Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PILNE! CZYSZCZENIE SZYBY KOMINKOWEJ


Renatab06

Recommended Posts

Tylko przy uchylonych drzwiczkach szybciej się spala, a ja już wolę czyścić niż dorzucać drewna co chwilę:)

U nas sprawdzał się kiedyś niemiecki płyn do naczyń ale niestety wycofali go z produkcji, więc była lipa, a polskie już tak nie działały.

Teraz mamy taki specjalny środek do czyszczenia szkła w kominkach:

Srodek-Do-Czyszczenia-Szkla-W-Piecach-vitcas.jpg (z vitcasa)

i sprawdza się idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czym polecasz mycie szyby w takim razie, bo rozumiem, że preparaty przeznaczone specjalnie do mycia szyb w kominkach to chemia, tak?

Tak mnięęę nauczono palenia na tym forum ,że gosposia wyciera tylko szybę w rogach(nie zawsze) zwykłym ręcznikiem jednorazowym bo palenie w moim kominku-smoluchu rozkminiłem dzięki sposobom przedstawionym tu przez fachowców.Preparatom mówię NIE !!!:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ciekawe jaki masz kominek. Ja mam spore palenisko - szyba w kształcie L , gdzie front ma 50 cm x 1000; palę tylko grabem sezonowanym 2 lata i nie ma opcji, żeby doczyścić szybę zwykłym płynem! I nie chodzi ot o, że szyba jest mega brudna, bo myta jest po każdorazowym używaniu, po prostu lekkie zadymienie po wielogodzinnym paleniu nie ma szans żeby zeszło od płynu do szyb!

A z rozpalaniem nie mieliśmy problemu, bo wiele lat ćwiczyliśmy w domu rodziców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ciekawe jaki masz kominek. Ja mam spore palenisko - szyba w kształcie L , gdzie front ma 50 cm x 1000; palę tylko grabem sezonowanym 2 lata i nie ma opcji, żeby doczyścić szybę zwykłym płynem! I nie chodzi ot o, że szyba jest mega brudna, bo myta jest po każdorazowym używaniu, po prostu lekkie zadymienie po wielogodzinnym paleniu nie ma szans żeby zeszło od płynu do szyb!

A z rozpalaniem nie mieliśmy problemu, bo wiele lat ćwiczyliśmy w domu rodziców :)

 

Nie umisz:D palić.Nie mów na publicznym ,że czyścisz szybę

.bo myta jest po każdorazowym używaniu,.........

O matuniu jak ty palisz???To ,że nie potrafisz wynika z tego czyszczenia ale jak ci pomóc.Może forest,Batura-Eniu,bohunio,.już wiem bader

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktspecjalny i dzięki Twojej odpowiedzi wiemy, że potrafisz palić tak, żeby prawie szyby nie zabrudzić. Że o posiadaniu gosposi nie wspomnę...

Wiem, ale nie powiem?

 

Nauczyła mnie tego branża nawet w moim smoluchu.Umiem :yes::D.układać polana,rozpałkę,szczapki,a szyba jest czysta bo wiem jak dysponowac powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...szkoda gadać...

Teraz przynajmniej wiem dlaczego masz 8.450 postów - jak ja bym pisała takie pierdoły to miałabym ich pewnie już 10 000, a to chyba forum branżowe, a nie rozrywkowe???

 

Jednym słowem trafiony nick - niktspecjalny nie ma nic specjalnego do powiedzenia

 

Zaraz Ci przejdzie nie doceniać NIKTA...:cool:

 

Zaraz się dowiesz z kim zadzierasz...:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...szkoda gadać...

Teraz przynajmniej wiem dlaczego masz 8.450 postów - jak ja bym pisała takie pierdoły to miałabym ich pewnie już 10 000, a to chyba forum branżowe, a nie rozrywkowe???

 

Jednym słowem trafiony nick - niktspecjalny nie ma nic specjalnego do powiedzenia

Znowu to samo .Czy ja gdzies piszę ,że masz idiotyczny nick???Taki niezrozumiały nic nie mówiący???Przecież napisałem ,że gosposia nie czyści ale wyciera czasami szybę w rogach ręcznikiem jednorazowym a nie chemią w butli.Nie pozostaje ci nic innego jak nauczyć się odpowiednio sterować powietrzem do spalania,używać dobrego sezonowanego paliwa a szyba będzie czysta no i ta gosposia.Nie zazdraszczaj.Nie tylko Ty byś ją chciała.

;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie pisałam, że idiotyczny nick tylko trafiony!

Po drugie mój nick mi akurat mówi bardzo wiele, a Tobie nie musi.

Po trzecie czy słowa czyszczenie i wycieranie to w przypadku zabrudzonej szyby od kominka nie są czasem synonimy???

Po czwarte gosposi nie zazdroszczę...własny dom lubię sprzątać sama! Poza tym czytaj uważniej - to nie ja wytknęłam gosposię tylko Kasia Wojtek, ale nie sądzę by Ci zazdrościła, tylko lekko to obśmiała, choć widzę, że nie ogarniasz :(

 

Do dyskusji na temat czyszczenia szyby kominkowej nic nie wnosisz KROPKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................Teraz przynajmniej wiem dlaczego masz 8.450 postów ...............

Na wytłumaczenie tobie już statystyka skoczyła o co najmniej 6.Tak tu jest.Staram ci się wytłumaczysz a ty zaczynasz od obrażania.MUSISZ NAUCZYĆ się palić i dobrze sterować procesem w swoim kominku a problem z brudną szybą pójdzie w zapomnienie.ENIEK górą...........;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie pisałam, że idiotyczny nick tylko trafiony!

Po drugie mój nick mi akurat mówi bardzo wiele, a Tobie nie musi.

Po trzecie czy słowa czyszczenie i wycieranie to w przypadku zabrudzonej szyby od kominka nie są czasem synonimy???

Po czwarte gosposi nie zazdroszczę...własny dom lubię sprzątać sama! Poza tym czytaj uważniej - to nie ja wytknęłam gosposię tylko Kasia Wojtek, ale nie sądzę by Ci zazdrościła, tylko lekko to obśmiała, choć widzę, że nie ogarniasz :(

 

Do dyskusji na temat czyszczenia szyby kominkowej nic nie wnosisz KROPKA

 

.pozbywać się zanieczyszczeń lub brudu.........

 

ścieranie tarcie.

 

Do dyskusji na temat czyszczenia szyby kominkowej nic nie wnosisz

 

Jak nic nie wnoszę podpowiadam ,żebyś kasy nie wydawała to też źle.............my tak trochę ni z gruszki ni z pietruszki.A ze zrozumieniem staram się czytać ciebie ale nie pozwalasz mi w tym nic a nic.;););)

 

Po pierwsze nie pisałam, że idiotyczny nick tylko trafiony!

Po co ci to???Przecież nie o trafionych nickach my tu prawimy.Zawsze zaczynasz tak rozmowę???Trochę to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloooł!!!!!!!!!

Ty mi nic nie tłumaczysz, a wypisujesz nic nieznaczące posty :rolleyes:

 

Nabiłem już ich 8 szt.Tłumaczę ,że.......brudna szyba w kominku jest następstwem nie umiejętnego kierowania procesem spalanie i złym doborem paliwa do niego.Jeśli te powyższe elementy spełnione nie będą, szybę będziesz czyści cały czas i będziesz wydawać kasę.Post 9 by koleżance napisac ,że nie potrafi jeszcze palić w kominku.;);););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...