Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fajne zmiany, bardzo mi sie podobają,

Chociaż wiem jakie są pomieszczenia w tym domu i zmiany poczynione u Ciebie są jakby na wyrost pokój w miejscu byłej łazienki-to musicie zweryfikować bo to pomieszczenie jest naprawdę małe na pokój, spiżarnia jest w rzeczywistości mniejsza niż na Twoim projekcie albo drzwi wejściowe zrobiłeś wąskie :wink:

 

Ale pomysł z pomieszczeniami dobry :p

 

Dzięki za odpowiedź :)

 

Spiżarni nie zmieniałem; zmieniłem drzwi na wąskie, do z naświetlami są sporo droższe. Potrzebowałem pokój do pracy, a znam łazienki bez okien i nie są mi okna konieczne, stąd ta zmiana. Żona jest księgową,ja mam działalność, do tego trzeba opłacać rachunki itp, będzie tam serwer, alarm, trochę sterowania budynkiem itp. Na taki pokój te kilka metrów chyba mi wystarczy - mam nadzieję.

Z łazienką i suszarnią wyszło w trakcie, bo żona nie lubi wiecznego bałaganu z brudną bielizną, praniem itd, więc to wszystko będzie w pom. gospodarczym: pralka, suszarnia razem z rurą od odkurzacza, mopem, chemią do sprzątania, pewnie drabiną itp.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki, super rozwiązanie.

Raczej zrobię tak samo, ale co myślisz nad dodaniem jeszcze jednej takiej listwy przez środek garażu, aby tworzyły taką odwróconą literę T? Garaż masz jednak dość spory.

 

Tutaj się obawiałem innej strony; tzn jeśli będzie to ramię, a garaż jest podwójny, to będzie możliwość wjechania bądź jednym bądź drugim autem prosto w rynienkę!, a to mogło by spowodować jej uszkodzenie :roll:

Dodatkowo nie przewiduję, aż takich ilości i kłopotów pod autem myślę, że spłynie swobodnie w tył auta,które i tak nie jest dłuższe niż kombi a to praktycznie rynienkę będzie miało pod autem czyli pomiędzy osiami :wink:

P.S. I jak zamierzasz to czyścić - woda sama spłynie, a piasek itp. Czy to jest jakieś wyjmowane, czy np. pod lekkim ciśnieniem z węża to przepchniesz?

 

Tak kratka tak jak: na pierwszej fotce - jest wyjmowalna, i można posprzątać stamtąd piasek np: odkurzaczem, duże ilości zanieczyszczeń - miotłą i szufelką, a wężem czy nawet wiadrem spłukać jakiś osad.

Kratka wykonana jest z 3mm blachy ocynkowanej w bardzo estetyczny i wytrzymały sposób - dostępne to jest na allegro i Castoramie, Nomi itp. sklepach budowlanych, oraz w 100% hurtowniach i składach z kostką brukową.

 

Ponadto co do samego jej umieszczenie: zbyt rozbudowana konstrukcja i system odpływów - szczególnie wszystkiego typu połączenia mogą być lub stworzyć tylko niepotrzebny kłopot, a to ma być proste, tanie, a przede wszystkim funkcjonalne i w przyszłości mamy o tym nie myśleć.

Uwaga to tylko taka, że nie należy podłączać tego do KANALIZACJI bo woda w syfonie wyschnie i będzie źle :-? :( :evil:

Pozdrawiam Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :D

No przestój jakiś… ZIMA jest przecież, ale my twardo kwitki załatwiamy.

6 stycznia dostaliśmy Mapę do celów projektowych – jedyne 600PLN.

Wczoraj po warunki techniczne z wodociągów i kanalizacji 14km jechałem (ślizgałem się) 45 minut :-? - SZOK, ale mam je!

Jutro do Architekta – pierwsza wizyta, po nakazaniu wykonania zmian, i jak przejdzie (to znaczy będą wykonane) to jeszcze tylko czekamy na (już w grudniu złożone) warunki techniczne z energetyki oraz gazowni i będziemy mieli komplet dokumentów do PnB.

P.S. Cały czas się upieram, że w marcu zacznę roboty/prace ziemne, ale zobaczymy. :wink:

 

CityMatic - co u Ciebie, może jakieś fotki z nowinek?

 

Pozdrawiamy Izabela i Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima zimą, ale nasza czujność budowlana nie powinna się osłabić! Dla poddierżania razgawora - czyli podtrzymania dyskusji, proponuje podzielic się doświadczeniami dotyczącymi drzwi wejsciowych do M36a. Zauważyłem, że powszechnym jest zwyczajem odstąpienie od zaprojektowanych drzwi z naswietlami ( bocznymi i górnym) i zainstalowanie "zwykłych", wąskich drzwi. A nam podobają się takie , jak w projekcie. Dzięki temu w przedsionku będzie jasno, a ponadto drzwi wejsciowe to przecież " wizytówka" domostwa. Pytałem stolarzy i uzyskałem odpowiedź, że te z naswietlami wcale nie bedą takie drogie. Co o tym sądzicie? Jakie kryteria kierowały Waszym wyborem?

A co z oknami? Nie mamy rozstrzygnięcia w kwestii plastikowe czy drewniane...Ja sklaniam sie ku plastikowym ( wygoda i spokój na lata) a żona ku drewnianym. Czy wysyłaliscie oferty do licznych firm" okniarskich", czy zdecydowaliście sie na renomę znanych producentów ( Oknoplast, Avante)?

Chętnie poczytam Wasze uwagi na te tematy. Póki co, dzisiaj wywaliłem chyba tonę śniegu z podłogi ( wylewki betonowej) Mury stoją zabezpieczone, ale nie zdazylismy zrobic stropu przed mrozami i sniegiem.

Byle do wiosny!

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że powszechnym jest zwyczajem odstąpienie od zaprojektowanych drzwi z naswietlami ( bocznymi i górnym) i zainstalowanie "zwykłych", wąskich drzwi.

 

U nas będą 1,50m z doświetleniem bocznym więc nie u każdego,natomiast kierowałem się tym, że takie drzwi będą się jednak wychładzały co sprawi, że ten element domu będzie bardzo narażony atmosferycznie. Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia zabezpieczenia oraz ceny(naświetlenia spełniające pewne normy i bezpieczeństwa i cieplne są drogie a wstawienie tam zespolonej szyby o ciemnym kolorze nie wchodzi w grę.

 

Dzięki temu w przedsionku będzie jasno,

Będzie światło sztuczne jeśli będzie potrzeba skorzystania z tego pomieszczenia, tym samym swiatło będzie docierać z salonu przez oszklone drzwi do niego :wink:

 

A co z oknami? Nie mamy rozstrzygnięcia w kwestii plastikowe czy drewniane...Ja sklaniam sie ku plastikowym ( wygoda i spokój na lata) a żona ku drewnianym.

 

U nas będą plastiki 6 komorowe z Krakowa kolorowe, mają wytrzymać 15 lat jeśli spełnią te warunki będę zadowolony.

Firm jest tyle, że można oczywiście zamontować sobie- z "nazwą" jednak czy aż tak będą różniły się jakością? Mają być wytrzymałe i mieć odpowiedni współczynnik przenikania wymiar już ustalony:lol:

Co do decyzji -plastikowe czy drewniane

Moja żona nie maluje okien tylko je myje -więc niech tak pozostanie- myślę, ze będę miał dość zajęcia przy domu.

 

Byle do wiosny!

Pozdrawiam,

Adam

 

 

Do wiosny-będzie ciepło i przyjemnie-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem rozeznanie drzwi z naświetlami to wychodziło między 8000 a 11000 zł, a np. Gerda zwykłych standardowych wymiarów kosztowała od 1890 do 3750 zł. Tylko z tego powodu zrezygnowałem z naświetli bocznych, ale uważam że są fajne. Ceny podaję z przed roku pod Warszawą.

 

Okna robię też z Krakowa, bo są dość solidne i mają wysokiej klasy okucia. Nie pamiętam jakie wybrałem, ale chyba 6-komorowe, na pewno 3 szybowe.

 

Pozdrawiam.

 

Ale czaderska zima wreszcie przyszła.

 

Mirku - Oliwka mi się w piątek urodziła (3400, 53cm), 10 punktów, zdrowiutka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna robię też z Krakowa, bo są dość solidne i mają wysokiej klasy okucia. Nie pamiętam jakie wybrałem, ale chyba 6-komorowe, na pewno 3 szybowe.

 

No to takie jak u mnie

 

Oliwka mi się w piątek urodziła !!!

Brawo, gratulacje dla mamusi i wytrwałości dla tatusia

Wszystkiego najlepszego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Oliwka mi się w piątek urodziła ...

 

Największe szczęście dla ojca i matki,

Nad dobra ziemskie rozkosze, dostatki,

To ich krew-życie, to ich własne dziecię,

Co im nad wszystko droższe jest na świecie.

Z tej okazji ślemy szczerych życzeń słowa,

Niechaj ta Wasza pociecha dziś nowa,

Rośnie jak kwiatek w pogodny dzień wiosny,

I sercom Waszym da widok radosny.

 

Pozdrawiamy Izabela i Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Paweł 1024 - GRATULACJE!!

 

Co do drzwi wejściowych - my też nie będziemy robić naświetli głównie dlatego, że to mostek termiczny. A poza tym nie podobają nam się drzwi "z szybami", więc i tak będą drzwi pełne bez naświetli. :) A światło - jak napisał Citymatic - można sobie zaświecić :)

Okna chcemy plastikowe, nie zdecydowaliśmy się jeszcze na żadną firmę, na razie zrobiliśmy wycenę wstępną w Jezierskim i Oknoplaście, żeby mniej więcej się zorientować jakiego rzędu to będzie koszt - ceny porównywalne.

Teraz tematem przewodnim u nas są pustaki, stal, betony, więźby i dachówki - nasz plan na ten rok to stan surowy otwarty. Wszelkie okna i drzwi muszą poczekać do przyszłego roku. Co nie znaczy, że o tym nie myslimy :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

...

Teraz tematem przewodnim u nas są pustaki, stal, betony, więźby i dachówki - nasz plan na ten rok to stan surowy otwarty...

My podobnie choć bardzo, ale to bardzo byśmy chcieli zamieszkać na jesień/zima 2010. Jak będziecie budować, jak fundament, lany, bloczki, z czego ściany, jaki strop, jaka dachówka? Może agagrusz zamieść jakieś przykładowe ceny – tak dla porównania.

 

Ja wczoraj pojechałem z projektem M36L po zmianach do jednej hurtowni i gość podzielił mi budowę na 3 etapy:

I - SSO - 100000PLN;

II - SSZ i wszystkie instalacje, wykończone w 100% pokoje dzieciaków, kuchnia i łazienka - 100000PLN;

III - cała reszta 100000PLN.

Łącznie 300000PLN :) jak na DOM, czyli studnię bez dna – nieźle, a przynajmniej na początek. To coś tak jak liczyliśmy, ale i tak trochę kaski nam brakuje, :( zwłaszcza na III etap. Właściwie braknie bo jeszcze jej nie mamy. Całe nasze oszczędności poszły na działkę – DOM będzie 1005 z kredytu.

Do tych wyliczeń Pana z hurtowni - zaznaczam, że do dachu robocizna „ZERO” ja i szwagier zamierzamy podołać, strop, więźba i dach – firma, a dalej raczej samemu.

Właściciel hurtowni popatrzył na projekt, policzył, wytłumaczył, objaśnił, był życzliwy i miły, oferował pomoc – sprawił dobre wrażenie, podniósł mnie na duchu.

 

Co do drzwi wejściowych - też BEZ DOŚWIETLEŃ, nie podobają się nam, podobno będzie bezpieczniej, planujemy oświetlenie elektryczne w wiatrołapie.

 

P.S. Nie mam jeszcze „gotowca” naszych zmian, ale będą kolejne. Chyba dodamy schody i na poddaszu zrobimy ze dwa pokoje…

 

Pzdr. Izabela i Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za gratulacje i miłe słowa!!!

 

Co do okien odradzam Jezierskiego - mam w pracy od 7 lat bodajże i przy naporze wiatru przez nie gwiżdże (duże odstępy między "ryglami" w oknie i mało sztywne profile), dobrze że w domu tak nie mam bo jak przy tym spać. Poza tym okna są od południa wszystkie i klamki popękały od UV i rozsypywały się przy użytkowaniu - bardzo tandetne. Nie wypaczają się i nic więcej się nie dzieje.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pojechałem z projektem M36L po zmianach do jednej hurtowni i gość podzielił mi budowę na 3 etapy:

I - SSO - 100000PLN;

II - SSZ i wszystkie instalacje, wykończone w 100% pokoje dzieciaków, kuchnia i łazienka - 100000PLN;

III - cała reszta 100000PLN.

Łącznie 300000PLN :) jak na DOM, czyli studnię bez dna – nieźle

Izabela i Paweł.

 

Już chciałem krzyczeć, ale faktycznie przeczytałem i doczytałem, ze to byliście w hurtowni więc chodziło o sam materiał

Myślę, że do SSO musicie doliczyć ok 20% i dodać cenę betonu na fundamenty i piasku na ich zasypanie.

II -stan jak na projekcie =standard bez ekstrawagancji(rekuperator,centralny odkurzacz,instalacja alarmowa, lan ,jakaś forma "inteligentnego domu"-)

Tak myślę ze wszystko zależy od tego w co i jak chcecie wykończyć bo wiadomo, że można tą kwotę zostawić w jednym pomieszczeniu :lol: ale myślę ze dołożyć trzeba ok 50% .

Cała reszta to może wam wystarczyć :-? też tak myślałem jak zaczynałem :roll:

 

Jednak cały czas uważam i chyba słusznie że trzeba sie pilnować-nie tylko z wydatkami ale z racjonalnym ich przeznaczeniem, priorytetem jest to czego nie można zrobić już po wybudowaniu...zwiększenia ocieplenia, zmiany projektu, zalaniu posadzek, położeniu dachu czy nawet ilości i wielkości okien- bo te zmiany po postawieniu ścian i wylaniu nadproży najwięcej kosztują nerwów i pieniędzy.

 

Pozdrawiam Paweł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Już chciałem krzyczeć...

- spokojnie...! Nie ma potrzeby. 8)

 

My będziemy bodować sami, a Pan w hurtowni oznajmił, że za SSO przeciętna firma wzięłaby za nasz projekt 40-45tyś. samej robocizny, więc tyle (około) zamierzam zaoszczędzić robiąc ze szwagrem :) .

 

Szczerze mówiąc chcielibyśmy zamieszkać - pokoje dzieciaków w 100%, łazienka i kuchnia również oraz zainstalowany kominek na pierwszą zimę z DGP - jaką kwotę przewidujecie na taką sytuację? Potem reszta, jak już będziemy mieszkać!

Bez rekuperatora, centralnego odkurzacza, pompy ciepła, solarów i ekstrawagancji.

 

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł.

 

U nas firma wzięła dokładnie 32 kzł za SSO

Czy to dużo ?jak obserwowałem ich pracę....marudziłem...i pomyślałem ze miałbym to robić sam :oops: zrezygnowałem :wink:

Wolę zaoszczędzić na czymś innym tzn na czymś co się znam i tak myślę, że zostanie mi w kieszeni ponad 100000zł.

Budowlanka jest jedną z cięższych prac....to samo uważam jeśli dotyczy dachu i pokrycia-trzeba się znać aby zrobić i się nie narobić, a aby wyglądało i było solidne.

 

Ciężko się tak buduje jak piszesz ale są odważni(pamiętaj ze musisz jakoś to dobrze zorganizować bo zamieszkanie domu bez odbioru grozi karą administracyjną.)

Myślę ze to o czym piszesz to powinieneś sie zmieścić ok 270-350 kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie budować, jak fundament, lany, bloczki, z czego ściany, jaki strop, jaka dachówka? Może agagrusz zamieść jakieś przykładowe ceny – tak dla porównania.

 

Fundament - przede wszystkim wzmocniony - na szkody górnicze. Ściany z pustaków ceramicznych plus 15 cm ocieplenia. Strop lany, również wzmacniany na szkody gornicze (taki bunkier sobie budujemy, ale w końcu nazwa "spokojna przystań" zobowiązuje :) ) Dachówka ceramiczna kasztan Robena. Co do cen, to caly czas nie mamy jeszcze ostatecznych, choć jesteśmy juz blisko :) w kazdym razie SSO materiały plus robocizna wyjdzie jakies 150 tys. mam nadzieję, że mniej, ale wolę zalozyć, ze więcej...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

PLANUJEMY Z MĘŻEM ZAKUP PROJEKTU SPOKOJNA PRZYSTAŃ Z PODDASZEM CZYLI M 36 b.

CZY KTOŚ RÓWNIEŻ PLANUJE JEGO BUDOWĘ BĄDŹ JUŻ GO WYBUDOWAŁ. INTERESUJĄ NAS ZDJĘCIA Z REALIZACJI ALE PRZEDE WSZYSTKIM MOŻLIWOŚCI ZAGOSPODAROWANIA PODDASZA.

W PROJEKCIE SĄ DWIE SYPIALNIE KTÓRE MAJĄ 11 i 13 m2 POWYŻEJ 1,90 A PO PODŁODZE WYCHODZI 28 i 29 m2.

CHCIELIBYŚMY ZROBIĆ NA TEJ POWIERZCHNI 3 SYPIALNIE, BO WYDAJE NAM SIĘ, ŻE 30 METRÓW TO TROCHĘ ZA DUŻO JAK NA MIEJSCE, W KTÓRYM BĘDZIEMY TYLKO SYPIAĆ.

JEDNAK OBAWIAMY SIĘ CZY PO PODZIELENIU TEGO, W POSZCZEGÓLNYCH POKOJACH NIE BĘDZIE ZA MAŁA POWIERZCHNIA POWYŻEJ 1,90.

PROSZĘ O PORADY OSOBY, KTÓRE MAJĄ PODOBNY METRAŻ NA PODDASZU PRZY KĄCIE NACHYLENIA DACHU 35 STOPNI.

 

JEŚLI KTOŚ DYSPONUJE ZDJĘCIAMI Z REALIZACJI TEGO PROJEKTU PROSZĘ O PRZESŁANIE NA ADRES [email protected]

 

Z GÓRY WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...