Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PILNE! CZYSZCZENIE SZYBY KOMINKOWEJ


Renatab06

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Naprawdę się ubawiłam, gdyż dowiedziałam się, że nieumiejętnie kieruję procesem spalania powietrza...doprawdy świetna rada dla osób z tego wątku :rotfl:

Nie wiem tylko po jaką cholerę wszystkie firmy produkujące kominki, robią te płyny do czyszczenia szyb, wystarczyłoby przecież poinstruować klienta o umiejętnym kierowaniu procesem spalania powietrza...no ale tak, zaraz usłyszę, że to przecież czysty marketing dla takich nieudaczników jak ja co to na spalaniu się nie znają!!!

oj ja głupia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic więcej niż nikt napisał nie da się dodać - może to że przed zakupem wkładu warto to przemyśleć.

 

I jak tu naprawiać swoją już nadszarpnięta reputację.Ale jak sam widzisz i kulturalnie też już nie można.Ale dziękuje za mile zdanie potwierdzające to czego nauczyliście mnie i nie tylko na naszym FM.

:yes:;););).To ,że może masz lipny wkład to twoja dodatkowa osobista porażka.

 

Dotyczy to oczywiście skorlaje

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Naprawdę się ubawiłam, gdyż dowiedziałam się, że nieumiejętnie kieruję procesem spalania powietrza...doprawdy świetna rada dla osób z tego wątku...........

 

Nie pozostaje ci nic innego jak nauczyć się odpowiednio sterować powietrzem do spalania

 

MUSISZ NAUCZYĆ się palić i dobrze sterować procesem w swoim kominku

 

brudna szyba w kominku jest następstwem nie umiejętnego kierowania procesem spalanie i złym doborem paliwa do niego.

 

.Naprawdę się ubawiłam, gdyż dowiedziałam się, że nieumiejętnie kieruję procesem spalania powietrza...doprawdy świetna rada dla osób z tego wątku.......

 

Wszyscy w około mówią by uważać na rozmowę gdy w dyskusji bierze udział kobieta.Choć do końca tak być nie musi ale przyjmijmy ,że jest więc proszę zauważyć iż ta kobieta nie czyta mych postów ze zrozumieniem.Nigdzie nie napisałem ,że :

że nieumiejętnie kieruję procesem spalania powietrza
.Powody tych nie porozumień jej wytłuściłem nabijając sobie znowu licznik............:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystkiemu pewnie winny lipny wkład!!!

Spartherm Varia 2R-100h-4S Linear - ostrzegam zatem wszystkich - przed kupnem wrócić na chemię i o spalaniu poczytać bo bez tego ani rusz !!!

 

Widzę nawet, że już nie zniżysz się do pisania do mnie wprost, tylko o mnie do innych - no cóż - do bezpośredniej wymiany argumentów siły nie starczyło :(

 

łał! i na dodatek zakompleksiony szowinista!!!

Edytowane przez skorlaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym polecasz mycie szyby w takim razie, bo rozumiem, że preparaty przeznaczone specjalnie do mycia szyb w kominkach to chemia, tak?

 

Szybę można wyczyścić popiołem. Tak jak się czyściło kiedyś srebra. Musi to być popiół z drewna, który nabierasz na mokrą szmatkę lub papierowy ręcznik. Czynność powtarzasz do skutku. Popiół zawiera te same związki chemiczne co większość płynów tyle, że jest "z natury" i za friko... Nabierając popiół, nie sięgaj za głęboko, bo tam może być piasek, który porysuje szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Skorlaje ... pomimo dosyć specyficznego sposobu wypowiedzi jaki preferuje forumowa wiewiórka, to ma rację ...

... mierzyłaś kiedykolwiek jaką wilgotność ma drewno którym palicie ... ?

... rozpalacie metodą górną czy dolną ... ?

... palicie zwartą porcją drewna czy rozwlekacie ogień na boki przy tak długim wkładzie ... ?

... jaką temperaturę osiągacie w swoim wkładzie ... ?

... czy taką że okładzina szamotowa oczyszcza się z sadzy sama podczas palenia ... ?

... jak dozujecie powietrze do spalania ... ?

... czy nie za szybko domykacie jego dopływ ... ?

Nawet w takim wkładzie jak Wasz można utrzymywać szybę w stanie nie wymagającym czyszczenia przez wiele dni ...

IMG_8929 - Kopia.jpg

... wystarczy że jest dobrany swą wielkością przeszklenia do powierzchni, której nie przegrzewa odpowiednio duża ilość drewna, jaką trzeba do niego załadować by wytworzyć w palenisku temperaturę rzędu 500 - 600 stopni. Trzeba to drewno (oczywiście suche, max. w granicach 10-15 % wilgotności) spalić metodą górną przy w miarę dużym dostępie powietrza (nigdy nie przekraczać w lewą stronę środkowego położenia "dzyndzla" z przodu wkładu służącego do regulacji dolotu powietrza) i na koniec warto oczywiście zapewnić jakiś sensowny odbiór takiej ilości energii żeby nie leciała bezpośrednio w komin. Ale to ostatnie już nie ma wpływu żadnego na czystość szyby ...

Dokładnie taki wkład jak Wasz zamieszczony na zdjęciu powyższym, użytkujący go inwestor czyści raz w tygodniu pomimo codziennego solidnego w nim palenia ... a i to robi dlatego że jest dosyć pedantyczny ... równie dobrze mógł by to robić pewnie i co drugi weekend albo i raz w miesiącu ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

PS.1. Producenci wkładów czy też "kominków" nie produkują płynów do czyszczenia szyb - oni je tylko konfekcjonują i sprzedają tylko dlatego że jest na nie popyt ...

PS.2. Właśnie zaczynam trzeci sezon kominkowy z rzędu z jedną i wciąż tą samą butelką płynu do mycia szyb kominkowych ... będę musiał ją w końcu zużyć bo skończyła się nawet data ważności ...

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSISZ NAUCZYĆ się palić i dobrze sterować procesem w swoim kominku a problem z brudną szybą pójdzie w zapomnienie.

Otóż to! Ja parę dni temu dodałem post, że brudzi mi się strasznie wkład Maja z kratki.pl. 3 h palenia = 0,5 h czyszczenia. Ale w międzyczasie przebrnąłem przez bardzo długi temat na forum dotyczący brudnej szyby i pod jego koniec (chyba) Forest-Natura pokazał jak układa drewno i gdzie zapala. I to jest strzał w dziesiątkę!

Pierwsze i najważniejsze: suche drzewo, drugie - dużo powietrza, trzecie - dobry ciąg, czwarte - rozpalanie od góry.

 

Ja miałem zazwyczaj szybę tak czarną, że nie było widać ognia, a po zastosowaniu się do porad na FM wystarczy przetrzeć szybę mokrym ręcznikiem papierowym. Mój błąd polegał przede wszystkim na tym, że za mocno przymykałem szyber. Niestety wszystkiego trzeba się nauczyć - wcześniej nie wydawała mi się to żadna filozofia, ale byłem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Ja parę dni temu dodałem post, że brudzi mi się strasznie wkład Maja z kratki.pl. 3 h palenia = 0,5 h czyszczenia. Ale w międzyczasie przebrnąłem przez bardzo długi temat na forum dotyczący brudnej szyby i pod jego koniec (chyba) Forest-Natura pokazał jak układa drewno i gdzie zapala. I to jest strzał w dziesiątkę!

Pierwsze i najważniejsze: suche drzewo, drugie - dużo powietrza, trzecie - dobry ciąg, czwarte - rozpalanie od góry.

 

Ja miałem zazwyczaj szybę tak czarną, że nie było widać ognia, a po zastosowaniu się do porad na FM wystarczy przetrzeć szybę mokrym ręcznikiem papierowym. Mój błąd polegał przede wszystkim na tym, że za mocno przymykałem szyber. Niestety wszystkiego trzeba się nauczyć - wcześniej nie wydawała mi się to żadna filozofia, ale byłem w błędzie.

 

Możesz dać linka do tego opisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?103203-kominek-a-czarna-szyba

 

Co do sposobu ułożenia drewna pomyliłem się - zdjęcia wrzucił Piotr Batura:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?103203-kominek-a-czarna-szyba/page58

 

I cytat z Foresta:

"Witam.

Podsumuję (po raz ostatni, bo już kilka razy to samo było na FM w różnych wątkach).

By szyba w palenisku (wkładzie kominkowym) pozostawała czysta, potrzebna jest kompilacja następujących rzeczy:

1. Wysoka temperatura spalania (powyżej 500 - 550 stopni C)

2. Dopływ powietrza do spalania w odpowiedniej ilości

3. Dobrej jakości paliwo

I nic więcej !Ot i cała "tajemnica" palenia w kominku...i cieszenia się z faktu posiadania widoku ognia w miejsce "czarnej i śmierdzącej sadzą plamy"."

 

Ja bym dodał tu punkt 4 - odpowiednio otwarty szyber, bo w moim przypadku to jest element odpowiadający najbardziej za sadzę na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze oryginał:

http://blog.kominki-batura.pl/?p=88

Brakuje jeszcze jednej informacji :). Na chłopski rozum - jeśli ogień pojawia się na górze, to pewnie trochę suszy drewno, które jest na dole i powoli ogień schodzi na dół. Przy paleniu na dole drzewo suszy się gwałtownie i kopci, a przy paleniu "do góry nogami" proces jest znacznie wolniejszy i część wilgoci już odparowała, kiedy ogień schodzi w dół.

 

Jako palacz od święta już pewnie nie zrezygnuję z tej metody :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno suszy się przed włożeniem do pieca...To o czym piszesz to raczej pozbywanie się resztek wilgoci. Ale dobrze kombinujesz:)

Dokładnie to mam na myśli. Ja niestety nie dorobiłem się własnego sezonowanego porządnie drewna, ponieważ mieszkam (i mam kominek) od początku wakacji, a moja działka to aż 105 m kw., więc nie mam nawet gdzie go trzymać. W związku z tym mam drzewo z Castoramy, a palę głównie brykietem dokładając trochę drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyć trzeba w kółko od nowa, bo ciągle przybywa nowych uczniów. Trzeba też założyć uczniów niewyuczalnych. Ale generalnie "nauka nie idzie w las". Są też tacy uczniowie którzy ciągle przeszkadzają na lekcjach ;)...Dobry nauczyciel jednak, nie zniechęca się bo wie, że z takich uczniów czasem wyrastają pozytywne jednostki...:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorlaje ... pomimo dosyć specyficznego sposobu wypowiedzi jaki preferuje forumowa wiewiórka, to ma rację ...

Nie ma. Albo dobra - ma no i co? Umysł 5-latka, który się przekomarza, W Twoim poście było 100 razy więcej treści niż we wszystkich wiewiórczanych. Do tego post Badury, linki i człowiek jest już uświadomiony (o paleniu od góry nie wiedziałem). Zaraz sprawdzę jak się powinno palić, a jak nadejdzie sezon, to będę testował i w razie czego dopytywał. Dzięki.

PS. Dobrze, że tu nie zaglądałem tak często, bo tylko by czas stracił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem

Jak to fajnie że forum ma coś takiego jak możliwość obejrzenia wszystkich postów. Zaglądamy i co widzimy? saip ma 5 postów. Wszystkie dotyczą środków do czyszczenia - szyb kominkowych i grafiti. Małointeligentnym akwizytorom czy też innym przedstawicielom producenta chemii - dziękujemy !!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w firmie (szkole) wisi takie motto. "Dobry nauczyciel musi być badaczem. By być dobrym badaczem, nie wystarczy pomysłowość. W branży zduńskiej badania nie mogą być pozbawione kontaktu z rzeczywistością. Tą rzeczywistość tworzą setki tysięcy urządzeń grzewczych w domach setek tysięcy użytkowników"

 

Czyli znów g.... wypływa na wierzch...

Człowiek g.... by wiedział, nie robiąc kilku pieców na kwartał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...