Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja u siebie zastosuje dwie warstwy 10 cm i 6 cm styropianu EPS 100

Natomiast wg projektu jest POLISTYREN EKSTRUDOWANY XPS - STYRODUR stąd róznica -podyktowane to jest oczywiście ilością wolnego miejsca na izolację, oczywiście styrodur ma lepsze właściwości termiczne przy mniejszej grubości ale jest bardzo drogi.

U siebie również będę stosował ogrzewanie podłogowe więc moją opinię znasz.

Mnie najbardziej zastanawia inna kwestia- co dać na

chudziak jako izolację-

na 98% papa czarna mamba

1% 2X folia 0,3mm na

1 % folia w płynie i folia 0,3mm.

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich =)

 

Moja Spokojna Przystań za chwile będzie miała montowane okna . Na wiosnę 2011 planujemy się wprowadzić więc mój Grzesiu ( inaczej mąż ) pogania coraz to nowe ekipy a ja już oczywiście projektuje wnętrza !!! =)

 

Domek jest śliczny ! Cały czas jednak trochę go zmieniamy , dopieszczamy tak by był jeszcze bardziej NASZ . Ostatnio np doszłam do wniosku że po co mi budować ścianę między kuchnią a spiżarnią ? Zyskam sporo miejsca i przestrzeni rezygnując z drzwi i ściany . Na szczęście tej ścianki pan murarz nie zdążył postawić ;) Trochę mi szkoda tej spiżarki .. super skrytka przy zabawie w chowanego np =) No ale cóż .. niezbyt duża kuchnia była moja bolączką , a to co miało być w spiżarce zmieści się w dolnych szafkach - no problem =) Co ciekawe to właśnie spiżarka i zadaszony taras przesądziły o kupnie tego a nie innego projektu hihi . Ponieważ to ja jestem demiurgiem od zmian to Grzesiu się podśmiewa że wprowadzimy się do zupełnie innego domu niż planowaliśmy . E tam . Niech sobie pogada , najważniejsze jest zaangażowanie ;)

 

 

Pozdrawiam wszystkich spokojnych przystojniaków ;)

*Szczególne pozdrowienia dla sympatycznego małżeństwa z Bydgoszczy które ostatnio zwiedzało naszą posesję - mam nadzieję że zdecydowaliście się na projekt =)

 

Miłeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia i dla Ciebie ze słonecznego dzisiaj Dolnego Śląska :)

Ja tam zachowałem spizarkę, oczywiście rezygnując z tego wejścia do niej z przedpokoju- wiatrołapa. Powstałą duża sciana na liczne pólki - czyli piwniczka na parterze.

A jak sobie, Miłeczko, poradziłeś z wysokością parapetów w kuchni? ( Są tam trzy okna) Zgodnie z projektem, czyli 115 cm nad podłogą, czy obniżyłaś? Muszę niebawem - przed montażem okien, rozwiązać ten problem.

Napisz w wolnej chwili.

 

Jeden z ( nie całkiem) Spokojnych Przystojniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia i dla Ciebie ze słonecznego dzisiaj Dolnego Śląska :)

Ja tam zachowałem spizarkę, oczywiście rezygnując z tego wejścia do niej z przedpokoju- wiatrołapa. Powstałą duża sciana na liczne pólki - czyli piwniczka na parterze.

A jak sobie, Miłeczko, poradziłeś z wysokością parapetów w kuchni? ( Są tam trzy okna) Zgodnie z projektem, czyli 115 cm nad podłogą, czy obniżyłaś? Muszę niebawem - przed montażem okien, rozwiązać ten problem.

Napisz w wolnej chwili.

 

Jeden z ( nie całkiem) Spokojnych Przystojniaków.

 

 

Adaci oczywiście wiadomo że tylko niespokojni przystojniacy potrzebują spokojnej przystani :D

 

Jeżeli chodzi o okna i parapety w kuchni..

Oj .. zasugerowałam już że jestem taki trochę pomysłowy Dobromir , ale nie wiem czy jesteś gotowy na to co zaraz przeczytasz hihi

A więc .. Okien w kuchni nie mam 3 ale 2 . Jedno duże dwuskrzydłowe ( zamiast dwóch oddzielnych zrobiłam jedno duże ) , przy wyjściu na taras mam zaś duże okrągłe okno ! Oczywiście nie muszę pisać że zastosowanie innych okien wyeliminowało problem nietypowej wysokości parapetów :cool:

 

Jeżeli u Ciebie okna są trochę za wysoko w stosunku do blatu i podłogi to proponuję PODEST . Sama myślałam o podeście w kuchni i jadalni . Podest oddzielałby salon od strefy kuchenno jadalnej . Aktualnie w mieszkaniu mam podest w aneksie kuchennym i bardzo go sobie chwale . Fajne są takie małe różnice poziomów w mieszkaniach i domkach tym bardziej . W domku zrezygnowałam jednak z podestu po zdecydowaniu się na duże okrągłe okno .. myślę że nie można przesadzać z nietypowością ;) Podeścikowi sie jednak u mnie nie upiecze oj nie .. Planuje duuuży podest na materac w sypialni :yes:

 

Pozdrawiam wszystkich przystojniaków ( nie tylko tych spokojnych jak widzisz Adaci ;)

Miłeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaci oczywiście wiadomo że tylko niespokojni przystojniacy potrzebują spokojnej przystani :D

 

Jeżeli chodzi o okna i parapety w kuchni..

Oj .. zasugerowałam już że jestem taki trochę pomysłowy Dobromir , ale nie wiem czy jesteś gotowy na to co zaraz przeczytasz hihi

A więc .. Okien w kuchni nie mam 3 ale 2 . Jedno duże dwuskrzydłowe ( zamiast dwóch oddzielnych zrobiłam jedno duże ) , przy wyjściu na taras mam zaś duże okrągłe okno ! Oczywiście nie muszę pisać że zastosowanie innych okien wyeliminowało problem nietypowej wysokości parapetów :cool:

 

Jeżeli u Ciebie okna są trochę za wysoko w stosunku do blatu i podłogi to proponuję PODEST . Sama myślałam o podeście w kuchni i jadalni . Podest oddzielałby salon od strefy kuchenno jadalnej . Aktualnie w mieszkaniu mam podest w aneksie kuchennym i bardzo go sobie chwale . Fajne są takie małe różnice poziomów w mieszkaniach i domkach tym bardziej . W domku zrezygnowałam jednak z podestu po zdecydowaniu się na duże okrągłe okno .. myślę że nie można przesadzać z nietypowością ;) Podeścikowi sie jednak u mnie nie upiecze oj nie .. Planuje duuuży podest na materac w sypialni :yes:

 

Pozdrawiam wszystkich przystojniaków ( nie tylko tych spokojnych jak widzisz Adaci ;)

Miłeczka

 

Moje okrągłe okno w jadalni :

http://www.aukcjoner.pl/gallery/002716681-.html#I1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ,obejrzałem zdjęcie i... żyję! Podziwiam inwencję i odwagę forumowiczów, na ich tle jestem zatwardziałym konserwatystą wiernym projektowi Pani Dziewiątkowskiej. Dziękuję za ciekawe porady -nigdy ich dosyć.

Wrócę jeszcze do spraw podłogi. CityMatic proponuje 10+6 cm styropianu na papie Czarnej Mambie - brzmi super! Chcę zrobić ogrzewanie podłogowe w całym domu, podpowiedzcie zatem, jak to rozwiązujecie.

Pozdrawiam zmagających się (pozytywnie) z M36a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAPA CZARNA MAMBA - buuuuaaaaahahahahahhaaa, brzmi po prostu bosko :))))))))

 

Miłeczka - wow - dość odważne to okno. Ale może wyglądać ciekawie, zwłaszcza, że jak widzę zrezygnowaliscie z tej scianki miedzy kuchnią a salonem, wiec to okno to będzie właściwie głowna rzecz, na którą się patrzy po wejsciu do domu. Domyslam się, że masz już pomysł na jakąs ciekawą dekorację tego okna, co? :) :)

A u nas kończą się ściany, zbliżamy się do stropu.

 

Pozdrawiam serdecznie Przystaniowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAPA CZARNA MAMBA - buuuuaaaaahahahahahhaaa, brzmi po prostu bosko :))))))))

 

Miłeczka - wow - dość odważne to okno. Ale może wyglądać ciekawie, zwłaszcza, że jak widzę zrezygnowaliscie z tej scianki miedzy kuchnią a salonem, wiec to okno to będzie właściwie głowna rzecz, na którą się patrzy po wejsciu do domu. Domyslam się, że masz już pomysł na jakąs ciekawą dekorację tego okna, co? :) :)

A u nas kończą się ściany, zbliżamy się do stropu.

 

Pozdrawiam serdecznie Przystaniowców

 

Dzięki Aga za miłe słowo =)

Jeżeli przymierzacie się do stropu to super czas przed wami ! Ja tak naprawdę poczułam że mam dom gdy mi w nim nie kapało na głowę =)

 

Jeżeli chcecie w przyszłości zrobić małe poddasze to radze już teraz pomyśleć o podniesieniu ścianki kolankowej o wys jednego suporeksu - poddasze będzie wtedy wyższe i większe . My zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania a teraz trochę żałujemy .. =(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam parę fotek ze strychu . Trochę bałagan jeszcze za co przepraszam.

My robimy małe poddasze . Dokładniej szeroki korytarz z szafami i dwa zamknięte pomieszczenia . Jedno nad garażem - strych , drugie nad salonem - pracownia / gabinet .

 

Nie podnosiliśmy ścinki kolankowej choć były plany . Pisałam już Adze że żałujemy .. Ale i tak nie jest źle . Nam sie podobają te belki - dają klimat =)

 

http://img94.imageshack.us/img94/4692/img4501d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img96.imageshack.us/img96/7533/img4511d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

 

 

 

A ! W dachu nie ma jeszcze okien , sa tylko włazy przy kominach - dlatego jest troche ciemni i ponuro . Okna zamontujemy jak juz bedziemy pewni układy pomieszeń na tym malućkim poddaszu =)

 

Pozdrawiam wszystkich

Miłeczka

Edytowane przez Miłeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już nauczyłam się wklejać zdjęcia na forum to dodam jeszcze parę fotek .. ;)

Zdjęcia są z dzisiaj ! Za ten wieniec na dachu to panowie dziś tyle wynegocjowali że zaczęłam się martwic czy wytrzeźwieją do wyborów :)

 

http://img33.imageshack.us/img33/4620/img4487r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img175.imageshack.us/img175/8601/img4543m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img199.imageshack.us/img199/7637/img4518ky.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, nie smiejcie się, papa Czarna Mamba naprawdę istnieje! Sprawdziłem na Allegro, sprzedają ją, a jakże! Widać nawet kostyczni budowlańcy ( przepraszam niekostycznych) mają czasem poczucie humoru i egzotyczną wyobraźnię. Swoją drogą, to może ona faktycznie najlepsza na ów chudziak ( tyz pikne słowo) jest?

Gdybym umiał wkleić zdjęcia, to też bym cos wysłał, mam taką fajną zielona membranę na dachu, ale należy wczesniej gdzieś je umieścić i potem przenieść. Miłeczko, pomóż, jak juz umiesz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, nie smiejcie się, papa Czarna Mamba naprawdę istnieje! Sprawdziłem na Allegro, sprzedają ją, a jakże! Widać nawet kostyczni budowlańcy ( przepraszam niekostycznych) mają czasem poczucie humoru i egzotyczną wyobraźnię. Swoją drogą, to może ona faktycznie najlepsza na ów chudziak ( tyz pikne słowo) jest?

Gdybym umiał wkleić zdjęcia, to też bym cos wysłał, mam taką fajną zielona membranę na dachu, ale należy wczesniej gdzieś je umieścić i potem przenieść. Miłeczko, pomóż, jak juz umiesz! :)

 

Z wielką przyjemnością !

 

A więc tak , po kolei , najprościej jak potrafię :

 

1 . Wejdz na http://imageshack.us/ ( wystarczy jak wpiszesz w wyszukiwarkę - imageshack , wejdź w pierwsze co się wyświetli - to na pewno TO =)

 

2. Nie trzeba się rejestrować ani nic z tych rzeczy !!! TO JEST DARMOWE ! :)

 

3. Mniej więcej na środku strony masz podświetlony na ciemno napis BROWSE - kliknij ! Teraz wyszukaj zdjęcia z albumów zapisanych na twoim komputerze . Po zaznaczeniu OTWÓRZ - wyświetli ci się w ramce na pierwszej stronie tego imageshack - coś w stylu- IMG_ 1234 JPG (185 KB )

 

4. Teraz kliknij podświetlony na niebiesko napis PRZEŚLIJ TERAZ . Klikasz i czekasz

 

5. Po paru chwilach na lewym boku strony powinno sie pojawić twoje zdjęcie a pod nim kolejno i bardzo czytelnie wymienione adresy do zdjecia . Nas interesuję czwarta rubryka pt KOD FORUM . Kopiujesz ten link ( wygląda on mniej więcej tak : URL=http://img34.imageshack.us/i/img75x.jpg )

 

6. Wklejasz ten link w treść twojej wiadomości - wyświetli sie na forum jako zdjęcie =)

 

7. Piszesz "dzięki Miłeczka" =)))

 

 

Czekam na Twoje foty z niecierpliwością =)

Edytowane przez Miłeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

No wreszcie przestało lać i jak także po długich przygotowaniach rozpoczynam działania budowlane z M36. Pierwsze wykopy za nami, stal i drewno na szalowanie przyjadą w poniedziałek.

 

Luke ! Trzymam kciuki ! NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY !

My w fundamentach zalaliśmy znalezioną podkowę - NA SZCZĘŚCIE =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Budowniczowie! Może to zabrzmi nieco pompatycznie, ale po okresie półtora roku budowania naszego domku uważam, że nadszedł mój czas rozstać się z forum.

Czasem jeszcze ponoszą mnie emocje i chęć mentorstwa z pozycji tego, "co ma to już za sobą" - i to dlatego między innymi taka decyzja.

 

Życzę Wam wszystkim dobrego budowania, jak najmniejszej ilości błędów i dobrej komunikacji z wykonawcami.

Domek jest cacko, superwygodny - i faktycznie - to SPOKOJNA PRZYSTAŃ!!!!

 

Nie przejmujcie się drobnymi błędami, zbyt małą izolacją w podłodze, że stali więcej poszło niż planowano etc, etc. To nieuniknione. Efekt końcowy wszystko wynagrodzi.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...