Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do {przed} dziennika adaptacji :)


Recommended Posts

Tytan-Cynk się faluje na 100%.

Myślalam że się Plannja nie będzie, ale fachowcy jednoznacznoie twierdzą że przy takiej długości panela (ok. 8m) musi się falować!

 

Zapytaj przedstawiciela RUKKI, oni mają tłoczenie na blasze i podobno się nie faluje, teraz może żałuję że nie wybrałam RUKKI bo cena była porównywalna.

 

Dach jest naprawdę super, ludzie z ulicy mnie zaczepiają i pytają "cóż to za dach" :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 467
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no witam serdecznie mojego idola (kę) i protoplastę (kę) drewnianych elewacji.... :)

 

co tak oszczędnie???

wybacz

ale kiedy Cie odwiedzam to mi mowę odbiera :roll:

nie mogłbys od czasu do czasu jakies paskudy wkleic?

wiesz tak dla wyrownania :lol:

musze sobie dozowac odwiedziny u Ciebie, Editty, Irmy i jeszcze kilku innych forumowiczów

jestescie okrutni, zeby tak sie znecac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po wklejaniu nas oceniać będą :).....

mialem na myśli to że u Ciebie widać efekty, u mnie wklejanie (zerkałem i widzialem tęczę z fragmencikiem elewacji jeszcze bez deseczek:)

no bez deseczek :(

teraz maz zajal sie ogrodzeniem, deseczek w tym roku nie bedzie

juz nawet nie marze o tym, pogoda na dodatek nie sprzyja :roll:

w ogole to jakos tak pod górke sie zrobilo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna jesień dopiero będzie. cierpliwości !

a na Twoje deseczki poczekam i rok :) bo mnie ten pomysł bardzo ciekawi (u mnie bedzie to w jedenj elewacji, pn-zach, bo tam najchłodniej i cien, wiec chce jak najwiecej kamienia a jak najmniej drewna.

 

Będę Cię jeszcze podpytywał o werandę bo tez chcę taką jak maszna miniaturce, skromną i prostą ale dajacą cień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez deseczek :(

teraz maz zajal sie ogrodzeniem, deseczek w tym roku nie bedzie

 

apropos ogrodzenia to ja ze wzgledu na kompletna wies (na jej skraju, 3km do granicy z UA) moge sobie pozwolic na rozwiązania jak taki przaśny płotek:

http://tgharchitects.com/projects/houses/searanch1/photo1.jpg

 

juz nawet nie marze o tym, pogoda na dodatek nie sprzyja :roll: w ogole to jakos tak pod górke sie zrobilo :-?

 

będzie dobrze 'malmuc'!. musi. łaski nie robi. Tylko czasu trzeba, albo niespodzianek (te też sie zdarzają). jak ja dam radę (w przyszłym roku) to każdy na tym forum da radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

szybko, bo jak zwykle nie mam na nic czasu

Jestem za: Gabinetem na dole, bo na gorze jest on tak odizolowany, że ja bym się az czuła nieswojo.

Co bedzie w pomieszczeniu nr 3 jesli nie gabinet?

 

Ankieta druga - wysokość budynku + bryła

 

Tutaj mam następujące opcje ustalone obecnie z architektem. Różnia sie niedużo. Chodzi o

1. 70 cm wysokości ścianki kolankowej na całości budynku lub

2. tylko na elewacji widokowej na długości sypialni i łazienki (przykryte 'pulpitem') lub

3. Wersja trzecia to opcja nr2, ale zamiast wzniesienia ściany pod pulpit z wysunięciem kostki z bryły na długość około 20-40 cm (i tak dla werandy jest niezbędny słup przy ścianie). Zmusza to też do zrobienia dachu werandy niemal płaskiego

4. wersja z równym dwoma sekcjami w całym ciągu budynków (te wcześniej są 65/35%). W tej wersji nie ma kontynuacji dachu nad balkonem i jest kilka problemów jak: komin na ścianie, weranda od ściany kończącej wyższy budynek, brak adaptacji przestrzeni przy balkonie (za kominem). Jeśli zdążę to jeszcze to zrobię dzisiaj.

 

 

przepraszam, ale nic z tego nie rozumiem...

 

natomiast na podstawie rysunków i wizualek, to nasuwają mi się takie uwagi:

wiatrołap kostka jest bardzo malutki, chyba az za bardzo jest zminiaturyzowany.

 

bryła podoba mi się bardziej z wysoką scianką kolankową, natomiast układ okien jest trochę za bardzo chaotyczny jak na mój gust

 

fajnie wygląda mały pulpit

 

weranda w wersji wyższej jest problematyczna, bo jak dla mnie jest niepotzrabna i bedzie psuc brylę. Najlepiej jest tak jak teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj. dziękuję za odpowiedź. Masz rację, napisałem to chaotycznie, poprawiłem się szybko :). Dodalem też trzeci rendering z kostką przy werandzie.

 

Widzę, ze wolisz to co architekt (jego opcja to wysoka ścianka na 180 i bez werandy) Trochę mi żal werandy bo nei ma gdzie siedzieć poza zimą, nawet keidy smaży slońce albo pada deszcz...

 

Jesli chodzi o pomieszczenie 3 to nie ma innego celu jak ewentualnie Gabinet lub jakis magazynek. Pomysł z sauną na górze to reakcja architekta na mój pomysł >> duży prysznic w łazience na parterze (130x140) w którym mialo byc siedzisko pod ścianą - taka własnie quasi sauna. Architekt zaproponował to na górze w miejscu garderoby.

 

Jeszcze raz dziękuję. dałąś mi trochę 'do myślenia' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

bryła podoba mi się bardziej z wysoką scianką kolankową, natomiast układ okien jest trochę za bardzo chaotyczny jak na mój gust

Te okienka na piętrze (2 mniejsze: jedno poziome, drugie obok malutkie, prawie kwadratowe) to mój pomysł, ale i szukanie też czegoś nierównego w ułożeniu, frapującego. Ucieczka od symetrii ale może niesłuszna. Podobała mi się odczuwalna swoboda w ich zestawieniu, ale też mam świadomość że całość budynku powinna być bardziej swobodna w ułożeniu okien, a druga strona budynku to a kolei równy rząd okien...

Nie mam pomysłu co z przeszkleniem werandy (dodam za chwile rysunki)

 

fajnie wygląda mały pulpit

 

weranda w wersji wyższej jest problematyczna, bo jak dla mnie jest niepotzrabna i bedzie psuc brylę. Najlepiej jest tak jak teraz...

 

Pulpit na mniejszym oknie to pomysł Oli (architekt). Ja wolałem podnieść w swojej sypialni i łazience. Coraz bardziej czuje że upieram się na rzeczy niekoniecznie słuszne (skoro dwie osoby zajmujące sie projektowaniem domów lub dla domów myślą inaczej niż ja, to raczej ja sie mylę:)) Stąd zresztą to pokazanie tutaj tych renderingów, chcę sprawdzić czy to nei jest tak że brnę w niezbyt mądrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze: umiejscowienie kotłowni, wejscie z salonu, hm...czym zamierzasz grzac, jesli gazem to ok, ale jesli węglem to będzie katastrofa

 

tam to tylko wegiel i ewentualnie groszek. Nie ma gazu. Olej drogi. Jest też opcja że kotłownia bedzie tam, ale w piwnicy, niecały poziom niżej. Tam też będzie wejscie z zewnątrz i tylko takie można zostawić. Też masz chyba w ten sposób.

 

Nie pomyślalem o tym koksie. Opieralem sie w sumie na tylko jednej takiej piwnicy (znajomych) gdzie kompletnie nie widać śladu węgla ale to pewnie wynik ich sprzątania. Ja do pedantów sie nie zaliczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...