Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do {przed} dziennika adaptacji :)


Recommended Posts

A propos kominków.

 

Wynajmowałam kiedyś dwa domy na biuro. BYły w nich 2 kominki.

W pierwszym : jeden w salonie na parterze, drugi na pierwszym poziomie ( dwa różne kominy)

W drugim : jeden w salonie , drugi na II piętrze - dwa rózne kominy.

Coś w tym musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 467
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Jak spojrzałem na wklejone przez Ciebie zdjęcie kominka (od tej pory przez duże K ) obudowanego kamieniem - to dech mi zaparło. Jeżeli zrobisz podobnie nawet w 50 % to i tak Kominek będzie odlotowy. U mnie też by tak pasowało, ale najpierw muszę podłatać dach. Jak nie urok to..... przemarsz wojsk. Ale damy radę.

PS. Koniecznie powklejaj jeszcze więcej zdjęć to coś podpatrzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczytuję od długiego czasu, ale chcę powiedzieć, że podoba mi się bardzo koncepcja i samozaparcie oraz konsekwencja w dążeniu do celu. Inspiracje pokazujesz piękne, jeżeli osiągniesz coś podobnego, będziesz mieszkać w przepięknym stylowym domu.

Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

 

mam okreslone i niezmienne mozliwosci finansowe.

burzenie scian i postawienie nowych to za same pustaki (180m2 x 16 pustakow/m2 x ok 4pln = okolo 11k za same pustaki, a robocizna i spoina itp...)

To jest sugestia architektów. niemniej ja mam też swoje ograniczenia. Sam strop juz w to zaingerował dość drastycznie. Mam nadzieje ze skonczy sie na wzmocnieniach i położeniu stropu na jajkiejs wspierajacej i ciekawej konstrukcji. Zobaczymy czy sie uda. byc musi tbo to cos jest za małe na wcisniecie wszystkiego na parterze (10x7m)

Strop na pewno wylatuje (albo sie wycina :)) był zreszta na 247cm(biorac pod uwage szyny to 230cm, wiec przytłaczał.

 

moze jakies podpowiedzi? :)

tak, pogadam na pewno z kims jeszcze...Ekspertyza wykaala ze strop nei udzwignie zamieszkania ale sciany utrzymaja lekki strop i lekke poszycie dachu wraz z podniesiona sciana kolankowa i oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam, dziękuje :oops:

no staram się choć w rzeczywistości trochę to inaczej wyjdzie pewnie... Na pewno nie z takim przepychem zdjęć, bardziej jako rozmowa nowoczesności z czasem, który tkwi w naturalnych materiałach: drewnie i kamieniu... Trochę przez ten okres przechyliłem sięw stronę oszczędności również w bibelotowaniu wnętrz kosztem przestrzeni, dużych okien, spokoju, odpoczynku... a temu sprzyja właśnie wyważone układanie klocków.

 

Jestem teraz na etapie rozmów z architektem, próby kompromisu i spełnienia moich mocno wygórowanych oczekiwan funkcjonalnych... (np na piętrze o powierzchni 7,5x11 chcialem umieścić gościnną sypialnie gabinet łazienkę i swoją sypialnie.. a wszystko ot na wschodniej scianie albo przynamniej z widokiem przez nią ;) wciąż to sie wydaje niemożliwe ale szukamy...

zapraszam co jakiś czas, rzadko ostatnio piszę, ale teraz kiedy dojrzewa projekt - będzie więcej pytań wątpliwości itp.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej popieram taka lagodna wersje nowoczesnego wnetrza. To jest taki typ, ktory ja nazywam "no nonsense". To znaczy, ze jak drzwi, to maja byc "drzwiowe", a jak wanna, to ma byc "wannowa", a nie jakas wygieta na wszelkie strony i z plastiku (ups, sorry, to sie teraz nazywa akryl). Nie wiem, czy sie jasno wyrazam, ale zarowno wersja typu stal i szklo i metalowe slupy posrodku jak i "w malowanym dworku" w tysiacem bibelotow sa dla mnie niestrawne, dlatego bede trzymac kciuki, bo widze, ze Twoje wnetrze ma szanse byc baaaaaaardzo fajne. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

przyszłam się wypowiedzieć w sprawie kolankowej:

nie umiem tego oszacować ale z pewnością jest dużo drożej, bo:

koszt wylania słupków, zbrojenie, wieniec...dużo więcej roboty i materiałów

no i konstrukcyjnie sciany parteru muszą przyjąć duuuużo większe obciązenie...A do tego jeszcze dach...przy takich scianach parteru ja bym nie ryzykowała. Z tą przestrzenią na poddaszu to nie jest chyba az tak źle tylko pewnie inaczej tam by trzeba ją zaaranżować...a może da się dobudować jakąś lukarnę?

Zdaje się, że editta ma niską sciankę kolankową i lukarnę właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję !

 

tak. mam z tym dylemat... teoretycznie ona była tam od poczatku (w moich szkicach dla architekta miała nawet 2,3m). Problem polega na tym że ona jest niestety bardzo ważna. zapewnia widok z łóżka rano, i wieczorem przed zasnieciem (tam są dość jasne noce, ślicznie widać świat po zgaszeniu światła) Niestety ten widok to klucz i powód (poza spacerologią) przeniesienia (zwany marzeniem)

 

Niestety też nie da sie zrobic dobrych połaciowych okien widokowych pod kątem 45stopni (mam na mysli kąt patrzenia wobec płaszczyzny sciany/stropu - po prostu bardziej w prawo niz czołowo - budynek jest idealnie pod katem 45stopni do widoku na cokolwiek). Mimo wszystko połowę widoku zajmują krokwie. To przeszkadza. Jako że to będą dwa pomieszczenia (sypialnia moja i dla gosci pokój na drugim koncu boudynku) to ich użytkowość w dużej mierze jest poranna i wieczorna a pozycja kontaktu z górami siedząca lub leżąca. Stojąc czy przechodząc w zasadzie jesteśmy na etapie opuszczania pomieszczenia lub oddalenia od perspektywy

 

tak więc bardziej bym sie chciał zastanowic jak wielkie to koszty i w takim razie z czeog rezygnowac na początek (np ze scian kolankowych i łazienki na pietrze (samo łóżko i okna :))

 

zerkalem, editta faktycznei ma podobnie (okolo 7-8m szerokosci budynku) ale troche dłuzszy bo bodajze 17m. nie korzysta poza lukarna wisokow otwartych (niestety tutaj nei przejdzie w planie płaska lukarna (kostka). Zresztą wsadzenie jej to kluczowa decyzja bo sprawia ze niknie fajna długa prosta nowoczesna bryłą zabudowy wiejskiej :) Chiciałem utrzymać dwie rzeczy ze sobą "nowoczesną prostotę bryły i ciąglosć zabudowy wiejskiekj. Mam nadziejęze dzieki temu dom nei bedzie taki chłodny (wiekszosc nowoczesnych budynków) tylko z lekkim usmiechem (wsparty duza iloscia naturalnego drewna.

 

za chwile wkleje w dzienniku rysunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się projekt podoba...co do scianki kolankowej rozumiem teraz Twój ból...szkoda było by mi się pożegnać z taką wizją i widokiem...

w tej sytuacji albo szukałabym całkiem innego rozwiązania, albo jednak podwyższała...Pięknie się zapowiada! Odlot!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, wciaż mam zamiar to wygrać. trochę to rozumiesz (przeczuwam) bo

- masz za oknem podobne energetycznie klimaty (mam na mysli to co daje czlowiekowi otoczenie)

- patrzysz na wiele spraw funkcjonalnie ale i kreatywnie korzystasz z nadarzajacych sie do wykorzystania kluczowych okazji.

 

no nic. powalczę :) gdzies tam daleko jest jeszcze jedno wsparcie. jesli bedzie trzeba je wyykorzystac - to to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...