Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam do Was pytanie w kwestii tynków wewn. Wyliczyli mi, że na dole (m36b) jest do zrobienia ok. 600m :jawdrop: Czy to możliwe :confused:

Wydaje mi się bardzo dużo.

 

Tak, coś koło tego chyba w M36a jest 625m2, ale ja mam ścianę w garażu......więc i u Ciebie niewiele mniej. Pamiętaj że liczy się całe ściany i nie odlicza się otworów - z tego względu że obrobienie "glifów"jest w cenie ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ooo zajefajnie!

 

Mam kolegę w Polkowicach to można to połączyć :)

We Wrocławiu będę dokładnie za miesiąc to chętnie bym skorzystał :)

Jaki smak nalewki brać ;)

 

Zapraszam do łodzi - nie ze względu na nalewkę, ale po prostu blisko jest. :). Z tego co wiem, to kilka kilometrów dalej jest jeszcze jedna Przystań, ale to trzeba by już bezposrednio z gospodarzem, kolegą jwakiem.

U nas stoi wersja z poddaszem użytkowym.

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie..?

Całkiem ciekawe rozwiązanie - bardzo jestem ciekaw jak to będzie wyglądało gdy już domek będzie stał.

Napiszę to teraz , bo potem się zapomni - jak będziesz robił dach to pamiętaj o drabince anty-śniegowej nad wjazdem i wejściem do domu - będziesz miał tam prawdziwy zrzut ;)

Fajna działeczka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Songoku, bardzo fajny domek. Fajny pomysł z poszerzeniem jadalni kosztem salonu, nie wiem tylko czy zadaszony taras nie będzie za mały... ale pewnie to przemyślałeś.

No i myślę sobie, że trzeba by ocieplić tę ścianę garażu, która przylegać będzie do sypialni - zwłaszcza, że to będzie północna strona.

Okna widzę też pozmieniane, w salonie na pewno nie będziecie mieć ciemno :)

A co oznaczają te delikatnie przerywane linie - np w wejściu z salonu do korytarza prowadzącego na pokoje, w przedpokoju przy szafach też są takie i za łazienką w korytarzu?

Przemyśl też drzwi z kuchni do spiżarki - czy nie zrobić przesuwanych - albo w ścianie albo na ścianie spiżarki na przykład - bo otwieranie drzwi na sprzęty kuchenne wydaje mi się mega niewygodne. My mamy kuchnię tak jak jest w projekcie to narysowane i u nas drzwi otwierałyby się na bok lodówki... zrobiliśmy przesuwane po ścianie w spiżarce i wg mnie to była dobra decyzja, na przeciwko tego boku lodówki mam piekarnik i jakoś nie wyobrażałam sobie jeszcze w tym wszystkim tych drzwi otwieranych, zwłaszcza, że one są przeważnie otwarte, bo często się tam wchodzi jednak, zwłaszcza jak się gotuje, my mamy tam jeszcze stojak na worki z segregowanymi śmieciami. Najpierw myślałam, ze damy go do kotłowni, ale latać z każdym plasticzkiem do kotłowni bez sensu. Ostatecznie stojak stanął w spiżarce, blisko kuchni, która generuje najwięcej śmieci przecież... ale każdy ma swoją wizję, zwracam tylko uwagę, że to temat do ewentualnych przemyśleń.

Pozdrawiam :)

 

 

Ps. I proszę, przemyśl jeszcze tę blachę na dach...

Edytowane przez agagrusz
Ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga dzięki za recenzję :)

 

Taras będzie mniejszy to fakt, ale wyjścia nie było.

2 fotele się zmieszczą i jakiś stoli mały - to wystarczy :)

Ocieplenie od strony garaży będzie oczywiście. Drzwi przesuwne do spiżarki widziałem u Szkaradzia i to jest mega fajny pomysł - tez tak zrobię :)

On miał to jeszcze fajnie połączone ze światłem - otwierając drzwi automatycznie włącza się oświetlenie :D

 

Te przerywane linie to z tego co widzę linia wieńca kończącego ściany (tak poglądowo)

 

Blachę z dachu już mi wybiliście :p

Na dach wymyśliłem sobie dachówke płaską. Cholernie drogo w ceramice to wychodzi.

Znalazłem jednak chyba złoty środek i wybrałem dachówke brtonową Euronit Kapsztad.

Płaska ceramika to kosz ponad 52k PLN z betonową powinienem się zmieścić w 42k PLN.

 

P.S

Kupiłem już okna nawet :D

Wybrałem Schuco SI82 od forumowego guru Jereko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przystań w wersji z poddaszem i trochę namieszałam w kuchni. Mianowicie dostawiłam ścianke za która stoi lodówka - kuchnia zrobiła sie mniej otwarta na salon i ja to sobie cenię, przesunęliśmy ściankę w spizarni w stone korytarza i zamurowalismy przejscie - noszenie zakupow przez salon nic a nic nie boli a spizarka zrobila sie pojemniejsza i bardzo funkcjonalna IMHO.

Zielone to szafki w spizarni, niebieska to lodowka.

Tak pi razy drzwi to wuyglada :-)

A - i drzwi w spizarni mam tez suwane :-)

rzut_parter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...