Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zrezygnowałeś ze spiżarni? Błąd.

W salonie będzie ciemno jak w dupie u murzyna. Ja tam lubię światło i salon to będzie jedno wielkie okno, ale co kto lubi...

Śluza w garażu to przerost formy nad treścią, rozmawiałem z ludźmi i nie ma problemu zapachu aut w salonie.

 

Ja zlikwidowałem drzwi z salonu w korytarz - za dużo ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad projektem Spokojna przystań wariant II i mam takie pytanie. Czy jest szansa na wygospodarowanie pokóju nad garażem w wariancie II czy nie ma szans?

Witam, moim zdaniem bez podniesienia ścianki kolankowej będzie problem. Nawet jeśli, to raczej mały pokój to będzie, z mnóstwem skosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba1505 zanim podejmiesz decyzje o likwidacji spiżarki, o zmianie okien w salonie i co tam jeszcze chcesz zmienić - jedź gdzieś zobaczyć ten dom na żywo - wtedy zyskasz odpowiednią perspektywę, wtedy będziesz świadomie wprowadzać zmiany - na papierze nie widać czy coś będzie wygodne czy nie. To moja rada, którą zresztą piszę wszystkim nowym osobom pojawiającym się w tym wątku :) Jesteś z Krakowa, do nas masz względnie niedaleko (Mysłowice) - jeśli masz ochotę, zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzut przyziemia.jpg_DSC8406.jpg

Tak są dwie bramy z kilku powodów

- w projekcie ściana jest tak blisko bramy wjazdowej z jednej strony że nie ma możliwości korzystać wygodnie z garażu

- bramy 5m lubią pracować z powodu sporej masy :/

Ja również mam dwie bramy i kompletnie nie żałuję tej decyzji. Bramy mają szerokość 2,6m i na obecną chwilę poszerzyłbym je o min. 10cm

Edytowane przez patrykf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad projektem Spokojna przystań wariant II i mam takie pytanie. Czy jest szansa na wygospodarowanie pokóju nad garażem w wariancie II czy nie ma szans?

 

Teoretycznie da się, ale... będzie to dośc duzy metrażowo - po podłodze ale nieustawny pokój, ponieważ dookoła skosy (mimo,ze u mnie ściana kolankowa i tak podniesiona o 2 pustaki) - ja mam zagospodarowane to pomieszczenie na tzw "strych gospodarczy".

Problem jest z wejściem od strony korytarza - nie bardzo da się wygospodarować pełnowymiarowych drzwi -u mnie wchodzi się przez pokój.

Jesli się zdecydujesz to pamiętaj o dodatkowym ociepleniu stropu od strony garazu -u mnie garaż nie jest ogrzewany i zimą na stryszku jest po prostu zimno...Mimo małego kaloryfeka...

 

pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad projektem Spokojna przystań wariant II i mam takie pytanie. Czy jest szansa na wygospodarowanie pokóju nad garażem w wariancie II czy nie ma szans?

 

Cześć, u mnie wyszła dość duża sala, ale

po pierwsze ścianka kolankowa o 50 cm wyższa

po drugie obniżenie stropu nad garażem

po trzecie przekonstruowanie więźby dachowej i wywalenie słupa, który stoi na środku pomieszczenia.

Bez tych zabiegów - pomieszczenie jest całkowicie nieprzydatne. Mogę podesłać zdjęcie jeśli nadal się nad tym rozwiązaniem zastanawiasz.

 

Na marginesie podniesienie ścianki kolankowej pozwala również na przesunięcie łazienki ze środkowej części poddasza (i usunięcie rury kanalizacyjnej, która wg projektu miała iść przewodem kominowym w salonie) na część nad kuchnią. Rura kanalizacyjna idzie teraz po ścianie zewnętrznej w spiżarce i odgłosy łazienkowe nie docierają do salonu.

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi ;-)

 

Myślałam o zagospodarowaniu miejsca nad garażem na sypialnie dla mnie i męża, nie jestem przekonana, że zostawienie dzieciaków(8 i 5 lat) samych na górze to jest dobry pomysł na chwilę obecną...

A jeżeli zostaniemy na dole to chciałam połączyć te dwa pokoje ,ale wtedy znowu nie ma pokoju gościnnego... i tak źle i tak nie dobrze ;-(

Myślałam też o dodaniu okienek -lukarny - takie wykuszowe u góry, ale cena dachu wyjdzie chyba masakryczna. Czy ktoś tak może robił?

Mąż bardzo chciałby ten projekt, mi też się bardzo podoba, ale martwią mnie właśnie te rzeczy o których napisałam. Mam też inny projekt na oku, ale nikt go tutaj nie buduję ;-(

Wybieramy projekt tyle czasu, że już sama nie wiem, który wybrać...

 

PS. Szkaradzio jak mogę poprosić to bardz chętnie obejrzę Twoje zdjęcia, dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiżarnia to bardzo fajna sprawa i półki tego nie zastąpią. Na etapie projektu proszę zmusić architekta aby zrobił projekt tak jak ma być wykonany. Na budowie często nie ma czasu na decyzje i zawsze jest to problem a tak daje się projekt i oczekuje od wykonawcy że będzie w zgodzie. Im lepiej zaplanuje się teraz tym mniej problemów potem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkaradzio- jak rozumiem łazienkę masz zamiast garderoby w pokoju?

Mój dom juz stoi i mieszkamy od roku, ale ciekawa jestem tego rozwiązania z zamiana lazienek... - podrzucisz jakis skan tych zamienionych pomieszczeń? Pokój, łazienka, garderoba?

 

Mimo, że faktycznie rura kanalizacyjna idzie w kominie w salonie, to odgłosów wody nie słychać - musi być w domu idealnie cicho bym słyszała, ze dziecko na górze spuszcza wodę - i to nie hałas w rurze słychac tylko bardziej echo uwolnienia wody z siła wodospadu :-D

 

Pisząc o pomieszczeniu na górze nad strychem zapomniałam o tym słupie na samym środku :-)- on faktycznie jest do bani.

 

kinia_kinia - rozwaz opcję dużego pomieszczenia gospodarczego - naprawde przydaje się rewelacyjnie - pomio,ze garaż jest wielki i nam się wydawał, że wszystko tam zmieszczę, to teraz bardzo sie cieszę, że moge częśc sprzętu leżakowego, tarasowe poduchy czy pledy oraz mały sprzęt sportowy na zimę wnieśc na górę.

Tu przechowuję także dodatkowe rozkładane spania dla koleżanek mojej córki, dodatkowe kołdry, koce, poduszki, no i miałam miejsce na centrale rekuperatora.

Sypiania na dole z powodzeniem spełnia swoja role - my mamy te przy łazience, pokój obok jest gościnny.

 

Z przydatnych rzeczy to podpowiem jeszcze, że ja mam zmienione schody na takie ze spocznikiem- i wnęka pod schodami od strony salonu jest zabudowana "drzwiami" suwanymi - tam mam świetny schowek na całe kominkowe ustrojstwo i zapas drewna, a od strony korytarza ma dzrwi udajace szafę wnekową i we wnęce trzymam odkurzacz, zapasowe zarowki etc by było pod reką a jednak schowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałeś ze spiżarni? Błąd.

Jedni brak spiżarni uważają to za błąd,

a my mamy tam pralnię.:lol2:

W salonie będzie ciemno jak w dupie u murzyna. Ja tam lubię światło i salon to będzie jedno wielkie okno, ale co kto lubi...

Światło w salonie jest ważne, dla nas liczy się jeszcze powierzchnia,

dlatego np. mamy powiększony i dobrze doświetlony salon-

(co widać na fotach, które kiedyś wstawiałem)

Śluza w garażu to przerost formy nad treścią, rozmawiałem z ludźmi i nie ma problemu zapachu aut w salonie.

Uważam, że śluza w przejściu do garażu się przydaje.

Jest dodatkowym buforem cieplnym między nieogrzewanym garażem,

a domem. (mieszkam już drugi rok więc wiem co piszę).:yes:

Ja zlikwidowałem drzwi z salonu w korytarz - za dużo ich.

 

Drzwi z salonu do korytarza mamy przestawione za wc przy salonie.

Zamykane na noc i załączany alarm strefowy na część domu poza sypialniami i łazienką.

 

Wejście do kotłowni i wyjście na strych zrobione z garażu.

Czytałem że byłeś blisko u szkaradzia,( akurat nie przeglądałem forum),

ale jak chcesz zobaczyć w realu przyjedź masz niedaleko.

...tym ścigaczem z awatara zajmie Ci to moment;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... wyjście na strych zrobione z garażu.

Uważam, że śluza w przejściu do garażu się przydaje.

Jest dodatkowym buforem cieplnym między nieogrzewanym garażem,

a domem. (mieszkam już drugi rok więc wiem co piszę).

 

Zgadzam się w zupełności dodatkowo można tam trzymać ubrania służące do ogrodu, lub buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...