Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

temperatura zewnętrzna -30st.

 

Byłem dzisiaj na budowie-temperatura w domu -26*C ma zewnątrz -29*C

pierwsze straty odnotowane: to zjedzony Rododendron i dwie wiśnie, jabłoń- zwierzęta sforsowały ogrodzenie i musiały coś zjeść :roll:

 

Mróz dobrze wpływa na budowlę schnie sobie szybciej niż myślałem piach wewnątrz opadł o ok 3cm i nie jest już wilgotny lecz pylasto - suchy.

Przed chudziakiem trzeba go będzie jeszcze zagęścić i zmoczyć.

Byle do wiosny-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poniżej przedstawiam mój projekt instalacji centralnego odkurzacza.

Orientacyjnie powinien się zmieścić w kosztach ok 400-500,-(za sam materiał na instalację)

 

http://www.imagic.pl/files//15069/./Odkurzacz%20centralny%20plan.JPG

 

Do dyspozycji będą cztery gniazda w części mieszkalnej i jedna szufelka, w części gospodarczej jedno gniazdo(garaż) i jedna szufelka w wiatrołapie(ta może ulec likwidacji...ale jeszcze nie podjąłem decyzji i chyba zostanie-choćby miał to być punkt przyłączeniowy-zaślepiony)

Starałem się rozmieścić rury tak aby nie wchodziły w konflikt z instalacją kanalizacyjną, a równocześnie aby instalacja była możliwie prosta i z najdalszych miejsc(to na wypadek jakiegoś zatoru)była możliwość ewentualnego przeczyszczenia.

Długość instalacji wychodzi pomiędzy 30-32mb wiec nie jest to jakaś duża instalacja, punktów przyłączeniowych mało wiec instalacja powinna działać z jednostką rzędu 1500W siłą ssącą do 500 air watt może być od 400-500 i podciśnieniem ok 30kPa.(2600-3200mmH2o)

To dla tych co chcieli by wiedzieć czego oczekiwać od odkurzacza centralnego. A wybór jednostek o tych parametrach jest wyjątkowo duży.

Uważam, że pozostałe parametry jednostek są zbyteczne, poziom hałasu można ograniczyć do minimum w inny sposób, a sposób filtracji zależy głównie od tego gdzie wydostaje się powietrze z odkurzacza.

O czym należy pamiętać, aby zrobić instalację w pewnym standardzie tzn: rury mają mieć średnicę najpopularniejszą - 50mm bo są i 51mm- czemu 50 bo gdyby nawet coś się zmieniło i zakupilibyśmy gniazda i wąż 51 to zawsze można zrobić łatwo przejściówkę rozgrzewając mniejszą średnicę i tworzyć szczelne połączenie :lol: stwarzając tylko bezpieczną blokadę dla zbyt dużych czy niebezpiecznych elementów które mogłyby zatkać nasza instalację.

Dodatkowo wszelkie przejścia przez ściany należy wykonać w rurce osłonowej i zabezpieczyć materiałem elastycznym pianką montażową lub twardą wełną mineralną, to na wypadek przenoszenia wibracji i ruchów własnych przegród.

Wzdłuż całej instalacji konieczne jest poprowadzenie instalacji elektrycznej przewodem 4 x 0,5 - do 0,75mm2(sterowanie jednostką z węża odkurzacza)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://odkurzaczexxl.pl/sklep/images/odkurzaczecentralne/PROFI/profi31LUX.jpg

 

Coś mi się wydaje, że jest już faworyt jednostki centralnej

profi 31 LUX

Brane na wagę: CENA, SERWIS, DOSTĘPNOŚĆ CZĘŚCI PARAMETRY

Obecnie (jednostka 1300,- +300 osprzęt)

 

Pozdrawiam

 

Poniżej troszkę danych technicznych:

 

W odkurzaczu cyklonowym PROFI 31 zastosowano najnowocześniejszy silnik By-Pass Ametek (osobne chłodzenie silnika) przez co uzyskano dłuższą żywotność agregatu. Odkurzacz ten świetnie sprawdzi się w domkach jednorodzinnych o powierzchni do 400m2

Zastosowanie :

Do domków z instalacją:

- z maksymalną liczbą gniazdek 8;

- o długości nie przekraczającej 40 metrów;

Dane techniczne:

ˇ agregat turbina By-Pass

ˇ moc nom./moc max. 1600 W

ˇ podciśnienie 2700 mm H20

ˇ użyteczna siła ssania 400 W

ˇ wydatek powietrza 65 l/s

ˇ wymiary (wysokość, średnica)[cm] 48x32

ˇ waga 14,7 kg

ˇ pojemność zbiornika na kurz 25 l

ˇ ilość stopni filtracji 3

ˇ głośność 68 decybeli

ˇ filtr: Hepa

ˇ mocowanie do ściany prawo/lewo stronnie tak

GWARANCJA: 5 lat

Cechy:

filtr wewnętrzny: HEPA zbiornik: filtracja cykoloniczna

mocowanie do ściany sterowanie elektroniczne

W skład zestawu sprzątającego LUX wchodzą:

- wąż ssący LUX o długości 9m, który uruchamia odkurzacz z włącznika w rączce

- wieszak na wąż

- rurka teleskopowa

- szczotka uniwersalna STANDARD

- szczotka mała okrągła STANDARD

- szczotka mała do tapicerki STANDARD

- ssawka szczelinowa STANDARD

http://odkurzaczexxl.pl/sklep/images/odkurzaczecentralne/PROFI/profi_31_filtr.jpghttp://odkurzaczexxl.pl/sklep/images/odkurzaczecentralne/PROFI/profi_31_uchwyt.jpghttp://odkurzaczexxl.pl/sklep/images/odkurzaczecentralne/PROFI/profi_31_sterowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mirek - domek piękny! ... pewnie wszystkim ślinka leci jak go widzą :)

 

Mam do Was moi drodzy prośbę, a mianowicie jestem w trakcie umawiania ekipy od murowania i od dachu i w związku z tym mam pytanie:

 

Powiedzcie ile powinna mnie kosztować robocizna murowania, więźby i dachu?

Mam gotowe fundamenty; sam położę rury kanalizacyjne i zaleję chudziaka.

Interesuje mnie koszt:

- murowania ścian wszystkich (nośne i działowe)

- strop wylewany

- ewentualnie strop gęsto żebrowy Teriva

- więźba dachowa

- blacho-dachówka + rynny

 

Możecie mi napisać swoje koszta lub wyceny ekip/wykonawców.

Jeżeli ktoś nie chce podawać na forum poprosiłbym na priva.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

hej, nas to co powyżej kosztowało 170 tys. (dachówka)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola a w jakich okolicach budujesz ? Ja jestem już po zakupie projektu i ganiam za pozwoleniem na budowę i oczywiście szukam ekipy i staram się poznać koszty robocizny. Do innych forumowiczów z jakiego materiału większość stawia ściany ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do innych forumowiczów z jakiego materiału większość stawia ściany ?

 

Grupa Prefabet SA Beton Komórkowy oddział Długi Kąt 8)

 

o stąd: http://www.grupa-prefabet.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=37

szerokość 59 cm, wysokość 24 cm, grubość 24 cm kolor biały (500 i 600)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola a w jakich okolicach budujesz ? Ja jestem już po zakupie projektu i ganiam za pozwoleniem na budowę i oczywiście szukam ekipy i staram się poznać koszty robocizny. Do innych forumowiczów z jakiego materiału większość stawia ściany ?

 

 

Piotr, Piotr, Piotr......jaka słaba pamięć. Byłeś przecież, oglądałeś.....pod Kielcami.......... :roll:

 

a co do materiału na ściany...to my mamy z ederu (moi murarze też zachwyceni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ściany - bloczek komórkowy

 

Oczywiście ,firma którą napisałem jest najbliżej mnie, promocja 40%, wiec kupiłem i wykorzystałem do budowy.

Ceramika jest owszem może i twardsza, ale to powoduje pewne niedogodności z racji kruchości, i trudności w obróbce-dodatkowo niedostępność we wsch. rejonie Polski w atrakcyjnej cenie zniechęca na poszukiwanie.

Uważam, że i tak po ociepleniu i otynkowaniu będzie to najmniej decydujący czynnik wpływający na komfort zamieszkiwania.

(chyba że przyjdzie czas na zawieszenie czegoś na ścianie przy pomocy gwoździa i młotka :p)

 

A mój domek schnie na mrozie - u mnie zima, zima, zima ale kiedyś będzie wiosna

Pozdrawiam budowniczych SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym teraz budował chyba bym sie skusił na keramzytobeton-

http://obudowaniu.pl/images/stories/new/233hybrydowe.jpg

jeśli nie ten ze styropianem to

http://www.budujemydom.pl/images/stories/polecane_produkty/keramzyt_pustak3kom_390.jpg

 

Wydaje sie że to dobry materiał na ściany, a jak cena jest atrakcyjna to bardzo dobry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ile czasu czekałem na pozwolenie nad budowę od chwili złożenia wniosku ??? - sam nie chciałem wierzyć - 10 dni (słownie: dziesięćdni ) . Masakra jakaś!!!!

 

Masakra to jest czekanie na pozwolenie 63 dni - i to tylko dlatego, że 64 i 65 dzień to wigilia i pierwszy dzień świąt i urząd nie pracował. I w międzyczasie wymyślanie problemów - a to zagospodarowanie terenu nie takie (bo - UWAGA - rysunek jest naklejony na mapę, a nie narysowany kredkami) a to oczyszczalnia źle narysowana (dopiero pismo z firmy, która będzie robić oczyszczalnię wytrąciło pani argument) a to linia zabudowy dla trzech domów w ślepej uliczce pod lasem, która na planie zagospodarowania miasta wcale nie jest uliczką, tylko działką :) Mogłabym tak jeszcze długo.

Tak więc kot 112 ciesz się, że trafił ci się taki urząd :) Ja dostaje alergii na myśl, że mam coś w naszym załatwić :x

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co miałeś na myśli kocie 112 :) Ja tak tylko dodałam swoje trzy grosze "masakry" w tę drugą - niepozytywną stronę :)

My też zaklinamy pogodę, co prawda mieszkanie niesprzedane i most nam nie grozi, ale fajnie by było już zacząć. A tu co najmniej miesiąc trzeba będzie jeszcze poczekać, niestety...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...