Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich,

no i stało się.... po kilkunastu tygodniach systematycznego oglądania katalogów, stron internetowych no i oczywiście wnikliwej lekturze tego oto szacownego forum zdecydowałam się na zakup Spokojnej przystani (odbicie lustrzane):) Domek wydaje się dobrze przemyślany i nadzwyczaj funkcjonalny. Budowę chciałabym rozpocząć z końcem marca i zakończyć z końcem marca 2011 roku. Zdaje sobie sprawę z faktu że to dość krótki okres, ale sądząc po budowlanych dokonaniach niektórych forumowiczów termin ten jest jak najbardziej wykonalny. Co do zmian, które zamierzam poczynić;

 

1. przeniesienie kotłowni do południowej części garażu. kotłownia będzie miła wejście z zewnątrz i z wiatrołapu. Jest to wynikiem chęci ogrzewania paliwem stałym. co do jego rodzaju nie ma jeszcze ostatecznej decyzji

2. w miejscu kotłowni powstanie pralnia

3. adaptacja garażu na potrzeby mieszkalne ( powstanie tam pokój z aneksem kuchennym oraz oddzielna łazienka) -zdaje się że tak nie kombinował jeszcze nikt :)

4. likwidacja drzwi z wiatrołapu do spiżarni - to akurat żadne nowum, zdaje się ze wszyscy to robią

5. no i chciałbym zrobić coś z oknami w części sypialnej, obawiam się że o ile elewacyjnie wyglądają bardzo ładnie, o tyle od strony domu ich aranżacja może nastręczać pewnych trudności. prawdopodobnie zastąpię je tradycyjnymi.

 

ciągle targają mną odwieczne wątpliwości wszystkich prawie budujących, mianowicie "z czego budować" :) porotherm (+wełna mineralna +tynk mineralny) czy suporeks (na klej+styropian+tynk)... im dłużej nad tym myślę tym bardziej nie mam wyrobionego zdania... :) wydaje mi się że budowa z suporeksu w szerszym kontekście (ocieplenie tynki zewnętrzne, instalacje)będzie jednak sporo tańsza...?! zwłaszcza że produkowany jest w mieście niedaleko mojej miejscowości. Przychodzi mi do głowy jeszcze jedno pytanie; czy ktoś z Was próbował nieznacznie podnieść wysokość strychu???? jeśli tak to czy dom nie stracił swojej formy?

 

mam wrażenie że jak na pierwszy post to chyba się trochę rozpisałam :) pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieję że będzie się nam wspólnie dobrze budowało :)

 

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Gratuluje wyboru i witam w gronie spokojnoprzystanowiczów.

 

- ja zdecydowanie BETON KOMÓRKOWY i tyle (duuużo można znaleźć na forum;

- mój pomocnik "niby wykonawca" oraz Pani architekt i Pan (doradca) z hurtowni materiałów oświadczyli, że jakby tak podnieść poddasze o 2-3 bloczki to zewnętrznie nie straciłby uroku, a miejsca (czyli pow. 1,90) zyskuje się spoko.

- my też chcemy ruszyć na wiosnę, ale samy kłody pod nogi z urzędami... 8)

 

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W I T A J C I E !

Dziś pojechaliśmy do EnergiaPro podpisać umowę na prąd i wyjaśnić kilka kwestii. Otrzymaliśmy warunki przyłączenia i 3 egz. umowy, ale jak się okazało nie przyznali nam prądu budowlanego do zasilania placu budowy. Po wyjaśnieniach doszliśmy, że skoro było na jednym wniosku napisane o budowlany i docelowy to wybrali z automatu docelowy. Napisaliśmy od ręki drugi wniosek, bo przed dwoma miesiącami jak pytaliśmy o wstępne warunki przyłączenia, to nie było problemu: „…odległość 60 metrów, spokojnie Państwa podłączymy”. Dziś Pani w dziale obsługi klienta potwierdziła i wysłała nas (po napisaniu wniosku) do kierownika działu technicznego… i tu się zaczęło: „…najbliższy słup, do którego można by Państwa przyłączyć na budowlany to 300m i po drugiej stronie drogi powiatowej, hmmm, ale nie da rady bo coś tam… więc jak Państwo złożą odpowiednią dokumentację, której załatwienie może potrwać około 3 miesiące to MY mamy 9 miesięcy :-? , zgodnie z umową na przyłączenie Państwu energii docelowej, jakiej taryfy – nie wiem” - !?!?!?!?!

Masakra jakaś. Gość jeszcze mówił o podłączeniu od sąsiada (wiedząc, że nie ma tam sąsiadów) – szczęka mi opadła – 12 miechów na prąd czekać, a ja już w marcu mam obiecaną betoniarkę, hi hi :-?

Jakby się jednak znalazło jakieś miejsce do podpięcia nas to ile może kosztować:

- skrzynka, kabel, wszystkie potrzebne w niej rzeczy i wykonawca z papierami, aby mogli przyjechać wstawić licznik? Może ktoś z Was zakładał prąd budowlany.

P.S. Nie poddajemy się jednak wcale – postawimy ten dom z prądem lub bez – jak będzie trzeba to kupię agregat.

Pzdr. Paweł. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy moje auto na długość się zmieści - muszę to sprawdzić. Co Wy na to ?

 

Nie zmieści się chyba, że jest to zabytkowy fiat 126p

 

Jeśli coś takiego myślisz, to zrób bez garażu, ten wybuduj później(lub wiatę)a domowy garaż przeznacz na pomieszczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś. Gość jeszcze mówił o podłączeniu od sąsiada (wiedząc, że nie ma tam sąsiadów) – szczęka mi opadła – 12 miechów na prąd czekać, a ja już w marcu mam obiecaną betoniarkę, hi hi :-?

Jakby się jednak znalazło jakieś miejsce do podpięcia nas to ile może kosztować:

- skrzynka, kabel, wszystkie potrzebne w niej rzeczy i wykonawca z papierami, aby mogli przyjechać wstawić licznik? Może ktoś z Was zakładał prąd budowlany.

P.S. Nie poddajemy się jednak wcale – postawimy ten dom z prądem lub bez – jak będzie trzeba to kupię agregat.

Pzdr. Paweł. 8)

My dokładnie kilka dni temu zostaliśmy przyłączeni do sieci energetycznej, po niespełna 11 miesiącach i 23 dniach :D od złożenia wniosku. Więc jak poszedłem pierwszy raz do ENIONU również mi cenka opadła :p. Ale podobnie jak Paweł i jego szwagier :) nie zrażałem się i kupiłem agregat :D. Kontrolnie rozpoznałem terminy realizacji pozostałych przyłączy (woda i gaz - max do 1,5 miesiąca). Pozdrawiamy Łukasz i Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mono777

...zostaliśmy przyłączeni do sieci energetycznej, po niespełna 11 miesiącach i 23 dniach :D od złożenia wniosku...

Witam,

Cieszę się, że Was podłączyli i macie już ten koszmar za sobą, ale czas waszego oczekiwania nie przysparza dobrego nastroju. To jest w naszym kraju jakieś nienormalne, ale nie ważne.

Niemniej jednak damy radę i postawimy ten dom – tak przynajmniej ciągle uważamy. :D

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W takiej opcji zlikwidowałbym te drzwi do garażu od prawej strony i zostawiłbym tam tylko okno...[/img]

Witam,

Zmiana chyba dobra, każdemu podoba się coś innego - ja od razu bym te drzi zlikwidował (tak zrobiłem u siebie), a do tego okna w garażu zrobiłem (w projekcie) o 2/3 mniejsze - na wyskość. Zostają w górnej linii okien, ale są takię jakby podłużne - takie nie większe niż 80x50.

My w tym miejscu co Ty planyjesz pralnię/sucharnię planujemy troszkę mniejsze pomieszczenie od Twojego na WC. Przenosimy tam to małe.:D

Co do garażu jeszcze to wiesz, minimalnie 300x500 - to taki garaż OK, bez szaleństw, ale auto wchodzi. Ja mam teraz taki 275x600, a w przystani będzie 300x570 - nie licząc wnęk, sam prostokąt na auto. Powinienem być zadowolony. 8)

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze City... jak tam rozpoznanie w sprawie wentylacji ... wymyśliłeś coś ciekawego :) bo wątek umarł śmiercią naturalną , a był bardzo ciekawy ;).

 

Witam on nie umarł tylko zamarzł :lol: :lol: :lol:

Co do wentylacji to odwiedziłem dwa domy gdzie takie coś działa i jestem miło zaskoczony w jednym jeszcze niezamieszkałym dziennie przy obecnych mrozach z reku odbierana jest woda w ilości 2-3l :o /dziennie dom ogrzewany do 15*C w październiku tynkowali i robili wylewki- to już ok 300l wody!!!

w drugim działa już kilka lat i spisuje sie - bez obsługowo działa cały czas odkąd się wprowadzili.

Co do wymiany ilości powietrza to faktycznie trzeba liczyć 0,5 wymiany na godzinę nie więcej :wink:

 

U mnie czeka na cieplejsze czasy, czyli wiosna, teraz rozpatruję centralny odkurzacz "latam" z cyrklem po projekcie i planuję rozmieszczenie gniazdek oraz obmyślam trasy rurek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mirek - domek piękny! ... pewnie wszystkim ślinka leci jak go widzą :)

 

Mam do Was moi drodzy prośbę, a mianowicie jestem w trakcie umawiania ekipy od murowania i od dachu i w związku z tym mam pytanie:

 

Powiedzcie ile powinna mnie kosztować robocizna murowania, więźby i dachu?

Mam gotowe fundamenty; sam położę rury kanalizacyjne i zaleję chudziaka.

Interesuje mnie koszt:

- murowania ścian wszystkich (nośne i działowe)

- strop wylewany

- ewentualnie strop gęsto żebrowy Teriva

- więźba dachowa

- blacho-dachówka + rynny

 

Możecie mi napisać swoje koszta lub wyceny ekip/wykonawców.

Jeżeli ktoś nie chce podawać na forum poprosiłbym na priva.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...