Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do {przed} dziennika adaptacji :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 467
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no tak. masz racje, przecież poddasze ma 70.... na zdjęciach tez na taki nieduży wyglada :)

Ten o którym pisałaś to ten śląski z pomieszczeniem posrodku jak u mnie? ja juz odruchowo patrzę jak zrobili konstrukcję stropu a tam idą dwa teowniki po całości...

 

i podoba mi sie tam ten boczny pasek pustego w pionie, takie to ciekawie zaprojektowane, zaskakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie :) zrobiło się to mocno popularne. jeszcze będzie standardem jak 'złoty dąb' :)

lodowisko/lotnisko w sensie długosci od poczatku do konca (zupełnie otwarta przestrzen ponad 10m)

Widze też sens stawianych po drodze przynajmniej symbolicznych przegród. Tak by zachować intymność a mieć jednocześnie wrażenie istnienia w większej przestrzeni.

 

Problemem u mnie jest to, że chcę bazować na obecnym fundamencie (jedna poprzeczna ściana fundamentowa) i conajwyżej dodawać tylko jakieś punktowe podparcia.

 

Z tymi schodami ustawionymi w ten sposób nie udało mi się. Ale trzymam nadal kominek ustawiony w stronę wejścia do domu, tak by siedząc przed nim (w salonie) widziec górki.

 

martwię sie o to jakie są koszty ogrzania takiej otwartej poziomej przestrzeni zakończonej na dodatek sporą'pustką' w pionie. Łatwiej chyba trzymac tam optym. temp a kierować ciepło do wybranych pomieszczen.

Ktoś ma takie doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rozkład pomieszczeń, ktory teraz masz jest bardzo fajny, więc jak się nie da to odpuść i zostaw jak jest.

Co do ogrzewania, zawsze jest kłopot, w przypadku dobudowanego studia mniejszy, bo kiedy nie masz gosci możesz je ogrzewać symbolicznie co by rury nie popękały.

A wprzypadku dużego domu większy. Otwartą przestrzeń zawsze trochę trudniej ogrzać z tym, ze wydaje mi się, ze masz dobrze ustawiony kominek tak mniej więcej na środku, możesz dać DGP grawitacyjne i jakoś to będzie.

 

 

spadam do roboty, bo widzę, ze zdominowałam Twoje komentarze... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam jedna 8) Weranda i mnie się podoba. Ale ja zwróciłam na co inne uwagę :oops: :lol: Grzejniki kanałowe tam są i to w dużej ilości. Koszt nieziemski pewnie. I chyba ta weranda, skoro ogrzewana to raczej jest przedłuzeniem wnetrza domu. Śródziemnomorskie klimaty tylko chyba jednak mało ekologiczne bo sprawy ciepła pewnie niemałe :wink: :lol:

Ot i wyszło jak różnie można postrzegać ekologię :wink: :lol:

 

Acha i jeszcze coś. Na poczatku bedzie beton...... Ale zatarty albo żywicowany? Inaczej bedziesz musiał kupić czysciki do butów w duuuużej ilości :lol: My chodząc u nas po surowym betonie mieliśmy zawsze białe buty :lol: Nasi goście także :wink: To byl znak rozpoznawczy: ci byli na naszej budowie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam jedna 8) Weranda i mnie się podoba. Ale ja zwróciłam na co inne uwagę :oops: :lol: Grzejniki kanałowe tam są i to w dużej ilości. Koszt nieziemski pewnie. I chyba ta weranda, skoro ogrzewana to raczej jest przedłuzeniem wnetrza domu. Śródziemnomorskie klimaty tylko chyba jednak mało ekologiczne bo sprawy ciepła pewnie niemałe :wink: :lol:

tak. masz rację, bardziej patrzyłem jednak na to jak wysoko dach i jak wysunieta i to że na koncu jest szersza niz blisko nas... Ja nie myslalem o kanałowych grzejnikach choc bardzo mi sie podobaja :) Jesli juz to jakis elektryczny na oknie siedziskowym kiedy ktos sobie siada. Innych raczej nei przewiduje teraz. docelowo kiedys mogłaby byc kotłownia i planuje puszczenie plastikowych rurek w podłodze. Ale zobacze czy starczy na to. Marzy mi sie w przyszłosci danie kaloryferów vintage (widzialem takie niskie i grubawe, wesołe, w sam raz do domku w górach)

 

Acha i jeszcze coś. Na poczatku bedzie beton...... Ale zatarty albo żywicowany? Inaczej bedziesz musiał kupić czysciki do butów w duuuużej ilości :lol: My chodząc u nas po surowym betonie mieliśmy zawsze białe buty :lol: Nasi goście także :wink: To byl znak rozpoznawczy: ci byli na naszej budowie :lol:

 

Raczej zwykły, kryty gazetami:), sam nie wiem, nie mam tego logistycznie wymyślonego (nie wyrabiam), Nie wiem nawet czy nie zaczne jakoś od razu kombinować z podłoga jeśli kupie do tego jakaś maszynę (frez). Chcę wykorzystać na podłogę stare wyżłobione przez 20 lat co prostsze deski z elewacji stodoły i je przetrzeć (to mam przemyslane) Pójdą tylko jako taki pas centralny, przedłuzenie kominka do zabudowy ze schodami (tam gdzie sofy). BOki raczej juz jakos inaczej.

Wiem że chce cos twardego i pewnie kamiennego dac w okolicy wejścia i przy wyjściu na werandę. Może też ciagi komunikacyjne, a co myslicie o czyms takim?:

http://polki.pl/work/privateimages/formats/GALLERY_MAIN/1740.jpg

poprzedni Architekt doradzaił mi danie też drewna tylko innego lub w prostopadłym ułożeniu do tego "pasa centralnego'

 

ale tak jak napisałem, jeszcze do tego tematu zupełnie nie dotarłem...

 

Wszelkie pomysły chętnie czytam i główkuję intensytnie :)

 

Cieszy mnie bardzo ze jest 200% więcej gości w tym dzienniku :) bo juz sie bałem że ta 'moja historia' skończy sie to wyalienowaniem (wisiało w powietrzu :)). Śmieje sie ale mam swiadomosc troche niepoprawnego podejscia, dziwnego pomyslu, niepoukłądanej metodyki dzialania, etc. etc... wiec dziennik nie jest jakis 'ogolnie wpasowujący sie w potrzeby' na tym forum. Tym bardziej dziękuje Wam za cierpliwość i odwiedziny. Razem zawsze raźniej !...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dlatego jest takie halo z tym betonem, ze trzeba cos z nim zrobic, zeby sie nie pylil... A jak masz cos z nim robic to cenowo wyjdzie tak samo jak drewno... :roll:

 

Na beton zatarty to ja sie czuje 'za mały' w sensie kosztowego dopasowania wszystkiego wokoło niego. Widziałem domek Mayland wewnatrz i widać, że beton potrzebuje pewnego tip topiku wokoło, 'stylui w detalach i designie' A to przekłada sie na koszty. Myślałem o betone i lub kamiennych ale tylko miejscowo na scianach, jako surowe ale ciekawe zagranie. Bojęsietylk ozimy w takich ścianach :).

Beton żeby wyszedł skromnie kosztowo (nie zmuszał do uzupełniania określonym i wysokim kosztowo poziomem wystroju wnętrz) wymaga chyba właśnie jakies specyficznego pomyslunku...

 

CO ciekawe wyliczyłem sobie ostatni ze przy cenie betonu 230 za kubik to pustak ten: http://allegro.pl/item515471126_pustak_pustaki_wienerberger_240_373_238_poznan.html (5pln/szt) kosztuje za kubik 220. TO nie jest duża różnica :) Tylko jak beton pęka to już nei da się łatwo naprawic :) (moze przesadzam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie nie mialam zamiaru namawiac na beton, tylko popieram Mayland, ze moze byc Ci trudno mieszkac bez podlogi. To nie tylko sa brudne buty, to jest brudne wszystko naokolo... :-? Z tym pekaniem nie jest az tak zle, sa rozne sposoby na latanie.

 

Podoba mi sie to, co pokazales w linku. To dosc oryginalne (w PL na pewno) rozwiazanie i wyglada na praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom to przeremontowany domek Dworka Polskiego :)

http://polki.pl/dom_i_wnetrze_galeria.html?galg_id=10000086&ph_content_page_no=0

Mocno słodki ale z otwartym dołem dlatego go pamietam.

 

aha, kuchnia mi sie tu nawet podobała. miła, oszczędna (islosciowo).

 

apropos betonu

http://www.weranda.pl/materialy/2007/12/121/big_4.jpg ciekawie ze tylko czesc podlogi, ale ta najbardziej orana nogami krzeseł.

kuchnia tez ma blaty z betonu ale juz wyglada dosc klasycznie.

http://www.weranda.pl/zobacz_wczesniejsze/2007/12/121/nowoczesnie_i_przytulnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż spał w naszym domu bez podłogi kilka miesiecy. Skończyło się uporczywym kaszlem. Pył unosił się wszędzie i ciagle.

Stare deski popieram w 100%. Nie ejstem fanką zbyt dopracowanych podłóg :oops: Lubię te szpary miedzy dechami i brak lakieru, surowość i naturalną szarość. W połączeniu z kamieniem wygląda to zazwyczaj bardzo efektownie.

Możesz pobawić sie w ściezki komunikacyjne z desek a wokół dać kamień. Ładnie zrobione może być całkiem miłe w odbiorze. Napewno świetne do utrzymania w czystości :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tu zagladam jak najbardziej, ale siedze cicho raczej, bo doswiadczenie jakiekolwiek mam tylko w urzadzaniu mieszkania a tu weterani i spcejalisci sie wypowiadaja.

Ale lubie zagladac (jak mam czas - ha!) bo to ciekawy projekt i poza tym bardzo fajne linki wklejasz :)

Wersja light z jedna tylko sypialnia wydaje sie odrobine too light niezaleznie od tego co bedzie sie dzialo w Twoim zyciu, no chyba ze myslisz ze studio bedzie mialo szanse powstac niebawem.

 

Weranda wklejona przez Irme jest bardzo ladna, ale tez zastanwia mnie jej funkcja/ekonomia uzytkowania ("ekologia").

 

Wydaje mi sie ze w eko-swiadomych projektach przeszklone werandy/ogrody zimnowe sluza jako bufor cieplny i sa tak skonstruowane ze w sezonach przejsciowych a nawet zima kiedy swieci slonce moga dogrzewac reszte pomieszczen, a w lecie mozna je zaslonic, obowiazkowo od zewnatrz, i otworzyc na przestrzal.

No ale rozumiem ze taka weranda z grzejnikami kanalowymi Ci na razie nie grozi. Ja tez bym sobie najpierw zrobila podloge z czegos wiecej niz wylewka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pobawić sie w ściezki komunikacyjne z desek a wokół dać kamień. Ładnie zrobione może być całkiem miłe w odbiorze. Napewno świetne do utrzymania w czystości :lol:

 

i tu mnie masz, Mayland :)

a z kamieniem zgadzam się, tak właśnie kombinuję, wszystko przez te Wasze szarosci... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...