Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U nas są halogenki jako światło górne w ilości szt 7 oraz ledowe lampki ok 30 cm nad podłogą, takie: http://www.skoff.com.pl/pl/node/99 też 7 sztuk.

Włączniki krzyżowe górnych i dolnych lampek są obok siebie w trzech miejscach - przy sypialni, przy pokoju na przeciwko garderoby (u nas to łazienka) oraz przy małym wc. Zazwyczaj używamy dolnych ledów, górne światło jest włączane właściwie jedynie przy sprzątaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiedzcie mi proszę w jaki sposób rozwiązaliście oświetlenie korytarza? :bash: Jest on taki długi, że fajnie byłoby go podzielić na dwie strefy (dojście do łazienki i dalej do pokoi) ale nie mam kompletnie pojęcia jak to zrobić, aby nie było za dużo pstryczków. Może jakieś sugestie?

 

Mamy korytarz podzielony na dwie strefy.

U nas są jeszcze drzwi między korytarzami.

Krótki korytarz wł. przy wc załącza dwupunktowe ledy.

(mało używany, widno od salonu)

Długi korytarz prowadzący do sypialni 3 punkty górne-św. halogenowe

(w planach wymiana żar. na ledy) zał. i wył. wł. schodowym.

tutaj podobnie jak agagrusz zapalamy głównie przy sprzątaniu-

ponieważ na noc oświetlamy 5 ledami przy podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to plan na ten rok został wykonany - stoły i krrzesła zakupione, szafa w korytarzu prowadzącym na pokoje zrobiona, żwir na ogródek nawieziony i rozsypany pomiedzy krzaczkami; wcześniej tam, gdzie ma być żwirek rozłożyłam agrotkaninę. Dziś zamontowane zostały pozostałe drzwi wewnętrzne. No i to by było na tyle w tym roku... Może jeszcze jakieś roślinki zasadzimy. Teraz trzeba zbierać kaskę na wiatrołap - póki co mamy tam kartony na buty i byle jaki stojący wieszak. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Wy sobie wrócicie do tej chwili.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

Ja pamiętam jak czekałem na geodetę który wytyczał punkty domu.........wydawało się wtedy, że to już, a teraz jak pomyślę to tyle czasu i pracy przy i w domku....ale jest cudownie wszystko ładnie rośnie, jest gdzie usiąść, popatrzeć, dom to fajna sprawa.

Wasz domek jest troszkę inny brak jest garderoby, ale jest więcej o jedną sypialnię ;)

 

 

Pozdrawiam serdecznie - proszę pisać o postępach prac i wątpliwościach jakie mogą się pojawić podczas budowania - postaramy się wszyscy pomóc bo po to jest forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
No i pięknie. "starzy" budowniczowie wybudowali, dzielili się doświadczeniami, zdjęciami, opisami z postępów budowy, a "nowi" co? Sezon budowlany w pełni, a tu taka cisza??

Kategorycznie domagam się szczegółowych relacji z postępów budowy od aktualnych budowniczych Przystani

:) :)

Pozdrawiam :)

 

 

Ja też czekam, ale widocznie projekt jest już tak opisany, że nowi budowniczowie nie maja problemów z budową i nie mają żadnych pytań ;)

 

U mnie wszystko rośnie - najlepiej chwasty...parę roślinek wypadło przez zimę ale teraz już dobrze.

Prace przy i w domu ciągle trwają więc zajęcia nie brakuje.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam, ale widocznie projekt jest już tak opisany, że nowi budowniczowie nie maja problemów z budową i nie mają żadnych pytań ;)

dobrze oboje wiemy City, że nie ma takiej opcji :)

 

U nas też rośnie wszystko na potęgę, powoli zaczyna mi brakować miejsca na nowe roślinki :) Ale cóż, działka nieduża, to zagospodarowanie ogródka poszło dość szybko. Jeszcze muszę dosiać trochę trawki od strony garażu i pozostaje jedynie pielęgnacja na bieżąco. I patrzenie jak fajnie się wszystko rozrasta :) Z chwastami walka trwa nieustannie.

No i kiedyś, jak uzbieramy kasę, mamy w planie zbudować wiatę dla drewna kominkowego i samochodu. No i trzeba zrobić kostkę i ogrodzenie, na razie przed domem jest dość prowizorycznie i to musi nam wystarczyć póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To może ja się pochwalę stanem prac:) Ale dzięki również wszystkim za pomoc w sprawie oświetlenia korytarza i instalacji odkurzacza. U mnie aktualnie ekipa wylała podłogi. Weszło 14 cm styropianu (dałem grafit 0,031)+6 cm wylewki, korzystając również z Waszych rad zrobiłem 12 obwodów na podłogówce;) Teraz zostaje podwieszenie sufitów i na sam koniec przyjdą tynki (trochę inna kolejność ale powinno być dobrze). Jeszcze gdyby pogoda dopisywała, :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Wczoraj u mnie była burza z gradem - straty dość znaczne w roślinkach szczególnie kwitnących, dosłownie spłukało jeden z trawników :( jednak zawsze mam pokorę do tych zjawisk, występują i nie możemy się przed nimi ustrzec, a my jesteśmy tylko małą kruszynką w tym wszystkim.

Zamieszczę parę zdjęć, jednak jak wiadomo nie oddają one ogromu całości - NIE POLECAM

IMG_1512.jpg

IMG_1518.jpg

IMG_1515.jpg

IMG_1517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś miłego ;)

Dzisiejszy dzień przywitał mnie słoneczkiem - zrobiłem bilans strat....ale myślę, że wszystko się odbuduje.

Chciałem się pochwalić, że po przesadzaniu części drzewek na czas budowy posadzonych z tyłu domu, a obecnie w docelowe miejsce się przyjęły i nawet zaowocowały lub zakwity.

Foto pochodzi sprzed kilku dni i już nie ma tak pięknych róż, ale będą nowe bo pączki ocalały - szyszki jodły koreańskiej również bardzo ładnie rozrosły i zakwitły rośliny skalniaka.

 

Pozdrawiam

IMG_1385.jpg

IMG_1470.jpg

IMG_1502.jpg

IMG_1503.jpg

IMG_1497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @CityMatic to super że tylko roślinki. U mnie także było gradobicie i pech chciał że chyba mój dom stał w epicentrum tego zjawiska jak i masa innych domów. Szkody jakie powstały: uszkodzona elewacja, jak by ktoś ostrzelał budynek, uszkodzone rynny, uszkodzona antena, wgniecenia na bramie garażowej oraz co najgorsze chyba to uszkodzone nasze drewniane drzwi że o parapetach nie wspomnę. Tak więc praktycznie cały front mam do kapitalnego remontu.

 

Choć muszę powiedzieć że moja elewacja jeszcze nie ucierpiała aż tak bardzo, niektóre domy są dziurawe jak ser szwajcarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc praktycznie cały front mam do kapitalnego remontu.

 

Bardzo mi przykro :( , ale jak sam wiesz takich zjawisk nie da się przewidzieć i nad nimi panować.

 

Czytając różne opracowania wszyscy w nich wina zmiany klimatyczne - pewnie mają rację, więc należy się spodziewać więcej takich zjawisk w przyrodzie.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u nas narazie cisza ... okna zamówione i pewnie będą zamontowane do połowy lipca. Nas jakoś wszelkie nawałnice ominęły , choc deszczu było sporo . Drogi dojazdowe gruntówki rozmyte i ciężko do działeczki dojechać . Narazie skupiamy się na przcach pożadkowych na działce i będziemy podnosić troszkę teren wokół domku.Po wakacjach bierzemy się za środek . Pozdrawiamy Darek i Aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CityMatic, spoko damy radę. Przy tej okazji człowiek zaczyna patrzeć na pewne technologie dopiero później. Znalazłem system, który podobno jest najbardziej wytrzymałą fasadą i podobno nawet uderzenie piłki nic mu nie robi czy gradu. http://www.sto.pl/68962_PL-Systemy_ociepleniowe-StoTherm_Classic_.htm - nie wiem na ile różni się od innych rozwiązań, ale zaczynam się zastanawiam co mogę zrobić z tym tematem.

 

Choć dodam też że u mnie tych dziur jest może ze 20, co nie jest dużo na tak długim froncie całego budynku, trochę przyjęła na siebie brama i drzwi. Niektórzy sąsiedzi co mają więcej tynku na tej stronie gdzie atakował grad, mają tych dziur ponad setkę.

 

Nie wiem na ile to zasługa parterowego domu, wysuniętego bardziej dachu i tynku silikonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke_p rozumiem, że dosięgnęła Was poniedziałkowa tyska masakra? :( Mozna się załamać...

My dla odmiany walczymy z wodą - jest tak wysoki poziom wód gruntowych, że przestała nam działać oczyszczalnia - musieliśmy zamknąć odpływ ścieków i zrobić ze zbiornika szambo, bo nam się do niego woda wlewała... teraz czekamy aż opadnie - w porównaniu do Was szkoda niewielka

Dach mam nadzieję cały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była Mikołowska masakra :) Im dalej potem to słabło, więc Tychy dostały tak naprawdę już połowę siły, a Katowice już znikomą część. Najmocniej oberwał właśnie powiat Mikołowski.

 

Dach cały bo grad leciał w poziomie nie w pionie :) Dlatego dosięgło to elewacji. Zresztą najlepiej widać to po budynkach im dalej tym mniejsze szkody, choć widać że spory wpływ na szkody miało miejsce położenia budynku, rodzaj elewacji oraz sąsiedztwo. Ci co mają sporo drzew wkoło mieli pewną osłonę.

 

W sobotę mam likwidatora, ciekawe co powie. Chyba bez nowego tynku się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

U mnie wszystko powoli, acz konsekwentnie się wykańcza ;)

 

Wczoraj założyłem oświetlenie w podbitce 15 x 4,5 W Led wraz ze sterowaniem astronomicznym i zmierzchowym. Efekt dzisiejszego oświetlenia przedstawiają fotki.

Ogólnie wyszło bardzo fajnie chociaż fotografia nie oddaje efektu oświetlenia w okolicy jest widno :) więc efekt zamierzony jest zadowalający.

Pozostało jeszcze oświetlenie na elewacji czyli wjazd do garażu i wejście do domu.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Oświetlenie bez nr.jpg

Oświetlenie 1.jpg

Oświetlenie 2.jpg

Oświetlenie 3.jpg

Oświetlenie 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...