Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo my właśnie niestety budujemy na szkody górnicze i te "jakieś przekątne" to są ściągi żeby nam kopalnie od dołu domku nie rozwaliły - albo przynajmniej nie rozwaliły tak szybko :) Pójdzie wiecej betonu, wiecej stali, wiecej desek na szalunki i ogólnie wiecej wszystkiego co dotyczy fundamentów oraz stropu, bo strop też musi być wzmocniony niestety... i dlatego tak to wygląda - fakt, w porównaniu do standardowego projektu fundamentu dla tego domu, ten nasz może trochę przerażać :) :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tanio raczej nie będzie...

Ale cóż - wolimy zapłacić teraz, a potem nie mieć problemu z pękającymi ścianami.

Co do kosztów - robocizna SSO wyjdzie 60 tys PLN ( 40 tys fundamenty, ściany, strop, 20 tys dach na gotowo)

Materiały - sami wiecie ile to wszystko kosztuje, u nas jeszcze dochodzi zwiększona ilość stali i betonu.

Ale wiemy, że warto :) Oglądając domki innych forumowiczów wiemy, że dobrze wybraliśmy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dawno mnie tutaj nie było, lecz zima dała we znaki :) W końcu zaczynam. Od jutra kończę kotłownie na gotowo, tj bojler, zawór trójdrożny pompki itp, kaloryfery w pokojach i garażu. Od przyszłego tygodnia ruszam z zabudową nida gips, szpachlowanie i malowanie. Przez zime zrobiłem płytki w kotłowni i pralni, którą wytyczyłem z części garażu. Jak będzie postęp, to umieszczę zdjęcia na blogu: http://www.fotka.pl/albumy/pieerr/

 

Pozdrowienia i życzę szybkiej realizacji marzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

jutro uprawomocnia się moja decyzja o pozwoleniu na budowę,a więc jak wszystko dobrze pójdzie w czwartek ruszamy z kopaniem fundamentów. HUUUURAAA!!!!!!! :)

Moją radość byłaby jeszcze większa, gdyby nie przyznany nadzór archeologiczny nad budową :( ale miejmy nadzieję że grobu Tutenhamona tam nie wykopią.... czy ktoś z was również miał ten problem??? póki co trzymajcie kciuki...

pozdrawiam

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu muszę Cię zaskoczyć CityMatic... buduję się 50 km od Lublina, na działce która do niedawna była szczerym polem... na mój gust w miejscu mało atrakcyjnym archeologicznie... szkoda że mojej opinii w tym zakresie nie podzielił Wojewódzki Konserwator Zabytków, który uznał że jest to teren ochrony archeologicznej... a jak wiadomo każdy dodatkowy papierek generuje dodatkowy koszt... nic to, najważniejsze żeby nic nie wykopali bo wstrzyma mi to całą budowę... a to byłby... nawet nie chce o tym myśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

20 kwietnia br. szanowny Pan koparkowy kasując nas jedynie 800,00zł za 8godz. pracy odjeżdżając pozostawił nas z takim stanem rzeczy jak na zdjęciu.

Kwadrat 20x20m.

http://s.fothost.pl/upload/10/16/92a15a01.jpg

Teraz rękawki do góry, szpadle w dłoń i kopać pod ławę... Ławy zamierzamy wylać na początku maja.

 

Najważniejsze, że wreszcie się ruszyło.

 

Pzdr. Paweł.

Edytowane przez iza_i_pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 8 godzin na takim kawałku to czyste zdzierstwo :p

w tym czasie to powinien ławy jeszcze wykopać na gotowo :)

 

Witam,

Może i ździerstwo - chcieli 120/h, a wzięli 100/h. Dokładnie to Pan koparkowy nacierał 6 godzin, a dwie godziny to jechał w tą i z powrotem, a dołek ma 20m na 20m i w najgłębszym miejscu 1m głębokości. U nas w rejonie najniższa cena za godzinę kopania to 80PLN, ale terminy oczekiwania dłuuugie!

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że ja to mam dopiero ambitne plany, zakładając przeprowadzkę w marcu przyszłego roku, ale widzę kot112 ze zmuszona jestem odstąpić ci pola :) wrzesień powiadasz? naprawdę ambitnie... u mnie archeolog na szczęście nic nie znalazł, wiec budowa również ruszyła z kopyta. wczoraj wylane zostały fundamenty, od poniedziałku rozpoczyna się wznoszenie ścin fundamentowych... tak więc wszystko jest na dobrej drodze... szkoda tylko że jej koniec jest tak daleko :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ zupełnie opatrznie zinterpretowałeś mój post... :) Ja nawet przez chwile nie wątpiłam że się uda, ja tylko wyraziłam podziw dla tak AMBITNYCH zamierzeń. Bo bezdyskusyjnie ambitne są. A poza tym to miód na moje serce, bo ja ciągle miałam wątpliwości w kontekście własnej budowy; że to krótko, że nie zdążę... itp.Tym bardziej że koniec marca do dla mnie z różnych przyczyn termin ostateczny. No ale co ma się nie udać jak na pewno się uda :) Co do parapetówki nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić dwie jedną we wrześniu druga w marcu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może i ździerstwo - chcieli 120/h, a wzięli 100/h. Dokładnie to Pan koparkowy nacierał 6 godzin, a dwie godziny to jechał w tą i z powrotem, a dołek ma 20m na 20m i w najgłębszym miejscu 1m głębokości. U nas w rejonie najniższa cena za godzinę kopania to 80PLN, ale terminy oczekiwania dłuuugie!

Pzdr. Paweł.

 

pilnujcie się i to mocno, może i wzięli po 100/h, ale na pewno nie zajęło im to 6 h. My zapłaciliśmy za zdjęcie humusu i wykopanie fundamentów 450 zł - a liczą sobie po 70 zł/h. Trzeba pilnować każdą złotówkę (od samego początku !!!!) bo wszyscy inni wokół wykorzystują niewiedzę inwestorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnujcie się i to mocno, może i wzięli po 100/h, ale na pewno nie zajęło im to 6 h...

 

Witam,

Dzięki za rady, ale ja nie wiem jak szybko powinna jeździć koparka, czy jakie ruchy powinien wykonywać koparkowy (był sam), ale osobiście cały czas mu towarzyszyłem. Nie przerwał ani na chwilę, a śniadanie i kawkę spożywał w trakcie pracy, więc nie wiem...!? Staram się oczywiście nie przepłacać, a ten wydawałoby się robił nawet dokładnie, wszystko konsultował i nawet trafnie doradzał... Już i tak po fakcie, ale thx za info.

 

Potem była sobota (24.04.2010 r.) i przybył geodeta. Jemu nic nie zapłaciłem - taka umowa. Ja byłem tyczkowym, łatowym, pomiarowym, wbijałem deski, łapałem poziom, i wbijałem gwoździki. On zaś stał przy przyrządzie, potem pobawił się sprayem, a na koniec porozciągał sznureczki. W niecałe 3 godzinki słonecznej soboty działka dom był wytyczony, a wyglądało to tak:

http://s.fothost.pl/upload/10/17/e31c8155.jpg

i

http://s.fothost.pl/upload/10/17/169d88f4.jpg

 

 

kot112 - podoba mi się tempo prac na Twojej budowie.

 

agagrusz - Wasza SP też rośnie w niezłym tempie.

 

U nas jak widzicie pomaleńku, ale ja robię sam.

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujemy naszą przystań na Lubelszczyznie (dopiero zaczynamy)

 

Spokojna Przystań to trafiony wybór. Życzę dobrego budowania, my przenosimy się do naszej Przystani (budowanej od k.listopada 2008) za ok.4-y tygodnie.

 

Dom jest prześliczny i super funkcjonalny - a o wygodzie parteru - mogą mówić zwłaszcza Ci, którzy mieli domy ze schodami ....

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

eh Mirek05 - pozazdrościć :) Może jakies zdjęcia pokażesz z wnętrza spokojnej?

U nas troszkę się stopnęły prace - glownie dlatego, że nasza ekipa postanowiła robić po swojemu, a nie tak jak w projekcie, efektem czego było zrywanie styropianu ze ścian fundamentowych - bo sobie wymyślili, że najpierw przykleją styropian, w dodatku fasadowy, a potem pomażą to jakimś Izohanem czy czymś takim. Kierownik jak to zobaczył, to kazał zrobić tak, jak jest w projekcie - ściany najpierw malować dysperbitem i położyć styropian do ocieplania fundamentów :)

Od jutra następuje wznowienie prac, mam nadzieję, że w końcu zakopiemy i zalejemy te fundamenty...

Pozdrawiam

Edytowane przez agagrusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...