Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale nie uważam tego komina za jakiś wielki problem - da się to fajnie zabudować. Też chcemy zrobić rozprowadzenie ciepła - szkoda mi tego wpuszczać tak po prostu w komin, zwłaszcza, ze zrobienie DGP to nie jest jakis wielki koszt (podobno :) )

 

Pozdrawiam

 

Ja nie piszę ze to jakiś wielki problem ale...jest duży i tak trzeba ustawić kominek, że stoi obok - z kominem tworzą już dużą budowlę w salonie - tak nawiasem pisząc to właśnie to podyktowało mój kominek - jego wygląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

CityMatic - jeśli chodzi o ten wolnostojący "kwadrat" - to jest stopa pod komin spalinowy i wentylację w pom. gosp. (wersja SP M36L).

Dziura w garażu - planowany kanał, ale tak na prawdę to wykopałem go, żeby nie zmarnować resztki betonu gdyby zostało i jak się okazało 0,2m3, które zostało właśnie tam, wlałem.

 

...a dołączając się do dyskusji z agagrusz - my też uznaliśmy ten komin za nieco duży, a rozwiązanie z ustawieniem wkładu obok komina to już w ogóle bez sensu, bo wyszedł by komin na pół salonu. My jednak postanowiliśmy nieco zmniejszyć komin wciskając go zatem troszkę w ścianę – (tak nam doradzono), teraz zamiast 1,5 metra w głąb salonu będzie wystawał (o ile dobrze pamiętam) jakieś 80-90cm, czyli wkład + troszkę.

 

i jeszcze do agagrusz - jakie w końcu zmiany zdecydowaliście, pamiętam, że kiedyś rozmawialiśmy o likwidacji małego WC, lub jego zmianach - na czym u Was stanęło?

Pzdr. Paweł.

Edytowane przez iza_i_pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i obcięło :( Jeszcze raz:

 

City, Twój kominek bardzo mi się podoba, wg mnie jest super :) My skłaniamy się chyba ku narożnemu, poszperałam trochę w necie, znalazłam kilka inspiracji, a w zimie, jak już będzie dach i domek będzie zimował, to zajmiemy się konkretnym projektem, na razie to tylko nasze luźne przemyślenia.

 

 

iza_i_pawel - nasze zmiany skonczyly się tak, że budujemy zgodnie z projektem. Zmieniliśmy dwie rzeczy - 1. zamurowanie ściany spiżarka - sień oraz 2. okna. Reszta jak w projekcie (nawet kominy, hihihihi :) )

 

Tak chodzę po tym domku w te i z powrotem i bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Nie ma właściwie nic, co pomyślałabym, że mogłoby być inaczej. Ktoś napisał, że domek jest wygodny - i to chyba prawda, choc oczywiście jeszcze duzo czasu upłynie, zanim się sami przekonamy. A że komin wystaje i korytarz jest ciemny? To może i dobrze - mamy nad czym myśleć, kombinowac no i rozmawiać tu - na forum :)

Trochę tylko przeraża mnie wizja sprzątania (zwłaszcza, że teraz mieszkamy w 40 m2), ale nie ma co myśleć o takich przyziemnych sprawach, nie?? :) :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak, podnosimy ściankę o jeden pustak - za radą mono 77. Ale nie planujemy nic na poddaszu - sklad rzeczy mało uzywanych, zapas dachówek, płytek, karton z telewizora itp. Wejście na poddasze robimy w garażu w rogu - przy scianie, która graniczy z korytarzem. Planowalismy najpierw w pomieszczeniu gospodarczym, ale tam będzie za nisko, wiec będzie w garażu, bo bardzo nie chcieliśmy miec tej ramki w mieszkaniu - po pierwsze mostek, a po drugie za ładnie to chyba nie wygląda.

 

A póki co mamy las w prawie calym domu już :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że ja przespałem temat z kominkiem. Dopiero jak komin był wymurowany skapnąłem się że można było go cofnąć troszkę w stronę łazienki tak aby sam kominek był usytuowany z przodu komina, a nie z boku. No trudno - już raczej nic nie zmienię i zostanie tak jak jest w projekcie. Postaram się tylko ciekawie zabudować ten kominek z kominem obok i będzie fajnie. Podoba mi się sposób zabudowy jaki na fotkach przedstawili Monika i Marek na swoim blogu i chyba ( o ile mi na to pozwolą) zmałpuję co nieco od nich. Nie zastosuje tylko marmuru, za to myślę żeby zrobić przód z cegły - takiej ciętej na plasterki. Narrra !!!!!

http://www.monikamarek.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=6&rok=2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-był zagęszczany taką zagęszczarką na ramieniu i miał taki ok 2m wąż z kawałkiem rurki metalowej na końcu:)

Pięknie wytłumaczyłem wibrator :)))

http://marketeo.com/photoOffer/p/335759_p.jpg

(góra lewa:)

 

http://www.wacker.machonko.poznan.pl/obrazki/img_126_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy podczas lania ław zagęszczaliście beton, ręcznie lub mechanicznie, czy też w jakikolwiek inny sposób, czy po prostu po wylaniu z gruchy, tylko wyrównaliście i zostawiliście do wyschnięcia?

 

Witam,

My laliśmy z pompy – super to się układa. Nic nie zagęszczaliśmy, oprócz „opukiwania” zbrojenia – takie delikatne wibracje.

Wczoraj po 4 dniach podlewania zdjęliśmy szalunki – wyszło elegancko, bez pęknięć, dziur, czy pęcherzy.

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylanie z gruchy, tylko wyrównaliście i zostawiliście do wyschnięcia?

 

Ja myślę ze u mnie dlatego używali wibratora że trochę namieszałem im z uziemieniem fundamentowym instalacji odgromowej- w miejscach gdzie używali wibratora były elementy spawane do zbrojenia i bednarki w dość dużej ilości w sześciu rogach budynku i stąd bali się aby tam wszędzie dotarł beton lany pompą z gruszki więc myślę ze bez tych utrudnień beton jest na tyle plastyczny że dotrze i rozleje się we wszystkie miejsca ławy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mirek !

Naprawdę pięknie się prezentuje Wasza Przystań .. :jawdrop: Zaczęłam żałować zmiany okien na klasyczne w sypialniach ;) Ale pocieszyłam sie że tak jak ja zmienialiście okno w kuchni na tradycyjne =)

Rozumiem że zdjęcie kominka to już troche wkraczanie w prywatność dlatego o nie nie prosze choć nie ukrywam że bardzo jestem ciekawa ;)

 

Pozdrawiam serdecznie =)

Miłeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ostatecznie decyzja zapadła

 

Na chudy beton pod ogrzewanie podłogowe jako izolacja pójdzie:

 

http://elstol.pl/files/fotob/product-207.jpg

jako grunt

 

Oraz

http://www.rem-dach.pl/logos/czarnamamba.jpg

papa podkładowa jako powłoka izolacyjna i zabezpieczenie p.wilgoci.

 

następnie folia , styropian 15cm w warstwach 10 +5 folia alu ogrzewanie podłogowe i wylewka 7cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CityMatic powaznie potraktował temat izolacji od gruntu, nie ma co! Podgladam i podziwiam, bo sam tez jestem przed podobnym wyborem. W projekcie jest tylko folia i styropian. Napisz, kolego, jeszcze parę słów jesli łaska , która z tych trzech czarnych piękności położy się na twardym betonie i o cenach co nieco.

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cityMatic

 

Dajesz jednak papę na izolację, ja cały czas sie zastanawiam, bo boje się ewentualnych wyziewów, zwłaszcza przy podłogówce. Ale chyba tez dam papę. Myślałam, że nie pójdziesz w tym kierunku, bo żadna papa nie ma atestu do stosowania wewnątrz pomieszczeń a dysperbit odrzuciłeś. Czy "wąchałeś" te papy. Bo z mojego doświadczenia to na ławach mamy pape Lembit (smród lepikowy okrutny), miałam kawałek odciętej papy bodajże Wernera i ta juz tak nie śmiedziała. Która z czarnych mamb będziesz stosował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie jest papa termozgrzewalna-bez folii nie wiem jak czytacie projekt?

 

Nie boję się wyziewów i skoro ico pal jest wiodącą firmą ma atesty wiec zastosuję papę a czy śmierdzi? jak papa trochę smołą ...ale przyznam się mam próbkę papy w domu i wącham ją -chyba nie śmierdzi jednak tak bardzo jak inna którą tez wąchałem ta bardzo śmierdziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą z czarnych mamb będziesz stosował?

 

Biała

do większości pomieszczeń

http://www.pancegla.pl/gfx/product/big/d3904289-540f-4308-af85-e1e1d90b7a9d-633691741963648103.jpg

i morska

http://www.icmarket.pl/images/icmarket%20-%20swisspor%20-%20pye%20pv200%20s52h.JPG

 

do mokrych(garaż,kotłownia,łazienka i wc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...