Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie

O ciszy w wątku może świadczyć fakt, że już nikt nie buduje wg tego projektu, że już Ci co zbudowali nic nie robią - odpoczywają albo ........tak ciężko teraz pracują, że nie mają czasu na pisanie.

 

No cóż napiszę coś co ja robię - przygotowuje się do pokrycia dachówką mojej drewutni i grila :), kończę instalację nawodnienia, chociaż pogoda troszkę nie dopisuje

przygotowuję ziemię pod ogródek warzywny, trawnik podwyższoną rabatę. A że przecież ciągle pracuję zawodowo czas mija i mam wrażenie, że na nic nie ma czasu.

 

Pozdrawiam wszystkich przystankowiczów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich, a ja mam mały dylemacik : kładliście może styropian pod wylewkę w garażu ? jeśli tak to jaką grubość? oczywiście wszelkie za i przeciw mile widziane :) . Pozdrówka.

 

No cóż, ja mam garaż nieogrzewany, a styropian i tak kładłem jest go 10 cm z oznaczeniem "parking" firmy Ekobud

zniwelowałem tym nierówność chudziaka, zmniejszyłem różnice poziomów i ustaliłem spadki.Przez dwa lata negatywnych skutków brak :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki City za podpowiedź . Mam styropian eps100 nie pamiętam jakiej firmy ... ale podejżewam że w takiej sytuacji też mogę go układać bez obawy o negatywne skutki.... zastanawiałem się czy wogóle ocieplać podłogę ale teraz mi rozjaśniłeś . Ja na wszelki wypadek jeden nieduży grzejniczek do garażu zakładam, inna sprawa czy kiedyś będę z niego kożystał . To pokaże czas. Zamierzam zamurować przejście z domu do kotłowni z obawy o dym, który może wydostawać się na mieszkanie .Budujemy wersję z jednostanowiskowym garażem , a korytażyk w tym miejscu chcemy wykożystać jako garderobę. W projekcie są tam dwie szafy w bocznych wnękach. Co o tym myślisz? Agagruszka pewnie będzie coś więcej na ten temat wiedziała bo ma ten sam wariant domu co my i już z jego uroków kożysta.... Edytowane przez kangur6820
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... korytarzyk w tym miejscu chcemy wykorzystać jako garderobę. W projekcie są tam dwie szafy w bocznych wnękach.

 

Napisze tak, w każdym domku niezależnie od wielkości na nadmiar wnęk i szaf nigdy nie narzekać - to jest zawsze potrzebne, konieczne i pożądane- nigdy za wiele zawsze zbyt mało :)

 

Natomiast co do styropianu to EPS 100 może okazać się zbyt miękki do garażu - raczej EPS 200 byłby właściwszy. (auto waży nieraz 1,2-1,5 t )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, a ja mam mały dylemacik : kładliście może styropian pod wylewkę w garażu ? jeśli tak to jaką grubość? oczywiście wszelkie za i przeciw mile widziane :) . Pozdrówka.

 

Hej

 

My za namową pewnego fizyka,

nie kładliśmy w ogóle styro w garażu.:no:

Jest sama wylewka, korzystamy z ciepła ziemi,

która ma stałą temp.

 

Mam zrobione podejście do grzejnika,

lecz nie było potrzeby go montować.:)

Dwie zimy za nami i nigdy temperatura nie spadła poniżej zera.

 

Pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

dawno mnie tu nie było, a po wpisach widać, że wiosna przyszła :) :) :)

My dawaliśmy styropian w garażu, EPS 200 , 10 cm. Kangurku, nie pytaj pana z hurtowni, tylko kierownika budowy - o ile masz porządnego. Zamontowaliśmy też grzejnik w garażu, jest tak ustawiony, że jak temperatura w garażu spadnie do 5 stopni, to się sam włączy - jeszcze mu się nie zdarzyło, ale dopiero drugą zimę mieszkamy no i nie było wielkich mrozów, w tę zimę można powiedzieć, że nie było prawie żadnych mrozów :)

Co do zamurowania przejścia z garażu do kotłowni - oczywiście Wasza decyzja, ja bym nie murowała - przejście suchą nogą z domu do garażu to mega wygoda, poza tym, w garażu trzymamy m. in. wszystkie narzędzia, doniczki, ozdoby świąteczne i wszystkie inne tego typu rzeczy. Żeby sobie półeczkę powiesić na ścianie musisz się ubrać i w śniegu lecieć po wiertarkę. I po wiertła. I śrubki. I jeszcze miarka by się przydała. I poziomica... Fajnie jak wszystko weźmiesz za pierwszym razem :) Albo narzędzia będziesz trzymać gdzieś w domu - tylko to na to samo wyjdzie z tym miejscem na garderobę zamiast drzwi do garażu.

Też miałam obawę czy nie będzie spalinami śmierdzieć w domu - nic nie śmierdzi, nawet w kotłowni - auto normalne, sześcioletni opel. Mąż od jesieni do wiosny codziennie wjeżdża do garażu, problem śmierdzenia spalinami w ogóle nie istnieje, nawet jak czasem drzwi garaż / kotłownia nie są zamknięte - spaliny nie dostają się do domu.

U nas na razie bez żadnych grubszych prac. Prace porządkowe w ogrodzie, cudownie wszystko kwitnie, kiełkuje, wypuszcza listki - uwielbiam wiosnę :) Areatorowałam już trawkę, czekam na jakiś deszcz, żeby nawozem ją posypać - przed deszczem :) W maju przyłączamy się do kanalizacji, poza tym zbieramy kasę na meble do przedpokoju - na razie jest prowizoryczny wieszak i kartony zamiast szafy na buty :) Ale dojdziemy i do tego :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

O ciszy w wątku może świadczyć fakt, że już nikt nie buduje wg tego projektu, że już Ci co zbudowali nic nie robią - odpoczywają albo ........tak ciężko teraz pracują, że nie mają czasu na pisanie.

Buduje, buduje - a nawet jeszcze nie zaczął.

Projekt po adaptacji (M36a – wersja podstawowa). 19 lutego złożyliśmy wniosek o PB i czekamy. Ekipa umówiona. A zmiany poniżej:

- zmiana okien

- likwidacja ścianki (tej krótkiej -działowej) między kuchnią a salonem

- likwidacja drzwi do spiżarni z wiatrołapu

- właz na strych przerzucony do garażu

- kominek wsunięty całkowicie do garderoby

- zmiana kąta dachu na 25 stopni - to za namową jednego z forumowiczów u którego gościliśmy

Działka duża 2600m – ale niezbyt szeroka (23,80m) – więc niestety okno w kuchni musiało wylecieć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Tak jak pisałem wcześniej powoli choć z pewnymi oporami bo u mnie jeszcze jest poniżej zera -3,5 *C powstaje nawodnienie, powoli acz skutecznie umieszczam spryskiwacze i je testuje - szczególnie zależało mi na mojej skarpie , bo szykuję murek oporowy, a jak wiadomo bez odpowiedniej kolejności nic nie da się zrobić.

Dzisiaj uruchomiłem właśnie tam nawadnianie :) fotki poniżej.

Nie będzie to reklamą jak napiszę, że elementy systemu są firmy Hunter, natomiast sterownik robię sam bo te które są w sprzedaży nie spełniają moich oczekiwań.

( potrzebuję 8 kanałowy, a kupowanie dwóch wychodzi bardzo drogo)

IMG_4748.jpg

IMG_4770.jpg

IMG_4758.jpg

IMG_4775.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pliku moja adaptacja, wszystkie uwagi chętnie rozważę.

* Rozważ zwiększenie małej łazienki przesuwając ścianę w kierunku garażu.

* Dlaczego dwoje drzwi do garażu?czyżby przygotowanie się do nowego podatku?

* Nie bardzo rozumiem na projekcie to ci się dzieje w garderobie? komin cofnięty wejście od strony salonu i części sypialnej?

* Ponadto nie wiem po co to wąskie wyjście z salonu na niezadaszony taras - w salonie może być zbyt ciemno.

* Okno jak i drzwi w pokoju sąsiadującym z łazienką zbyt blisko ściany.

* Drzwi do kuchni z wiatrołapu i salonu? Po co?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*1 trafna uwaga, rozważę

*2 podobno stworzenie śluzy powietrznej zapobiega zasysaniu zapachów z garażu

*3 chce uwolnić ścianę salonu, w tej konfiguracji wkład kominkowy stoi przed kominem

*4 to zostanie w efekcie zmienione ale projektantka powiedziała że są to zmiany wykonawcze więc nie muszą być na projekcie

*5 też zostanie zmienione

*6 Tak to dziwnie zaznaczyła ale tam tej małej ścianki nie będzie i kuchnia zostanie otwarta na salon

Dzięki za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się dowiedziałem że nie można odrolnić rolnego gruntu :/

 

Nie wiem w czym problem, ale odmowa odrolnienia gruntu istnieje i się z nią zgadzam - nie wszędzie można wydać zgodę na budowę domu, czy czegokolwiek innego bez poddania ocenie i wyrażenia takiej zgody pod dyskusję społeczną - a więc np. uchwałę nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Brak takiego planu jest główną przyczyną o odmowie, a starostwo może nie wydać decyzji o prawie budowy - więc i tak nie można i tak nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego :) i tu nie chodzi o odmowę tylko Pani mi powiedziała że się nie da , można odrolnić tylko budowlany

Tak są dwie bramy z kilku powodów

- w projekcie ściana jest tak blisko bramy wjazdowej z jednej strony że nie ma możliwości korzystać wygodnie z garażu

- bramy 5m lubią pracować z powodu sporej masy :/

Edytowane przez szyba1505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego :) i tu nie chodzi o odmowę tylko Pani mi powiedziała że się nie da , można odrolnić tylko budowlany

Pewnie jakieś niezrozumienie

 

Tak są dwie bramy z kilku powodów

- w projekcie ściana jest tak blisko bramy wjazdowej z jednej strony że nie ma możliwości korzystać wygodnie z garażu

- bramy 5m lubią pracować z powodu sporej masy :/

....mam taką i jakoś nie widze problemu, ale nie neguję Twojej decyzji chociaż to droższe rozwiązanie i bardziej kłopotliwa aranżacja wjazdu - przed garażem musi być więcej miejsca na ustawienie auta w "świetle" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...