Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hmm, dach pomijając zadaszony taras ma jednak spory okap . Dzięki za uwagi. Obecnie mamy zrobione tak na wszelki wypadek drugie okno na zachodniej ścianie ale mniejsze ( 150x 180) miałam zamiar po zalaniu stropu zasłonić je folią i zobaczyć jaki będzie efekt i wtedy podjąć decyzję z tym że gołe białe pustaki nie oddadzą za bardzo stanu w jakim się będzie mieszkać, no i mamy lato teraz.

 

Pewnie posłucham waszych rad bo skoro parę osób ma to samo zdanie to coś w tym musi być :) ale okno zachodnie też wytniemy do samej podłogi bo to tak dziwnie- jedno pomieszczenie a dwie wysokości okien.

 

Szukałam wątku z oknami ale z marnym skutkiem, tyle tych stron się narobiło ale to fajnie, bo masę życzliwych osób tu jest i sporo praktycznych uwag można wyczytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[quote=slomka86;6040098..Pewnie posłucham waszych rad bo skoro parę osób ma to samo zdanie to coś w tym musi być :) ale okno zachodnie też wytniemy do samej podłogi bo to tak dziwnie- jedno pomieszczenie a dwie wysokości okien.

 

U mnie z jednego miejsca widać trzy wymiary okien i wcale to nie przeszkadza.

Najważniejsze jest to jak planujecie rozwiązać rozmieszczenie "sprzętów" okno na etapie stanu surowego nie jest wcale trudno zrobić czy zniwelować - później niestety jest trudniej.

Pozdrawiam

IMG_6034.jpg

Zdjęcie008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z jednego miejsca widać trzy wymiary okien i wcale to nie przeszkadza.

Najważniejsze jest to jak planujecie rozwiązać rozmieszczenie "sprzętów" okno na etapie stanu surowego nie jest wcale trudno zrobić czy zniwelować - później niestety jest trudniej.

Pozdrawiam

 

Ja mam podobnie jak CityMAtic z tym ze w "jadalni" jest okno balkonowe tez z wyjsciem na taras.

Salon od strony wschodnio południowej i dzis wiem, że zamiast tego duzego okna w salonie zrobiłabym jeszcze wieksze - takie tarasowe duze drzwi bo słonce w salonie mam tylko z samgo rana od strony wschodniej jak jest nisko, potem już promienie zatrzymuje nawis dachu ( a mam i tak podniesiony bo sciana kolankowa jest podneisiona na 2 pustaki w stosunku do oryginalnego projektu.

No i tarasowe z projektu powiekszylabym o jedno przeszklenie - teraz szer prawie 200cm zwiększylabym o jedno skrzydlo.

Od strony zachodniej mam okno w kuchni -tam reguluję ilość światła roletą zewnętrzną ale generalnie nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety okna to słaba część projektu naszego domku - mówiąc delikatnie. Salon dla mnie to totalna porażka w tej kwestii. Na szczęście da się to zmienić.

Słomka - radzę to wszystkim :) - może pojedziesz odwiedzić jakiś domek gdzieś w miarę blisko Ciebie? Myślę, że każdy z Przystaniowiczów chętnie Cię ugości. Ja oczywiście też zapraszam. Taka wizyta naprawdę dużo daje.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie jak CityMatic z tym ze w "jadalni" jest okno balkonowe tez z wyjściem na taras

U mnie dodatkowo są to okna typu "fix" - spowodowane to jest tym, ze akurat te okna są całkowicie niewidoczne(w moim przypadku) zarówno od sąsiadów jak i drogi i stanowiły łatwy "dostęp' do wnętrza co trzeba było przeanalizować.Dodatkowo rolety zewnętrzne i system alarmowy.

Natomiast, ogólnie przy takiej powierzchni okien"u mnie" w salonie i pomieszczeniach sąsiadujących jest widno - dotyczy to łącznika z dużym WC, bo przecież nikt w dzień nie będzie zapalał światła ;)

Co do oryginalnych okien są one w porządku tylko przez ich wysokość pomieszczenia są nieustawne! no i cena domu się podnosi - widziałem taki domek w oryginale ze ścianką pomiędzy salonem i jadalnią oraz drzwiami w spiżarni i włazem w holu - to takie charakterystyczne zmiany które wprowadziłem u siebie i domek wyglądał przyzwoicie.

 

Odnosząc się natomiast do zmian jakie teraz bym poczynił to zwiększyłbym wielkość jadalni o 1m!!! czyli przesunął bym mniejszą ścianę tarasu w jego obszar - to dla tych co budują - więcej w tym miejscu da swobodę ustawienia stołu i obsługi gości przy nim siedzących ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na okna - fakt, że troche je poprzerabialismy.... ale jeśli chodzi o tarasowe, to mamy pojedyczne skrzydło z sypialni. Podwójne z salonu i pojedyncze z kuchni. Najczęściej otwarte jest to kuchenne, a najrzadziej to salonowe. Znowu żonka miała rację, kiedy chciałem wyjscie z kuchni na taras zastąpic oknem a ona sie nie zgodziła. Powinienem jej decyzje zebrać w poradnik i wydać drukiem :). Na dziś w zasadzie mozna by zamiast skrzydeł balkonowych w salonie zrobic jakieś duże przeszklenie - byłoby więcej swiatła i mniej strat ciepła zimą. Bo otwierać to otwieramy moze raz na miesiąc.

 

Aga, nie wiem o co chodzi z tym przegrzewaniem poddasza u Ciebie. Co masz na dachu? Może blacha sie rozgrzewa? Przy 25 cm dobrej wełny nie powinno byc problemu. U mnie jest 11 okien na dachu i temperatura całkiem znośna/

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City, skoro okna oryginalne są ok, to czemu wszyscy je przerobiliśmy? Bo nie są ok, przynajmniej nie w salonie. Może teoretycznie powierzchnia szyby z powierzchnią salonu się zgadza, ale przez zadaszony taras oraz wystający okap salon w oryginalnych oknach jest ciemny.

 

Jadalnia - my też zostawiliśmy tę ściankę między jadalnią a salonem - i nie żałuję, kuchnia jest otwarta, ale zamknięta - i to jest ekstra jak dla mnie. A meble mamy ustawione jak w projekcie - w kuchni mały stolik, do codziennych posiłków, a w salonie duży, rozkładany w razie potrzeby na 3 metry stół.

Jeśli powiększysz jadalnię, to pomniejszysz zadaszony taras - dla mnie pomysł niezbyt fortunny

 

Szkaradzio, my też głównie korzystamy z drzwi balkonowych w kuchni. W ogóle w lecie życie toczy się głównie w kuchni i na zadaszonym tarasie. Zresztą to był jeden z priorytetów przy wyborze projektu - wyjście bezpośrednio z kuchni na taras.

 

No i nasuwa się wniosek - niby jeden projekt, niby domki te same, a jednak dwóch takich samych nie ma. I zapewne nie będzie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City, skoro okna oryginalne są ok, to czemu wszyscy je przerobiliśmy? Bo nie są ok, przynajmniej nie w salonie. Może teoretycznie powierzchnia szyby z powierzchnią salonu się zgadza, ale przez zadaszony taras oraz wystający okap salon w oryginalnych oknach jest ciemny.

Ale to tylko w salonie, spowodowany wielkością okna od strony niezadaszonego tarasu :)pozostałe okna są ok.

Jednak gdy podejmujemy zmiany, zmieniamy wszystkie okna :)

Jadalnia - my też zostawiliśmy tę ściankę między jadalnią a salonem - i nie żałuję, kuchnia jest otwarta, ale zamknięta - i to jest ekstra jak dla mnie. A meble mamy ustawione jak w projekcie - w kuchni mały stolik, do codziennych posiłków, a w salonie duży, rozkładany w razie potrzeby na 3 metry stół.

Jeśli powiększysz jadalnię, to pomniejszysz zadaszony taras - dla mnie pomysł niezbyt fortunny

Myślałem o przesunięciu całej osi budynku wtedy taras zadaszony jest taki sam niezadaszony jest mniejszy(u mnie nie ma okna z sypialni na taras otwarty).

No i nasuwa się wniosek - niby jeden projekt, niby domki te same, a jednak dwóch takich samych nie ma. I zapewne nie będzie ;)

Pozdrawiam

To jest właśnie element dostosowawczy - każdy przystosowuje domek do własnych potrzeb ;)

Ja np. mam ścianę w garażu, a w pomieszczeniu które powstało wszystkie narzędzia i sprzęt ogrodniczy jak byłem w domku gdzie tego nie było to się bardzo zdziwiłem bo tam było wejście z garażu do domu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pomogę w doradzeniu najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o instalację elektryczną, dobór osprzętu elektroinstalacyjnego (gniazda, łączniki itp.), a także w doborze oświetlenia dekoracyjnego i źródeł światła.

 

Zapraszam do kontaktu na priv.

Edytowane przez Elektroport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko w salonie, spowodowany wielkością okna od strony niezadaszonego tarasu :)pozostałe okna są ok.

Jednak gdy podejmujemy zmiany, zmieniamy wszystkie okna :)

Nie no tak, ja o salonie głównie myślę. I masz rację - zmiana w salonie wymusza raczej zmiany w pozostałych pomieszczeniach.

 

Myślałem o przesunięciu całej osi budynku wtedy taras zadaszony jest taki sam niezadaszony jest mniejszy(u mnie nie ma okna z sypialni na taras otwarty)

Aaaa, to ja tego jakoś nie zajarzyłam :) Myślałam, żę tylko tę ścianę jadalnianą. W sumie jest to jakiś pomysł, bo my mamy w sumie nieduży stolik, a miejsca jest nie za wiele - mam na myśli od końca szafek kuchennych - nieraz chcę coś wyciągnąć z szuflady i osoba siedząca przy stole musi się bardziej "wsunąć", bo mi się przez stojące krzesło szuflada nie otwiera. Nie jest źle, ale ten metr faktycznie mógłby się przydać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a my w trosce o dużoą ilość światła zrobiliśmy tak... Zdjęcie1042.jpg

 

 

przy okazji suwane okna nie będa kolidować z dowolnym ustawieniem mebli w salonie :wiggle: a tak na marginesie : okienka będą 29 lipca :) potem roboty ruszają dalej . Z tego co się orientuję to gdzieś tu na forum ktoś podał praktyczny rozkład odkurzacza centralnego , pamięta ktoś może gdzie ? a może kyoś ma sugestie w tej materii z praktyki?

Edytowane przez kangur6820
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a my w trosce o dużoą ilość światła zrobiliśmy tak... [ATTACH=CONFIG]200842[/ATTACH]

No okna niczego sobie - prawie jak wjad do garażu :)

 

Jeśli chodzi o odkurzacz centralny to szkic-projekt kiedyś zamieściłem wykonanie poszło tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?107593-M36-Spokojna-Przysta%C5%84-czy-ktos-buduje-lub-planuje-budow%C4%99&p=3875683&viewfull=1#post3875683

i http://forum.muratordom.pl/showthread.php?107593-M36-Spokojna-Przysta%C5%84-czy-ktos-buduje-lub-planuje-budow%C4%99&p=4625999&viewfull=1#post4625999

 

Całość trochę zmodernizowałem(pozbyłem się gniazda przy wejściu do salonu, a w wejściu do domu pozostała tylko szufelka. Główny rurociąg powędrował tak jak na wykonaniu czyli środkiem holu. Dodatkowo powstała szufelka przy kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJE GRATULACJE !!!!

 

Na okładce Muratora 8/2013 i w środku artykuł z mnóstwem zdjęć i opisem Waszego domku - no po prostu PIĘKNY

 

 

BRAWO

 

Dziękujemy - gdyby nie żona to ja bym w stanie surowym mieszkał :). Zdjecia były robione prawie rok temu - teraz ogród wyglada zupełnie inaczej. Zielono, trawa gesta... ale ciesze sie, że sie podoba.

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangurku, fajnie, że robicie odkurzacz - z perspektywy czasu widzę, że to jedno z bardziej funkcjonalnych urządzeń w domku. Koniecznie zróbcie szufelkę przy kominku - my nie mamy i bardzo jej tam brakuje. My mamy dwa gniazda w tym samym miejscu co City, nie mamy tego co City na przeciwko pralni. Z gniazda przy sypialniach odkurzam wszystkie sypialnie, łazienkę, cały korytarz i trochę salonu. Z gniazda w ścianie pomiędzy kuchnią a salonem - cały salon, kuchnię, przedpokój, kotłownię. Wąż 9 metrów - bez żadnego problemu do ogarnięcia, mimo, że wcześniej miałam obawy.

No i nie czytajcie tych wszystkich komentarzy o zapychaniu się i syfie w rurach - nie piszą tego Ci, którzy mają odkurzacze centralne i dobrze zrobioną instalację. To naprawdę fajny, ułatwiający sprzątanie sprzęt.

A okna naprawdę mega - takich chyba jeszcze nie ma w żadnym domku - i znów kolejny ten sam, ale inny domek się szykuje :)

 

Szkaradzio, dzisiaj lecę do kiosku po Murka - chciałam najpierw kupić e-wydanie, ale stwierdziliśmy, że kolejny artykuł o "naszym" domku to jednak trzeba mieć na papierze :)

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa gniazda, szufelka w kuchni i pod kominkiem oraz w korytarzu, ale tutaj chyba zastosuję szufelkę vruum (czy jakoś tak).

 

To fajna rzecz i nazywa się Vroom tylko trochę droga bo w detalu powyżej 700,-

Jeśli masz tam miejsce, bo ja tam mam szafę z drzwiami suwanymi; to jest to jakaś alternatywa. Ja mam szufelkę zabudowaną w szafce na buty po prawej stronie od wejścia do domu ;)

Pozdrawiam

Vroom Solo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy - gdyby nie żona to ja bym w stanie surowym mieszkał :). Zdjecia były robione prawie rok temu - teraz ogród wyglada zupełnie inaczej. Zielono, trawa gesta... ale ciesze sie, że sie podoba.

 

Sz

Również wpatrujemy się w zdjęcia pięknego domu, gratulujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wpatrujemy się w zdjęcia pięknego domu, gratulujemy :)

 

Witam

 

I tak jak Agnieszka napisała - każdy domek jest inny ;) tak jak różni są jego mieszkańcy. Nawet autor artykułu dał wymowny tytuł " Dom gotowy na zmiany" bo każdy dostosowuje go poprzez zmiany do własnych potrze,b nie pozbawiając podstawowych funkcjonalnych elementów.

A u Nas .....lato w pełni, jak patrzę na dojrzewające jabłka to widzę, że coraz bardziej zblkiża się jeśień, wszystko pięknie kwitnie....a trawę trzeba kosić :)

Powoli człowiek przyzwyczaja się do obowiązków i przyjemności posiadania domu.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie; tych co wybudowali, budują i zamierzają budować "Swą przystań"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...