Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzieki CITYMATIC za info... tylko te wszystkie stropy są mocno czasochłonne, a co za tym idzie kosztochłonne. wydaje mi się ze gotowe płyty wykonane w betoniarni to rozwiązanie szybsze i tańsze. Druga możliwość to strop drewniany, możliwy nawet przy wykorzystaniu poddasza na jakiś mały pokój.

wiadomo, że drawniany tak nie wygłuszy, ale z drugiej strony nikt u góry nie będze stepował. pozdro

 

Być może, że drewniany byłby tańszy ale...czym to wykończyć?

A jeśli pozostawić drewniany to takie drewno było by już drogie-droższe niż tynk na monolicie czy terivie :wink:

 

ps.płyty GP nie wchodzą w grę nie lubię popękanych stropów :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgadza się, reologia drewna - przyrost odkształceń bez przyrostu obciążenia. + płyty GK i może być kiepsko :-? . Nie wiem czemu, ale jakoś najbardziej przemawiają do mnie płyty żerańskie. Jak dostanę projekt i przeanalizuję dokumentację to może zweryfikuję pogląd... pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotrze napisz coś o swoim domku-przeglądałem Twego Bloga i jest w nim parę ciekawych rzeczy które mnie interesują-co to jest za wielka dziura w stropie na poddasze?

Jaka dachówka?Creaton? czarna angoba?

 

Domek wygląda bardzo ładnie w tym kolorze jaki koszt?takiej czapeczki Pozdrawiam

 

Witam,

do garderoby przeniosłem wyjście na strych, a przy okazji powiększyłem otwór, tak aby w przyszłości w tym miejscu zrobić wejście po schodach.

Jeżeli chodzi o dachówkę, to jest to Wieneberger L15 antracyt. Jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba decyzja zapadła -na pokrycie dachu

CREATON VIVA NUANCE NEU RG 12

:p

kolorek...dark brown engobe slipped...

 

Teraz negocjacja ceny i dodatków w dwóch hurtowniach...

 

Dla informacji budujących z dachówką ..

:o więźba już zamówiona 14,76m3

 

 

PS:

http://www.creaton.de/en/productrange/roof/interlocking-tiles/viva-neu-rg-12-127-pcsm2/

Piąta w górnym rzędzie :wink:

 

ale jak wiecie w naturze jest inna bardziej mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City, a możesz napisać ile Cię ta przyjemność kosztuje i ile wchodzi na metr kwadrat. I jeszcze jedno pytanie, jaka jest powierzchnia dachu w Spokojnej Przystani?

pozdrawiam

 

Napiszę Ci tak jak jest na ofercie -bo dachówka jest róznej wielkości a cena jest REWELACJA :p

Dachówka połaciowa 4320 szt-cena netto po rabacie 1,93zł /szt

....czyli 29,92 za m2

 

Powierzchnia dachu to 340m2(tyle trzeba kupić materiału)320m2 efektywnego krycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu dostałem projekt i tak naprawdę dopiero zaczynam zabawę :D teraz ustalamy z żoną zmiany, na pewno rozmiar i rozmieszczenie okien, likwidacja drzwi z sieni do spiżarni, przesunięcie wejścia na strych do garderoby, powiększenie salonu o ten mały taras, który i tak jest za mały. likwidacja drzwi do części nocnej domu. Zastanawiam się czy nie zamienić ław fundamentowych na płytę fundamentową, zastosował ktoś z was coś takiego. pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu dostałem projekt i tak naprawdę dopiero zaczynam zabawę :D teraz ustalamy z żoną zmiany, na pewno rozmiar i rozmieszczenie okien, likwidacja drzwi z sieni do spiżarni, przesunięcie wejścia na strych do garderoby, powiększenie salonu o ten mały taras, który i tak jest za mały. likwidacja drzwi do części nocnej domu. Zastanawiam się czy nie zamienić ław fundamentowych na płytę fundamentową, zastosował ktoś z was coś takiego. pozdro...

 

Dla mnie właśnie ten taras był najlepszy,lubię sobie posiedzieć na leżaczku jak pada deszczyk...nie wyobrażam sobie abym mógł z niego zrezygnować...zresztą między innymi ten taras(który nie jest mały)wskazał na projekt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą City... w 101%, dla nas również ten niby mały tarasik przechylił szale wyboru projektu M36, a salon jest wystarczająco duży i powiększanie go dla nas przynajmniej nie miało sensu.

Co do postępów u nas na budowie to troszkę zwolniliśmy mamy zrobioną hydraulikę i za dwa tygodnie ruszam z elektryką.

Pozdrawiam i zachęcam wszystkich niezdecydowanych do tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......za dwa tygodnie ruszam z elektryką.

Pozdrawiam i zachęcam wszystkich niezdecydowanych do tego projektu.

 

Ja, po przykryciu budynku dachem zrobię przerwę w tym roku - będzie przerwa tak potrzebna na ustabilizowanie się budynku.

 

Oczywiście myślę, ze będą jeszcze prace inne -bo jest ich wiele natomiast będą one związane raczej z otoczeniem, czy porządkami wokół niż samym budynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po elektryce również robię przerwę, chcieliśmy jeszcze wytynkować środki, ale na próbę wytynkowaliśmy garaż chcąc zobaczyć co się bedzie działo i niestety na winklach pojawiły się pęknięcia :( wszystko za świeże :). City co do porządków na budowie to syzyfowa praca :D, ale cieszy :D

 

Wiem wczoraj rozliczyłem palety po materiałach-zostało mi jeszcze 25 szt

Folii z opakowań było 6 worków 160l

gruz-wiadomo -do zagospodarowania

Pozdrawiam serdecznie-jeszcze będzie dużo po dachu ale wtedy już mniej-i będzie czyściej gdy spadnie śnieg :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś buduje ten dom podpiwniczony? Co ewentualnie o tym myslicie. Chciałam jakoś dorobic jeszcze jeden pokój np. z łazienki z oknem a łazienkę zrobić z garderoby. Ten dom miałby być dla 5-cio os. rodziny. Może jakieś sugestie?

 

Łazienka jest zbyt mała na pokój, szczerze To w Twoim przypadku wolał bym zrezygnować z garażu i zrobić tam część mieszkalną.

Na forum jest taka propozycja i wydaje mi się, że jest przemyślana zarówno co do komunikacji jak i wielkości pomieszczeń

Dodatkowo można skorzystać z projektu o użytkowym poddaszu-jeśli domek Ci sie podoba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś buduje ten dom podpiwniczony?

 

Jeśli chodzi o to pytanie to pamiętam jak mój kier bud mówił ze wystarczy jeszcze 2-3 bloczki i będzie pełnowymiarowa piwnica :lol: ale ja zrezygnowałem-pomimo tego ze woda jest poniżej 2,5m ale uznałem ze kolejny strop będzie kosztował zbyt wiele. Ekonomia wzięła górę

Mój fundament 2.10m 9 warstw bloczka 14cm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dom miałby być dla 5-cio os. rodziny. Może jakieś sugestie?

 

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_1257_18.jpg

 

Myślę ze ten projekt byłby dla Ciebie :wink:

 

Dzięki za podpowiedzi :D Zależy mi na domu parterowym, garaż obowiązkowo 2 stanowiskowy (te pojedyncze są bardzo małe). W garażu poza jednym autem planuję trzymać skuter i 4-5 rowerów. Z wielkością domu nie chcę przesadzać o mam świadomość że za kilka lat wyjdzie jedno dziecię z domu za kilka następnych kolejne dziecko a potem zostanę z wielką chałupą do sprzątania i ogrzewania. Tak to widzę po prostu :)

 

A ta łazienka jest rzeczywiście za mała na pokój 1 metr chciałam wziąść z pokoju nr 11. Wówczas wyszłyby dwa pokoje po ok 10 m2. Czy takie pokoje dla dzieci są za małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...