Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

My również wybudowaliśmy dom wg projektu spokojna przystań. Część poddasza zaadoptowaliśmy, a schody zabiegowy zostały zamontowane w miejscu garderoby.

Pozdrawiam

 

Witam Serdecznie

Może jakieś fotografie? dobrze by było zobaczyć jak inni się wybudowali - wszak każdy domek jest inny i ma swój urok :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam wsztstkich, mam pytanko : stoję przed wyborem wkładu kominkopwego i padło na otwierany do góry .Wykluczam te najdroższe, monter zaproponował mi wkład z kratek o nazwie Maja. Niestety opinie o produktach tej firmy są bardzo różne może macie w tej materii jakieś doświadczenie i możecie coś podpowiedzieć,,,? Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety opinie o produktach tej firmy są bardzo różne może macie w tej materii jakieś doświadczenie i możecie coś podpowiedzieć,,,? Pozdrawiam :)

 

Ja mam wkład Felix z dolotem powietrza, nie narzekam, jest, pali się w nim drewno i tyle, nie jest to model z podnoszoną szybą, lecz normalnie otwierany w lewo.

Co do jakości to cóż widziałem gorsze wkłady i lepsze - teraz zamontował bym z PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o opinie nt. rekuperacji w naszym domku:)

 

Koszt instalacji i uzytkowania, opinia taka z zycia i czy zrobili byscie ponownie? Pozdrawiamy

 

Czy zrobiłbym raz jeszcze - oczywiście- sprawdza się i zimą i latem - szczególnie z GWC

Co bym zmienił - wykonałbym instalację z dedykowanych przewodów elastycznych, wykonałem z rur "szpiro" i samodzielnie izolowałem.

Koszt eksploatacji ok 400 zł - 450 zł rok e.elektryczna +filtry

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego z dedykowanych? Tez zamierzam robić ze spiro, co w nich złego?

 

Są zbyt miękkie,bardzo wrażliwe na uszkodzenia, nie nadają się do czyszczenia i bardzo kłopotliwe przy zmianie(przeróbkach).

 

Uważam, że lepsze są te dedykowane i tyle, widziałem, miałem w rękach są z twardego tworzywa i lepiej je jest ocieplić ponadto Pe-Flex-y można kupić już w atrakcyjnych cenach. ok 350 zł za 50mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... rozumiem kwestię przeróbek i ocieplenia, ale pytanie: czy Ty kiedykolwiek czyściłeś te rury czy może zamierzasz????

 

pytam bo nie wiem. nei słyszałem nigdy żeby ktos czyścił te kanały. Wszyscy o tym mówią, ale nikt nie czyści bo i po co :)

 

Czyściłem sprężonym powietrzem w przeciwnym kierunku czyli z pomieszczeń w kierunku rekuperator i kominka. Wykonałem sam hybrydę tzn połączenie powietrza rozprowadzającego DGP I Wentylacji - obecnie jest zespół filtrów, ale wiem jakie problemy są związane z tą procedurą.

Czyścić trzeba chyba wszystko prócz szyb (zespolonych) wewnątrz.

Natomiast tak jak napisałem wcześniej dzisiaj wykorzystał bym rury PE nie dlatego, że te co mam nie spełniają swojej roli, ale uważam, że są lepsze.

Jedyna ich wada to ograniczone przenoszenie temperatury DGP, ale piszemy tu o rekuperacji, a więc taka instalacja jak moja musiałaby mieć instalację z kanałów alu i pe.

 

PS; jak większości tu wiadomo nigdy nie ukrywałem co bym zmienił, albo co zaniedbałem podczas budowy i wiedząc, że inni mogą mieć lepiej to polecałbym rury z tworzywa nie z aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem i doceniam :)

 

a mógłbyś wrzucić link do tych rur, te co znalazłem wyglądają jak zwykłe grube peszle, też sa karbowane.

 

Dalej nie potrafię sobie wyobrazić co dmuchnięcie sprężonym powietrzem może dać. Te rury maja ze 10-15 m długości i ich nie przedmuchasz waląc powietrze od anemostatu. Tak myślę, może jest inaczej.

 

a tymczasem na mojej budowie:

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B0I5nRF3A90URTFILUt4aG1hT0k&usp=sharing

 

:D

 

dachówka bardzo nam się podoba, wygląda super :D

Edytowane przez songoku_xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem i doceniam :)

 

a mógłbyś wrzucić link do tych rur, te co znalazłem wyglądają jak zwykłe grube peszle, też sa karbowane.

 

Dalej nie potrafię sobie wyobrazić co dmuchnięcie sprężonym powietrzem może dać. Te rury maja ze 10-15 m długości i ich nie przedmuchasz waląc powietrze od anemostatu. Tak myślę, może jest inaczej.

 

http://sklep.termokontrol.com.pl/33-system-pe-flex tutaj jest wiele :)

A o dmuchaniu w anemostat :) to trzeba sobie wyobrazić korek z otworkiem którym z jednej strony wtłacza się powietrze, a z drugiej również korek z otworem i zaworem którym to powietrze się wypuszcza; układ jest na tyle szczelny, że dochodzi do sprężenia i wydmuchania nagromadzonego kurzu z układu,dodatkowo potrząsa się rurami rurociągu :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...