Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szkoda że Monika i Marek nie zaglądają na forum- bo mam pewne pytanie odnośnie domku, ale i tak jak widzę prezentuje się coraz lepiej :lol:

http://www.monikamarek.mojabudowa.pl/pliki/monikamarek/image/p1050088.jpg

Wiadomo, że na ocieplenie trzeba 200m2 styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...dom będzie ogrzewany poprzez pompę ciepła i dodatkowo jest wentylacja mechaniczna,także kominek traktujemy tylko jako awaryjne ogrzanie i oczywiście jako nastrój w salonie.

Dziękuję za każdą radę

Pozdrawiam

Artur

 

Witajcie,

 

chciałem zapytać skąd jesteście i jaką pompę ciepła kupujecie? Jakie koszty itp...

Ja już prawie wybrałem. Na razie przyjeżdżają materiały na ściany...

 

Odpowiedzcie na priv. jeśli można.

 

Ja chcę zrobić Pompę ciepła, GWC i reku. W tym roku mają u mnie w gminie wejść programy dopłat do kolektorów, więc zacząłem to rozważać, bo przy ogrzewaniu pompą ciepła zwróciłyby się za 30 lat :) a tak dużo wcześniej!

 

Pozdrawiam. ...chyba wreszcie koniec mrozów i wiosna nadchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Przystaniowców :)

 

No i mamy wiosnę - najbardziej chyba wyczekana pora roku :) :)

Chciałam się z Wami podzielić wiadomością, że w najbliższy czwartek (25.03) weżdża na naszą działkę koparka i ... będzie dół pod fundament!! :o :lol:

Czekaliśmy na ten dzień ponad rok, a gdy w końcu nadchodzi, to jakoś trudno w to uwierzyć :)

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że uda nam się zbudować nasze domki bez większych problemów - czego Wam i sobie życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wstępie pragnę bardzo podziękować City Matic za podanie namiarów na M36 w realu. Dziękuję też wszystkim piszącym na forum za wpisy, które są nieocenionym źródłem informacji i inspiracji jednocześnie.

Jestem na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Być może uda mi się rozpocząć budowę w okolicach września. Podstawowe zmiany w moim projekcie to:

-wydłużenie domu o metr od strony pokoi 9.10,

-przesunięcie o pół metra ścianki pomiędzy garderobą a pokojem nr 9 (z garderoby chcę zrobić wąskie, stałe schody na strych do powstałego tam pokoju,

-przesunięcie o pół metra ścianki między jadalnią a tarasem i wstawienie tam drzwi szklanych na całą szerokość,

-wyjście z salonu na taras zostanie powiększone o jedno skrzydło,

-okno z kolejnej ściany w salonie zostanie przesunięte do lewego narożnika (umożliwi to lepsze zagospodarowanie salonu).

Reszta tradycyjnie: zamurowanie wejścia między wiatrołapem a spiżarnią, powiększenie małego wc, zamiana podwójnego okna w kuchni na jedno duże.

Jeśli chodzi o ogrzewanie-w okolicy nie ma gazu więc coraz bardziej skłaniam się ku pompie ciepła. Myślę też o GWC, ale jeszcze o tym mało wiem, więc proszę o podpowiedź-jak to wygląda w połączeniu z pompą. Wentylacja jest sprawą otwartą więc prosze o wasze sugestie. Ciekawi też mnie wysokość strychu nad salonem-może ktoś mógłby zmierzyć w swoim M36.

Planowane w projekcie wejśćie do domu jest moim zdaniem jego ozdobą więc nie planuję nic tu zmieniać.

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jestem z Torunia . Moja spokojna przystań jest na etapie więźby dachowej . Kupiłem juz dachówki i mam nadzieje że nim wiosna wybuchnie na dobre - dach juz będzie w całości =)

W projekcie wniosłem sporo zmian , jedną z głównych są schody na strych ( w miejscu garderoby ) . W dachu planuje dwa okna . Na strychu mam być jeden pokój / pracownia - naprawdę całkiem duży i to bez podnoszenia kabatury .

 

 

Pozdrawiam =)

 

http://www.aukcjoner.pl/gallery/002161876-spokojna-przystan.html#I1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam torunianina, widzę, że jesteśmy na dość podobnym etapie zaawansowania ( szykuję się do wylania stropu w przyszłym tygodniu)

Czy możesz napisac coś o dachówkach, które już kupiłes? Jakimi kryteriami się kierowałeś? Ja przymierzam się do dachówki ceramicznej, mam na razie trzy oferty - od 12k do 19 k na całość pokrycia dachowego.

Powodzenia w budowaniu życzę, pozdrawiam z Dolnego Śląska,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku myślałem o blachodachówce ale ilość odpadu z blachy przy tym dachu była zbyt duża ,więc zacząłem rozglądać się za dachówką.i trafiłem na holenderkę 11 w dość atrakcyjnej cenie.w przyszłym tygodniu prawdopodobnie będzie układana to zrobię parę fotek i zobaczysz jak to będzie wyglądać.

pozd Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mamy pytanie co do poddasza. Interesuje nas zwłaszcza wersja podstawowa: M36. Najlepiej jeśli wypowiedzieć by się mogli Ci co już postawili DOM, lub jeszcze lepiej tacy, którzy zagospodarowali poddasze na pokoje.

Bardzo potrzebne jest nam takie wyliczenie: jaką powierzchnię na poddaszu można by zagospodarować na pokoje podnosząc przy tym ściankę kolankową o 2 pustaki? Interesuje nas powierzchnia bez skosów, lub taka do 190cm.

Pytanie może dziwne, ale my widzimy tam sporo możliwości, architektka również, ale facet od więźby powiedział nam, że tam się nie da nic ciekawego zrobić. Nie chodzi nam o ilość stempli, bo wiemy, że będzie ich sporo, w końcu wg projektu to poddasze nie jest użytkowe, ale chodzi o powierzchnię. Czy da radę zrobić tam np. dwa duże pokoje dla dzieci i jeden mały gabinet, tak aby nie „tłuc” głową o sufit?

Czy możecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

 

Pzdr. Izabela I Paweł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam =)

 

My z żona mieliśmy podobny problem =) Realizujemy projekt m36a L . Żona uparła sie na to poddasze że chce je mieć i basta . Rozmawiałem z paroma majstrami na temat podniesienia kabatury , ostatecznie stanęło na tym że gdy się podniesie ścianke to zmieni się bryła domu i trudno przewidzieć czy domek po takiej zmianie nadal by sie tak ładnie prezentował..

Aktualnie mamy już wylany strop i więźbe dachową . Jak juz stanie dach - bedziemy podejmować decyzje co do pokoju badz pokoi na poddaszu . Poddasze z więźbą prezentuje sie naprawdę okazale . Myzle że da rade zrobić tam 2 pokoiki ale co do 3 to juz nie jestem pewien .. Na razie nie mamy żadnych wyliczeń , jak stanie dach to przyjdzie na to czas . Dla nas ważne że to poddasze jest i że na 100 % będzie tam jeden bardzo duży pokój / pracownia =)

 

W poprzednim moim poście jest link do paru zdjęć na których widać troche poddasza

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych wklejam mój domek po zmianach :

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0310/img_09283a4f.jpg

 

Zdjęcie trochę niechlujne za co przepraszam ;)

 

Jako ciekawostkę powiem jeszcze że w moim projekcie będą dwa okrągłe okna =)

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wszystkie dobre rady =)

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bi.gazeta.pl/im/2/4042/z4042272X.jpg

 

Zdrowych pogodnych Świąt Wielkanocnych

pełnych wiary nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół

oraz wesołego "Alleluja".

 

Życzy wszystkim budującym "Spokojną przystań"

 

Paweł CityMatic

 

 

ps:fajna inspiracja na postawienie pisanki na stole :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich budowniczych

 

U nas prace ruszyły już pełną parą, dziura na fundament wykopana (maaatko jaki ten dom wielki!!) pierwszy chudy wylany, szalunki zrobione, dzisiaj zaczęli robić zbrojenia... radość wielka patrzeć jak co dzień coś nowego przybywa :) :)

a dziennik załozyliśmy na mojabudowa.pl - jakis taki bardziej przyjazny jest niż na muratorze

Pozdawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych

 

U nas prace ruszyły już pełną parą, dziura na fundament wykopana (maaatko jaki ten dom wielki!!) pierwszy chudy wylany, szalunki zrobione, dzisiaj zaczęli robić zbrojenia... radość wielka patrzeć jak co dzień coś nowego przybywa :) :)

a dziennik załozyliśmy na mojabudowa.pl - jakis taki bardziej przyjazny jest niż na muratorze

Pozdawiam serdecznie

 

A może by adresik bloga? bo coś nie można znaleźć

 

A może to ten:)

http://www.spokojnaprzystanpysiowa.mojabudowa.pl/?page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City, link naszego bloga: http://www.spokojnaprzystanpysiowa.mojabudowa.pl/ Na razie pewnie większość oglądających nie znajdzie tam nic ciekawego - ot zwykłe wykopki, ale nas każda deseczka cieszy :) :) :)

Jeśli pogoda pozwoli i wszystko pójdzie zgodnie z planem to w poniedziałek za tydzień będą zalane ławy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem zszokowany? co to za fundament-ciekawy kształt jakieś przekątne?

http://www.spokojnaprzystanpysiowa.mojabudowa.pl/pliki/spokojnaprzystanpysiowa/image/p1040674.jpg

ale może to coś innego ?dość ciekawe ale dużo betonu w to pójdzie...tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...