Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomimo tego, że zbudowałem Spokojną Przystań jako drugi dom w życiu, to wykończeniówka jest dosłowna ... Zarówno w sferze finansowej, jak i w stresach koordynacji prac i kontroli wykonania.

 

Weźcie to mocno pod uwagę!!!!

 

Najlepsze życzenia dla budowniczych tego superowego domku!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam pytanie do tych, którzy już mają dach.

Mamy zamiar zamawiać więźbę w najbliższym czasie. Z rysunku RZUT WIĘŹBY i zestawienia materiałów obok rysunku wynika, że całego drewna razem jest 8,39 m3. Natomiast w ślepym kosztorysie w pozycji: Dach - konstrukcja (dokładnie w: Zestawienie podstawowych materiałów, robocizny i sprzętu w elementach dla prac konstrukcyjnych. Strona 3 z 8 ) jest: krawędziaki iglaste wymiarowe nasycone kl. II 10,10 m3. Czy może mi ktoś wyjaśnić gdzie się podziały 2 m3? Nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 4800, 00 PLN - netto ( piszę netto bo City zaraz mnie poprawi i wole uważać - hihihihi). Może i nie za tanio ale żona uparła się że mają być dokładnie takie jak w projekcie więc nie mam wyboru. No to pozdrówka.

 

:)

Śmieszne..ale faktycznie lepiej pisać cenę jaką zapłacimy. Będzie jaśniej .

Muszę przyznać, że drzwi wcale nie drogo cena bardzo bardzo atrakcyjna, wszak drzwi nie są małe, a i materiał kosztuje.

 

Pozdrawiam serdecznie dla małżonki również bo ma rację-zmiany powodują tylko zamieszanie, a projektant "naszych"domków naprawdę się postarał i domek coraz bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Domek jest super jestem na etapie tynkowania dołu . góra jest w regipsie wszystkie instalacje jak w projekcie :)

 

jeden komin tylko do piecyka. pozostałych brak gdyż będzie :D:D rekuperator

 

proponuje podnieść poddasze o jedną warstwę i wtedy poddasze jest super :)

 

 

 

 

Witam

 

Wraz z żoną od jakiegoś czasu zastanawiamy sie bardzo poważnie nad budowaniem Spokojnej przystani. Myśle ze w ciagu najblizszych tygodni zdecydujemy sie na zakup tego projektu. Jesli ktos z szanownych forumowiczów tez mysli nad tym projektem lub juz realizuje jego budowe chetnie poczytamy opinie.

Pozdrawiamy serdecznie

Marcin i Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem-fajnie ale kilka fotek jest dla mnie tak dziwnych, że nie wiem gdzie są zrobione:) na pewno to sugestia tynków i padającego światła-fajnie już wygląda

Pozdrawiam

 

Hehehehe domyślam się :p, ale to dlatego, że nie wszystko jest zgodnie z planem :D : kotłownia powiększona o WC, drzwi do kotłowni są w garażu no i z garderoby jest zrobiona łazienka i szafa wnękowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Strasznie Wam zazdroszczę, że u Was się prace posuwają do przodu.

U nas ciągle leje i nic nie idzie zgodnie z planem.

Prace cały czas w deszczu.

Jak już wszystko przygotowałem i przyjechał beton,

to nie dojechali betoniarą do budowy, bo się bali, że się zakpią i tak w kółko.

Oczywiście koszty i organizacja wyciągania jakby co - na mojej głowie i z mojej kaski.

 

A deszcz ciągle pada...

W najlepszym czasie tegorocznej wiosny wyglądało to tak:

http://s.fothost.pl/upload/10/22/5f281293.jpg

 

Niestety rok u nas nie zapowiada się na mocno budowlany, ale wciąż mamy nadzieję...

Jak na razie: prace STOP - czekamy na pogodę.

 

Muszę jednak wykonać kawałek utwardzonego dojazdu, bo inaczej nigdy mi tych ław nie zaleją.

 

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Masakra z tą pogodą…

kot112 - tereny powodziowe to nie są, ale ile z tych obecnie zalanych też takowymi nie byo, współczuję tym ludziom, wszystko stracili…, ale nic to, życie toczy się dalej!

 

U nas już na początku cała robota stanęła. Mokro i zimno, lecz nie poddajemy się.

Wszystko się po prostu opóźni, ale pośpiech złym doradcą, tak więc będzie dobrze.

 

Mam nadzieję w czerwcu wreszcie zalać te ławy, bo stoją tak już 3 tygodnie i nie chciałbym, aby mój cały trud związany z ich ułożeniem poszedł na marne. KIER-BUD mówi, że nic im nie będzie, ani nawet jak troszkę zbrojenie obejdzie rdzą, Ja jednak wolałbym to zalać czym prędzej i niech wtedy sobie stoi i stygnie – przy tej pogodzie podlewanie mi odpadnie.

 

P.S. U Ciebie kot112 to na prawdę jak burza ta budowa idzie!!!

 

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

długo mnie nie było na forum, a widzę że gdzie nie gdzie dużo się dzieje.

Mirek zrobił kawał świetnej roboty - Gratulacje! Widziałem i wiem co mówię ;)

 

My na razie mamy pomurowane ściany nośne i wylany strop monolityczny (zdjęcie niedługo podrzucę lub jakiś link do nich...).

 

Czy ktoś jeszcze buduje taki domek pod Warszawą??!!!

 

Pod koniec czerwca wchodzi ekipa robić więźbę i dach. Podobno im to zajmie 2 tygodnie ;)

Potem ścianki działowe, okna, drzwi zewnętrzne i garażowe i całe ocieplenie z elewacją.

Szykuję się na okres od końca lata do wiosny z wykończeniem wszystkich instalacji na gotowo i na początku 2011 tynki i do wakacji zakończenie budowy :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie,

u nas jak na razie budowa idzie pełna parą. Na początku ekipa zanotowała drobne wpadki ale teraz jest już ok. W sobotę został zalany strop, poszło 30 m3 betonu. W czwartek jak dobrze pójdzie pojawią się panowie od więźby, na blachodachówkę trzeba będzie poczekać trzy tygodnie. Zdecydowaliśmy się na Ruukki w kolorze grafitu.

 

 

A żeby nasz forumowy przodownik grupy początkującej czyli kot, nie poczuł się zbyt pewnie w fotelu lidera ;), zamieszczam zdjęcie naszej Spokojnej Przystani. Jak widzisz kocie depczę ci po piętach ;)

DSC00410.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza na forum-powoduje tak jak już zauważyłeś pewien niepokój, ale wszyscy zapewniam Cię są i obserwują co się dzieje.

Widzę, że nie podnosisz ścianki kolankowej więc dom będzie tak jak u mnie w 100% zgodny z proporcjami w projekcie.

Wczoraj przy tak dużym nasłonecznieniu przez okap dachu słonko nie docierało do wnętrza domu-rewelacja całkiem inna temperatura :)wewnątrz.

 

A Twoja ekipa naprawdę super (mojej też nie miałem co zarzucić). Co chciałem Ci napisać właśnie na tym etapie to powiedz ekipie ile chcesz ocieplenia(grubość) na ścianach, będą wiedzieć jak daleko wypuścić okap dachowy aby było ładnie(ale oni na pewno to wiedzą).

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam pytanie o grubość warstwy izolującej- ocieplającej podłogę na chudym betonie. W projekcie jest 8 cm styropianu twardego. Czy stosujecie nieco więcej? Zamierzam mieć ogrzewanie podłogowe w całym domu.

Czy obniżaliście wysokość dolnej krawędzi okien kuchennych? Nie są zbyt wysoko? Rozumiem, że poziom podłogi trochę " urośnie".

Czekam na dachówki ( Koramic E32+), na więźbę położyłem membranę Tyvek Pro, ma dobre parametry i ładny, zielony kolor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...