Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do {przed} dziennika adaptacji :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 467
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a te fotki wyglądają zachęcająco... wiele razy widzialem podobne sprawy ale omijalem na zasadzie "fajne choć nei dla mnie" :) zabawne to jest...

 

Jutro znikam popatrzeć 'na swoje' wiec troche pomilczę (a i pomyślę). Zabieram sporo wydruków i fotek.... może cos jeszcze wymyślę.

Stojąc w temacie "light zastanawiam sie czy rezygnować z pomieszczenia za kominem co skazuje mnie na miniaturkową kuchnię w narozniku pd-wsch. Ten narożnik do czasu postawienia studia mógłby byc takim kącikiem goscinnym/biblioteczką...

 

Oznacza to jednak koszty:

- podniesienia fundamentów do poziomu podłogi ogólnej

- wzniesienia 3 scian

- zrobienia stropu 4.2x7,6m

- decyzji co na stropie (balkon czy pomieszczenie na pietrze - jak dostepne...?)

 

Jeszcze nei pożegnałem siez wersja 'full'. Troche dlatego ze prawie realne wyzwania (w moim jednak mniemaniu :)) ja po prostu lubię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany, ale śnieg!

Marek, a w jakim miejscu bieszczad jest ta Twoja chałupa. Mam znajomych w Smereku, swego czasu bywałam tam dość często.

to malo turystyczne miejsce (ale nei zaludni sie tak szybko i dłużej bedzie tam spokoj) w polowie drogi pomiędzy Ustrzykam iGornymi a Dolnymi. Tuz prawie przy granicy z Ukrainą (tzw Ściana Wschodnia Biesów). Mniej popularnie ale też przyjemnie. Jest sie gdzie włóczyć chociaż na 'przewodnikowe' wycieczki turystyczne to nie ma tam czegoś na poziomie achów i ochów w skali Połonicy Caryńskiej czy Tarnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, co? Ja byłam w tych Lutowiskach, bo nazwa jest mi znajoma, ale za boga nie mogę sobie porzypomnieć kiedy i po co...

Pewnikiem wchodziliśmy tamtędy na jakies górki...

ps. Piękne zdjęcia

zwłaszcza te makro

Nadawały by się na piękną fototapetę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, co? Ja byłam w tych Lutowiskach, bo nazwa jest mi znajoma, ale za boga nie mogę sobie porzypomnieć kiedy i po co...

Pewnikiem wchodziliśmy tamtędy na jakies górki...

właściwie tamtędy to sie tylko da 'wejść' na Otryt (chatka Socjologa) lub przejść do Michniowca/Bystrego (cerkwie). Na Ostrym jest kamieniołom.

Sama wioska jest znana z widoczku, dość ciekawie wyrezyserowanego przez logistykę. Jedziesz przez 15 minut przez gęste lasy w dół i w górę a potem nagle po lekkim podjeździe wypadasz na coś takiego http://fotogalerie.p1718.futuro.pl/images/storage2/galeria/upload/27/41/90/2741901190488864s1.jpg Robi wrażenie. Zresztą uchwałą Gminy został ten widok "dobrem chronionym" co oznacza brak mozliwosci budownictwa ingerującego w tenże widoczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

a z fototapetą to sie średnio nadaje ze względu na mozliwosci powiekszania. Wyjsciowo pochodzi z 5mln pix (starusieńki sony dsc 717) Wiec za wiele powiększać sie tego nie da. Ledwo ledwo wychodzi na a2 w 100 dpi, a co dopiero na scianie :)

 

nie znam się, ale chyba to się jednak trochę inaczej robi...bo moja koleżanka robiła ostatnio fototapetę i się dało, a jej matryca z całą pewnością nie ma więcej niż 5mln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

a z fototapetą to sie średnio nadaje ze względu na mozliwosci powiekszania. Wyjsciowo pochodzi z 5mln pix (starusieńki sony dsc 717) Wiec za wiele powiększać sie tego nie da. Ledwo ledwo wychodzi na a2 w 100 dpi, a co dopiero na scianie :)

 

nie znam się, ale chyba to się jednak trochę inaczej robi...bo moja koleżanka robiła ostatnio fototapetę i się dało, a jej matryca z całą pewnością nie ma więcej niż 5mln

 

hm... no dać się da :) tylko lekko to nieostre będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń,

że może z niej uczynić Betlejem

Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce,

że może przyjąć nowo narodzoną miłość...

do tego wystarczy tylko wiara, nadzieja

a miłość przyjdzie sama... Radosnych Świąt!

http://muzyka.interia.pl/teledyski/#teledysk/last-christmas,13504

 

http://www.e-kartki.net/kartki/big/116689856711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

cos mi sie rzuty nie otwierają :roll:

ale te

przykłady o co chodzi
są świetne, a otoczenie bajeczne :)

 

hm... sprawdzilem... otwiera sie u mnie w FF, moze imageshack cos sie zwiesil:) Architekt ma grypę więc i tak temat stoi :)

 

Otoczenie tak, zacheca bardzo by tam siedziec i siedzieć i włoczyćsie dookoła :) zobaczymy czy sie uda :) Sa sasiedzi obok (2 domy) ale od strony drogi, wiec nie wplywaja na zauważanie, bo nie ten kierunek mnie interesuje. Zresztą nie sa jacyś trudni. Kobieta obok (tydzien temu zmarł jej mąż) to jedna z pierwszych osadniczek (ziemie trafily do polski kilkanascie lat po wojnie) zaradna gospodyni z poczuciem humoru i dużą dozą pozytywnego spojrzenia na świat (jak to na wsi:)). Lubi bardzo niedużą połoninę obok na wschód, na którą i ja lubię sie włóczyc więc będę miał kompana do spacerów.

 

jak tam moja inspiracja deseczkowo elewacyjna? na wiosne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zamotałeś kolego z tą elewacją ;)

znalazł sie stolarz który gada do rzeczy i chce to zrobic tak jak my to widzimy, a tu nagle podsylasz mi te rozne pieknosci i namiary na firme.

Firma odpowiedziala ze tez moze nam deseczki zrobic i cena wydaje sie atrakcyjna, musimy tylko sprawdzic dokladnie co wchodzi w te cene ktorą zaproponowali i oni mówia o montazu na blaszkach/kątownikach, a nie na wkretach

hmmmmm brzmi ciekawie :roll:

kurcze zamotani jestesmy teraz swietami i nie ma jak tematu dokonczyc :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zamotałeś kolego z tą elewacją ;)

znalazł sie stolarz który gada do rzeczy i chce to zrobic tak jak my to widzimy, a tu nagle podsylasz mi te rozne pieknosci i namiary na firme.

Firma odpowiedziala ze tez moze nam deseczki zrobic i cena wydaje sie atrakcyjna, musimy tylko sprawdzic dokladnie co wchodzi w te cene ktorą zaproponowali i oni mówia o montazu na blaszkach/kątownikach, a nie na wkretach

hmmmmm brzmi ciekawie :roll:

kurcze zamotani jestesmy teraz swietami i nie ma jak tematu dokonczyc :-?

 

ano, gadalem z nimi i powiem ze gość wydawał się sensowny... jednak cena w moim skormnym budżecie okazała się za duza (z montazem to oni chcieli chyba 600/m2, surowa elewacja do wlasnego montazu to kolo 200 chyba - w wersji najtańszej cedrowej) Opowiadal mi długo o tym, ze to jakis ich patent i dlatego tak ładnie wygląda, i ze oni to impregnują mimo wszystko i wtedy juz nie trzeba wiecej (podobno). Gość miał spokojne, małonachalne i małobajkowe podejście.

W sumie ja nie mam takich mozliwosci :) ale ciekawie bylo posluchac (pomyśleć jakby to można u siebie). Jak siezdecydujecie to CIę podpytam jak to jest robione :) W krakowie kilka domow tym obudowuja wiec nawet mialem sobie skoczyc zobaczyc, na spacer z ciekawosci. Sam też chcę zrobic u siebie melanż lekko różnych tonalnie deseczek, podobnie będzie z dachem (jesli to bedzie dranica a nie blacha) To ich rozwiązania wydaje mi sie bardzo ładne. Zwłaszcza na tym pionowym budynku sądu gdzies tam na śląsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszenia i marzeń spełnienia...

tych malutkich i tych dużych...

 

W okół siebie Dobrych ludzi...

takich jak Tu, na tym Forum...

 

Zdrowia, szczęścia w każdym domu...

kawalerce, czy pałacu...

 

Więcej czasu, a mniej pracy...

 

a ten czas, zapakowany i kokardą obwiązany...

dać rodzinie, przyjaciołom...

 

Czujesz Świąt tych czar wokoło...?

 

http://img132.imageshack.us/img132/5401/bobouz5.jpg

 

rasia z rodzinką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...