Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Mam pytanie. Posiadam rekuperację i myślałem o zrobieniu DGP z kominka, ale znajomy twierdzi że rekuperator sam powinien wymieszać ciepłe powietrze i nadmuchać je do reszty pomieszczeń. Aktualnie reku jeszcze jest nie podłączone, aby nie zbierało syfu. A może jest mozliwość wpięcia DGP w nadmuch od reku? Może ktoś z Was ma z tym jakieś doświadczenia? Bardzo prosze o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Posiadam rekuperację i myślałem o zrobieniu DGP z kominka, ale znajomy twierdzi że rekuperator sam powinien wymieszać ciepłe powietrze i nadmuchać je do reszty pomieszczeń. Aktualnie reku jeszcze jest nie podłączone, aby nie zbierało syfu. A może jest mozliwość wpięcia DGP w nadmuch od reku? Może ktoś z Was ma z tym jakieś doświadczenia? Bardzo prosze o pomoc

Pozdrawiam

 

Ja mam wpięty rekuperator....a raczej kominek w rekuperator za pomocą klap kierunkowych - czy się sprawdza?....działa wykonałem samodzielnie więc jestem zadowolony. Teraz mogę napisać tylko tyle, że turbina do kominka powinna być jak największej wydajności a połączenie ma być jak najdalsze(tzn rury zarówno od kominka jak i od rekuperatora powinny "biec" osobno w jak najdłuższych równoległych odcinkach nim się połączą - u mnie jest to cała instalacja, a łączy się na 0,5m przed anemostatami.

opis rozprowadzeń.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo spodobał mi się projekt Spokojna przystań. Jest rewelacyjny, przeraża mnie jednak koszt budowy. Czy może ktoś ma możliwość przesłania kosztorysu i potwierdzić że jest on wykonalny i zgodny z rzeczywistością?

Z tego co przeczytałem to ściany zewnętrzne mają być z betonu komórkowego 24cm i 12 cm styropianu ale ja myślałem dać 20 cm styropianu i okna 3 szybowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo spodobał mi się projekt Spokojna przystań. Jest rewelacyjny, przeraża mnie jednak koszt budowy. Czy może ktoś ma możliwość przesłania kosztorysu i potwierdzić że jest on wykonalny i zgodny z rzeczywistością?

Z tego co przeczytałem to ściany zewnętrzne mają być z betonu komórkowego 24cm i 12 cm styropianu ale ja myślałem dać 20 cm styropianu i okna 3 szybowe.

 

To co chcesz nieznacznie wpływa na koszt budowy, kwoty rzędu 3-4 tyś przy całości to niewiele. Wszystko zależy od standardu użytych materiałów ich rodzaju i robocizny (fachowcy którzy będą go budować).

Wg mnie, aby zamieszkać w SP trzeba mieć minimum 300 tyś zł nie liczę tu kosztów działki i otoczenia domu(kostka, ogrodzenie, czy teren zielony). Do tego trzeba doliczyć koszty własnej pracy(bo przecież każdy z nas coś zrobi samodzielnie podczas budowy swojego domu). Kolejne koszty to wykończenie- czyli co cię nie "dobije" przy budowie "wykończy" Cie przy urządzaniu.

A ostatni etap to już tylko cudowne mieszkanie w swoim domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Radek S: Witam kolejnych zafascynowanych projektem :)( my postawiliśmy M36)

 

Też mieliśmy podobny problem.. mamy córkę i też zastanawialiśmy się która sypialnia dla kogo... Po wielu przemyśleniach doszliśmy do takiego wniosku że to bardziej dziecko potrzebuje przestrzeni w pokoju ze względu na tworzenie w nim takiego "własnego świata"... zabawki, komputer, potem książki , znajomi ... Dziecko woli raczej przebywać w swoim pokoju a tym bardziej ze znajomymi, niż w salonie, który jest przestrzenią zorganizowaną bardziej pod rodziców. Sypialnia rodziców jest bardziej przestrzenią do odpoczynku bo reszta życia toczy się w salonie i kuchni- dlatego może być o mniejszej powierzchni.

9 nie jest mała , tylko trochę kiszkowata. Łóżko postawione plecami do ściany z oknem i rezygnacja z drzwi na taras to chyba najlepsze rozwiązanie. Zawsze możecie zrobić sobie zamiast drzwi okno do podłogi aby zachować efekt bliskości z naturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że dyskusja, który pokój przeznaczyć na sypialnię rodziców się rozwija :) to ja jeszcze chciałam zwrócić uwagę na mały fakt: pokój nr 9 jest większy od pokoju nr 8 o uwagaa 1,6m2 :) Czy warto dla półtora metra likwidować wyjście na taras? Czy warto robić sobie niewygodną sypialnię? A w każdym razie na pewno mniej wygodną niż ta oryginalnie przeznaczona w projekcie?To już każdy sam oceni. No i jeszcze wynoszenie pościeli do wietrzenia, kocy do wytrzepania, prania do wysuszenia - wszystko przez salon... dla mnie nie do przyjęcia raczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć jeśli morzesz - cały czas zastanawiamy się nad tą sypialnią i pewnie będziemy zastanawiać się do końca, chociaż już synka ostatnio oswajaliśmy z myślą mniejszego pokoju - przekupiliśmy go wyjściem na taras ;)

 

PS. Dzisiaj byliśmy u jednej przemiłej właścicielki Spokojnej Przystani aby zobaczyć domek w realu. To jest to. Upewniliśmy się o dobrym wyborze projektu, który dla nas w zasadzie poza drobnostkami, nie ma wad.

 

Przepraszam, że tak późno - fotek jeszcze nie ma, ale narysowałem jak to z grubsza wygląda.,

 

sypialnia.jpg

 

u mnie faktycznie sypialnia jest szersza - wyliczyłem 3,6 metra szerokości. Łóżko ma 180 cm szerokości. Pierwsze drzwi po lewej prowadzą do garderoby (skrzydełkowe). Drugie do łazienki. PO prawej wyjście na taras - drzwi otwierane na zewnątrz budynku.

 

pozdr

 

Szkaradzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za pomoc ws. rekuperacji. Narazie wyprowadzenie powietrza z kominka mam na strych, a później najprawdopodobniej podłączę je pod rekuperację, aby można było dogrzewać pomieszczenia, ale póki co to najważniejsze jest malowanko i panele, aby można było zamieszkać przed świętami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: rozmowa o dwóch różnych domach - projektach, a w nich dwie różne sypialnie

 

Ale u Ciebie fajny rozkład, ja z takim planem stracił bym drugą sypialnię.

 

Pozdrawiam

 

To, że tak wygląda to przez zmiany. Oryginalnie miało być tak:

 

[ATTACH=CONFIG]224759[/ATTACH]. Chciałem tylko pokazać, że ustawienie: łóżko pod oknem i drzwi balkonowe na zewnątrz zdaje egzamin.

 

z drugiej sypialni zrobiłem gabinet - jest do niego wejście z korytarza wcześniej, dzięki temu cześć sypialniana jest oddzielona od reszty parteru.

 

pozdr

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że tak wygląda to przez zmiany. Oryginalnie miało być tak:

 

[ATTACH=CONFIG]224759[/ATTACH]. Chciałem tylko pokazać, że ustawienie: łóżko pod oknem i drzwi balkonowe na zewnątrz zdaje egzamin.

 

z drugiej sypialni zrobiłem gabinet - jest do niego wejście z korytarza wcześniej, dzięki temu cześć sypialniana jest oddzielona od reszty parteru.

 

pozdr

 

Sz

 

Szkaradzio, nie otwiera mi się ten załącznik niestety,

Takie zmiany jakie zrobiłeś są możliwe w waszej wersji domu - z poddaszem. W parterówce nie bardzo, No chyba, że ma to być dom dla dwóch osób, które w dodatku zakładają, że nie będą u nich nocować gośćie - wtedy jest salon plus część sypialniana i tyle. W parterowej przystani trzeba jednak kombinować inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy :) Parę stron wcześniej dużo pisaliśmy o tym.

Nasze aktualne zużycie roczne od 11.11.2012 do 11.11.2013 to 1169 m3 - gotowanie, grzanie i ciepła woda. 2 osoby.

Pozdrawiam

 

To bardzo mało. Przynajmniej tak mi się wydaje:) Mi od 08.11 (pierwsze uruchomienie) do 17.11 zużyło 57m3. Temperatura ustawiona na 18,5, woda na 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo mało. Przynajmniej tak mi się wydaje:) Mi od 08.11 (pierwsze uruchomienie) do 17.11 zużyło 57m3. Temperatura ustawiona na 18,5, woda na 40

Czyli nie wygrzewasz domu...a to źle bo musisz pozbyć się wilgoci przed dużymi mrozami, później będzie Ci o wiele trudniej.

U mnie średnia w tym okresie to prawie 7,5 m3, a później 10m3 gazu na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wygrzewasz domu...a to źle bo musisz pozbyć się wilgoci przed dużymi mrozami, później będzie Ci o wiele trudniej.

U mnie średnia w tym okresie to prawie 7,5 m3, a później 10m3 gazu na dobę.

 

Czyli co, powinienem podnieść temperaturę? Ogólnie w domu jest ciepło aczkolwiek wilgotność jest duża bo rekuperator jeszcze nie chodzi żeby się przewody nie zakurzyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...