Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem po co i co to za przewód 3x3,5

 

Po pierwsze dzięki za odpowiedź.

Nie jestem elektrykiem, myślę że od skrzynki do puszek głównych doprowadza się przewodem o przekroju 3,5mm.

 

Pewnie teraz nie korzysta się z tego rozwiązania, słyszałem że teraz wszystko rozdziela się w puszkach kontaktowych.

 

Tak, takiego rozwiązania już się nie stosuje , tym bardziej, że obwody oświetlenia są z reguły innymi obwodami od zasilania gniazd wtykowych.

Nasz domek nie jest wbrew pozorom tak rozległy i umieszczenie skrzynki rozdzielczej w dobrym miejscu sprawia, że obwody nie są tak długie nawet rozdzielone, a zastosowanie instalacji bez-puszkowej jeszcze bardziej upraszcza sytuację.

Obecnie przekroje przewodów to 1,5mm i 2,5mm CU 750V wewnętrznej instalacji, oraz odpowiedniej do alarmu czy innych obwodów sterowania-automatyki.

Najważniejsze to odpowiednie wcześniejsze przemyślenia, nie tylko zapotrzebowania na moc, ale i rozmieszczenia sprzętu w domu, a tym bardziej lokalizacji gniazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie

Już długo nic nie pokazywałem ze swojej działki, wiele też nie pokażę bo chciałbymm pokazać jak to ukończę a, że wykonuję to w wolnych chwilach których naprawdę niewiele więc i sama budowla powstaje powoli:)

Jest to Grill-wędzarnia i suszarnia/skład na drewno do kominka/piwniczka.

Kiedyś w którymś poście widoczne były góry ziemi, obecnie wszystko już rozplantowane - powstała nawet fajna górka/skarpa obsadzona roślinami, mnóstwo kwiatów i różnorodność roślin sprawiło, że otoczenie domku stało się swojskim siedliskiem dla wszystkiego co żyje - owadów, płazów ssaków i wszelakiej maści robactwa.

Niestety niektórych zmartwię gdyż nie preferuję sterylnego ogrodu z równo przystrzyżonym trawnikiem i iglakami, ale cóż o gustach się nie dyskutuje, więc pokażę parę zdjęć -pozdrawiam i życzę wszystkim przyjemnej i słonecznej jesieni, a budującym SP wytrwałości i radości w budowaniu" wiciu" gniazdek- Pozdrawiam

20140910_064857.jpg

IMG_5492.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie :)

Dziękuję - a tak wygląda część domu - jak wiadomo Ci co już wybudowali rzadziej go fotografują, teraz częściej aparat uwieńcza otoczenie :)

Przedostatnie zdjęcie jest jeszcze sprzed pokrycia budynku gospodarczego dachówką od strony niezabudowanych działek :)

Pozdrawiam

działka i murek 3.jpg

róze.jpg

działka i murek 6.jpg

widok od strony niezabudowanej.jpg

taras.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, ktokolwiek nocą się zbliży pomyśli, że ktoś jest przed drzwiami :)

Nawet kiedy będziesz wyjeżdżał, wjeżdżał do garażu zobaczysz odbicie auta:)

 

Mam nadzieję,że Słońce się nie będzie odbijało, bo teraz ludzie(życzliwi sąsiedzi ?) potrafią oddać sprawę do sądu gdy im dachówka zbyt połyskuje.

 

Ja zawsze przyglądam się zdjęciom które zamieszczają na forum i zawsze uśmiecham się z tzw drugiego planu - tu widać zarówno fotografującego jak również siedzącego na deskach ....o śmiesznej kłódce nie wspomnę :)

 

Zapewne wszystkich nas cieszy tak ładna jesienna pogoda - zawsze coś jeszcze można zrobić :)

Pozdrawiam raz jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem na pewnej budowie :D

 

instalacja gazowa w domu zrobiona:

https://drive.google.com/folderview?id=0B0I5nRF3A90UNzVhaGR1aE8zRDg&usp=sharing

 

widać też bufor, ciężko było zrobić zdjęcie, żeby było widać cały, uchwyciłem drzwi, żeby można złapać skalę porównawczą ;)

 

i elewacja in progress:

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B0I5nRF3A90URWgwSHhFMWRDdms&usp=sharing

 

zdecydowałem, że nie będę miał cokołu, i podsypię ziemią a potem opaska z tłucznia dookoła domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuzszej przerwie. U nas już widać końcóweczkę i pewnie niebawem zamieszkamy . Żyrandole wiszą , pozostała kosmetyka łazienek i listwy przypodłogowe w całej chałupce. Aha , jeszcze podłączenie pieca na ekogroszek . Te prace są zaplanowane na najbliższy tydzień . Niebawem postaram się wstawić parę fotek . Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę wytrwałości tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z budową. Darek i Agnieszka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma sens deskować cały dach pod dachówkę by zabezpieczyć go przed gryzoniami, na przykład łaską itd??

Pierwszy raz się spotykam z takim rozwiązaniem, jednak kierownik budowy już parę razy z takim rozwiązaniem się spotkał.

 

Mnie się wydaje, że wszystko zależy od tego jaki typ jest tego poddasza ? użytkowy czy nie. Koszt wykonania deskowania jest znaczny, później trzeba to zaimpregnować i pokryć tylko czym?zapewne papą wierzchniego krycia

Przyznam się, że myślałem nad tym jednak ze względu na fakt, iż mam nieużytkowe poddasze odstąpiłem, a czy mam jakieś zwierzaki? Przecież gdyby były to muszą się czymś żywić więc złapać je nie problem.

Mam folię dachową wysokiej jakości i dachówkę - od 4 lat "0" problemów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...