Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w ogóle to ten temat mostków termicznych to dla mnie "ciemna magia" :???:

 

akurat w tym temacie nie ma nic magicznego - trzeba budować zgodnie ze sztuką i starać się możliwie jak najdokładniej uszczelnić każdą potencjalną dziurę w domu i tyle. Ma też znaczenie jaką wentylację planujesz. Magia to się zaczyna przy wykończeniówce, a do dachu włącznie to jest przyjemność :) Oczywiście przy założeniu, że ekipa to fachowcy, a nie partacze i że kierownik budowy nie jest tylko na papierze

 

U nas słup tarasowy nie jest osobno wylany, jest powiązany z fundamentem, ale my mamy dom wzmocniony na 2gą kategorię szkód górniczych, więc raczej nie jesteśmy dobrym przykładem :) Taras mamy z kostki, więc nie związany z domem, jedynie słup jest związany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki. Wczoraj ktoś mi zabił ćwieka i zasugerował rozważenie płyty fundamentowej bo wtedy lepsza izolacja jest od gruntu itp.

 

Ewentualnie do zastosowania isomur plus tylko jak sprawdziłem ceny to sie okazalo, że na jedną warstwę isomuru nadole ścian musiałbym wydać 8000 PLN :bash:

 

Boję się, że jak zacznę wybierać te "idealne" rozwiązania to mi budżetu nie starczy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Songoku, w wątku o projekcie indywidualnym widzialam Twoją listę zmian w projekcie - na czym w końcu stanęło?

Poza tym - napiszę to po raz kolejny - zanim zdecydujesz zobacz czyjś zbudowany już dom wg tego projektu. Wtedy będziesz wiedział czy likwidować drzwi z wiatrołapu do spiżarki i czy otwierać kuchnię na salon - to naprawdę daje inne spojrzenie, mimo, że wydaje się, że na papierze jesteś sobie to w stanie wyobrazić. Do nas masz chyba daleko, poza tym my mamy wersję z pojedynczym garażem. Niemniej jednak - zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Aga!

 

Dzięki za zainteresowanie :)

Jeszcze tych decyzji nie podjąłem, stwierdziłem, że na to jeszcze będzie czas. Projekt już kupiony, warunki zabudowy też już mam (projekt WZ dostałem w 14 dni od złożenia wniosku :wiggle: :D ).

 

Na ten moment na pewno bedę zmieniał wjazd do garażu, dach z wiązarów, na 95% pozbędę się jednego komina w kuchni bo chciałbym wentylację mechaniczną. Dobuduję jeszcze jedno pomieszczenie w garażu z przejściem z łazienki nr 13, które będzie pralnio-suszarnią (będzie z czego wykroić bo garaż powiększy się o jakieś 20 m2). Chciałbym mniej więcej zdecydować się na konkretne rozwiązania technologiczne budowy. Wolałbym to zrobić teraz a nie podejmować decyzje pod presją czasu...

 

Obecnie jestem na etapie rozpoznawania tematu ocieplenia stropu a także wyboru okien (wyboru za dużo powiedziane, badam teren ponieważ chciałbym duże powierzchnie przeszklone w salonie a może mnie to zabić kosztowo i robię rozpoznanie terenu przed adaptacją projektu). Generalnie to zanim podejmę decyzję to próbuję sobie wyrobić jakąś opinię na jakiś temat. Często czytam po 17 stron jakiegoś tematu aby na końcu stwierdzić, że nie wiem co lepsze rozwiązanie A czy B. Cały ten światek budowlany to dla mnie wielka masakra, każdy zażarcie broni swoich racji, przedstawia jakieś wyliczenia, podważa argumenty innych i generalnie wychodzi z tego jakaś straszna napierdalanka i napinka. Najgorsze jest to, że nie ma prawd uniwersalnych... Są tylko prawdy osobiste i każdy uważa, że ma racje.

Ja chciałbym tylko zbudować dom czy muszę być specjalistą od wszystkiego..??? :bash::bash::bash::bash:

 

No dobra trochę się poużalałem już mi lepiej :D

 

A skąd jesteś? Jeśli mówiłaś to przepraszam nie pamiętam.. :confused:

 

Ja okolice Warszawy, jeśli ktoś chciałby/mógłby mi pomóc w rozterkach to chętnie się spotkam i odwdzięczę jakąś zgrabną butelką :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pomyłka - technicznie prawidłowa podpora tego elementu zwieńczonego dachu, na takim fundamencie i tej głębokości (110 cm) nie ma możliwości przemieszczenia w stabilnym gruncie.

 

Kwestię projektu zostawiłem architektowi, który projekt adaptował i podpisał. Nie będę dyskutować z kimś kto bierze odpowiedzialność za to co podpisuje.

 

)Generalnie to zanim podejmę decyzję to próbuję sobie wyrobić jakąś opinię na jakiś temat. Często czytam po 17 stron jakiegoś tematu aby na końcu stwierdzić, że nie wiem co lepsze rozwiązanie A czy B. Cały ten światek budowlany to dla mnie wielka masakra, każdy zażarcie broni swoich racji, przedstawia jakieś wyliczenia, podważa argumenty innych i generalnie wychodzi z tego jakaś straszna napierdalanka i napinka. Najgorsze jest to, że nie ma prawd uniwersalnych... Są tylko prawdy osobiste i każdy uważa, że ma racje.

 

Może zamiast czytać forum i słuchać domorosłych speców, warto pogadać z takimi co faktycznie nimi są? Nikt Ci nie doradzi tak dobrze jak Ty sam i ktoś z doświadczeniem. Czemu nie konsultujesz zmian odnośnie Twojego projektu z architektem?

Edytowane przez luke_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po świętach :

 

Songoku, my jesteśmy z Mysłowic, więc raczej masz daleko do nas :)

 

A co do wyborów materiałów - wszystko ma swoje wady i zalety ( jak ta nieszczęsna blacha na dach) i w końcu coś wybierzesz. Tak jak pisałam wcześniej - koniecznie porządny kierownik budowy. Może nie wybierze za Ciebie okien, ale wg mnie powinien doradzić czym ocieplić strop. A oknami się nie martw - da się z tego zrobić doktorat i wybrać świadomie, poza tym takich wyborów będzie miliony - piec, wkład kominkowy... nawet mi się wymieniać nie chce. Forum pomaga bardzo, ale to Ty musisz z grubsza wiedzieć co chcesz.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów w nowym roku :) :) :).

 

Mam wielką prośbę do budowniczych, którzy mają u siebie działające już wentylację mechaniczne o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Jeżeli ktoś miałby jakiś profesjonalny projekt takiej wentylacji i chciałby się nim podzielić :) to będę bardzo wdzięczny :) Pozdrawiam Łukasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich forumowiczów w nowym roku :) :) :).

 

Mam wielką prośbę do budowniczych, którzy mają u siebie działające już wentylację mechaniczne o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Jeżeli ktoś miałby jakiś profesjonalny projekt takiej wentylacji i chciałby się nim podzielić :) to będę bardzo wdzięczny :) Pozdrawiam Łukasz .

 

Witam serdecznie

Jaki projekt mam każdy wie - bo dzieliłem się z nim na forum, czy teraz bym coś zmienił - tak system wykonał bym na sztywnych elementach z tłumikami, pewnie kiedyś tak zrobię bo wszystko kiedyś się zmienia i modernizuje - remontuje.

A jeśli chodzi o zalety to :

1.Oszczędności na gazie(tym ogrzewam, więc mniej go zużywam) bo wymieniane powietrze jest już wstępnie zagrzane.

2. Niższa temperatura latem - powietrze zasysane jest czerpnią powietrza poprzez rurowy wymiennik gruntowy

3.Większy komfort ze względu na łatwość przewietrzania(zapachy), bardzo dobre i przyjemne wręcz warunki do oddychania (rześkie powietrze jak po intensywnym wietrzeniu).

4. Łatwe pozbycie się wilgoci - z kąpieli, prania, gotowania, czy malowania i sprzątania.

5. Łatwość zmiany zapachu w domu - Zapach montowany w obwodzie wraz ze sterowaniem - (wspominałem wcześniej w postach)

6. Możliwość jonizacji powietrza - szczególnie przydatna dla astmatyków/alergików - ale i do poprawy dobrego samopoczucia i aktywnego wypoczynku (montaż tak jak i zapachu - sterowanie podobne).

7. Do wad to - zużycie energii elektrycznej ok.75 - 90W (Reku Brink 350)

8.Konieczność wymiany filtra przynajmniej raz na 4 miesiące ( koszty ok 12zł/ jednokrotna wymiana). Dzięki temu kurz, pyłki pozostają na filtrze nie są w domu - to jednak zaleta :)

 

A co bym zmienił - bo to ważne jeśli ktoś eksploatuje takie urządzonko to już coś o nim wie ;)

1.U mnie podłączone jest również do DGP z kominka i teraz ( ale to tylko moje odczucie) bym to troszkę zmienił przede wszystkim kominek jeśli by był ?, to z płaszczem wodnym, a ten prócz podłączenia do ogrzewania centralnego, był by podłączony do nagrzewnicy zamontowanej w przewodzie wentylacji - niejako pośrednio podgrzewał by powietrze dostające się do pomieszczeń( za rekuperatorem)

2. Instalację wykonał bym z rur PP lub HDPE i samodzielnie izolował.

3. W dużej łazience zastosował bym zarówno nawiew (z elektryczną zasuwą) jak i wywiew.

4. Wyrzut powietrza do garażu - sprawdził się w 99% - 1% spowodowany szronieniem anemostatu(w czasie zimy osadza się rosa).

 

Troszkę się rozpisałem....jak zawsze

Pozdrawiam w 2014 r.

ps. Ja jeszcze w styczniu wykonywałem prace ziemne w ogródku - szok ! gdzie ta zima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citi

 

Mnie ten temat też interesuje :)

 

Też planuję DGP i went mech. ale nei chce tego łączyć. Plan mam na postawienie 2 oddzielnych instalacji. O co chodzi z tymi elementami na tlumikach i rurami? Coś Ci teraz hałasuje?

Dlaczego chciałbyś zrobić nawiew w łazience?

 

Pzdr

Marcin

 

1.Hałas pochodzi z "turbo" do kominka, ale również dźwięk przenosi się pomiędzy pomieszczeniami.Tylko w przypadku sztywnych połączeń jest to słyszalne - w przypadku elastycznych znikome lub żadne.

2.Nawiew w łazience z tego powodu że chciałbym w przypadku pracy kominka podgrzać powietrze do 26-27 *C w bardzo krótkim czasie, a tak się nie da w przypadku jednego kanału(wyciąg) do rekuperatora.....stąd pomysł drugiego otworu w stropie z nadmuchem ciepłego powietrza i kanału.

 

Dwie oddzielne instalacje.....? szkoda kasy i zbyt dużo otworów w stropie które dodatkowo będą stanowiły kanały zakłócające wymianę powietrza w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Właśnie wróciłem ze spacerku po działce - nastała zima i po opadach śniegu spadł marznący deszcz, a teraz padają malutkie "sopelki"

Mam nadzieję ze jutro coś się zmieni i może trochę stopnieje ten lód z roślin - bo mogą być duże straty w roślinności :(

Życzę wszystkim dużo ciepła - pozdrawiam

Obraz 004.jpg

Obraz 010.jpg

Obraz 005.jpg

Obraz 008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba przyznać, że bajkowo to wygląda :D

 

No tak :) wszystkie okna od wschodniej strony są jak witraże ;)

większość drzew iglastych waży kilkadziesiąt kg więcej - całe są w lodzie! i o to najbardziej się boję, a po śniegu chodzi się nie zapadając - ruch uliczny prawie nie istnieje.

Temp -4,8*C zobaczymy jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City, ja tam żadnej bajki w tym nie widzę - masakra jak dla mnie. Roślinki pewnie to wytrzymają, w końcu przez pół roku muszą stawiać czoło takim warunkom. Nienawidzę zimy, u nas póki co pogoda wiosenna i nie zanosi się na szczęście na zmiany na razie - przynajmniej tak w telewizorze gadają. Co mnie bardzo cieszy :)

City mam nadzieję, że te "witraże" szybko się rozpuszczą... u nas też coś takiego było w zeszłym roku - auto rano wyglądało tak, jakby wieczorem zanurzyło się w jeziorze i w nocy zamarzło - taką otoczkę z lodu miało - można się było popłakać na samą myśl drapania tego :)

Życzę wszystkim szybkiej, prawdziwej wiosny :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej przystaniowcy czy ktoś w bliższej lub średnio bliższej okolicy byłby chętny pokazać nam swój domek. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu i zobaczenie "na żywo" jak to wygląda wiele by nam pomogło.

 

W zamian oferuję mamusiną nalewkę w smaku do wyboru - mam kilka, dla każdego coś miłego :)

 

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamian oferuję mamusiną nalewkę w smaku do wyboru - mam kilka, dla każdego coś miłego :)

 

Hahahahaha, songoku, aż zaczynam żałować, że tak daleko od warszawki mieszkamy :) Ale w sumie droga dobra... nie jedziecie przypadkiem na południe? Na zachętę powiem, że u nas nie ma zimy :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...