Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Szkaradzio za zdjęcia, wygląda to super ;-) Bardzo nam się spodobała zmiana na dole i oddzielenie części sypialnianej, rewelacja ;-) A możesz mi powiedzieć ile ma Wasza sypialnia, ile pokój gościnny a ile gospodarczy, bo chyba go trochę zmniejszyłeś co? My myśleliśmy o połączeniu tych dwóch pokoi na naszą sypialnie i garderobę, ale wtedy właśnie brakowało mi pokoju gościnnego... a Twoje rozwiązanie jest idealne ;-)

Z odwiedzinami dziekuję bardzo może skorzystamy (mieszkamy w Toruniu, więc nie aż tak daleko) ;-) jak się w końcu zdecydujemy na ten projekt ;-)

 

Już sobie pomierzyliśmy z Twojego zdjęcia rzutu ;-) Myślałam jeszcze o zlikwidowaniu łazienki pod schodami, ale tam są rury wyciągnięte do łązienki u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już sobie pomierzyliśmy z Twojego zdjęcia rzutu ;-) Myślałam jeszcze o zlikwidowaniu łazienki pod schodami, ale tam są rury wyciągnięte do łązienki u góry.

 

łazienka pod schodami jest wyjątkowo potrzebna - służy za gościnną. Nie wyobrażam sobie by wszystkich gości przeprowadzać przez sypialnię do naszej łazienki. W zasadzie cała część sypialna jest tak zrobiona, by zachować odrobinę prywatności - można ją całkowicie zamknąć i funkcjonować.

 

Co do górnej łazienki - jeśli planujecie podniesienie ścianki kolankowej - rozważcie przesunięcie łazienki nad kuchnię lub w dowolne inne miejsce. Łazienka ze skosami da się zagospodarować - za to najwyższe miejsce na poddaszu przeznaczycie na pokój.

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia wtedy schody musiałyby być w pomieszczeniu nr 5... ale nie wiem czy wystarczy na to miejsca, chyba, żeby jakoś poprzesuwać wc, ale znowu przesuwanie go w stonę sypialni traci sens, bo chodzi o to, żeby goście nie chodzili po całym domu.

Łazienkę chcesz zrobić tam, gdzie prania, pralnia ma 3.6 m2 - naprawdę chcesz taką blokową łazienkę, w dodatku bez okna?

Kinia, a może poszukasz jeszcze jakiś innych projektów? Albo może zrób indywidualny projekt na podstawie tego? W ogóle jakie są Twoje założenia, w sensie co ma mieć projekt, żebyś brała go pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia wtedy schody musiałyby być w pomieszczeniu nr 5... ale nie wiem czy wystarczy na to miejsca, chyba, żeby jakoś poprzesuwać wc, ale znowu przesuwanie go w stonę sypialni traci sens, bo chodzi o to, żeby goście nie chodzili po całym domu.

Łazienkę chcesz zrobić tam, gdzie prania, pralnia ma 3.6 m2 - naprawdę chcesz taką blokową łazienkę, w dodatku bez okna?

Kinia, a może poszukasz jeszcze jakiś innych projektów? Albo może zrób indywidualny projekt na podstawie tego? W ogóle jakie są Twoje założenia, w sensie co ma mieć projekt, żebyś brała go pod uwagę?

 

źle napisałam, tam gdzie pralnia chcę zrobić wc. Łazienka zostaje tam gdzie jest. Nad wejściem do tego pomieszczenia tak się zastanawiałam, ale to nie jest priorytet. Projekt jest prawie idealny i nie szukam już innych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :)

 

No to fajnie, szkoda tylko że nie skorzystałeś z okazji i swojego humusu nie złożyłeś na sąsiedniej działce. Szkoda takiej ziemi, później będzie potrzebna do zagospodarowania terenu wokół domu, a tak będzie bardzo zanieczyszczona pracami budowlanymi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ziemia jest shaudowana - te zdjęcia są z tej górki.

 

Ziemi mam pod dostatkiem bo oprócz tego co zostało wybrane spod domu jest jeszcze wybrany hummus spod drogi o powierzchni ok 350 m2.

To co widzisz po prawej to chyba tylko z wykopu pod opaskę przeciw wysadzinową.

Trochę tego jest a i ziemia dobra bo w większości to II klasa :)

Edytowane przez songoku_xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
I tak nikt nic nie pisze?

Bo to tak jest, piszą Ci co się budują :)

pozostali siedzą już w swoich domkach i cieszą się z tego jak w około rosną im roślinki, kwitną kwiatki i drzewka.

Pracy wiosną jest tak dużo że przy komputerze siada się wtedy jak przyjdzie informacja że w ulubionym wątku ktoś coś napisał .

Gdy będą jakieś pytania to odpowiedzą, lub podpowiedzą, a nawet pokażą jak to jest u nich zrobione.....a tak jak harcerze czuwają :)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo taak, roślinki rosną :) A nasza trawa jakaś taka z tych ambitniejszych - rośnie tak, że trzeba kosić dwa razy w tygodniu :)

 

To jak tu się tak chwalimy, to ja też napiszę - po długim weekendzie robimy przyłącze kanalizacji. Niestety, oczyszczalnia się nie sprawdziła na naszym terenie. Grunt jest dobry, ale ukształtowanie terenu wokół sprawia, że jak jest tak mokro jak w zeszłym roku, to przestaje działać. Niby takie opady nie zdarzają się często, ale trudno za każdym razem patrzeć z niepokojem w niebo jak deszcz pada... tak więc zapadła decyzja, że jednak się przyłączamy do sieci, trudno.

A z przyjemniejszych rzeczy - 13 maja robimy w końcu przedpokój - szafę na ubrania, szafę na buty, komodę, w końcu będzie można używać szufelki z odkurzacza w przedpokoju, bo na razie leży i czeka na zamontowanie jej w cokole :) Jak już będą meble to dobierzemy duże lustro i coś do siedzenia. Chcemy zrobić jeszcze meble w łazience, ale zobaczymy jak to będzie finansowo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo taak, roślinki rosną :)

 

A ja się pochwalę :)

Wątek ruszył, u mnie pada więc zamiast pracować troszkę się obijam i oglądam

Coś dziwnego u mnie wyrosło jak się okazało to Smardz jadalny :) śmieszne bo nigdy wcześniej nie wyrastał. Kwiatem obsypało jabłonki, w tym roku zacznie kwitnąć kasztanowiec czerwony , i tu muszę być dumny zakwitł mi judaszowiec jak na razie jeden kwiatek - ciekawe drzewko które mam już 3 lata.

IMG_4881.jpg

IMG_4885.jpg

IMG_4849.jpg

IMG_4856.jpg

IMG_4857.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybów jest ok 30 sztuk, i co ciekawe rosną na niewielkim obszarze, najprawdopodobniej przybyły razem z korą drzewną.

Ogólnie wszystko bardzo ładnie kwitnie i się rozrasta - w domu już większość zrobiona więc całe siły przeniosłem do ogrodu :)

Pozdrawiam

IMG_4862.jpg

IMG_4860.jpg

IMG_4868.jpg

IMG_4865.jpg

IMG_4864.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...