Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

CitiMatic ja też rozważam w korytarzu takie oświetlenie oddolne ! =) Zastanawiam sie tylko czy efekt nie będzie zbyt mroczny , przytłaczający .. i czy optycznie nie zwęży

tego korytarza ..

Ostatnio gdziekolwiek jestem czy w kinie czy w knajpie , restauracji - WSZĘDZIE - podpatruję oświetlenia długich i wąskich korytarzy . Taki szpieg z gazowni - ten styl ;)

Obiecuję wklejać cokolwiek znajdę i o to samo wszystkich przystaniaków proszę . Ten korytarz to przecież nasz wspólny problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga ! Ja co prawda za chwilę będę miała okna , za miesiąc może elektrykę , ale potem STOP do wiosny ! Jak zejdą śniegi to już nie będzie czasu na baju baju - przyjdą majstry i poproszą o zlecenie . Lepiej wiec sobie zawczasu wszystko w główce poukładać =) Wizję trzeba mieć ! =)

 

Nie rozumiem zamysłu tych drzwi z salonu do korytarza .. Znaczy rozumiem że chowane itd , tylko nie rozumiem po co chcesz CZASAMI je zamykać ? To pewnie troche kosztuje , trudno się czyści .. Chodzi o to żeby móc tak symbolicznie odciąć strefę dzienną od nocnej ?

 

Kominek w ogólnym zarysie . Na pewno prosty , bez ozdobników itd Z CEGŁY ! Inspiracja dla mnie było to zdjęcie :

 

http://img52.imageshack.us/img52/3605/kominek1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Planuje minimalnistyczne wnętrza w bielach i szarościach dlatego taka czerwona cegła ładnie je ożywi i uprzytulni I hope .. =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocie ! Twoja kuchnia jest cool ! :cool:

Powiedz mi tylko : te półki to chcesz mieć takie przeszklone ? Ja bym się bała terroru porządku =)

 

Widzę że masz piekarnik w zabudowie na wysokościach . Czy w tych szafach obok piekarnika będziecie trzymać żywność ? Chodzi o mąke , ryz , napoje i takie tam spiżarniowe . Pytam dlatego że nie nie orientowałam sie jeszcze czy tak można - piekarnik koło żywności .. ? Na żywności zawsze piszą że "temperatura pokojowa" - obok piekarnika to tak nie bardzo .. Błagam ! Powiedz mi że przesadzam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tylko czy efekt nie będzie zbyt mroczny , przytłaczający .. i czy optycznie nie zwęży

tego korytarza ..

 

Myślę że wybór opraw jest duży a oprawa równa się oświetleniu tam nie potrzeba dużego zakresu a punkty będą ładnie wyglądać i efektownie oświetlać

http://www.lighting.com.pl/a/20090907/sedna_goran_reso%202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wybór opraw jest duży a oprawa równa się oświetleniu tam nie potrzeba dużego zakresu a punkty będą ładnie wyglądać i efektownie oświetlać

http://www.lighting.com.pl/a/20090907/sedna_goran_reso%202.jpg

 

Ach CityMatic .. Ty to jesteś guru =) Pełna profeska , rzetelność i siła spokoju . Ukłony za te wszystkie foty , rady i mądrości bez zbyteczności . Żadnego wodolejstwa . CityMatic skarb !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłeczka;

Bardzo dziękuję za pochwałę i jest mi miło :)

I muszę przyznać, że ten kominek ceglany też jest super , szkoda że nie mogę mieć takiego -gdyż salon będzie miał troszkę inną nutę wystroju i pojawienie się żywej cegły wymusza pewne rygory aranżacji wnętrza, a ja jestem jednak tradycjonalistą.

 

U mnie ze względu na to że komin pojawił się tak jak wg projektu w salonie(jest to jednak "pokaźna budowla") mam zamiar częściowo ją wykorzystać, a częściowo dobudować obudowę w kształcie 1/4 koła.

Ćwiartka prawa górna koła postawiona na podłodze-da się to wyobrazić :) - ale jak będzie powstawał to zamieszczę fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City ! A z czego robisz ta ćwiartkę koła ?

Granit (beżowo brązowy) jeden element+ Dąb -poprzecznie nad paleniskiem z prostym i zaokrąglonym końcem belki nad-kominkowej

Element kamienny będzie wszlifowany w komin na głębokość 5cm (komin mam wykonany z cegły) a w dalszej części będzie stanowił element zabudowy kominka.)

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City !

Naprawdę będę wyczekiwać Twoich zdjęć z realizacji !

 

Meble gdańskie .. ach ! Masz już czy będziesz kupował ? Pytam bo ja prawie od urodzenia choruję na szafę gdańską ! Cena jednak poraża .. Poluję na jakąś okazję na allegro ale jak na razie bez efektów =( Może wiesz gdzie można kupić trochę taniej te gdańskie cuda ?

 

Też będę kłaść parkiet ! Nie wiem jeszcze jaki wzór i jaka deska ale na pewno parkiet więc chętnie posłucham Twoich mądrych rad na ten temat =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no nieźle się rozkręciliście :)

My jeszcze dokladnie nie wiemy jaki chcemy kominek, za to dokładnie wiemy jakiego nie chcemy :) Też mamy ten komin w pokoju no i jakoś go trzeba będzie zabudować. Generalnie kominek raczej tradycyjny, ale taki bardzo tradycyjny, dla nas kominek, który chce zrobić City - bardzo ładny zresztą - to szczyt nowoczesności :) Coś w tym stylu: http://www.kominkiikominy.pl/rustykalne-lotos,d50.html

Też będziemy robić parkiet, nie panele.

 

A póki co mamy las w trzech pokojach i zadaszenie w nich z desek :) :) - to najnowszy stan na dzisiaj

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, nieźle się forum rozkręciło, ale tak to jest jak robota idzie to się chce o tym pisać.

U nas po kilku tygodniach deszczu, przemokniętej ziemi, specjalnie wybudowanej drogi dojazdowej dla betoniarki, z ponad miesięcznym opóźnieniem udało się wylać ławy – ufff.

Oto fotki:

http://s.fothost.pl/upload/10/25/ec6530de.jpg

 

http://s.fothost.pl/upload/10/25/6f28a22c.jpg

 

I jak na złość - jak deszczu było aż za dużo, to teraz muszę z beczkowozu podlewać, bo ani kropelki nie chce spaść, a i w najbliższych prognozach też się na deszcz nie zanosi. Pewnie jak zbiorę ekipę i zaczniemy murować ścianki fundamentowe to wtedy zacznie lać, to raczej pewne, hi hi.

Nic to jednak – walczymy dalej, satysfakcja jest. Zaznaczam, że na naszej działeczce to oprócz betoniarki i wywrotki z klińcem to jeszcze nikogo obcego nie było… wszystko sami.

Przy okazji pytanko – jaką papę kładliście na ławy pod pierwszą warstwę bloczków jako izolację? O ile jeszcze pamiętacie…!? Zazdroszczę Wam, że już sobie chadzacie po SP.

Pzdr. Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mamy ten komin w pokoju no i jakoś go trzeba będzie zabudować.

 

Tak jak wiesz ten komin nie przeniesiony do garderoby:( co teraz bym uczynił w proporcji 30% salon 10 % ściana i 60% garderoba) nie jest najlepszym rozwiązaniem i polecam wszystkim którzy jeszcze nie mają tego komina w salonie zabudowanie go w ścianie na tyle aby tylko rura wylotu spalin była w salonie.

 

Dlatego wybrałem taki pomysł jak przedstawiłem wyżej - spowoduje to, że cześć ładnie otynkowanego komina stanowić będzie obudowę, a reszta to dekoracja z płyty granitowej, dodatkowo za nią będzie ukryta część rur odprowadzenia ciepłego powietrza przez garderobę na strych do "centrum dystrybucji" jak fachowo nazwałem rozprowadzenie powietrza ciepłego po mieszkaniu :)

Wszystko to postaram się przedstawić na forum aby i inni mogli podpatrzeć i może wspólnie dopatrzyć się błędów i osiągnąć złoty środek aby w naszych domkach żyło się "spokojnie"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wiesz ten komin nie przeniesiony do garderoby:( co teraz bym uczynił w proporcji 30% salon 10 % ściana i 60% garderoba) nie jest najlepszym rozwiązaniem i polecam wszystkim którzy jeszcze nie mają tego komina w salonie zabudowanie go w ścianie na tyle aby tylko rura wylotu spalin była w salonie.

 

Tak,ale my tam nie mamy garderoby tylko łazienkę (budujemy wersję z pojedynczym garażem). I nie przenieśliśmy tam tego komina z premedytacją - bo nie chcieliśmy pomniejszać i tak niedużej łazienki. Ale nie uważam tego komina za jakiś wielki problem - da się to fajnie zabudować. Też chcemy zrobić rozprowadzenie ciepła - szkoda mi tego wpuszczać tak po prostu w komin, zwłaszcza, ze zrobienie DGP to nie jest jakis wielki koszt (podobno :) )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...