Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pozdrawiam wszystkich ,którzy budują dom "Spokojna Przystań"

 

Widziałem fotki,fajnie jest widzieć ten domek w róznych wydaniach.

Zauważyłem, ze przeważa wersja lustrzana

 

 

A co do REKUPERATORA

może ktoś podzieli sie co i jak w tej instalacji, wszystko przemawia za , ale jak wiadomo lepiej zrobić projekt i dobrać optymalną centralę...może ktoś na forum ma jakieś doświadczenie?szczególnie z rozmieszczeniem anemostatów, ich średnic?

Pozdrawiam wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie budujących i tych, którzy się przymierzają :D

Właśnie zakończyłem stan "zero", ale korzystając z łaskawej aury murarze dzisiaj rozpoczęli stawianie ścian z pustaków Eder - majster mnie namówił, ale materiał prezentuje się b. dobrze. Planuję wykonanie wentylacji mechanicznej z centralą rekuperacyjną - posty poprzedników zdecydowały o tym wyborze. Oczywiście nie stawiam żadnych kominów wentylacyjnych, okna będą bez nawiewników. Nie zdecydowałem się jeszcze na wybór centrali - kubatura pomieszczeń mieszkalnych to prawie 350m/3, ale doświadczeni forumowicze podpowiadają, że i te centrale o wydatku 250m/3/h tez wystarczą. Ogrzewanie planuje gazowe- kocioł dwufunkcyjny, z zamknieta komorą spalania i warstwowym zasobnikiem - do ogrzewania podłogowego. Kominek, rzecz jasna, też. Z zamkniętą komorą spalania- też. Poczytałem sporo na forum o problemach łączenia went. mech. z kominkiem i okapem kuchennym. Opinie sa różne, sami musimy sie zdecydowac na konkretny wariant.

Podziwiam tempo niektórych inwestorów. Ja się nie spieszę i zamierzam delektować się urokami budowania nieco dłużej

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na stronie http://www.kalart69.mojabudowa.pl można obejrzeć kilka fotek z budowy

 

 

dzieki za zdjecia, mam 2 pytania, prosze o podanie:

 

1. Wymiar okien np kuchnia, sypialnia - dobrze widze, ze wszedzie ten sam ?

2. Wymiar drzwi wyjsciowych na taras z salonu

 

z gory dziekuje za odpowiedz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie budujących i tych, którzy się przymierzają :D

Właśnie zakończyłem stan "zero", ale korzystając z łaskawej aury murarze dzisiaj rozpoczęli stawianie ścian z pustaków Eder - majster mnie namówił, ale materiał prezentuje się b. dobrze. Planuję wykonanie wentylacji mechanicznej z centralą rekuperacyjną - posty poprzedników zdecydowały o tym wyborze. ......

 

to ja się też pochwalę, wczoraj zalali nam strop:) Kielce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na stronie http://www.kalart69.mojabudowa.pl można obejrzeć kilka fotek z budowy

 

 

dzieki za zdjecia, mam 2 pytania, prosze o podanie:

 

1. Wymiar okien np kuchnia, sypialnia - dobrze widze, ze wszedzie ten sam ?

2. Wymiar drzwi wyjsciowych na taras z salonu

 

z gory dziekuje za odpowiedz,

 

Witaj!!!!

Okno w kuchni i w sypialni tzn wymiar,jest ten sam 180x145

Jezeli chodzi o duze drzwi wyjsciowe na taras z salonu to 275x235

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalart69

 

:lol: jak już się pytamy to mam pytanie-szkoda ze kolega nie ujawnił się wcześniej tylko w chwili gdy już stoi tak dużo...teraz pewnie ta ładna dachówka brązowa pojawi się na dachu :wink:

 

1. Z czego macie zrobiony strop?płyta żerańska czy styropian z betonem?

2. Jaka jest wysokość pomieszczeń bo coś mi się wydaje że nie ma 2,70 ?

 

pytam bo mam wrażenie, że u Ciebie jest niżej dach, tzn bardziej wchodzi nad okna, a ja nie podnosiłem ścianki kolankowej i nad oknami do murłaty jest 50cm.

 

Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam ...nie ukrywam, ze czekam na inne fotki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martina 1 , CityMatic

 

Kat dachu jest nachylony pod kątem 30 stopni,czyli tak jak w projekcie.

Dachówka już powoli pokrywa więźbę dachową,wybraliśmy dachówkę ceramiczną Roben falista plus kolor kasztanowy

Odnośnie stropu,to zamiast tego co jest w projekcie ,został wylany strop żelbetonowy o grubości 14 cm,oryginalnie powinien być wg projektu 24 cm,dlatego wygląda dach trochę niżej,jednak przeanalizowaliśmy to dokładnie.

Wg nas cała bryła wygląda proporcjonalnie

To co widac na zdjęciach to tylko otwory okienne,planujemy wstawić okna Tur-plast czaplinek,ramy okienne są bardzo szerokie,ponadto to jest strona południowa,dużo słońca,mamy tez doswiadczenie że przy takich daszkach, przy deszczu mniej przycina na okna.

Zawsze chcieliśmy mieć taki typowy bungalow.

Nie pojawiałem się wcześniej,bo zaczęliśmy budowę w sierpniu,mówiąc prawdę to żona budowała,sam niedawno dołączyłem,teraz czekamy na skończenie dachu i teoretycznie zamykamy budowę i czekamy to przyszłego roku aby ta cała chemia odparowała.

Trochę zdjęć jest zrobionych z poszczególnych etapów budowy,oczywiście mogę się nimi podzielić jeżeli ktoś ma ochotę

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ mamy mamy ,bardzo proszę o ciąg dalszy... z tym stropem trochę nie rozumiem wylaliście trochę cieńszy - dlaczego ? i co te parę cm mniej zmienia poza tym ,że troszkę obniża i to chyba niezauważalnie . Dachy z szerokim okapem były u nas kiedyś standartem i miały właśnie za zadanie ochronę ścian . :D A wygląda super !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele by pisać o stropie,znam przypadki ze stropem teriva ,który jest w naszym projekcie,że przy złym położeniu po prostu po dwóch,trzech latach po prostu się obniży,a pękające sufity są dla mnie rzeczą bardzo denerwującą.Budowlańcy ogólnie potrafią Ci wszystko wytłumaczyć,najczęściej jak coś nie wyjdzie to są to tzw uroki ,betonowania,tynkowania itp... itd.

Poddasze nasze będzie nieużytkowane,wykorzystane tylko do rozprowadzenia wentylacji mechanicznej,także będą wiercone otwory w stropie do pomieszczeń wg projektu rekuperacji,będzie chyba łatwiej wiercić w 14 cm niż 24 cm.Myślałem też przed położeniem więźby dachowej aby zamówić większe murłaty ale tak jak wspominałem wcześniej po głębokiej analizie pozostaliśmy przy naszych zmianach,okap dachu zrobiliśmy o 10 cm krótszy(długość końcowa krokwi od murłaty powinna być 90cm,my zrobiliśmy 80cm) i zamiast tradycyjnej w mojej okolicy skrzyni zrobiliśmy nadbitkę z paneli,dla nas jest to bajka.

Znaleźliśmy młoda ekipę dekarzy i muszę przyznać,że są bardziej dokładni i układni niż starzy wyjadacze i rutyniarze.Kolejne zdjęcia z etapu dachu na moim blogu

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za odpowiedz, tak jak myślałem co do niewielkich zmian u Ciebie - ale domek super, w ogóle mnie się podoba dlatego go buduję.

Ładna działka i jak widzę otoczenie waszego to też domki podobnego typu.

Będę obserwował wasze poczynania :p

U mnie teraz przerwa zimowa tak jak u Was wszystko musi ładnie odparować, przewietrzyć sie i ustabilizować domek jest rozległy, a fundament duży :wink:

 

Teraz rozmyślam nad projektem wentylacji mechanicznej-wstępne średnice i materiały są wypisane teraz tylko rozmieszczenie anemostatów i zobaczę jak to będzie wyglądać na projekcie -jak skończę podzielę sie na forum

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w sprawie dachu. Jego powierzchnia, to ok. 340m2 ( 320 m2 efektywnego pokrycia) gdzies to znalazłem, ale nie w projekcie :oops:

W dodatku do projektu ( koszty, materiały) wyszukałem informacje, że potrzeba na to prawie 6.5 tysiąca (!) sztuk dachówki ceramicznej zakładkowej. Coś mi to nie gra... Majster mówi, że na 1 m2 potrzeba 10-13 sztuk dachówki. Z prostego rachunku wynika, że nie może byc jej potrzeba az tyle!

Jesli ktoś juz przećwiczył ten temat, to prosze o podzielenie się doświadczeniem - chodzi mi o dachówke ceramiczną, zakładkową.

A więźba? Znalazłem, że należy kupić ok. 14,76 m3.

Jestem na etapie murowania ścian nośnych, ale juz chcą mi sprzedawac dachówkę i chciałbym coś w tej materii wiedzieć...

 

Pozdrówka,

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w sprawie dachu. Jego powierzchnia, to ok. 340m2 ( 320 m2 efektywnego pokrycia) gdzies to znalazłem, ale nie w projekcie :oops:

W dodatku do projektu ( koszty, materiały) wyszukałem informacje, że potrzeba na to prawie 6.5 tysiąca (!) sztuk dachówki ceramicznej zakładkowej. Coś mi to nie gra... Majster mówi, że na 1 m2 potrzeba 10-13 sztuk dachówki. Z prostego rachunku wynika, że nie może byc jej potrzeba az tyle!

Jesli ktoś juz przećwiczył ten temat, to prosze o podzielenie się doświadczeniem - chodzi mi o dachówke ceramiczną, zakładkową.

A więźba? Znalazłem, że należy kupić ok. 14,76 m3.

Jestem na etapie murowania ścian nośnych, ale juz chcą mi sprzedawac dachówkę i chciałbym coś w tej materii wiedzieć...

 

Pozdrówka,

 

Adam

 

 

Wszystko zależy od tego ile szt dachówki wchodzi na m2 z tego większość sprzedawców wyliczy Ci ile potrzeba dachówki ,gąsiorów i innych dodatków

np dla Creaton Viva Neu RG12 4320/193/4/6

dachówka podstawowa/gąsior/trójnik/dekiel gąsiora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego powierzchnia, to ok. 340m2 ( 320 m2 efektywnego pokrycia) gdzies to znalazłem, ale nie w projekcie :oops:

A więźba? Znalazłem, że należy kupić ok. 14,76 m3.

 

:lol: Ja to napisałem na poprzedniej stronie i potwierdzam obliczenia są 100% pewne :wink: dla wersji podstawowej bez zmian i udziwnień :)

Z tego materiału powstaje więźba o niewielkiej ilości odpadów i bez braków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie Szanowne Koleżeństwo radzi z problemem drzwi zewnetrznych? W projekcie mają one naswietla boczne i górne - prawdopodobnie b. kosztowne i trudne w realizacji. Czy zmieniacie to rozwiązanie na bardziej praktyczne, a jednoczesnie nie zaburzające estetyki sciany frontowej? Mój majster proponuje na etapie budowy zmniejszyc wymiary otworu drzwiowego. Pogadam z kier. budem, może on coś doradzi.

Czy drzwi zewnetrzne koniecznie musza takie " pancerne", jak w wielu katalogach? Brakuje mi takich bardziej przeszkolonych. Czy wynika to z aspektów bezpieczenstwa i zabezpieczenia przed włamaniami? Co o tym myslicie?

 

Pozdrawiam,

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...