Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Pomóżcie mi proszę szanowni forumowicze.

Zastanawiam się nad ścianą w garażu, od strony łazienki i kotłowni.Mianowicie czy jest sens, aby ją ocieplać? Bo jeśli np. przykleję 5 cm styropianu to czy będę odczuwał jakąś znaczącą różnicę? A szczerze mówiąc nie chce mi się obklejać otynkowanej, pomalowanej ściany, do tego od nowa gładzie i inne pierdoły, nie mówiąc już o pieniądzach i robociźnie:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomóżcie mi proszę szanowni forumowicze.

Zastanawiam się nad ścianą w garażu, od strony łazienki i kotłowni.Mianowicie czy jest sens, aby ją ocieplać?

Sądzę że tak. Łazienka to pomieszczenie w domu, które powinno być najcieplejsze.

Jeśli będzie chłodne po kąpieli będziesz odczuwał największy dyskomfort.

Bo jeśli np. przykleję 5 cm styropianu to czy będę odczuwał jakąś znaczącą różnicę?

Różnicę możesz poczuć, jak pomieszkasz i np. później ocieplisz;)

My mamy nieogrzewany garaż i 10cm styro na ścianie od strony garażu,

na tym płytki do sufitu.

Myślę że tyle spoko wystarczy, bo temp. w garażu nie spada mi poniżej zera.

 

A szczerze mówiąc nie chce mi się obklejać otynkowanej, pomalowanej ściany, do tego od nowa gładzie i inne pierdoły, nie mówiąc już o pieniądzach i robociźnie:bash:

Decyzja należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomóżcie mi proszę szanowni forumowicze.

Zastanawiam się nad ścianą w garażu, od strony łazienki i kotłowni.Mianowicie czy jest sens, aby ją ocieplać? Bo jeśli np. przykleję 5 cm styropianu to czy będę odczuwał jakąś znaczącą różnicę? A szczerze mówiąc nie chce mi się obklejać otynkowanej, pomalowanej ściany, do tego od nowa gładzie i inne pierdoły, nie mówiąc już o pieniądzach i robociźnie:bash:

Jeśli ścianę masz już gotową to zostaw. Pomieszkasz rok czy dwa i zobaczysz. Jak Ci będzie od niej zimno to sobie docieplisz. To zawsze możesz zrobić nawet za pięć lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ścianę masz już gotową to zostaw. Pomieszkasz rok czy dwa i zobaczysz. Jak Ci będzie od niej zimno to sobie docieplisz. To zawsze możesz zrobić nawet za pięć lat

 

No właśnie w tym roku nie odczuwałem dyskomfortu i chłodu, fakt, że zima była łagodna. A muszę podjąć decyzję bo mam już kupiony tynk żywiczny, który dlugo nie postoi. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie to będę robił sam ale jak bym miał płacić za robociznę to chyba nie ma bata żeby z ekonomicznego punku widzenia opłaciło się ocieplać ten kawałek ściany ( tak mi się wydaje). Wątpię że jak by zestawić dwa takie same domy ( w jednym ocieplona a w drugim nie ta ściana) utrzymywać taką samą temperaturę w łazience to po całym okresie grzewczym zobaczył być różnice na rachunku za gaz. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dzisiaj pojawiła się brama garażowa.

 

Trochę mieszaniec wyszedł bo brama jest od Wiśniowskiego a silnik od Hormana bo podobno napędy od Wiśniowskiego nie są zbyt dobre do takiej wielkości.

Nawet się w miarę zgadza kolor z dachówką :)

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B0I5nRF3A90URTFILUt4aG1hT0k&usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...