Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , mam problem . Ostatnio bedąc w domu zauważyłem że dość głosno słychać wycie wiatru , jaka może być tego przyczyna?

Trzeba wyjść na strych i sprawdzić, a najlepiej na dach, niekiedy niewielkie załamanie, krzywizna, kawałek folii albo kominek wentylacyjny, czy źle przykręcona kratka na kominie powoduje dźwięki o niewyobrażalnym natężeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

blacha chyba brzydka... jakieś zdjęcia jak to może być wykonane ładnie? Widziałeś może na żywca? :)

Widzę codziennie jak spojrzę do góry :)

Ładnie wygląda jeśli jest zrobiona z blachy identycznej jak blacharska obróbka :)

Jak ja robiłem to zamieściłem fotki

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?107593-projekt-M36-SPOKOJNA-PRZYSTA%C5%83&p=5928014&viewfull=1#post5928014

I tak jak wtedy napisałem; mam zrobioną w dwóch płaszczyznach ładnie to wygląda, a przede wszystkim już nie wieje i ptaki się nie próbują zagnieździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjść na strych i sprawdzić, a najlepiej na dach, niekiedy niewielkie załamanie, krzywizna, kawałek folii albo kominek wentylacyjny, czy źle przykręcona kratka na kominie powoduje dźwięki o niewyobrażalnym natężeniu :)

 

Postaram się to zdiagnozować, ale brzmienie koszmarne.... jak z horroru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę codziennie jak spojrzę do góry :)

Ładnie wygląda jeśli jest zrobiona z blachy identycznej jak blacharska obróbka :)

 

Songoku, my też mamy z blachy - dokładnie tak jak City w kolorze obróbki. Tylko my mamy w jednej płaszczyźnie, prostopadle do ściany budynku, nie tak jak City ze spadkiem. Wygląda super. Koszt - 4 tys robocizna z materiałem. Nie wiem czy to dużo czy mało, bo nie rozważaliśmy innej opcji - od razu wiedziałam, że chcę blachę, po obejrzeniu takiej podbitki u znajomych. Dlatego rozeznania w cenach nie mam.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Songoku, my też mamy z blachy - dokładnie tak jak City w kolorze obróbki.

Witam

Dokładnie to Ja Agnieszko, mam tak jak Wy macie :)

Wasza była pierwsza i zdjęcia przeważyły nad tym, aby i u mnie była z blachy. Ja jestem z takiej podbitki zadowolony, jedną z jej zalet jest również to, że jest trwała i nie wymaga konserwacji, ostatnio myłem ją Kärcher - em z owadów i pająków które ją również polubiły :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich

Jak widać za oknem już powoli nieubłaganie zbliża się kolejna pora roku.

Czas najwyższy przygotować się do zimy, ze względu na fakt tegorocznej instalacji nawadniania mam pewne wątpliwości co do stanu jego na wiosnę? Fakt podłączyłem kompresor pod każdy z obwodów i jak najdokładniej opróżniłem instalację....ale co jeszcze?Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tego tematu?

Drugie pytanie które mnie nurtuje to mam w doniczce rododendron-a....jak go przezimować ?

Co do innych roślin to postąpię tak jak w ubiegłym roku, geowłóknina i na korzenie kopczyki z sosnowych wiórów- było dobrze w 30* mrozy więc mam nadzieję, że teraz też będzie dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to Ja Agnieszko, mam tak jak Wy macie :)

 

No tak, teraz sobie przypominam, że wysyłałam Ci zdjęcia i że początkowo mówiłeś, że raczej nie chcesz blachy... cieszę się City, że raz to ja Tobie mogłam pomóc :)

 

A co do przygotowania do zimy - mój tata też ma zrobioną instalację nawadniającą ogród, kupił sobie mocny kompresor, przedmuchuje to przed zimą i nic się nie dzieje.

Rododendron w doniczce.... ja się nie znam, ale wg mnie trzeba albo dobrze ocieplić doniczkę, np wełną mineralną? Albo schować do garażu i ustawić przy oknie. Ale najlepiej spytaj Elfir w ogrodniczym temacie - ona jest bogiem od ogródków :)

Ja też myślę powoli o zabezpieczeniu roślinek na zimę, na szczęście prognozy na razie nie są najgorsze - ale trzeba być przygotowanym na nagły atak :) Dziś żałuję, że nie zostawiliśmy okien w garażu - byłoby gdzie przechować np. oliwki. Na etapie zmian w projekcie jeszcze nie wiedziałam, że ogródek tak mnie wciągnie.

Pozdrawiam serdecznie - i byle do wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , własnie dołączyliśmy do grona szczęśliwych lokatorów Spokojnej Przystani. Mamy za sobą pierwszą noc w naszym nowym domku.Jest super :). Na tą chwilę walczę z ustawieniami pieca na ekogroszek . Mam wrażenie że mi za dużo groszku podaje i zanim się spali to niedopalony osypuje się do popielnika . Hm... nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Mam piec defro duo 15kw ze sterownikiem defro AG-LUX PID. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , własnie dołączyliśmy do grona szczęśliwych lokatorów Spokojnej Przystani. Mamy za sobą pierwszą noc w naszym nowym domku.Jest super :). Na tą chwilę walczę z ustawieniami pieca na ekogroszek . Mam wrażenie że mi za dużo groszku podaje i zanim się spali to niedopalony osypuje się do popielnika . Hm... nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Mam piec defro duo 15kw ze sterownikiem defro AG-LUX PID. Pozdrawiam.

 

Witamy w gronie mieszkańców :)

Więcej a może coś pomogę : http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15852-problemy-z-defor-duo-sterownik-tech-ag-lux-pid/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki City, chyba coś pomogło , wzsak udało mi się wczoraj tak piec ustawić że nie marnuje się już groszek spala się dobrze tylko że na razie chyba troszkę za dużo... dzisiaj walki ciąg dalszy . Teraz o zmniejszenie ilości spalanego paliwa... muszę pewnie jecze poczytać ... chyba że sam posiadasz wiedzę jak to zrobić.... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki City, chyba coś pomogło , wzsak udało mi się wczoraj tak piec ustawić że nie marnuje się już groszek spala się dobrze tylko że na razie chyba troszkę za dużo... dzisiaj walki ciąg dalszy . Teraz o zmniejszenie ilości spalanego paliwa... muszę pewnie jecze poczytać ... chyba że sam posiadasz wiedzę jak to zrobić.... Pozdrawiam

 

Wiedzy nie posiadam, gdyż nie jestem zainteresowany - mam piec bez etatu palacza (gazowy) więc nie mam takiej potrzeby. Wyczytałem natomiast, że sterownik PID jest niedopracowany i są z nim kłopoty, więc po co automatyka skoro nie można z niej skorzystać?

Pewnie sam do Tego dojdziesz. Każdy piec zresztą da się tak ustawić, aby pasował swemu użytkownikowi , jednak nigdy na paliwo stałe nie będzie tak automatyczny jak na gaz, e.elektryczną czy paliwa płynne. Niestety paliwo stałe jest nieprzewidywalne co do struktury, bardziej zróżnicowane co do jakości i właściwości, a o produkowanym odpadzie jako produkcie spalania nie wspomnę.

Pozdrawiam i życzę sukcesów, no i oczywiście wspaniałych wrażeń z zamieszkiwania domku o wdzięcznej nazwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem u mnie ocieplenie stropu już gotowe:

 

https://drive.google.com/?tab=wo&authuser=0#folders/0B0I5nRF3A90UdGwydVQ3UGhXelU

 

Materiał Derowerk Isofloc F

 

elewacje też w trakcie. Ostatenie zdjęcia pokazują siatkę i klej, na 2 ścianach klej już 2 razy na większości dopiero raz:

 

https://drive.google.com/?tab=wo&authuser=0#folders/0B0I5nRF3A90URWgwSHhFMWRDdms

 

Samą strukture pewnie położę po zimie bo przed nią podbitkę trzeba skończyć a został tylko chyba tydzień ładnej pogody

 

 

Prace rozpoczął również glazurnik. Kotłownia dzisiaj będzie skończona.

 

Się dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci Citry że bardzo poważnie rozważałem ogrzewanie gazowe do samego końca ale musiał bym skożystać z butli na gaz lpg . Moja małzonka bała się o przyszłe koszty ogrzewania. Gdybym miał dostęp do gazu z sieci to bym się nawet przez chilę nie zastanawiał, założył bym ogrzewanie tak jak ty na gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...