 

pozdrawiam

 

Marek z Konina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wtedy ja zeskrobuje ,

 

Czyszczenia popiolem nie polecam, bo szyba sie rysuje ..

 

A od tego "skrobania" się nie rysuje ?? Ja polecam środek ALKON do kupienia np. na allegro osobiście używam i jestem bardzo zadowolony. Próbowałem też czyszczenia popiołem i to po prostu ogromna pomyłka, szkoda czasu i szyby, która naprawdę się rysuje jak w popiele znajdzie się np. ziarnko piasku. Mocniej dociśniesz i pięknie może porysować szybę a wtedy to brud się łapie w tym miejscu pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pianki Starwax - do kupienia w Obi i innych marketach - podobnie jak już wcześniej ktoś napisał, czyści super.

Psikam, lekko rozprowadzam na całości szyby i po kilku minutach papierowym ręczniczkiem lekko scieram. Super.

Oczywiście najlepiej robić to raz w tygodniu (jak się pali intensywnie), ale i większy brud też zchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pianki Starwax - do kupienia w Obi i innych marketach

 

Jak kupiłem jakiś płyn do mycia szyb kominkowych w Castoramie i próbowałem zgodnie z instrukcją spryskiwać a potem po 10s przecierać. Kompetnie nie działało. Aż pewnego dnia trochę przez przypadek spryskałem i zostawiłem na dwie minuty na szybie. Zaczęło pięknie schodzić :).

 

A tak przy okazji to nieźle i dość bezpiecznie skrobie się specjalnym skrobakiem do płyty ceramicznej. Oczywiście nie na sucho ale po użyciu któregoś magicznego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...