Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja się kuchnią pochwalę :)

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B0I5nRF3A90Uak5GbEJGU003SW8&usp=sharing

 

jutro zaczynają kostkę układać, w sobotę listwy... jeszcze z tydzień i może jakąś przeprowadzkę zacznę ogarniać... :)

 

Sangoku czy ta ściana gdzie jest płyta i okap jest skrócona niż ta w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zgodnie z planem w domu zostały zainstalowane listwy przypodłogowe z lakierowanego na biały pół mat MDF. Niestety nie zrobiłem zdjęć, ale obiecuję się poprawić. Kostka również w trakcie. Równolegle trwają prace porządkowe na terenie wokoło domu. W załączeniu zdjęcia

 

https://drive.google.com/file/d/0B0I5nRF3A90UQkpndmEzRVVnRE0/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/0B0I5nRF3A90UMjVWcFdjYVVKYTg/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich

Wiem, że wakacje i słoneczko świeci, ale czyżby wszyscy wyjechali?.....a może pousychali :)

Jestem ciekaw jak sobie radzicie z nawadnianiem/podlewaniem roślinek gdy jest taka pogoda - ja zwiększyłem czas podlewania z 25 min na 40 i jak na razie jest dobrze. Doszedłem do wniosku , że lepiej jest podlewać raz, a więcej niż dwa razy, a mniejszą ilością wody.

Najgorzej jednak mają drzewka owocowe bo te mają tyle owoców i chyba zamiast je zrywać poczekam i zbiorę już suszone :)

Pozdrawiam "chłodno" wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak....albo wszyscy wyjechali albo uschli :)

Witam serdecznie...a u mnie zakwitła drugi raz w tym roku magnolia :)Trzeba będzie jej pomóc przetrwać zimę, myślę, że tak jak i wiosną kwiaty się rozwiną

Pozdrawiam

ps. ze względu na upał w poszukiwaniu wody pojawił się też miły zwierzak.....pije łapie nornice i "buszuje" po działce.

20150811_064812.jpg

zwierzak 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze to ja znów się odezwę :)

Dzisiaj zbierałem pomidorki z mojej szklarni. Będę robił zapasy na zimę, bo jeśli będzie tak mroźna jak upalne jest lato to miło będzie wspomnieć choć w słoikach smak lata :)

Pomidorki chociaż zbierane systematycznie(w miarę dojrzewania)obrodziły obficie i przyszedł czas aby je oberwać, z mojej szklarenki jest na początek 30 l co na kg przekłada się jakieś 20kg.

Przez cały czas nie były pryskane, ani nawożone urosły na kompoście z ubiegłego roku, i wodzie ze studni. Cały czas są podlewane automatycznym nawadnianiem do-korzennym więc są soczyste i jędrne.

Jeśli ktoś to lubi a się zastanawia nad taką uprawą warzyw to polecam.

W ten tylko sposób pozyskuję na bieżące spożycie ogórki, pomidory, seler, porę, pietruszkę koperek, wczesną wiosną rzodkiewkę, a obecnie szczaw i szpinak wokół szklarni.

Pozdrawiam serdecznie

 

Ps : jak widać na foto cześć to odmiana "malinowa" i tzw "bawole serce" będzie dobra na sosy , zupę i kostkę

IMG_8106.jpg

IMG_8107.jpg

IMG_8110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów, mam malutki problem : rzecz dotyczy drzwi wejściowych, na zewnętrznej powierzchni drzwi pojawiły się drobne pęknięcia wyczuwalne pod palcami DSC_1089[1].jpgDSC_1090[1].jpg jak na zdjęciach

są to drzwi drewniane oklejone obukiem. Producent stwierdził że to normalne , a wygląda fatalnie. Może ktoś ma wiedzę w tym temacie albo może dać namiar do jakiegoś konkretnego rzeczoznawcy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich forumowiczów, mam malutki problem : rzecz dotyczy drzwi wejściowych, na zewnętrznej powierzchni drzwi pojawiły się drobne pęknięcia wyczuwalne pod palcami [ATTACH=CONFIG]330299[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]330300[/ATTACH] jak na zdjęciach

są to drzwi drewniane oklejone obukiem. Producent stwierdził że to normalne , a wygląda fatalnie. Może ktoś ma wiedzę w tym temacie albo może dać namiar do jakiegoś konkretnego rzeczoznawcy. Pozdrawiam.

 

A jaki to producent jeśli można wiedzieć? Też oglądałam drzwi drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Obiecalem sobie odpoczynek w ten weekend, ale jak zwykle nie wyszło. .. pożyczyłem ciągnik z glebogryzarką i bawiłem się w rolnika

 

https://drive.google.com/file/d/0B0I5nRF3A90UM1NrWG10ZkUwRmc/view?usp=docslist_api

 

https://drive.google.com/file/d/0B0I5nRF3A90UaVQxSGlnbVhDb1E/view?usp=docslist_api

 

U mnie już kostka leży.

 

https://drive.google.com/file/d/0B0I5nRF3A90UUnZRZlhhMkc5UmM/view?usp=docslist_api

 

Dziś żona wsadziła jakieś pierwsze drzewka. Jutro skończę walczyć traktorem i mam nadzieję, że jakoś w tygodniu posieję trawę. Tylko mam dylemat czy nie poczekać do wiosny. Chciałbym od razu zakopać jakieś rurki od nawodnienia, ale mój brat z kolei mówi żeby nie robić bo on zrobił a teraz i tak musi zmieniać jak mu się zachciało drzewek tam gdzie wcześniej nie planował. City Ty masz spore doswiadczenie w temacie zieleni. Co sadzisz?

 

Pzdr

Edytowane przez songoku_xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City Ty masz spore doswiadczenie w temacie zieleni. Co sadzisz?

 

Pzdr

 

Sadzę przede wszystkim to co przeżyje u nas zimę.........w przeciwieństwie do kwiatów.

Oczywiście wszystko zależy od tego jak rozplanujemy miejsce na działce ale warto jest mieć kilka drzew użytkowych - śliwki, gruszki jabłka, czereśnie, wiśnie, orzechy.

Nie warto sadzić samych iglaków, nie mają tyle uroku co drzewa liściaste. Warto posadzić również byliny i krzewy. Dobrze jest sprawdzić odczyn gleby PH i wyszukiwać rośliny które będą dobrze się czuły w środowisku Twojej gleby - a widzę, że jest też glina a roślinki ją lubią.

Ja obecnie poszukuję już roślin"nietypowych oryginalnych i rzadkich ale służę pomocą w miarę mojego doświadczenia :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...